homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-99-79


#1483 2016-08-01 13:15:19

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-99

buna ziua

blonda felicitari!sarcina usoara!poti intreba viitoarele mamici la prenatal.

Missy  par

cris  puss

Eleny  puss


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 



#1484 2016-08-01 13:33:23

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-99

soni puss bine ai revenit!


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#1485 2016-08-01 13:38:51

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-99

Buna, fetelor

Sonia,    kram

Cris, te pup, pe tine si pe fetita ta!

Fetelor, azi noapte am visat soricei, se zice ca aflu de vre sarcina, de cineva care o sa aiba un bebe. Asa ca astept sa citesc pe aici o noua veste.

Ultima oara a fost editat de ElenyR (2016-08-01 13:54:01)


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#1486 2016-08-01 14:17:46

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-99

Eleny, te pupam si noi! puss


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#1487 2016-08-01 15:02:58

alina_ioana27
Full member
Inregistrat: 2014-11-14
Mesaje: 699

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-99

Buna fetelor! Blonda felicitari si sarcina usoara si la termen iti doresc.
Eu inca nu am fost la dr dupa rez negativ. O sa ma duc probabil de sapt viitoare...
Dr mea era chitita sa demaram pt un nou transfer...insa nu mai pot fizic si psihic si financiar. Poate de la anul sa reluam.
Va pup si aveti grija de voi.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1488 2016-08-01 15:05:10

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-99

alina nu te gandesti sa schimbi dr?orice ai decide,iti doresc un bebe sanatos!


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#1489 2016-08-01 17:11:22

Madlena06
Hero member
Inregistrat: 2012-02-13
Mesaje: 3364

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-99

Buna fetelor   wave
Blonda felicitari!  Sarcina usoara, la termen si bebe sanatos!
Sonia  par  ce mai faci?
Cris  par cred ca ai fetita mare. Cum mai sunteti?


Doamne rugaciune iti multumesc din suflet pentru printesa din viata noastra bebe
Visul nostru s-a implinit, in august 2014 am devenit mama  hjarta

Offline

 

#1490 2016-08-01 17:54:35

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-99

madle  par ete,nu prea bine.raman singurica.da sper ca nu pt mult timp.Dumnezeu imi ia pe cineva si poate-mi da pe altcineva.tu ce faci?


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#1491 2016-08-01 20:44:35

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-99

Buna!

Madle, ce mai faci? Cum e fetita? Burtica? smile


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#1492 2016-08-01 21:58:46

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-99

Soni re ?mbrățișez str?ns! Ești o femeie puternica! Te-ai schimbat mult și ?n bine! Ești un om bun și dacă Dumnezeu ?ți dă toate astea, ti le da ca sa ai unde sa urci, iar de sus... priveliștea va fi minunata!
Madle, pup fetita și bănuiesc burtica noua!
Eleny pupici!
Alina, multa putere și ?ncredere!
Eu am băgat curat azi, abia ma mai mișc de oboseala! Doar ce m. am asezat pe canapea! Dar am avut spor av?nd ?n vedere ca m-am culcat la trei dimineața!
Va ?mbrățișez fete dragi, pe toate fără nicio excepție!


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#1493 2016-08-01 22:56:01

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-99

Missy par ma mir ca mai pot fi puternica.om bun...ma mir si mai mult.dar sunt,cu cine merita.asa am fost mereu.dar,da,m am schimbat mult.habar n am ce va fi cu viata mea.deja s a intamplat cam tot ce nu m asteptam vreodata.te pup.


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#1494 2016-08-01 23:27:02

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-99

Soni viata este imprevizibila, am ?nvățat.... ca ?n viața trebuie sa fii fericit cu ce ai. Eu sunt fericită cu ce am, chiar dacă e fără copil... se poate și mai rău, puteam fi bolnava sau eu mai știu. ?n cazul tău, viata ?ți oferă o nouă direcție, bucurat - te! Dacă asa e direcția, e cea buna! Am ?nvățat sa nu mai fiu legată de nimic, sa nu ma mai atașez de lucruri, oameni. Dacă acestea exista acum, sunt cu un motiv... dacă nu vor mai fi ?nseamnă că nu ?mi mai folosesc... e at?t de bine!E at?t de bine pentru ca sunt doar eu și ma bucur de clipa asta... fără sa cer nimic. ma bucur de lucruri mici și frumoase! Te ?mbrățișez str?ns!Sunt sigura ca pe noul drum ?ti vei găsi fericirea asa cum nici nu ai visat! De aici ?ncolo viața ta se va schimba ?n bine! Vei fi fericita și ?mplinită! sunt sigura 100%pupici!


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#1495 2016-08-01 23:31:59

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-99

Missy puss sper sa fie cum zici tu.dar in ultimii ani,am invatat din greseli.degeaba.as fi vrut sa fiu implinita si fericita langa el.copilul daca venea venea,daca nu...eram impacata.asta este!sper macar linistita sa fiu.in viitor o sa vad ce mi rezerva viata.acum nu ma mai bucura nimic.nu mai are cum.sper sa treaca.


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#1496 2016-08-02 02:13:56

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-99

Buna, fetelor!

Alina, sonia, va imbratisez si imi pare rau ca nu sunteti bine kram

Katey, madle, wow!!! Vine bebe2? Cate sapt aveti? Felicitari, ma bucur pt voi! Sarcini usoare!

Va pup pe toate.

Offline

 

#1497 2016-08-02 08:40:44

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-99

Neata fete,

Madle puss ma bucur sa aud de tine din nou. Noi suntem bine, am fetita mare, urmeaza sa mearga la gradinita. E minunata, ma pupa toata ziua lol e ff iubitoare, minunea mea!
Tu ce faci? ai burtica din nou? daca da, felicitari!!!! si Doamne ajuta, sarcina usoara si bebe sanatos!! kram

Missy, transmiti atat de mult optimism, imi place! puss

alinush, puss ia o pauza daca simti nevoia, e  mai bine asa. si continuati cand va mai reveniti putin. te pup draga mea, imi pare nespus de rau pt esec... dar eu zic ca tot veti reusi pana la urma, nu se poate..

soni, va fi bine si pt tine, o sa vezi, timpul vindeca orice rana. puss


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#1498 2016-08-02 10:08:42

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-99

Neața fete! Cafelute și ceiucuri!
Cris mulțumesc!
Soni, după pierderea copilului numai sinucidere aveam ?n cap.... planificata c?nd voi ajunge la menopauza, dar Dumnezeu drăguțul mi. a deschis ochii și m. a ajutat sa vad ca exista viata și dincolo de orice suferinta sau necaz... pentru ca tocmai asta este viata sa fii fericit ?n ciuda oricărui hop al vieții.... am plătit scump ca sa ?nțeleg asta, dar asa este.
O zi frumoasa fete!


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#1499 2016-08-02 10:31:44

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-99

buna dimineata

anca puss

cris par

Missy puss tu o aveai planificata la menopauza,eu... forgetit mda..nu,nu sunt fericita.si nici nu voi mai fi curand.sau poate niciodata.poate doar copilul meu sa mi readuca zambetul pe buze.


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#1500 2016-08-02 11:26:04

just_me29
Hero member
Inregistrat: 2013-02-24
Mesaje: 2074

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-99

Missy, ma bucur ca ti-ai revizuit gandurile. Sinuciderea n-ar trebui luata in considerare, nici in gluma, de nimeni...trebuie sa ne bucuram de-o bomboana cum se zice, abia atunci poate cineva sa spuna ca a iesit la suprafata, cand poate sa se bucure de-o bomboana.
durerea sa stiti ca nu dispare niciodata, pierderea unui copil ramane pe viata, dar in timp ajungi sa traiesti in armonie cu gandul pierderii. sa nu credeti ca nasterea unui copil anuleaza pierderea altui copil...din contra, amplifica pierderea lui...la fiecare gest facut de bebe ajungi sa te gandesti, ce-ar fi fost daca...multi de daca...totul tine de puterea interioara a fiecaruia, de cum accepta situatia, de cum ajunge sa se bucure de-o bomboana sau prefera sa se scufunde...copilul pierdut nu vine inapoi niciodata. tine de noi sa-i cinstim memoria.

Sonia, e urat ce ai patit, dar crede-ma ca tot raul este spre bine...si intelege ca lumea nu se sfarseste aici, ca esti tanara si ai timp de tot, trebuie doar sa vrei. intr-o zi o sa privesti in urma si o sa razi de tine, crede-ma pe cuvant ca am trecut prin multe in viata asta. si scoate-ti din cap idea ca esti batrana. cu prima fetita am ramas insarcinata la 35+ ani. dupa pierderea ei ce trebuia sa fac? sa ma ascund ca-s batrana? nu...ma simt f tanara si in forma la 38+ cu bebe. cresc si eu o data cu ea, imi retraiesc copilaria.

kram


Daca vrei sa rupi visul unui vultur, spune-i sa zboare mai jos, sa nu mai poata zari norii... Daca vrei sa ucizi dorul pe care-l port in mine... spune-mi s-O uit...frange-mi aripile ce ma poarta ireal catre EA...si tot n-o sa reusesti...Daca as fi putut, as fi poruncit atunci, timpului, sa stea in loc!...ca s-O mai pot zari...pentru o clipa...

Offline

 

#1501 2016-08-02 11:37:11

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-99

just par da,viata nu se sfarseste aici,stiu.nici nu mai zic ca s batrana.asa a fost sa fie.sper s ajung sa ies la suprafata si sa ma bucur si de o bomboana.stiu ca ce traiesc nu reprezinta durerea cea mai mare.dar mi e f greu,oricum.merg inainte si incet incet sper ca suferinta sa se diminueze.


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.