homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-99-80


#1502 2016-08-02 12:29:40

just_me29
Hero member
Inregistrat: 2013-02-24
Mesaje: 2074

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-99

se va diminua rapid daca tu vrei


Daca vrei sa rupi visul unui vultur, spune-i sa zboare mai jos, sa nu mai poata zari norii... Daca vrei sa ucizi dorul pe care-l port in mine... spune-mi s-O uit...frange-mi aripile ce ma poarta ireal catre EA...si tot n-o sa reusesti...Daca as fi putut, as fi poruncit atunci, timpului, sa stea in loc!...ca s-O mai pot zari...pentru o clipa...

Offline

 



#1503 2016-08-02 12:34:46

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-99

Buna, fete dragi

          Eu raman la convingerea ca a nu avea deloc copil e infinit mai putin tragic decat a pierde unul. In ambele cazuri, in timp, suferinta se mai estompeaza. Pe mine trecerea timpul m-a ajutat, in sensul ca nu mi s-ar parea potrivit, la anii mei, sa am copil mic. Nu mai e pt mine, e ca si cum m-ai trimite la scoala sau sa fac ceva ce ar fi trebuit sa fac acum hat-hat...cat timp...
         
          NU vreau sa par cinica, dar stau cateodata si ma intreb de ce oamenii care au copii nu-s atat de fericiti, sau mereu fericiti, de ce se sinucid, de ce-i abandoneaza, de ce-i trateaza urat. Noi, cele care nu avem, tindem sa credem ca un copil ne-ar asigura fericirea deplina si pentru totdeauna...Si totusi...raman atatea semne de intrebare...


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#1504 2016-08-02 12:40:24

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-99

just,eu vreau,dar nu vad ce as putea face sa treaca rapid.oricum,nu e locul pt a vorbi despre asta.va trece intr o zi.

Eleny puss clar mai bine n am copil decat sa mi l ia.asta m am rugat mereu.eu nu mai credeam de mult ca fericirea mea sta intr un copil.am fost obsedata multi ani si am luptat.dar acum doar asta mi a mai ramas,un copil.daca o sa l am,ii multumesc lui Dumnezeu de pe acum.si sa ma ajute sa ma descurc si sa rezist pt el.


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Online

 

#1505 2016-08-02 14:24:19

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-99

Just, așa aeste ?n timp  m. am obișnuit cu ideea, am acceptat ceea ce s. a intamplat! Greu, greu m. am pus pe picioare,dar sunt fericită că am reușit!
Soni și tu ?n timp te vei pune pe  picioare, ai sa vezi! Repet, ești puternica mai puternica dec?t ?ți imaginezi! Respiră, iartă și iubește - te pe tine, cereți ție iertare, ?ncet ?ncet te vei liniști. Un copil nu se poate cuibări ?n haos, durere și amețeală..... vei ?nțelege ceea ce ?ți spun acum.


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#1506 2016-08-02 14:48:19

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-99

asa e,Missy.poate ma pripesc in decizia asta.dar n am ce sa mai astept.cum o vrea Dumnezeu!


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Online

 

 Publicitate


loading...

#1507 2016-08-02 16:05:22

alina cornelia
New member
Inregistrat: 2016-05-07
Mesaje: 14

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-99

Am citit aici ca mai sunt printre voi care ati mai pierdut copiii cum ati reusit sa treceti peste acea durere care simt ca nu se sfarseste niciodat pt ca imi e foarte dor de bebitul meu acea durere care apasa  foarte greu e foarte greu cand vad alte mamici cu copiii in brate si bratele mele sunt goale pt ca el nu mai e cum sa reusesc sa nu ma gandesc . Ma scuzati ca m-am bagat si eu in discutiile  voastre va doresc numai bine.

Offline

 

#1508 2016-08-02 16:24:16

Madlena06
Hero member
Inregistrat: 2012-02-13
Mesaje: 3364

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-99

Buna fete  wave
Sonia  par  cum adica ramai singurica?  sad   Insa da, e corect cum spui tu, cand se inchide o usa, tot timpul ramane o fereasta deschisa si nu se stie niciodata ce-ti va rezerva viitorul. Paote asa e cel mai bine pt tine.
Eu sunt bine, multumesc lui Dumnezeu. Toata ziua sunt cu pitica.

Katey  par fetita e o nazdravana la varsta asta  tongue  e si normal sa fie asa. Face tot felul de boroboate si nu are stare deloc. E foarte activa si imita tot ce vede ca facem noi. Eu ma ocup exclusiv de ea, mai ales ca stau acasa avand sarcina cu risc. Iar burtica creste intr-un ritm ametitor acum, saptamana asta fac 30 de saptamani. Sunt deja imensa, abia ma misc.

Missy  par  multumim frumos!

Anca  par am scris mai sus detaliile despre bebe 2. Multumesc mult !!!
Baietii tai cum sunt??

Cris  par ooo ce frumos !! Si a mea e pupacioasa, poate si din cauza ca eu am pupat-o si dragalit-o destul de mult si s-a invatat asa. Dar imi e tare draga si nu ma pot abtine  rodnar
Da sunt insarcinata in 7 luni. Multumesc frumos!!!  Iti doresc sa vina bebe 2 si la voi cat mai curand si fara prea multe lupte.


Doamne rugaciune iti multumesc din suflet pentru printesa din viata noastra bebe
Visul nostru s-a implinit, in august 2014 am devenit mama  hjarta

Offline

 

#1509 2016-08-02 16:59:58

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-99

alina cornelia,multa putere sa ai!

madle puss singurica.asa a fost sa fie.sarcina usoara in continuare!


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Online

 

#1510 2016-08-02 17:21:08

Madlena06
Hero member
Inregistrat: 2012-02-13
Mesaje: 3364

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-99

Sonia imi pare rau  sad   uneori asa e dat sa fie.... O mare imbratisare si curaj!!  Tot raul sa fie spre bine
Multumesc frumos! De acum incepe greul, ultimul trimestru e cel mai solicitant fizic.

Fete am citit ce ati scris voi in ultimele pagini si-mi pare tare rau de suferinta voastra. Va inteleg, pentru ca si eu am trecut prin asta, am pierdut sarcini inainte sa am pitica. Apoi nu mai ramaneam insarcinata etc.
E greu, e foarte greu. Desi acum am o fetita minunata si sunt din nou insarcinata, nu am uitat anii in care m-am zbatut printre analize si investigatii. E imposibil de sters si de uitat. Ramane totul acolo in suflet.
Si nu exista varsta pentru a deveni pentru prima data mama! Am 37 de ani si nu ma consider batrana deloc. Nici nu ma simt asa. Prima data am devenit mama la 35 de ani. Asa a fost sa fie. Ar fi trebuit sa am copii mari, dar nu s-a putut.
Din contra, sunt norocoasa ca s-a intamplat acum, ca am reusit. Ii multumesc pentru asta lui Dumnezeu.


Doamne rugaciune iti multumesc din suflet pentru printesa din viata noastra bebe
Visul nostru s-a implinit, in august 2014 am devenit mama  hjarta

Offline

 

#1511 2016-08-02 17:24:55

papillion19
Full member
Inregistrat: 2015-11-17
Mesaje: 573

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-99

Sonia, nu stiu ce pierdere ai suferit, dar iti doresc sa trec peste. Se vede ca ai un suflet bun in ciuda necazurilor prin care treci, si sunt sigura ca iti va da Dumnezeu, intr-o zi, fericire inzecita cat sa amelioreze durerea!!

Voi sunteti toate niste femei puternice! V-am mai spus cat va apreciez eu pe voi! Sunteti o inspiratie!
Fiti tari in continuare! puss

Offline

 

#1512 2016-08-02 17:31:33

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-99

madle par

papillion puss


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Online

 

#1513 2016-08-02 17:49:30

just_me29
Hero member
Inregistrat: 2013-02-24
Mesaje: 2074

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-99

Alina Cornelia, nu treci peste. inveti sa traiesti cu pierderea suferita. deajutor pentru mine a fost site-ul organizatiaemma.ro. intra acolo si o sa gasesti mult sprijin.


Daca vrei sa rupi visul unui vultur, spune-i sa zboare mai jos, sa nu mai poata zari norii... Daca vrei sa ucizi dorul pe care-l port in mine... spune-mi s-O uit...frange-mi aripile ce ma poarta ireal catre EA...si tot n-o sa reusesti...Daca as fi putut, as fi poruncit atunci, timpului, sa stea in loc!...ca s-O mai pot zari...pentru o clipa...

Offline

 

#1514 2016-08-02 17:50:18

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-99

madle, si eu am pupat-o de am albit-o zilnic de cand s-a nascut smile poate de aceea e si ea asa..
Ce frumos ca vine bebe 2 hjarta ma bucur pentru tine puss
Eu am mai facut un transfer cu embrionii congelati de la FIV dar nu am mai reusit, nu s-a prins niciunul... voi mai incerca un fiv in curand, dar daca nu reusesc nici acum, ma voi opri. Nu pot - psihic - sa fac asta toata viata, va trebui sa ma opresc..


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#1515 2016-08-03 06:46:00

Madlena06
Hero member
Inregistrat: 2012-02-13
Mesaje: 3364

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-99

Neata fete  wave
Dau eu cafeaua astazi    mornincoffee
Cris am inteles. Tin pumnii ca data viitoare sa fie cu noroc!!  rugaciune


Doamne rugaciune iti multumesc din suflet pentru printesa din viata noastra bebe
Visul nostru s-a implinit, in august 2014 am devenit mama  hjarta

Offline

 

#1516 2016-08-03 12:44:15

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-99

Mulțumesc mult Madle, aveam nevoie. Pupici fete. A tunat dimineața de ?mi venea sa ma bag sub pat. 😂😂😂😂


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#1517 2016-08-04 09:50:25

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-99

Neata, fetelor

Sa aveti o zi frumoasa, se apropie week-end-ul, e vara, e vremea concediilor, asa ca sa va bucurati de toate.


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#1518 2016-08-04 12:10:59

papillion19
Full member
Inregistrat: 2015-11-17
Mesaje: 573

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-99

O zi frumoasa sa aveti!
Las eu cafeaua pt toata lumea  mornincoffee mornincoffee mornincoffee mornincoffee mornincoffee

Noi nu avem concediu. Speram sa plecam weekendul viitor pe undeva, ca tot e weeke-nd prelungit, si in 16.08 sarbatorim 2 ani de casnicie. hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#1519 2016-08-04 19:05:42

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-99

Papi felicitări și mulți ani ?nainte!
Mulțumesc de cafeluta, eu nu refuz indiferent de ora.. bine tu ai fost punctuala, eu sunt cea care am servit mai t?rziu 😘😘😘😘😘


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#1520 2016-08-05 11:51:18

marrina26
Full member
Inregistrat: 2009-12-11
Mesaje: 119

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-99

La multi ani fericiti papi puss
Si eu sunt cu gandul la cele 3 zile de concediu pe care le am peste 2 saptamani smile .Pana atunci munca si iar munca smile .
Weekend placut fetelor! Va pup pe toate 😚


A negative mind will never give you a positive life !

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.