homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-99-33


#609 2016-04-20 18:28:04

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-99

Missy, numai cine nu stie ce inseamna asteptarea si lupta asta cu anii, da o astfel de replica ca "incurajare". Eh, cel mai bine e sa devii imuna la tot ce auzi, sa treaca pe langa tine fara sa te atinga, dar suntem oameni totusi si e atat de greu uneori...

pup fetele!


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 



#610 2016-04-20 20:48:25

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-99

Cris am povestit asa ca fapt divers, ca ai menționat de cei zece ani ai tai.... nu ma mai afectează demult... pana și părintele la biserica mi. a zis ca el cu al doilea copil s a chinui zece ani rotfl2   deci stau bine... la mine de la primul a trecut... trei rotfl2) mai am șapte..... o nimica toată!


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#611 2016-04-21 10:03:44

papillion19
Full member
Inregistrat: 2015-11-17
Mesaje: 573

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-99

Neata gagici. Eu dau cafeaua, si ma uit la ea cu pofta... big_smile

Ar fi bine daca oamenii si-ar vedea de treaba lor si nu si-ar mai baga nasul in familiile noastre. Dar cum asta nu se poate, mai bine incercam noi sa ii evitam sau ignoram si sa nu punem la suflet ce auzim.

Ce femei puternice sunteti voi!! Un adevarat exemplu de urmat! hjarta

Eu am citit pe net numai prostii, dar mi-am propus sa le ignor si sa imi spun ca va fi bine si bebe puternic si se va face mare.

Va pup cu drag. puss

Offline

 

#612 2016-04-21 10:27:49

andra1983
Full member
Inregistrat: 2016-02-18
Mesaje: 120

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-99

Neata fete,vin si eu la cafeluta,am nevoie de cel putin un litru de cafea☕️.
O zi frumoasa si usoara sa aveti.
Pupici

Offline

 

#613 2016-04-21 19:15:35

anasstasia
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2016-04-04
Mesaje: 156

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-99

Mi-am reprogramat vizita la ecografie pentru martea viitoare. Atunci voi avea 6 saptamani fara o zi. Sper sa se vada embrionul.


Toti oamenii sunt trecatori insa nu toti trecatorii sunt oameni.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#614 2016-04-21 21:05:22

papillion19
Full member
Inregistrat: 2015-11-17
Mesaje: 573

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-99

Anasstasia, Doamne ajuta sa fie bine! Sigur se va vedea micutul marti. Cum esti? Cum te simti? Ai vreun simptom?
Noi mergem joi. Parca taare greu trece timpul pana atunci. Dar sunt increzatoare ca va fi bine. hjarta

Offline

 

#615 2016-04-21 21:16:58

anasstasia
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2016-04-04
Mesaje: 156

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-99

Sunt plina  rotfl2  Dureri de burta, junghiuri de tot felul, arsuri, ameteala, usoara greata, oboseala, iritabilitate si nu pot manca carne. Beau destul de putina apa deci nu ma deranjeaza pipilica.
Slava Domnului, greturile sunt cuminti pana acum. Asa sa ma tina Dumnezeu, ca de ele imi era cel mai frica. Pana la sarcina de cand ma stiu aproape zilnic aveam stare de greata de foame, de oboseala, de rau sau pur si simplu fara motiv. Am zis ca in sarcina o sa fiu praf. Pana acum e ok insa.


Toti oamenii sunt trecatori insa nu toti trecatorii sunt oameni.

Offline

 

#616 2016-04-21 21:50:34

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-99

Buna,

pappi, nu stiu daca suntem sau nu puternice... cred ca mai degraba nu avem de ales. Toti devenim puternici in situatii de criza.

bafta la eco fetelor! ganditi pozitiv, totul va fi bine!


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#617 2016-04-21 22:12:06

papillion19
Full member
Inregistrat: 2015-11-17
Mesaje: 573

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-99

Vai Ana dar ai adunat acolo de toate lol eu am dureri de burta ca la memstruatie si junghiuri. Beau muuulta apa deci merg des la baie. Si dupa ce mananc, imi vine inapoi gustul la cate un aliment... Deci e soft la mine.

Cris, de ales toti avem. Unii se plang si se dau batuti si altii devin puternici si lupta continuu pana la indeplinirea dorintei lor.
Pupici

Offline

 

#618 2016-04-21 22:41:29

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-99

noapte buna fete! puss


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#619 2016-04-21 22:56:32

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-99

Pappi, ia No-Spa daca ai dureri, nu sta asa. smile

Noapte buna!


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#620 2016-04-22 09:19:28

AwesomeAngel
Diamond member
Inregistrat: 2008-11-18
Mesaje: 27313

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-99

buna fetelor smile

papillion & anasstasia, felicitari pentru vestile bune! big_smile
va doresc sarcina usoara si bebei sanatosi!

papillion, am o mica intrebare referitoare la reflexoterapie smile
cine ti-a recomandat reflexoterapia dupa ce ai aflat de PCOS?


"I may not be perfect, but all parts of me are pretty awesome!" angel

Offline

 

#621 2016-04-22 09:51:44

papillion19
Full member
Inregistrat: 2015-11-17
Mesaje: 573

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-99

Katey, am mai luat cate un No Spa, dar mi-e teama sa iau zilnic. Iau doar daca ma doare tare si mai mult. In rest ma doare asa... putin... cam 1 minut sau mai putin. Dar ce anume inseamna durerile astea?

AwsomeAngel, multumesc frumos!! smile
eu am aflat de PCOS acum 2 ani. De reflexoterapie am aflat in februarie anul asta. smile Sincer, nu am mers pt PCOS ci pt intreg organismul si ca imi doream bebel tare de tot. Nici nu m-am gandit ca merg pt PCOS. Doamna de acolo (care are un dar aparte - si iti povesteste toata viata ta si medical si sufleteste) mi-a spus ca eu nu am ramas insarcinata din cauza la rinichi si la multe toxine adunate in ei + ceva infectii urinare din trecut destul de multe... nu din cauza ovarelor (si a pcos).
Cand am plecat de la ea mi-a spus ca pe sotul meu il asteapta dupa 3 luni din nou si ca pe mine ma asteapta dupa ce nasc, si ca ma asteapta dupa Pasti cu vestea ca sunt insarcinata. big_smile M-a rugat si sa intrerup tratamentul la gine, dar nu am vrut...


Fetelor am vrut sa va intreb si am uitat.
Dr mi-a dat anul trecut Metformin pt PCOS. si mi-a spus sa iau zilnic pana imi spune el sa ma opresc. Si eu nu am luat din decembrie... Eu acum ce fac?? Stiu ca se lua si in sarcina... eu sa il incep acum iara? Nu mi-a dat sa fac rezistenta la insulina, dar nu am probleme cu glicemia deloc. Si cand iau pastilele alea tre sa mananc mai multe dulciuri ca altfel imi scade prea tare si mi-e rau...
Ce fac? iau sau nu metformin din nou? ca mai e o saptamana pana merg la doctor...

Offline

 

#622 2016-04-22 10:04:50

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-99

Pappi, nu poti suna sa intrebi?

Eu sunt cd31 dar nu stiu cat dpo...


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#623 2016-04-22 10:23:19

AwesomeAngel
Diamond member
Inregistrat: 2008-11-18
Mesaje: 27313

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-99

papillion, multumesc pentru raspuns. smile
si eu am luat metformin cateva luni bune, am renuntat pentru ca nu am vazut imbunatatiri majore. (cred ca datorita metforminului nu mai pot manca dulciuri, dar asta nu este o paguba smile )
te sfatuiesc sa suni la cabinetul medicului sau sa mergi pana acolo si sa-l intrebi ce ai de facut.


"I may not be perfect, but all parts of me are pretty awesome!" angel

Offline

 

#624 2016-04-22 12:58:24

papillion19
Full member
Inregistrat: 2015-11-17
Mesaje: 573

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-99

Mai fetelor, am scris de 2 ori si atata m-am lungit si am tot avut treaba ca s-a sters....

O sa intreb joi. Azi nu am cum sa merg casunt singura cu lucrul si nu pot pleca.
La cabinet sun degeaba. Ca oricat as spune asistentei, nu stiu ce informatie ajunge la doctor. O sa astept pana joi si discut atunci cu el fata in fata.
Eu sincer nu as mai lua. Nu m-a ajutat ca sa raman insarcinata, de ce m-ar ajuta in sarcina?! Chiar asa imperativ sa fie? Ba chiar mi-a fost rau cu el ca trebuia sa tot mananc dulciuri sa creasca glicemia la normal... Acum mananc normal si sanatos si nu exagerez cu dulciurile...
AwsomeAngel, eu nu am vazut nici o imbunatatire... Cat -am luat am mancat dulciuri si nu puteam slabi. Eu slabesc cu low carb mai usor... si nu puteam sa tin si low carb si sa iau si metformin...
Voi cunoasteti vreo persoana la care sa ii fi facut bine? Adica a fost vreo fata pe forum sa fi scris despre asta?....

Offline

 

#625 2016-04-22 15:07:37

AwesomeAngel
Diamond member
Inregistrat: 2008-11-18
Mesaje: 27313

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-99

eu nu cunosc pe nimeni, dar poate stiu fetele ...


"I may not be perfect, but all parts of me are pretty awesome!" angel

Offline

 

#626 2016-04-22 16:04:52

GeoGeo
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-02-15
Mesaje: 4747

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-99

Buna smile

katey , imi pare bine ca mai scrii si tu aici . eu am mai citit doar .. mai putin cu scrisul . si pe mine ma incearca sentimente confuze. imi doresc foarte mult al doilea copil . il doresc demult si am facut deja un an de "incercari" . de dorit il doresc mai demult, insa din diverse motive am tot amanat . insa nu ma pot angrena in acest iures al monitorizarii ... am incercat cumva dar pierd toata bucuria apropierii si lucrurile imi par fortate ... am sperat in cateva randuri (mi-am si gasit simptome asemanatoare ...) pentru ca apoi sa traiesc senzatia ca am pierdut ceva ce nu aveam .

cam asta e .


yes it's official  : sunt mamiiiicaaaa ! smile

Offline

 

#627 2016-04-22 16:40:17

papillion19
Full member
Inregistrat: 2015-11-17
Mesaje: 573

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-99

GeoGeo... ce bine descrii tu incercarile astea intr-o fraza: "sa traiesc senzatia ca am pierdut ceva ce nu aveam".... Asta am simtit si eu in fiecare luna de tratament si incercari...

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.