homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Cum trebuie sa ajungi la orgasm?-4


#58 2007-02-22 00:51:33

moni81
New member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2007-02-18
Mesaje: 15

Re: cum trebuie sa ajungi la orgasm?

e ca atunci cand vrei sa stranuti si nu poti...asa as descrie eu cel mai bine smile


zambeste, maine va fi mai rau!

Offline

 

#59 2007-02-22 00:59:45

senorita
Insomniac member
De la: CucuruZU :))
Inregistrat: 2006-08-13
Mesaje: 6772

Re: cum trebuie sa ajungi la orgasm?

Da, dar atunci te mai uiti in lumina si il fortezi cumva, din ce te uiti, d-aia te ia mai tare.... cu orgasmul e muuuuult mai greu.....din ce ti-l doresti, d-aia "fuge" mai tare big_smile


Gimme my summer back! sad
Ready? Steady... Go!

Offline

 

#60 2007-02-22 01:01:10

moni81
New member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2007-02-18
Mesaje: 15

Re: cum trebuie sa ajungi la orgasm?

dar si cand iti fuge stranutul  nu prea e bine. pune-ti prietenul sa apprinda lumina atunci wink


zambeste, maine va fi mai rau!

Offline

 

#61 2007-11-01 13:09:10

Hanuschak
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-04-20
Mesaje: 243

Re: cum trebuie sa ajungi la orgasm?

eu am orgasm cand stau deasupra, pentru ca simt ca pot contrala eu totul, tu ai incercat asa? poate te stresezi prea mult, poate ca in timpul actul te gandesti numai la asta, vai iar n-o sa am orgasm, incearca sa nu te mai gandesti deloc, sa lasi sa vina totul de la sine si cine stie cum apare...nu sti ca de obicei atunci cand te astepti mai putin la un lucru sa se intample atunci se intampla.


Don't drink water, fish have sex in it

Offline

 

#62 2007-11-01 13:23:14

micicutza
Banat
Inregistrat: 2007-10-25
Mesaje: 11922

Re: cum trebuie sa ajungi la orgasm?

cu iubitul meu eu  am orgasm dupa orgasm fie ca stau deasupra dedesubt intro parte...de obicei el tine mai mult timp (o ora doua) iar eu cand sunt excitata nu ma mai opresc...uneori cand sunt deasupra mai facem pauza de o tigara fara sa ne despartim...ne spunem vorbe dulci ori perverse ori fantezii si pac! ma apuca stand de vorba...alte ori am mai patin sa am unul dupa altul...parca era doi in unul...sunt nopti cand le pierdem numarul adica majoritatea noptilor..adevarul ca iubitul meu stie cum sa ma aprinda si stie si cum sa se controleze...v-am spus se poate controla mult timp...bine uneori si pe el il ia repede dar ne revenim si incepem iar....wow am obrajii rosii...vreau la eeeeel


N. Iorga: "Unii oameni au demnitatea ambitiei lor, altii a situatiei lor, cei mai putini au demnitatea persoanei lor."
Eu le am pe toate trei...

Offline

 

 Publicitate


loading...

#63 2007-11-01 13:48:07

theSame_ElaElis
Hero member
De la: Winnie the Pooh
Inregistrat: 2007-10-12
Mesaje: 3707

Re: cum trebuie sa ajungi la orgasm?

doar dc sunt eu deasupra; dar tine putin; cateva secunde bune; si asta dupa ce ma invarte pe vreo trei pozitii; dar parca simt ca mai este pana la the great O! parca simt ca ajung asa pe o margine de prapastie si nu pot sa ma arunc; parca ceva ma tine; si stiu si ce: gandurile; trebuie sa gandesc mai putin si sa actionez mai mult tongue

Offline

 

#64 2007-11-01 20:30:57

skumpi
Vizitator

Re: cum trebuie sa ajungi la orgasm?

Th1nkp1nk a scris:

Vad ca nu s-a mai scris de ceva timp in topicul asta si cum nu are rost sa fac altul nou ca sa-mi spun "off-ul" o sa postez aici. Sper sa nu-l treceti cu vederea cesafac

Imi cunosc cat de cat "hiba" si tare mi-ar prinde bine niste sfaturi de la cele care ati depasit problema in care ma cramponez eu... Nu reusesc sa ma destind indeajuns in prezenta iubitului meu pentru a atinge orgasmul. :-| Suntem impreuna de 2 ani, el a fost primul. Ne iubim mult. comunicam f bine si suntem impliniti pe toate planurile. Mai putin in pat sad Am analizat problema pe toate partile si nu pot sa dau vina pe el: se straduieste enorm sa ma aduca pe culmile extazului, stie ce-mi place, cum imi place, cat si cand imi place. Am experimentat cate in luna si in stele, inclusiv ca eu sa ma masturbez in fata lui pentru a-mi studia el "tehnica". N-a mers! Nu am putut avea orgasm niciodata in prezenta lui. Nici prin autostimulare. Cand sunt singura imi pot provoca orgasme clitoridiene f puternice. Si mi-e ciuda!!!

Suntem un cuplu f activ dpdv sexual. Vorbim mult, experimentam mereu ceva nou, ne impartasim fantezii si ne zgandarim tot timpul tongue Emotional ma simt implinita! Fizic insa.... mi se taie uneori orice pofta de a mai continua eforturile de a ajunge la orgasm alaturi de el. Urasc starea de agitatie si frustrare pe care o am dupa fiecare partida neterminata.
Si el ma vede ca ma consum si sufera sad E extrem de atent cu mine si nu e genul de barbat caruia sa nu-i pese. Iar in ceea ce priveste experienta lui anterioara cu femeile... Hohoooo! A fost un Casanova. Le cam stie pe toate....tongue

Ce ar fi de facut? Ce ar trebui sa stiu si nu stiu... ?

hm...ciudat....eu cred k totul e in capsoru tau...
poate chiar nu esti asa dezinhibata cum crezi k etsi..nush dak ma intelegi...
cu un vin rosu ati incercat ? ..un masaj ...2in 1 cum zice iubi lol ..ceva...
poate te va stimula si vei avea parte si u
stiu persoane care nu au delok...nici`cum...dar u nu esti una dintre ele dak zici k singura ai nustiu

Ultima oara a fost editat de skumpi (2007-11-01 20:32:32)

 

#65 2007-11-02 15:12:31

norishorulalb
Banat
De la: Mika
Inregistrat: 2007-04-03
Mesaje: 24197

Re: cum trebuie sa ajungi la orgasm?

eu cred ca nu exista retete. si mai cred ca sentimentul conteaza ff tare, si compatibilitatea intre 2 persoane

Offline

 

#66 2007-11-02 15:16:45

brunetzik
Insomniac member
De la: cluj-napoca
Inregistrat: 2007-02-23
Mesaje: 7332

Re: cum trebuie sa ajungi la orgasm?

de la psihic e totul nu te gandi tot timpul ca tre sa ai orgasm, tyraieste clipa, momentul


dragostea este ceea ce tine doi oameni impreuna.......dragostea este o boala fara de care nu poti fi sanatos

Offline

 

#67 2007-11-10 18:22:54

Ramona_gl
Sr. member
De la: Galati
Inregistrat: 2007-08-29
Mesaje: 1270

Re: cum trebuie sa ajungi la orgasm?

Th1nkp1nk....parca am citit undeva ca iti doresti si u sa vezi un film 3x bun.....asta insemnand ca te mai uiti din cand in cand la acest gen de filme(unele femei nu agreeaza acest gen de movies)!Vizioneaza si u unul singurica,cat timp e el la dus or something,incinge-te bine(si stiu ca masturbarea de una singura e mai intensa,in sensul ca el cateodata ma inhiba)si el sa vina si sa treaca direct la actiune...daca e posibil!Acum tu trebuie sa aproximezi cam cat timp ar trebui sa ramai singurica,iar cand vine el sa fii foarte aproape de a atinge orgasmul.Multa bafta!Hai ca mai aveam putin si scriam un intreg scenariu......cu cronometru si tot tacamul...

Offline

 

#68 2007-11-10 23:12:25

Fadette
Full member
Inregistrat: 2007-07-22
Mesaje: 548

Re: cum trebuie sa ajungi la orgasm?

eu am avut orgasm vaginal o singura data, dar in ultima vreme sunt din ce in ce mai aproape de fiecare data...si sexul poate sa fie super si fara orgasm, orgasmul este doar "cireasa de pe tort"...eu innebunesc cand ma penetreaza, ii simt mirosul si pielea si gemetele...orgasmul vine sau nu vine, nu asta este singurul lucru care decide calitatea actului sexual, dupa parerea mea.


I'm just a dreamer, I dream my life away
I'm just a dreamer who dreames a better day...

Offline

 

#69 2007-11-10 23:19:05

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: cum trebuie sa ajungi la orgasm?

Th1nkp1nk orgasmul chiar nu conteaza...pana la urma ce e orgasmul? cand incepe preludiul...apoi..frecarea....deja stimuli si mesaje ajung la creier....frecare peste frecare..peste frecare.....si la un mom dat creierul zice: stop! mesaj de explodare:)) gata e deja prea mult....
da'l naibii de orgasm ca te simti bine si fara el!nu'l mai cauta..uita de existenta lui....si de cuvantul asta!tongue si'al sa'l ai:P
dar te cred..sa ajungi pana imediat acolo si nu aibe pana la urma nici o finalitate..e destul de frustrant!


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#70 2007-11-11 10:35:56

theSame_ElaElis
Hero member
De la: Winnie the Pooh
Inregistrat: 2007-10-12
Mesaje: 3707

Re: cum trebuie sa ajungi la orgasm?

am citit eu pe un site despre asta '; si m-am regasit; adica mi-am dat seama unde greseam eu...; ca iubi meu e asa delicat si tandru ca nu pot o clipa sa ii reprosez ceva; pai baiul era ca fix inainte de big O eu ma cam incordam si nu mai respiram cum trebuie; practic ramaneam pe marginea prapastiei fara aer; si e foarte important sa te oxigenezi bine; de dragul neuronului care alearga zapacit prin capshor; mai, si unde n-am inceput sa respir eu k lumea de ziceai ca nasc lol si big O a fost un little o, dar a fost mai bine ca pana atunci; asta s-a intamplat dupa 4 luni de asteptare; noroc cu iubi care ma rasfata ca pe o printesa;

Ultima oara a fost editat de theSame_ElaElis (2007-11-11 10:36:25)

Offline

 

#71 2007-11-11 11:08:31

fallen_angel
Insomniac member
De la: MM
Inregistrat: 2007-05-07
Mesaje: 9742

Re: cum trebuie sa ajungi la orgasm?

Este adevarat ca pt a ajunge la orgasm partida trebuie sa dureze mai mult?


★★★ Candle light, moon light, star light,
The brightest glow is from love light ★★★   

                happydance  happydance  happydance

Offline

 

#72 2007-11-11 11:23:13

dida
Insomniac member
Inregistrat: 2006-11-20
Mesaje: 6767

Re: cum trebuie sa ajungi la orgasm?

nu neaparat .... conteaza calitatea nu cantitatea ... mie mi se intampla sa am orgasm chiar in primele minute daca s f excitata si imi place f mult ...sau chiar numa spre sfarsit ... nui regula cu cat dureaza mai mult cu atat mai bine


it doesn`t matter if the guy is perfect or the girl is perfect as long as they are perfect for each other

Offline

 

#73 2007-11-11 11:34:06

yoo_bogdan89
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-06-04
Mesaje: 461

Re: cum trebuie sa ajungi la orgasm?

doamne fetele toate sa gandesc ca pozitia si nus ce da aveti dreptate si asta conteaza dar conteaza partenerul parerea mea ca parteneru daca e un barbat care nu e facut pt a te face sa ai orgazm poti sa te pui tu in toate poziitile.......sfatuitiva parteneru sau nus explicatie ca conteaza asta......daca un barbat te excita la inceput sa te faca sa il doresti m`ai mult sa te excite,degete,io stiu o groaza de modalitati (sexu oral)pt cine practica auzisem ca cica nus ce cancer face in gat VRAJALA....si dupa acea cand incepeti sa te ia unpic mai tare sau sa inceapa usor sa te faca sa iti doresti sa il simnti mai adanc si mai puternic si dupa acea sa se desfasoare va zic eu ca nu mai stiti de voi in 5 minute deja sunteti late pe pat.....o pozitie buna ar fi doghy style ........sunt anumiti baetii su barbat care fac in felu urmator.....vin te saruta te dezbraca si trec la actiune tine cat tine ca m`ai mult de 10-15 minute nu duce si dup acea gata el se simnte bine dar treaba nu e asa ca te simnti tu ca barbat bine da partenera?......ea nu e o carpa  te duci iti faci treaba si bay bay........da la inceput primu nr nu cred ca poate sa ii provoace orgasm dar al 2 sigur ar trebui sa aibe.....stiu o fata care are 26 de ani si an avut in viata ei orgasm a dat numai de babalai dinastia........IN GENERAL BARBATI NU STIU SA FACA O FATA SA SE SIMNTA BINE IN PAT CU EI.......(o femeie are de 2 ori mai repede orgasm de cat un barbat ).......cand o fac cu iubi le uita numaru....asaca ca vedeti ca si parteneru conteaza nu sunteti pe aceiasi unda nu sunteti potrivit din puct de vedere sexuala..... conteaza sexu nu e de lasat la urma e un factor inportant cine zice ca nu conteaza minte....wink suces la cat m`ai multe lol

Ultima oara a fost editat de yoo_bogdan89 (2007-11-11 11:36:21)

Offline

 

#74 2007-11-11 11:44:11

andrutza
Vizitator

Re: cum trebuie sa ajungi la orgasm?

mama bogdan mi-a luat 5 min sa citesc ce ai scris u aici smile

 

#75 2007-11-11 11:45:11

yoo_bogdan89
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-06-04
Mesaje: 461

Re: cum trebuie sa ajungi la orgasm?

asa si ce e rau sau bine....?cesafacs

Offline

 

#76 2007-11-11 11:47:34

andrutza
Vizitator

Re: cum trebuie sa ajungi la orgasm?

smile ai zis bine ce ai spus u acolo, dar ai scris in graba cred si ai mancat litere, ai adaugat unele smile si l-am citit greu

Ultima oara a fost editat de andrutza (2007-11-11 11:50:35)

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.