homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-99-37


#685 2016-04-26 11:25:09

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-99

Buna!

Merci, Geo!
Am facut test aseara, tot negativ. Astept...


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 



#686 2016-04-26 11:25:14

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-99

Neata fete,

Si mie mi-a venit astazi, ceea ce imi incurca maxim planurile. Pt ca a venit mai devreme, nu mai pot face fivul pana in august.. sad deoarece pica perioada fertila fix in primele zile ale lunii cand eu nu pot lipsi de la serviciu nici moarta, si abia prin august se decaleaza ca sa pice bine.. off...

acum astept si rezultatul analizelor sotului, sa vad ce minuni mai vad si acolo..


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#687 2016-04-26 11:29:24

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-99

Cris sad


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#688 2016-04-26 11:53:47

papillion19
Full member
Inregistrat: 2015-11-17
Mesaje: 573

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-99

Pai Cris, poate se decaleaza si luna viitoare si vine mai tarziu, si nu mai trebuie sa amani pana in august. smile

Offline

 

#689 2016-04-26 12:21:55

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-99

Kate a cata zi ești? Eu c?nd vad ca ?nt?rzie și nu poate sa vina ?l ajut cu un pahar rosu de vin... asa ca diseară o friptura, un vinulet și poate poate
Cris, important este ce vrea Dumnezeu nu ce vrem noi.


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

 Publicitate


loading...

#690 2016-04-26 13:19:06

DALAMI
New member
Inregistrat: 2012-02-13
Mesaje: 35

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-99

Missy005 imi pare rau sa aud asta, dar ai putea incerca in prima faza inainte de adoptie sa il iei  plasament , procedura este mai usoara si sa te interesezi daca parintii sunt decazuti din drepturi , ptr ca atunci ai sanse mari si se poate solutiona mai repede procedura de adoptie....

Offline

 

#691 2016-04-26 13:35:05

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-99

35, Missy.
Si ma tot gandesc de ce intarzie. Mi-a mai intarziat pana acum de 2 ori cate 4 zile si o data 2 zile cand alaptam.
nustiu


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#692 2016-04-26 13:41:32

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-99

dalamy  nu știu dacă pot lua ?n plasament, dacă am serviciu... știu ce spui sunt sătulă și de infertilitate și de adoptii... dețin informații... sunt sătulă de ele... deocamdată sunt ?n pauza sa ?mi revin... apoi oi vedea
Kate, lasă. I ?n pace, corpul are ritmul lui și știe el ce face... eu nu ma mai agit demult. ii acord ?ncrederea necesara și ?l las sa ?și facă damblaua.

Ultima oara a fost editat de Missy005 (2016-04-26 13:43:20)


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#693 2016-04-26 14:15:34

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-99

pappi, niciodata nu mi-a venit mai tarziu de 28 de zile. De la o vreme vine la 26. Oricum eram la limita ... acum sigur va trebui sa astept.

A venit si rezultatul la spermograma: astenoteratozoospermie. Vesnicul diagnostic... ba acum chiar si cu un procent mult mai mic de forme normale, doar 4%. Macar halosperm a iesit bine, au capacitate de fecundare... dar ce folos daca sunt prea putini buni.. sad
Plus ca i-a iesit si o infectie la spermocultura. Sper ca dupa antibiotic sa se mai imbunatateasca formele normale..
Asta este. Va trata infectia, va lua Spermotrend, si vom astepta luna August sau poate chiar septembrie sa mai putem face un fiv.

Asa este Missy, daca asa vrea Doamne Doamne, nu am ce face... poate e vreun motiv pe undeva pt care trebuie sa aman fiv-ul. O fi ca raman natural? rotfl macar haz de necaz sa fac...


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#694 2016-04-26 14:22:57

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-99

Cris la noi e teratozoospermie după București... cu forme normale 4% deci... deci... nu mai comentam rotfl2) da clar... are doamne doamne un motiv bine ?ntemeiat si trebuie sa ai ?ncredere. eu nu mi. am pierdut ?ncrederea deși... situatia e mai mult dec?t tragica... medical.... dar știu și am convingerea ca Dumnezeu va face o minune și pentru mine.. cred in șansa mea.. dar nu ma mai agit, nu mai tip ca trecut o luna, doua, noua, un an... totul va veni la momentul potrivit.
Eu vreau sa dorm un pic, aici e frig și ploua, pisica asta  a mea... bestiuța asta mica sta pe mine și m. am moleșit... vad doar somn.... o iubesc de mor... dacă nu ar fi ea as fi ?nnebunit..


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#695 2016-04-26 14:55:02

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-99

Missy, avem acelasi procent fantastic de 4% forme normale..belea.. forgetit
cred ca se putea si mai rau, nu? macar astia cati sunt, sa le dam o sansa.. wink


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#696 2016-04-26 15:44:45

alina_ioana27
Full member
Inregistrat: 2014-11-14
Mesaje: 699

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-99

Offf Cris...asa am inceput si noi...tot cu acelasi diagnostic... a facut 6 luni tratament cu proxeed, zinc seleniu, omega 3 6...apoi a facut pauza de tot...si anul asta fara nici un tratament, cand am inceput pt intocmirea dosarului i-a iesit oligospermie...si culmea s-au imbunatatit la rapiditate ceea ce el nu a avut niciodata, era 0%...acum ia iesit 22% mobilitate 55% lent progresivi 33% neprogresivi 22% imobili 33% viabili min 77 % forma normala 4%...
Este adevarat...nu am mai stat cu gura pe el...iar fumezi mult...iar bei bere/vin prea mult...si s-a lasat de bere, bea numai vin rosu ...rareori mai bea bere...
nu stiu ce sa zic...care a fost cauza imbunatatirii...
Cris o sa fie bine... o stii El de ce intarzie si te da.un pic peste cap...asa si la mine...ca voi face transferul luna urmatoare...

Offline

 

#697 2016-04-26 16:22:57

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-99

alina, eu cred ca nimic nu e intamplator pe lumea asta, asa ca accept ce mi se da... poate e mai bine sa fac atunci, e dupa concediu la mare, vom fi mai relaxati.. poate e mai bine asa.
Acum ne era ff greu si cu banii, asa pana in august ii strangem fara probleme.
Intre timp o sa ma concentrez pe altele, ca de exemplu ca urmeaza sa botez o minune de fetita venita dupa 3 fiv-uri, imi e asa de draga de mor. smile
Apoi ma voi gandi la concediu, si trece repede timpul.

bafta multa alinush!!!


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#698 2016-04-26 16:40:25

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-99

Cris, super! Ai mai botezat? eu parca asa țin minte.
Eu nu am posibilitatea financiara de a face fiv, iar organismul nu duce tratament... doar de la  progesteron am avut doua tumori una la glanda parotida și cealaltă pe ovar... de la progesteron era cat copilul de mare... deci la mine e exclus din start asa ceva... acum ma g?ndesc sa risc sa iau stimulare...am citit pe prospect la duphaston și utrogestan..  scrie chestii care ?nainte nu erau și pe care le. am pățit.... oi vedea....


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#699 2016-04-26 16:41:30

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-99

Cris,   par

Cu siguranta nimic nu este intamplator pe lumea asta, nici cele rele nu vin intamplator. Uite, eu am alergat disperata sa fac embolizarea, desi mi-au spus doi doctori ca nu e cazul s-o fac eu, ca se poate rezolva si prin interventie chirurgicala. Dar am sunat nu stiu cati medici sa ma interneze sa pot s-o fac, altceva nu ma interesa, ziceai ca nu mai vad altceva. Acum sunt impacata, stiu ca asa trebuia sa fie, bine sau rau, nu mai conteaza, dar asa trebuia sa fie.


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#700 2016-04-26 21:01:40

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-99

Missy da am mai botezat tot o fetiță,  are 10 ani acum, e foarte cuminte și frumoasa și suntem foarte apropiate, e ca o alta fata a mea. Și ea imi spune: nașa,  după mami și tati cel mai mult te iubesc pe tine smile
Și acum ?ncă o buburuza mica... deci am 3 fete smile

Off nasol ca ai reacționat așa la progesteron.. sad  eu am băgat la fiv hormoni ?n doze de cal dar din fericire nu am pățit nimic..

Eleny  puss


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#701 2016-04-26 22:17:10

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-99

Asta e situația, hormonii nu sunt pentru mine. Aia nu... aia nu... ?ncotro sa o iau? ca la nebuni


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#702 2016-04-26 22:21:09

papillion19
Full member
Inregistrat: 2015-11-17
Mesaje: 573

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-99

Missy, nu exista si alti hormoni? Alta marca, nu stiu... E nasol ce ai reactionat asa de la ele...

Cris, va fi bine. Pana tratati infectia la sot, sigur isi revine cumva si CM tau. Sau poate se intampla minuni in concediu, la relaxare.

Offline

 

#703 2016-04-26 22:55:16

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-99

papi progesteronul e dat ca sa vina ciclul la timp.... nu la 46 cum mi a venit mie azi... cu chiu cu vai, plus e dat pentru susținerea sarcinii.... deci... de asta nu mai iau clar, dar ?mi este teama și de alți hormoni... ?ți dai seama.


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.