homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-99-44


#818 2016-05-09 13:12:19

papillion19
Full member
Inregistrat: 2015-11-17
Mesaje: 573

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-99

Missy, multu de idee. O sa incerc sa ii spun ceva de genul....
Ieri i-am spus cumnatului, daca tot e in tara si eram fata in fata. S-a bucurat si ne-a felicitat. L-am intrebat si pe el cum sa procedez si a spus ca cel mai ok ar fi sa astept pana facem 12 saptamani si apoi sa ii spun, si ca sa ii spun eu ei... just as I thought. big_smile

Offline

 



#819 2016-05-09 13:36:12

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-99

pappi, eu zic ca durerea ei e acolo, indiferent de orice altceva. si clar va suferi putin mai mult cand va afla (asta insa nu inseamna ca nu se bucura pt voi), dar asta e, suntem oameni... insa important e sa fii sincera cu ea si sa ii spui exact ce simti. O sa iti gasesti tu cuvintele cumva..


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#820 2016-05-09 15:28:41

papillion19
Full member
Inregistrat: 2015-11-17
Mesaje: 573

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-99

Cris, ai dreptate! puss

Offline

 

#821 2016-05-09 20:06:59

IoanaMat
Membru
Inregistrat: 2016-05-09
Mesaje: 3

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-99

Buna fetelor!sunt noua pe forum si sunt si eu aspirantă la titlul de mamica smile am 26ani si in anul 2013 am fost operata de chist ovarian hemoragic...din pacate au fost nevoiti sa extirpe ovarul si trompa stanga grater apoi dupa 11luni in care am lucrat intens la proiectul bebe am ramas insarcinata (nov 2015) din pacate nu a evoluat sarcina si la putin timp am pierdut-o,iar acum tot incercam si speram luna de luna ca vom mai vedea cele 2 linii pe test.va pup si ma bucur tare mult pentru cele care au reusit si le doresc mult noroc celor care incearca sa ramana insarcinate!!!

Offline

 

#822 2016-05-09 20:48:18

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-99

Ioana bine ai venit și sedere scurta. Multa ?ncredere și optimism. pupici


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

 Publicitate


loading...

#823 2016-05-09 20:50:27

just_me29
Hero member
Inregistrat: 2013-02-24
Mesaje: 2074

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-99

Papi, cand am fost in situatia Ta cu o cumnata la fel ca si a Ta nu le.am spus nimic. Am nascut si gata...ei locuiesc in Alta Tara. Ea sufera si acum dupa DOI ani de la pierdere ca nu a Mai ramas Dar nici nu vrea Sa incerce nimic SI atunci decat Sa ne priveasca a cu invidie Mai bine am luat distanta. Ca s.a scapat cu porumbelul....Tu iti cunosti cumnata. EU mi.o cunosc PE a mea si stiu de CE am refuzat Sa le spun. Nu au stiut nici socrii decat la nastere. Dar dupa CE am pierdut prima fetitza EU am facut curatenie intre neamuri SI prieteni. EU de exemplu desi am pierdut prima fetita dupa nastere nu m.am uitat cu invidie la altii care au reusit. Singurul lucru era ca nu ma puteam apropia de nicio fetita ca plangeam instant. Dar imi plangeam fetita mea nu eram invidioasa. Am o colega care atunci a nascut la doua saptamani dupa mine. Colega de birou cu care am gravidit...II trimit mereu cadouri fetitei ca mi.e super draga Dar nu am vazut.o niciodata in realitate ca imi aduce aminte de fetitza mea din ceruri. Faci cum simti ca iti este tie bine.


Daca vrei sa rupi visul unui vultur, spune-i sa zboare mai jos, sa nu mai poata zari norii... Daca vrei sa ucizi dorul pe care-l port in mine... spune-mi s-O uit...frange-mi aripile ce ma poarta ireal catre EA...si tot n-o sa reusesti...Daca as fi putut, as fi poruncit atunci, timpului, sa stea in loc!...ca s-O mai pot zari...pentru o clipa...

Offline

 

#824 2016-05-09 22:22:23

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-99

Buna!

=cris8

Kate, felicitari pt nepotel/nepotica! smile E foarte bine ca simti asa, inseamna ca esti relaxata pe subiectul asta, ceea ce nu poate fi decat un lucru bun.

Cris, incerc sa fiu mai relaxata (desi luna asta mi-am cumparat iar teste de ovulatie), singura "umbra" este faptul ca N ma intreaba mereu daca am si eu "o samantica in burtica"...


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#825 2016-05-09 22:32:35

papillion19
Full member
Inregistrat: 2015-11-17
Mesaje: 573

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-99

Ioana, bine ai venit si mult succes! Sigur o sa aveti un puiutz cat de curand.

Just, imi pare enorm de rau. Sper sa ne feressca Dumnezeu pe toate de asemenea pierderi. Eu am plans la telefon in rand cu cumnata-mea. Si am plans si cu prietena mea care a pierdut in februarie-martie. Am plans ca si cand a fost pierderea mea.
Din ce zice cumnatul e ok acum. Dar el zice ca sa astept sa ii spun pana facem 12 saptamani. Ca sa fie un exemplu pt ea sa nu spuna mai devreme. Nu! Eu nu mai sunt de acord cu asta acum. Eu m-as simti ca si cand ma astept sa fie ceva rau in curand. Si nu e asa. Ea o sa vina acasa in iunie si nu vreau sa se simta prost ca nu i-am spus si mie sa imi creasca burtica... O sa o sun zilele viitoare si o sa ii spun. Nu cred ca va reactiona urat pt ca acum cateva zile s-a nascut baietelul fratelui ei, si ea a pus poza mandra cu el pe net. Deci n-o fi foc. Sper lol
Si eu ma indepartez de oamenii care nu imi fac bine.
Daca o sa vad ca reactioneaza urat si ma priveste cu invidie, bag distanta. Nu imi e greu. Sper sa nu fie cazul. Eu chiar sper sa ramana si ea din nou. Si daca nu se intampla pana vine in tara, intentionez sa ii propun sa mearga la reflexoterapie cat va fi aici.

Ultima oara a fost editat de papillion19 (2016-05-09 22:35:21)

Offline

 

#826 2016-05-10 06:43:34

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-99

Neața fete frumoase! Eu sunt cu cafeluta rotfl
Greu cu pierderile... dar totul se compensează pe lumea asta nimic nu răm?ne neplătit și  necompensat... absolut nimic. Eu am ?ncredere ca știe Dumnezeu ce e mai bine pentru fiecare dintre noi și accept decizia Lui oricare ar fi ea. O zi frumoasa... eu dorm pe mine... vreau concediu puss


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#827 2016-05-10 09:40:25

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-99

Salutare, fetelor

O zi frumoasa, si de la mine! Si eu vreau concediuuuu....luuuuung.....


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#828 2016-05-10 12:15:54

DALAMI
New member
Inregistrat: 2012-02-13
Mesaje: 35

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-99

Buna,
Si eu imi doresc concediu....mai ales dupa dimineata de azi ....in care"am stat pe telefon" in discutii cu ANAF=ul,, care parca sunt  mereu Gica Contra  si sper toata agitatia asta sa nu ma afecteze iara, si in iunie analizele sa iasa iara prost sad
Sper ca voi aveti o zi mai linistita.Pupici

Offline

 

#829 2016-05-10 12:26:50

IoanaMat
Membru
Inregistrat: 2016-05-09
Mesaje: 3

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-99

Va multumesc tare mult pentru cuvintele frumoase!am o mica problema,trebuia sa-mi vina menstruatia duminica,dar nici semn ca ar vrea sa apara...eu am ciclul regulat pot spune ca este ceas!am facut un test de sarcina ieri dar a iesit negativ sad se poate sa intarzie din cauza ca am avut o ovulatie tarzie?

Offline

 

#830 2016-05-10 14:32:24

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-99

Buna!

Ioana, se poate. Si eu am patit luna asta sa-mi intarzie 9 zile si e tot "ceas" si la mine, in mod normal. E adevarat ca nu stiu sigur cand am ovulat.


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#831 2016-05-10 15:52:46

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-99

Buna fete,

kate, si pe mine ma intreaba fetita mea, si imi spune adesea ca vrea si ea sa avem si noi un bebelus, ca vrea sa aiba grija de el si sa il iubeasca. smile A.. si spune ca vrea un "flatiol", nu stiu de unde, ca noi nu vorbim de asa ceva in casa. Cand m-a intrebat ultima data, i-am spus serios, ca unui om mare, ca nu stiu daca Doamne Doamne ne va mai da.


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#832 2016-05-10 16:36:05

IoanaMat
Membru
Inregistrat: 2016-05-09
Mesaje: 3

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-99

Multumesc mult Katey,cred ca o sa mai astept sa vad ce se intampla,apoi ma duc la doctor...

Offline

 

#833 2016-05-10 17:02:29

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-99

Asa ii spun si eu, Cris, ca Doamne-Doamne decide daca si cand ne mai da un bebe.
N vrea surioara. lol


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#834 2016-05-11 09:48:33

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-99

Neata,

Pappi, si eu cred ca e mai bine sa ii spui cat mai repede. Eu am fost in situatia in care am fost anuntata de nasa mea ca a ramas insarcinata cand avea deja 4 luni de sarcina,  si m-am simtit f prost. Probabil ca nu mi-a zis mai devreme pt ca stia cat imi doresc si ca eu nu reusesc, dar nu a fost alegerea cea mai potrivita sa imi ascunda, pt ca eram f apropiate si cu o prietena/cineva drag, nu asa procedezi. Nici nu mai m-am putut bucura pt ea, daca mi-ar fi spus de la inceput chiar m-as fi bucurat, indiferent de situatia mea, dar asa... am simtit ca mi-a spus doar pt ca nu avea incotro, deja incepea sa se vada. Nici nu am stiut cum sa reactionez..te simti mult mai rau cand ti se ascunde.

o zi frumoasa fetele!


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#835 2016-05-11 10:19:52

fallen_angel
Insomniac member
De la: MM
Inregistrat: 2007-05-07
Mesaje: 9742

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-99

Buna fetelor!

Voua ce analize v-a dat dr sa faceti inainte de sarcina?
Mie ginecologul nu mi-a spus nimic de analize,dar vreau sa le fac pe cele importante,cum ar fi cea pt toxoplasmoza,dar ce altceva sa mai fac?

Ultima oara a fost editat de fallen_angel (2016-05-11 10:24:49)


★★★ Candle light, moon light, star light,
The brightest glow is from love light ★★★   

                happydance  happydance  happydance

Offline

 

#836 2016-05-11 10:30:43

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-99

Neata
Complexul torch il poti face.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.