homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 37-40


#742 2015-08-14 16:43:23

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 37

Geo, si noi la fel si exact aceleasi sentimente le am si eu. tongue
Pot sa te intreb cati ani ai?


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 



#743 2015-08-14 16:52:42

GeoGeo
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-02-15
Mesaje: 4747

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 37

Katey a scris:

Geo, si noi la fel si exact aceleasi sentimente le am si eu. tongue
Pot sa te intreb cati ani ai?

am 36 impliniti ..in martie ! deci mda . tu cati ani ai katey ?


yes it's official  : sunt mamiiiicaaaa ! smile

Offline

 

#744 2015-08-14 16:55:02

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 37

Fac 33 in noiembrie.


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#745 2015-08-14 17:02:29

GeoGeo
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-02-15
Mesaje: 4747

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 37

pai stai mai bine tongue dupa 30 .. fiecare 6 luni conteaza rotfl


yes it's official  : sunt mamiiiicaaaa ! smile

Offline

 

#746 2015-08-14 17:06:12

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 37

Ei, lasa, sa fie cu noroc la amandoua, poate vom fi colege la burtici. tongue


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

 Publicitate


loading...

#747 2015-08-14 17:18:05

cmin
Addicted member
Inregistrat: 2009-03-20
Mesaje: 14348

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 37

katey si tu brutus?

vreau si euuuuuuu  grater  grater


7+ fericire
totul este si va fi bine 
(http://www.fertilityfriend.com/home/33274f)

Offline

 

#748 2015-08-14 17:59:28

GeoGeo
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-02-15
Mesaje: 4747

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 37

Katey a scris:

Ei, lasa, sa fie cu noroc la amandoua, poate vom fi colege la burtici. tongue

Doamne-ajuta ! smile


yes it's official  : sunt mamiiiicaaaa ! smile

Offline

 

#749 2015-08-14 18:15:09

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 37

Cmin, da. smile


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#750 2015-08-14 21:33:18

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 37

Fetele, multumesc de intrebari, e f bine yannick, sapt asta s-au implinit 2 sapt de la operatie, dar nu a mai zis din prima sapt ca il doare, mananca si se simte normal ca si inainte.
Febra nu a mai facut, are deja(cu exceptia operatiei) 6 saptamani de cand e sanatos. Speram sa se simta in continuare la fel si sa nu il strice gradinita.


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#751 2015-08-14 23:37:02

flowerpot
Insomniac member
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 5465

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 37

Geo lol  puss Sa incep cu ce este mai frumos: nu credeam sa fie atat de minunat cu 2 copii; sa aiba asa un impact asupra mea si a noastra bebelica 2. Eu-s un om destul de linistit dar ce a reusit sa faca Andy in aproape 3 asptamani din mine nimeni nu a reusit - nu m-am enervat, suparat, ofuscat macar o data. Este minunat si te oncurajez sa treci la treaba cat mai repede.

Am ramas imediat cum am inceput lucrul la bb. Sa iti explic: in luna aprilie am zis ca incepem din May - m-am imbolnavit grav la rinichi si am facut toata luna mai tratamente cu antibiotice deci am sarit may. In iunie am fost in camping exact in perioada fertila si nu s-a putut presta cu C. acolo. In iulie la fel, am fost in camping, lume multa, am amanat pana in august. Si in aug am fost in vacanta la un hotel super pe dinafara dar ingrozitor de jegos inauntru. Mirosea a tzigara si era atat de murdar totul incat am zis ca eu nu concep sa concep smile copil acolo. In septembrie sotzi a lucrat in US, deci nu am facut nik ca nu am avut cu cine. In Oct am facut pe bune, o zi da si una nu imediat dupa ce mi-a trecut CM. In Nov mi-a venit CM. Problema este ca am fost teribil de obosita si mereu am adormit. CM a venit pe 7 nov. Si lugu-lugu am facut numai o data pe 21, deci trecuse si mama perioadei fertile, zic eu. In Dec. am aflat ca-s insarcinata si in Iulie am nascut  rotfl2 Fie am avut in Nov ciclu peste sarcina, fie am ramas pe 21. Dar de incercat cu adevarat am facut=o doar in luna octombrie.

Am luat niste pastile naturiste (o denumire cu catus, vitex cactus sau ceva de genul asta)caci credeam si eu ca si tine ca din cauza varstei nu se prinde rpd. Am mai luat acid folic si vit B12 (eu nu prea mancam carne) amandoua combinate, forma lichida. Si parca am mancat mai curat adica fara prea mult junk (sa stii ca am recuperat in sarcina si acum imi plang de mila  lol

Mult noroc si tie si lu Katey! Va doresc baietei asa cum este al meu: minunat si pishorcila de numa. Ne-a udat pe toti pana cand am priceput noi despre ce este vorba.


in a very beautiful way, our child teaches us - if we listen - what love is.
bebe

Offline

 

#752 2015-08-15 07:48:32

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 37

'neata!

Succes cu bb2, fetele care va doriți!

Geo, nu arăți deloc de anii pe care ?i ai!

Offline

 

#753 2015-08-15 10:32:24

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 37

Neata!

Multumesc, Flow & Garga!
Flow, ne-ar placea baietel dar N nici nu concepe, ea vrea "o sulioala, bebe fetisa, ca Patlicia (o vecina)". smile


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#754 2015-08-15 11:57:55

flowerpot
Insomniac member
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 5465

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 37

Lasa Katey ca asa era si Carol - eram terorizati amandoi ca o sa fie baiat si, dupa ce am aflat ca o sa avem baiat, i-am spus cu teama. Reactia ei a fost super si  spunea tuturor ca si-a dorit o sora dar ca si-a schimbat mintea, ca vrea baietel. Acum este terminata dupa el, mi-e teama sa nu il sufoce de la atatea pupaturi.


in a very beautiful way, our child teaches us - if we listen - what love is.
bebe

Offline

 

#755 2015-08-15 13:11:24

smart lady
Addicted member
Inregistrat: 2009-10-21
Mesaje: 10362

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 37

hello!

La multi ani sarbatoritilor! sanatate si tot ce va doriti!


Mami mandra de Alexandru nazdravan- 4 ani +

Offline

 

#756 2015-08-15 15:08:18

samy
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-10-30
Mesaje: 2562

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 37

Geo si Katey, sa dea Dumnezeu sa vina si bb 2 la  voi!


Mami de fetite:pisoi si pisoias! hjarta

Offline

 

#757 2015-08-15 22:52:07

Rose
Hero member
Inregistrat: 2007-08-30
Mesaje: 2547

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 37

Salutare, fetelor!
Va pup pe toate! Iar pe Just dublu, triplu, cvadruplu!!!
Just tu ai spus pe aici ca astepti bebe?!
Ma bucur nespus pentru tine!
Am citit despre intrebarile tale. Tot ce ai spus este normal. Respiratia neregulata, cu pauze, este respiratietipica somnului cu vise, nu te ingrijora. Cat despre sunete...dac-ai sti cum facea al meu! Facea ca o usa care scartaie, chitaia ca un soarece...de asta ii si ziceam Chitaila. Totusi, un sunet ca un strigat de pasare este stridor, o imaturitate a laringelui. Nu e periculos, si C a avut, dar ca sa stii. Cica s-ar da calciu gluconic pt asta. Raceli nu prea iau astia mici, sa stii, sunt protejati de anticorpii materni transmisi in timpul sarcinii, nu neaparat de cei din lapte matern. Nu mai stiu explicatia, era legata de imunitatea umorala si non-umorala, iar cea care ii protejaza de boli este cea din timpul sarcinii. Stiu ca tu ai acces la studii stiintifice, gasesti tu.
Janis, chiar ma intrebam ce mai faci, ca mai vorbisem noi de gradinite si eram curioasa ce s-a mai intamplat. Inteleg ca ai alta bona?
Anca, si la tine m-am gandit de multe ori, ma bucur ca esti bine.
La voi toate ma gandesc, si va si urmaresc, in mare, doar ca de pe tableta, si nu prea pot sa scriu.
Eu sunt fff obosita, eu nu stiu voi cum va descurcati...Stau plecata aproximativ 10 ore iar cand vin nu stiu , efectiv ce sa fac mai intai. Vin pe la 18.30, ori mananc ceva/ori nu, iar daca mananc efectiv infulec, de uneori imi si dau lacrimile de nervi, ma schimb si iesim afara in parc. (Daca mai tb sa mergem si la cumparaturi, chiar ca e tot programul dat peste cap) Problema este ca din parc C nu vrea sa vina pana nu se intuneca...si imi pare rau sa il iau cu forta. Ne intoarcem pe la 9 si ceva, sotul il spala, eu bag la spalat rufele, vasele in masina, mai strang fff superficial cateva minute, ma bag si eu la dus...C nu doarme fara mine....Se face 10, uneori si 11...ff tarziu pt un copil. Nu stiu cum sa rezolv problema asta cu programul. Voi ce program aveti?


21.04.2013 -  bebic Bebe Chitaila
www.pisicamov.ro

Offline

 

#758 2015-08-15 22:54:52

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 37

Buna mamici,
Noi suntem la mare din nou, acum doar pt 4 zile. Sper sa nu mai plecam de aici cu vreo boala..

Geo si Kate, bafta la bebe 2.

Geo, eu nu cred ca tine de varsta aparitia bebelului. Cand sunt probleme sunt si vine greu sau deloc, cand nu sunt, nu sunt, indiferent de varsta. Eu sunt sigurz ca la tine va veni repede. smile

LE Rosee ma bucur ca mai intri pe aici. Noi suntem ok cu programul, curatenie si calcat rufe face bona, cumparaturile sotul, eu cand vin de la serviciu - la 17.30 - fac doar mancare pt fata si in rest ma joc cu ea. O culc la 21.30 maxim 22 si de multe ori adorm cu ea odata, daca nu , ma culc la maxim 23.

Ultima oara a fost editat de cris8 (2015-08-15 23:03:22)


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#759 2015-08-15 23:02:41

als
Sr. member
Inregistrat: 2011-04-26
Mesaje: 1077

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 37

La multi ani sarbatoritilor zilei!  Si noi am serbat-o azi pe Mariuka noastra la o plimbare prin Oraselul Copiilor. Asa bine ne-am simtit...
Vis a vis de discutia voastra despre bb2. De cateva zile ma cred gravida sau autosugestia imi joaca feste. E prea devreme pentru test ca au trecut doar vreo 10 zile de la presupusul contact favorabil. Si totusi eu am simptome de gravida .   ....


mami de fetita mare, Erica-Maria
si surioara mica Ema-Gabriela

Offline

 

#760 2015-08-15 23:24:43

Rose
Hero member
Inregistrat: 2007-08-30
Mesaje: 2547

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 37

Ah, Cris, si la tine m-am gandit. Am fost odata pe la voi prin cartier, sa stii, ca noi tot cautam casa. Presupun ca e un avantaj imens curtea, nu? Noi tot stam in dubiu si cantarim...
Tu gatesti tu pt fata? La noi gateste bona, in timpul somnului de pranz (gateste foarte bine, dealtfel), dar altceva nu mai face ( nici nu ar putea, evident). Ajungi acasa la 17.30? Wow!
Chiar, copilasii vostri au gustare dupa somn+cina separat, sau doar cina?
In general C mananca o singura masa dupa somn ( clatite cu spanac si branza, cartofi frantuzesti, paste cu branza, tarta cu dovlecel, tarta sarata cu cascaval si rosii). Uneori ii mai dau ca gustare iaurt, uneori chiar cu fructe ( bad me!) sau budinca Andechser cu vanilie, pt ca ii place mult. Voi ce le mai dati?


21.04.2013 -  bebic Bebe Chitaila
www.pisicamov.ro

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.