homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-99-32


#590 2016-04-19 20:26:22

anasstasia
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2016-04-04
Mesaje: 156

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-99

Eu nu stiu daca are rost sa merg atat de repede la eco. Si la mine ca si la papi ultima menstra a fost in 16 martie iar ovulatia cred ca a fost pe 31 martie. Ar trebui sa merg sambata cand voi avea 5 saptamni si cateva zile, insa parca simt ca merg degeaba....
Poate sa-mi dea ceva la mana de acum ca sunt insarcinata? Ma cam muncesc astia la serviciu si vreau sa-i potolesc un pic...


Toti oamenii sunt trecatori insa nu toti trecatorii sunt oameni.

Offline

 



#591 2016-04-19 21:00:01

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-99

Kate, 2 ani este o medie data de medici, nu spun specific pe varsta. Eu as zice insa ca la o v?rstă sub 30 de ani ar fi mai puțin,  poate chiar maxim 1 an. Și intr-adevăr sunt multe cazuri ?n care cuplurile nu au probleme, dar nu reușesc sa conceapă imediat, ?nsă pana ?n 2 ani se ?nt?mplă.
A.. și medicii spun : 2 ani ?n care a existat contact sexual in preajma ovulației.  Deci nu oricum..

Anastasia, sarcina se confirma 100% la prima ecografie, de regula după 6 saptamani. Răbdare,  ca nu o fi foc nici la job cu o săptăm?nă ?n plus..


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#592 2016-04-19 21:05:15

anasstasia
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2016-04-04
Mesaje: 156

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-99

Pai nu am zis ca e foc, insa am programata vizita la prima ecografie sambata aceasta. As reprogama-o la sfarsitul saptamanii viitoare. Atunci as avea 6 saptamani si cateva zile, poate ii vad si inimioara.

Ultima oara a fost editat de anasstasia (2016-04-19 21:19:21)


Toti oamenii sunt trecatori insa nu toti trecatorii sunt oameni.

Offline

 

#593 2016-04-19 21:20:36

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-99

Anastasia, eco de sambata iti poate confirma ca sarcina s-a fixat unde trebuie. Daca vrei sa vezi / auzi inimioara abia dupa 6 saptamani trebuie sa mergi...

Da, Cris, noi cred ca am mai si sarit ovulatia. tongue


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#594 2016-04-19 21:33:49

anasstasia
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2016-04-04
Mesaje: 156

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-99

O sa o aman. O sa ma si coste de o sa ma indoaie ca merg la particular.


Toti oamenii sunt trecatori insa nu toti trecatorii sunt oameni.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#595 2016-04-19 22:03:23

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-99

Kate, nu o nimeresc eu... luna de luna... cu geana pe ea... dapai tu care nu ai ținut cont chiar asa strict... bine adevărul este ca nici eu nu prea am. mai ținut ?n ultima vreme, efectiv mi s. a făcut lehamite.


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#596 2016-04-20 00:48:41

andra1983
Full member
Inregistrat: 2016-02-18
Mesaje: 120

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-99

multumesc fete dragi de urari!!
missy puss
katey,stiu ca e greu sa ignori comentariile celor din jur,care parca de fiecare data sunt ca un cutit infpt in rana,daca pt unii e usor si le iasa din prima pt altii e mai greu si se chinuie o perioada pt bebe.multa lume e cu conceptii invechite,de parca e de ajuns sa stai cracanata o data si iasa bebe,scuze fetele dar mor cand aud comentarii de genul.
am auzit multe la randul meu ,de aceea ajunsesem sa ma intreb daca imi doresc eu cu adevarat sau e o dorinta parca insuflata de altii.
cand auzeam si prietenele cu copii ca eu de ce nu fac unul,sa plimbam carucioarele impreuna si etc,ca poate nu facem destul sex,ca poate ,ca poate ,etc.
sunt satula si eu de astfel de povesti,prefer sa schimb taios subiectul,daca isi dau seama ca ma deranjeaza subiectul bine daca nu iarasi e bine.
am ajuns la concluzia ca trebuie sa ma bucur de cea ce am si sa invat sa traiesc, nu e un capat de lume sa nu ai un copil,sunt atatea de facut si de vazut in lumea asta.
alina iti tin pumnii stransi stransi,sa vi cu vesti super bune.
papillon, e normal doar saculetul la varsta asta de sarcina,eu am fost la 5 sap. si la eco normala abia se vedea,era micuta,mi-a facut eco vaginala sa vada bine embrionul.
eu acum ma pun in pat,abia am terminat de strans dupa musafiri ,am facut un dus si sper sa iau somn ca maine din nou pe metereze.
va trimit multe imbratisari si pupici si va doresc somnic pufos.
ne vedem dimi la cafea

Offline

 

#597 2016-04-20 08:20:48

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-99

Neața fete frumoase, aici ploua cu găleata... va las o cafeluta.


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#598 2016-04-20 08:45:45

alina_ioana27
Full member
Inregistrat: 2014-11-14
Mesaje: 699

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-99

Neata !!
Si la mine ploua cu galeata, cred ca asa o sa fie toata ziua, ploioasa si mohorata.
Am fost aseara la control. Dr ne spunea ca din start facem luna urmatoare...exact cum am banuit, ca e post, vine pastele...sa nu facem toate astea in post. Dar cand mi-a facut eco a vazut ca am endometrul de 5mm si un folicul de 13 mm pe ov stang...cand a vazut nu i-a venit sa creada. A hot. sa-l urmarim pe acesta ca e suficient si poate reusim sa facem transferul in functie de cum se misca acest folicul. M-a chemat si vineri la eco sa vada daca a mai crescut.
Am fost amandoi dezamagiti cand am auzit ca in mai v-om face...dar pe urma am plecat entuziasmati dupa eco. Adevarul e ca am de cateva zile o secretie sub forma de albus de ou...
Va doresc o zi linistita!

Offline

 

#599 2016-04-20 09:24:58

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-99

Alina mai bine mai aștepți puțin și va fi rezultatul mult dorit, dec?t sa te grăbești. puss


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#600 2016-04-20 09:29:00

alina_ioana27
Full member
Inregistrat: 2014-11-14
Mesaje: 699

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-99

Nu ne grabim... am si zis...cum o vrea Cel de Sus...daca vrea acum bine daca nu, luna urmatoare... ideea e ca daca mai astept inca un ciclu o sa trebuiasca sa astept dupa el...si cine stie cand vine pt ca iar nu mai iau nimic...si daca fac la ciclu urmator o sa fac injectii de stimulare... de aceea prefer acum ca tot ovulez fara nici o stimulare...sa fac pe ciclu natural...si dr mea prefera asa...dar acum cum o fi sa fie...ma las in mainile Lui, stie el mai bine cand e momentul. Te pup Missy!

Offline

 

#601 2016-04-20 10:02:03

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-99

Alina ma rog sa fie bine. va fi bine!


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#602 2016-04-20 10:17:43

alina_ioana27
Full member
Inregistrat: 2014-11-14
Mesaje: 699

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-99

Multumesc mult Missy puss

Offline

 

#603 2016-04-20 10:36:21

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-99

alina, va fi bine! Eu una nu cred ca e pacat sa faci copii daca e post, ca doar asta e porunca lui Dumnezeu, sa ne inmultim. Fetita mea e conceputa exact in ziua de Rusalii, atunci a avut loc punctia si fertilizarea, si Dumnezeu chiar ne-a ajutat si am reusit. Faptul ca a picat intr-o zi sfanta eu am luat-o ca pe un semn ca va fi bine.

Luna viitoare voi face si eu din nou procedura. Sper sa reusesc, ca am senzatia ca toata viata mea numai asta fac.. sunt 10 ani de cand tot incercam si am reusit cu chiu cu vai sa fac un copil, prin fiv. Bina ca macar am reusit o data...


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#604 2016-04-20 10:40:55

papillion19
Full member
Inregistrat: 2015-11-17
Mesaje: 573

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-99

Alina, Doamne ajuta sa fie bine! Sa ne tii la curent.
Andra, vorbe am auzit si eu destule... Mi s-a spus chiar ca noi nu am vrut sa facem copil si acum cand vrem, nu putem... Sau ca nu am vrut bebe pana nu au facut prietenii nostrii copil...
Pe unii e mai bine sa ii ignori, altora le poti spune ca nu e suficient sa faci sex o data si sa ramai.
Si mie mi-a spus lumea ca ma stresez si ma agit, si m-a deranjat. Le-am spus celor in cauza ca nu toti au noroc ca ei sa iasa de la primul contact sexual, si ca noi tre sa muncim mai mult.

M-am linstit fetelor. Va dati seama ca ieri eram cu teama sa nu fie saculet gol... Am tot citit pe net si o sa am rabdare pana joia viitoare.

Alina, nici eu nu cred ca e pacat sa faci in post. Ba chiar cred ca Dumnezeu o sa va ajute si o sa fie bine. O sa fie copilas sfant. hjarta Si noi tot in post am ramas...

Pupici. puss hjarta

Ultima oara a fost editat de papillion19 (2016-04-20 10:43:12)

Offline

 

#605 2016-04-20 10:57:59

alina_ioana27
Full member
Inregistrat: 2014-11-14
Mesaje: 699

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-99

Multumesc fetelor! Acum ce o vrea sa se intample...in adancul sufletului vreau sa facem luna asta..posibil ca sapt viitoare o sa aiba loc...
Aveti grija de voi!

Offline

 

#606 2016-04-20 13:33:22

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-99

Cris mult succes sa dea Domnul sa fie bine!
Pe mine ma enervează c?nd mai zic  ma chinui de zece ani sa am un copil și primesc răspuns de genul... ei lasa ca și cutarica s a chinuit 15 și are un copil acuma.... ca și cum  ce.. sunt zece ani.... fără sa ?nțeleagă apăsarea fiecărei luni nereușite... bine acum nu ma mai apasă nimic... dar nici nu ma ?ncurajează astfel de "vesti"  bune și exemple de Buna practica  ?n care.... ?ncă zece ani ?n plus mi se par o corvoada... oricum zece ani e mult, as avea 44 deci nu se pune rotfl
din păcate timpul se scurge ?n defavoarea mea și cu realitatea asta m. am ?mpăcat.
teoretic la noi sunt sase ani ?mpliniți.... practic din 2005 pana ?n 2010 foloseam metoda calendarului... pana in ziua 17 protecție, după liber.... iar eu ovulez ?n 18-25 deci.... nu mai zic...

Ultima oara a fost editat de Missy005 (2016-04-20 13:35:36)


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#607 2016-04-20 14:53:00

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-99

Buna, tuturor     kram     puss

Nu prea am mai avut timp sa scriu ceva, dar va urmaresc cu aceeasi dragoste ca intotdeauna. Ma bucur sa vad reusite pe aici, oricum atmosfera e animate, ceea ce e bine.

Eu sunt destul de prinsa cu munca; asta-i bine ca n-am timp sa ma gandesc la altceva, pur si simplu viata curge fara sa-mi mai fac 1000 de ganduri.


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#608 2016-04-20 16:35:28

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-99

Eleny, asta e un lucru bun sa fii detașata și prinsa ?n ceva... orice... este foarte bine! Te pup! eu ma apuc de treaba.... una din ele rotfl  si cu același chef... dar ce sa fac... ?ncet ?ncet termin eu nebunia


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.