homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-99-39


#723 2016-04-27 20:47:36

anasstasia
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2016-04-04
Mesaje: 156

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-99

Bineeeee  lol
Aveti idee, pentru analizele torch pot manca inainte sau trebuie sa fiu nemancata?


Toti oamenii sunt trecatori insa nu toti trecatorii sunt oameni.

Offline

 



#724 2016-04-27 21:00:00

Pinky and the Brain
Full member
Inregistrat: 2014-01-18
Mesaje: 260

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-99

Hello, hello, fete dragi, v-am citit dar nu am timp nici sa mor, d-apai sa mai scriu pe aici rotfl

Felicitari din inima fetelor cu burtici! Sarcini usoare si nasteri la fel!

Andra, Papi, facem clubul naselor din 2016? Si noi botezam o minunatie de fetita si apoi si cununam. La mine e mai trist ca nu am gasit inca rochii si botezul bate la usa...

Dalami, te inteleg perfect. Dar eu una am obosit sa ma tot necajesc ca nu am copilul meu atunci cand vad burtici/bebelusi/copilasi...

Eu am schimbat medicul si am facut iar analize si s-ar parea ca nici ovare polichistice nu am si analizele hormonale au iesit bine pana acum, din ce mi-am putut da eu seama...vineri merg sa fac testosteronul si apoi merg la control.

Offline

 

#725 2016-04-27 21:04:24

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-99

Anastasia habar nu mai știu.... poate te lămuresc fetele
Pinky ma bucur ca nu ai stat ?n loc și mergi pe calea cea buna.


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#726 2016-04-27 21:07:02

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-99

Anastasia, eu am.mancat inainte. Nu faci analiza pt diabet sau fier, asa ca nu vad legatura cu mancarea.

Offline

 

#727 2016-04-27 21:22:31

Pinky and the Brain
Full member
Inregistrat: 2014-01-18
Mesaje: 260

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-99

Missy005 a scris:

Anastasia habar nu mai știu.... poate te lămuresc fetele
Pinky ma bucur ca nu ai stat ?n loc și mergi pe calea cea buna.

pai musai, daca vreau 3 prichindei, nu? ca nu pot face 3 odata, ii luam pe rand  rotfl

tare mi-e teama ca m-a deraiat rau de tot medicul ala la care am fost si m-a omorat cu SOPC, cu faptul ca nu raman decat cu stimulare and stuff...mi-e ca nu cumva problema mea de fond sa nu fie la cap, nu la ovare  rotfl2

Missy, iti tin pumnii inca de pe acum sa iasa cu adoptia  hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#728 2016-04-27 21:25:10

anasstasia
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2016-04-04
Mesaje: 156

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-99

Multumesc Ionela!


Toti oamenii sunt trecatori insa nu toti trecatorii sunt oameni.

Offline

 

#729 2016-04-27 21:26:18

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-99

pinky, clar ?nt?i reparam mansarda apoi subsolul... asta e regula de baza rotfl2
Pinky... sunt... dăr?mata și cu adoptia... nu mai știu ce sa zic... ?ncerc sa ?mi găsesc puterea sa o iau de la capat.


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#730 2016-04-27 21:43:01

Pinky and the Brain
Full member
Inregistrat: 2014-01-18
Mesaje: 260

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-99

Missy005 a scris:

pinky, clar ?nt?i reparam mansarda apoi subsolul... asta e regula de baza rotfl2
Pinky... sunt... dăr?mata și cu adoptia... nu mai știu ce sa zic... ?ncerc sa ?mi găsesc puterea sa o iau de la capat.

cu mansarda mea nu stiu daca mai sunt multe sanse de reparare  rotfl

te inteleg perfect. Dar perfect, nu asa...  kram

de asta ziceam si eu ca refuz sa ma mai necajesc cand vad o burtica sau un bebe...ca oricum cand iesim pe undeva parca e reuniune si alta nu. Dar efectiv am obosit, nu mai am resurse sa ma mai necajesc, ma stoarce de puteri. Si nu mai pot sa ma mai oftic cand vad ca altele au si eu nu. Chiar zilele trecute am aflat ca a ramas insarcinata o cunostiinta care nici macar nu-si dorea copil...ce sa mai zici?  disperat

Probabil ca trebuie sa-mi mai educ un pic rabdarea, o sa se intample cand trebuie, nu cand vreau eu...

de abandonat iar nu merge...asa ca ne scuturam de praf, ne repliem si mergem mai departe  kram

Ultima oara a fost editat de Pinky and the Brain (2016-04-27 21:44:33)

Offline

 

#731 2016-04-27 22:48:08

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-99

Pai asta am vrut și eu... o pauza de la toate... c?nd mi a expirat atestatul la adoptii am ?nnebunit... niciun telefon, nimic.... pe motiv ca nu sunt copii... ce sa mai zic... asa am ?nvățat sa am răbdare și sa ?nțeleg ca toate sunt la timpul lor și nu c?nd vreau eu... uite asa au trecut anii... deja.. Un an ?n plus sau ?n minus... la mine nu mai contează... a trecut prea mult ca sa mă mai ?mpotrivesc... merg și eu după val.... dacă e... e... dacă nu.... asta este... ce sa fac.Iau lucrurile ca atare...  rugaciune


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#732 2016-04-27 22:57:34

anasstasia
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2016-04-04
Mesaje: 156

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-99

Eu nu inteleg cum este croita lumea asta. Ce stiri vedem la tv cum sunt atatea mama care-si abandoneaza copiii, multe sunt mame pe banda rulanta care nasc cate 10 copii in conditii mizere doar pentru a trai din indemnizatie si sunt atatea persoane care ar fi mame ideale si orice copil ar fi norocos sa se nasca in familii minunate precum ale voastre. Nu inteleg,nu inteleg.....mi se pare atat de nedrept!
Imi cer scuze, nu cred ca vreti sa se deschida subiectul asta, insa de cate ori va citesc nu pot sa nu ma gandesc la asta.... Meritati tot ce e mai bun pe lume, imi plec capul in fata voastra.


Toti oamenii sunt trecatori insa nu toti trecatorii sunt oameni.

Offline

 

#733 2016-04-27 23:10:25

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-99

Anastasia, eu vorbesc ?n numele meu și consider ca merit fix ceea ce primesc... ?n acest moment și at?ția ani am primit ce am meritat, știu pare dur cum ma exprim, dar asta e realitatea. Fiecare din noi are o lecție de invatat, are o cruce de dus.... eu mi. o duc pe a mea cu demnitate.... si cred  nici pentru amăr?tele care nasc cate zece copii nu le este bine sa ?și vadă copiii ?n ultimul hal.... eu nu ?nțeleg de ce nu ?și dau acordul pentru adopție.... nu vor nici ?n car nici ?n căruță nici ?n teleguță, și raman copiii fara familie. Dar și copiii aceștia la r?ndul lor primesc o lecție care  le va fi utila ?n viata mai t?rziu.... si tot asa.... Nu ma mai doare at?t de tare sa vad o gravida sau o cunoștință care a rămas insarcinata... deja... sunt imuna... mai am momente de nervi  dar trec repede... si spun din nou dacă Dumnezeu vrea... se va ?nt?mpla... eu sunt legata de m?ini și de picioare... sunt predispusa la boli și corpul meu nu poate duce... Un tratament mai agresiv de stimulare... nu pot face mai mult.... era sa mor de doua ori... daca ma decid și a treia oara... ori e cu reușită.. ori... dumnezeu știe.... pana s?mbătă trebuie sa iau o decizie.... si nu stiu care

Ultima oara a fost editat de Missy005 (2016-04-27 23:16:45)


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#734 2016-04-28 09:28:56

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-99

Neata, fete dragi

      Va invit la cafeluta de dimineata, stiu ca aveti nevoie, in perioada asta mai aglomerata cu pregatiri, cumparaturi...din astea...

      Anastasia, eu iau lucrurile ca atare, trebuie sa fie si oameni care nu pot avea copii, Dumnezeu vrea ca eu sa fiu  unul din acestia si ma supun. In plus, in situatia asta ce altceva as putea face...De ceva vreme eu nu mai sufar cand vad copii sau aud de fete care au ramas gravide. Cred ca pe mine ma 'ajuta' si varsta, nu mi se mai pare potrivit sa am copil acum, toate trebuie facute la timpul lor. Am doar o nostalgie ca n-am facut tot ce se putea de tanara, dar sa fac copil acum...e ca si cum m-ai trimite la liceu...nu se mai potriveste.


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#735 2016-04-28 10:11:35

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-99

Neața fete frumoase! Eleny, mulțumesc de cafeluta. Eu cred ca niciodată nu e t?rziu sa ai copii.
Eu ?mi fac unghiutele, apoi treaba. pupicei


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#736 2016-04-28 11:48:15

papillion19
Full member
Inregistrat: 2015-11-17
Mesaje: 573

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-99

Ziua buna fete dragi! hjarta

Dalami, cand zieam d einvidie, ma gandeam la mine. Eu mi-am indus sa nu vad lucrurile asa... iti dai seama ca mi-a fost greu o perioada.

Anasstasia, pentru toate lumea a fost si este greu. Eu de exemplu ma bucuram cand aflam de cate o sarcina, mai ales de la cineva care s-a chinuit... imi dadea speranta si credinta ca va fi bine pt toata lumea.
Sincera sa fiu, mie mi-a fost teama sa scriu in alta parte pana acum... inca nu ma simteam 100% din alta discutie, parca tot aici la aspirane m-am simtit "acasa". smile

Eleny, si eu cred ca nu e tarziu niciodata sa ai copii. Copii pot fi ai tai sau nu, mari sau mici... nu conteaza.. Eu am 2 verisoare care au adoptat. Una un baietel de 1 an si alta un baietel care avea 5 ani. Nu stiu detalii, dar stiu ca s-au chinuit mult.

Missy, numai tu poti sti si decide ce e bine sa faci. smile Mult curaj.

Pinky, multumesc frumos! Cu rochia eu stau bine. Merg azi la proba (am facut-o la comanda). Mai vedem cat scurtam si gata.  Va fi gata dupa Pasti big_smile . Nunta e in 14.

Am fost la eco. Suntem ok. Am vazut acolo ce trebuia sa se vada. Sunt fericita si m-am linistit deocamdata. Sapt viitoare merg din nou.

Va multumesc enorm de mult pentru sustinerea voastra, fetelor! Eu inca sper si am incredere ca vom schimba candva titlul topicului dupa cum am mai spus...

puss puss

Offline

 

#737 2016-04-28 11:57:43

DALAMI
New member
Inregistrat: 2012-02-13
Mesaje: 35

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-99

Buna ziua fetelor!
Pinky and the brain multumesc pt suport.Eu sunt la birou, agitatie mare, asa ca recunosc ca nu ma  gandesc ....deocamdata.Ma bucur ca mi-a revenit menstruatia si am speranta ca in urma tratamentului mi se vor modifica valorile la analizele hormonale si cu ajutorul lui Dzeu poate apare si la mine ceva....
Am credinta ca Dzeu ma va ajuta.Spor la vopsit oua .....si la cautat hainute pt nasa
Va pup

Ultima oara a fost editat de DALAMI (2016-04-28 11:58:39)

Offline

 

#738 2016-04-28 12:14:53

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-99

Papillion, kram ma bucur pentru voi, pentru tine si minunea din burtica!

Referitor la varsta, e tarziu...mult prea tarziu, din punctul meu de vedere, sa faci copii la 40 de ani. Cel putin eu asa simt, nu l-as mai putea ajuta, nici ca educatie - diferenta de varsta, de generatii, ar crea, poate, o lipsa de comunicare, si nici material nu l-as mai putea ajuta asa cum mi-as dori, de acum incolo.

Am facut o simulare, peste 15 ani as putea iesi la pensie    rotfl2 ar avea 15 ani sau mai putin. Stiti ce pensii sunt in Romania si daca ai peste 50 de ani toti angajatorii se uita la tine stramb, sa te tina...sa nu te mai tina...Cum sa-l las asa...fara niciun ajutor de tanar?!! Nu m-ar rabda inima sa-l vad ca se chinuie si eu nu il mai pot ajuta.


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#739 2016-04-28 14:00:49

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-99

eleny nu putem pune la ?ndoială judecățile lui Dumnezeu, dacă tu ai avea copil mic și vei fi pensionara. pupicei


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#740 2016-04-28 14:37:35

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-99

Buna fete,

si eu zic ca niciodata nu e tarziu pt un copil. Doctorita mea ginecolog a facut al doilea copil la 42 de ani, si parca e si mai tanara acum, cand vorbeste de cel mic . smile dar depinde si cum simte fiecare. Eu personal voi incerca mereu sa fac al doilea copil, si am aproape 36 de ani. Bine, cel mai probabil mai mult de 40 de ani nu voi avea cu ce, ca si eu am amh-ul destul de mic.


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#741 2016-04-28 15:14:08

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-99

Cris, vorbesti de Dna Doctor Predoi?


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.