homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pt aspirantele la titlul de mamica-97-82


#1540 2015-02-18 08:09:04

alexandra8810
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-24
Mesaje: 1366

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-97

Neata fetelor!  Miss eu fur un ceai puss

O zi frumoasa tuturor!


Doamne Ajuta sa ne indeplinim cel mai mare vis!
Visul s-a indeplinit! Multumim Doamne!  bebe

Offline

 



#1541 2015-02-18 09:43:46

alina_ioana27
Full member
Inregistrat: 2014-11-14
Mesaje: 699

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-97

Neata fete!
Am primit si rezultatul la spermocutura(culturi necrescute la 48h-asta e rezultatul, banuiesc ca este in regula) si azi voi face programare la doctora sa ne interpreteze analizele toate si sa ne spuna verdictul.
Azi noapte am visat numai bebei mici care le dadeam sa pape si aveam grija de ei grater
Va pup si o zi faina!

Offline

 

#1542 2015-02-18 09:46:56

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-97

Neata fete, o zi buna si de la mine.

Alex, te-am vazut intr-o dimineata, deschideai fereastra.   puss

Alina, vise am si eu de tot felul, am visat de multe ori fetita, ca si cum era a mea, am visat soareci, sobolani (care s-ar zice ca inseamna sarcina) si tot nu s-a intamplat nimic. Eu chiar mai credeam in vise, dar mi-a "trecut" si asta.

Ultima oara a fost editat de ElenyR (2015-02-18 09:56:35)


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#1543 2015-02-18 10:08:57

alexandra8810
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-24
Mesaje: 1366

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-97

Eleny si aratam bine macar? lol te pup puss


Doamne Ajuta sa ne indeplinim cel mai mare vis!
Visul s-a indeplinit! Multumim Doamne!  bebe

Offline

 

#1544 2015-02-18 10:11:44

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-97

Tu esti o finuta; parca erai cam ciufulita, ca era dimineata.    lol


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1545 2015-02-18 11:07:32

Pinky and the Brain
Full member
Inregistrat: 2014-01-18
Mesaje: 260

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-97

Neata si de la mine! Sunt in continuare sub tratament cu duphaston si ma enerveaza cum reactionez la el. Bun, cresterea in greutate o bifasem din prima luna, dar acum imi dau seama ca de la el reactioneaza aiurea pielea (acum e uscata uscata si iritata, eu care am tenul mixt si parul gras), imi da somnolenta, dureri de sani, greata...ufff. Si tot am senzatia ca nu rezolva problema de fond cu ovulatia.

Alina, tin pumnii sa fie bine la medic, sa gasiti solutii si sa te vezi cu bebeii aia din vis in brate cat mai repede puss si pentru restul lumii am puss din belsug!

Offline

 

#1546 2015-02-18 11:23:49

Ioana84
Insomniac member
De la: In Europa
Inregistrat: 2012-05-12
Mesaje: 9023

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-97

Buna dimineata fetelor .

O zi frumoasa sa aveti!!

Soniush ce mai faci?


Grafic 1 http://www.fertilityfriend.com/home/409c34 Amina hjarta 22-10-2013
Grafic 2 http://www.fertilityfriend.com/home/5484d6
Noel hjarta 26-10-2015 + surpriza Daniel  25-09-2018

Offline

 

#1547 2015-02-18 11:23:50

alina_ioana27
Full member
Inregistrat: 2014-11-14
Mesaje: 699

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-97

Pinky, am emotii mari, pana marti nu stiu cat o sa pot sta in tensiunea asta... simt ca intre mine si el s-a rupt ceva, abia ne mai vb...radem si parca radem fortat... nu stiu ce sa mai zic...
E o atmosfera care imi ia toata energia posibila, imi e somn continuu si nici putere nu mai am...
Va pup si sper ce ai zis mai devreme la toate.

Offline

 

#1548 2015-02-18 11:33:51

Pinky and the Brain
Full member
Inregistrat: 2014-01-18
Mesaje: 260

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-97

Alina, incearca sa te aduni, incercari o sa tot aveti...important e sa le faceti fata impreuna. Va aveti unul pe celalalt si impreuna puteti face fata la orice.

stiu ca e inutil sa iti zic sa nu te mai gandesti la vizita la medic...dar incearca sa te detasezi un pic, oricum pana atunci nu se rezolva nimic.

Offline

 

#1549 2015-02-18 12:04:30

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-97

Pinky, si eu iau duphaston, dar n-am niciun fel de reactie de la el, e a treia luna cand iau.


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#1550 2015-02-18 12:20:52

Pinky and the Brain
Full member
Inregistrat: 2014-01-18
Mesaje: 260

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-97

Eu din prima am simtit partea cu retinutu de apa si cresterea in greutate (nu mare, dar suficient cat sa nu ma simt eu ok). Dupa ce le termin, revine totul la normal.

Lunile trecute n-am dat asa multa atentie la partea cu uscatul si iritatul pielii, dar acum parca ma strange efectiv...am observat aseara ca parul meu nu era asa de murdar ca de obicei. Bine, asta e un plus, probabil si cu pielea pot sa rezolv problema cu multa multa crema hidratanta...

chestia e ca luna trecuta, de exemplu, am fost si racita bine (viroza cred) si se cam suprapuneau simptomele. De exemplu, iritarea pielii putea fi si de la raceala. Si acum ma incearca ceva, deci poate fi si de la asta.

Oricum, eu m-am lamurit cat de mare e efectul echilibrului (sau a lipsei lui) hormonal asupra a tot ce inseamna par, piele, greutate...

la mine e a patra luna, mai am teoretic doua

Offline

 

#1551 2015-02-18 12:25:22

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-97

Eu n-am avut niciun fel de reactii, dar nici asta nu e deloc bine, ca nici n-am simtit vreo imbunatatire de la el, de ex, reglarea ciclului. O sa mai merg si eu la doctor, deocamdata tto culeg informatii la cine m-as mai putea duce.

Ultima oara a fost editat de ElenyR (2015-02-18 12:26:26)


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#1552 2015-02-18 12:30:54

Pinky and the Brain
Full member
Inregistrat: 2014-01-18
Mesaje: 260

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-97

Eleny, poate e diferit corpul tau. Fiecare organism reactioneaza diferit. M-am uitat si pe prospect, bifez reactiile de la mai multe grupe (alea cu 1 la 100 si tot asa).

bine, eu sunt si cam lenesa cu aplicatul de creme, lotiuni etc pe corp, pana acum n-aveam nevoie...

ma plang ca o baba, sa ma aflu=n treaba  rotfl2  chiar ma gandeam ca o mama face mult mai multe sacrificii decat sa suporte un kg-doua in plus sau o piele prea uscata

Si eu zic sa continui sa te documentezi, mi se pare mie sau skylar ti-a dat o urma de speranta? Cert e ca mie imi place sa te citesc aici, desi te-as citi cu si mai multe placere la alte topicuri puss

Ultima oara a fost editat de Pinky and the Brain (2015-02-18 12:33:54)

Offline

 

#1553 2015-02-18 12:53:55

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-97

Pinky, mersi pentru apreciere.     puss

Eu ma simt bine, in general, multumesc lui Dumnezeu pentru sanatate si putere, nu am a ma plange de ceva anume.

Ref la doct, as vrea sa ma duc la unul care sa ma poata ajuta, de la care macar sa se vada vreo imbunatatire, m-am cam saturat sa ma plimb din doctor in doctor. Referinte gasesc multe, insa se stie ca si aici functioneaza principiul 'ce e bun pentru mine, nu e si pentru tine', asa ca ma rog sa-mi dea Dumnezeu inspiratie sa-l gasesc pe cel potrivit mie.


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#1554 2015-02-18 12:58:01

Pinky and the Brain
Full member
Inregistrat: 2014-01-18
Mesaje: 260

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-97

Eleny, o sa vezi ca o sa apara si medicul potrivit pentru tine. Toate la timpul lor, chiar daca nu intotdeauna intelegem asta cand se intampla, ci doar dupa...

Offline

 

#1555 2015-02-18 13:03:44

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-97

Buna fete dragi, Alex esti o mamica ciufulita rotfl2
Pinky eu de la uttrogestan eram ametita si somnoroasa , plus ca aveam vederea incetosata ...credeam ca am probleme cu vederea , m0am dus mi-am facut control la ochi , dar nu aveam nimic...acum nu il mai iau ....iau agnus cactus...oricum ...il iau asa ca sa imi vina ca in rest...e jale
Alina si cu starea de azi depresiva sau nu ..rezultatul e acelasi....situatia nu dispare daca esti stresata...eu iti spun din perspectiva unui om care la fel ...a trecut prin multe...a unui om care s-a zbatut cinci ani sa aiba un copil....care a avut copil cinci luni in burta si nu-l mai are si care colac peste pupaza a primit un rezultat saptamana trecuta cate se poate de dureros :teratozoospermie cu forme normale 4-6% ca am facut doua analize la doua laboratoare diferite ...si cu toate acestea uite ca am ramas insarcinata ....si nu ma uit la faptul ca are 96 % forme anormale...mau uit ca are 4% forme normale si ca daca Dumnezeu vrea  ..vom avea copil, daca nu ....asta e accept varianta ca nu se poate. Si sotul meu nu bea , nu fumeaza ....nu mananca aiurea...dar are teratozoospermie .EU atat i-am spus noi alegem cum va fi ziua de AZI ...zi care nu va mai fi niciodata ....bucurosi cu ce avem sau tristi cu ce n-avem ...Varianta cu n-avem copil am trait-o cinci ani ..de chin, depresie , nervi si certuri ...acum amandoi alegem varianta  de a ne avea  unul pe altul si om vedea ce plan de bataie  vom face.
Va pupik si ma iertati ca am scris asa de mult .

Ultima oara a fost editat de Missy005 (2015-02-18 13:05:43)


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#1556 2015-02-18 13:12:26

Pinky and the Brain
Full member
Inregistrat: 2014-01-18
Mesaje: 260

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-97

Missy, chiar ma intrebam pe unde umbli, ma gandeam la tine...ai ATAT de multa dreptate...in tot. cu 4% e fix ca chestia cu credinta cat un bob de mustar...

foarte multe lucruri in viata sunt alegere, de fapt, mai ales asta cu felul in care intelegem sa traim si intelegem relatia cu celalalt. Sunt oameni care nu apuca sa traiasca nici durerea asta in doi, nu ajung la varsta asta, de exemplu, nu au langa cine sa traiasca si tot asa. Recunostiinta mi se pare mai importanta decat evidentierea a ceea ce ne lipseste. Mereu ne va lipsi ceva, dar adevarata provocare e sa pretuiesti ceea ce ai deja.

de agnus castus am auzit si eu, e optiunea naturista pentru duphaston?

eu am luat o perioada evening primrose, pentru combaterea depresiei de la anticonceptionale

Ultima oara a fost editat de Pinky and the Brain (2015-02-18 13:13:30)

Offline

 

#1557 2015-02-18 13:23:21

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-97

Pinky mie mi s-a reglat ciclul de la agus catus mult mai bine . mie imi vine in functie de ovulatie si cu duphaston tot la 31-35 imi venea in functie de ovulatie mai ales ca eu ovulez mai tarziu .
Saptamana trecuta am aflat ca o colega de-a mea este in spital internata pentru depresie ...are tot ce trebuie si casa si familie si un copilas de un an jumate...si cu toate astea a clacat ...deci   important este sa nu fortam nota ca vrem vrem vrem...mai mult cat mai mult si suntem nefericiti ca nu avem nu stiu ce chestie ....eu sunt bucuroasa ca am un sot care ma iubeste , o familie frumoasa .Bineintels ca ne vom lupta in continuare sa avem un copilas dar daca nu se va putea ....asta este o sa accept si acesta varianta ....dar stresul asta care m-a macinat atata timp nu mai vreau sa il las sa ma macine si in continuare ..vreau sa traiesc si sa ma bucur de ceea ce am in prezent ....si incetul cu incetul om vedea ce vom mai face .


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#1558 2015-02-18 13:27:35

Pinky and the Brain
Full member
Inregistrat: 2014-01-18
Mesaje: 260

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-97

Mie mi-a ramas in minte ce zicea skylar ieri, chestia ca cel mai bun tratament pentru infertilitate este lipsa stresului.

cu depresia nu-i de glumit, din pacate, si nu alege...

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.