homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-45-47


#875 2017-04-29 18:47:04

raaluuk
Full member
Inregistrat: 2011-04-11
Mesaje: 818

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-45

ma gandeam la cele 3 zile cat o sa stam in spital. o sa nasc la privat daca nu cumva imi fac vreo surpriza inainte de 36 de sapt. la prima nastere am stat singura in salon cu sotul si bebe.
eu am noroc ca ma ajuta mama cat lucram noi. chiar mai doarme fata cateodata si noaptea cu ea asa ca sunt cat de cat asigurata. o sa fie si sotul acasa in prima luna si sper sa ne descurcam
si noi de jucam cu bebita. ii pune pampers si ii da sa manance. i-am spus ca o sa aiba 1 fratior si o surioara dar iti dai seama cate intelege ea la 1 an jum.

Offline

 



#876 2017-04-29 18:47:17

fallen_angel
Insomniac member
De la: MM
Inregistrat: 2007-05-07
Mesaje: 9742

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-45

Ma bucur ca e totul ok anabel  applause

Katey,asa era primul scaunel pe care am vrut sa il luam,era cumva adancitura mai mare si bebe ar fi stat ghemotoc in el,des scria ca se foloseste de la nastere.Asa ca ne-am pus si am verificat toate scaunelele din magazin si l-am luat pe cel mai ok.Am pus si o scoica langa si e la fel adancitura.Am citit si review-uri pe net si doar pareri pozitive sunt.Oricum daca mi se va parea ca nu sta bebele bine o sa iau si scoica smile .Multumesc de parere puss .Ce face grasunelul tau?

Noua deja 3 medici ne-au confirmat ca e baietel lol.Al nostru nu e rusinos deloc,la fiecare eco ne-a aratat ce are intre picioare.Si toti 3 medicii s-au mirat cat e de activ  chicot

Eu nu cred ca este intors bebele meu,la eco am uitat sa intreb.Dar dupa miscari sunt sigura ca nu e intors.Pe voi va loveste sus mai tare,nu?


★★★ Candle light, moon light, star light,
The brightest glow is from love light ★★★   

                happydance  happydance  happydance

Offline

 

#877 2017-04-29 20:54:34

annabel
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-01-15
Mesaje: 36351

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-45

eu nu am putut niciodata sa imi dau seama care e pozitia bebelusului
multumesc fetele, noapte buna

Offline

 

#878 2017-04-30 00:07:38

caty30
Full member
Inregistrat: 2013-08-07
Mesaje: 564

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-45

Angel da loveste mai sus cateodata cu piciorusele probabil dar cateodata loveste si jos. Nici eu nu mi am dat seama ca e intors la morfologie am aflat cand ne a mai zis ca sta cu capul pe col m am cam suparat ma gandeam ca vrea sa iasa si fiind mic nu va supravietui. Acum la eco tot cu capul in jos era dar dr ne e zis sa nu ne facem griji nu e bagat cu capul pe col ca alti copii are putina distanta pana la el si chiar misca capul in parti semn ca nu e inghesuit. Singura mea multumire ca e intors e ca respir mai usor inainte probabil apasa pe diafragma si simteam ca nu am aer intr o noapte chiar m am trezit panicata din somn simteam ca nu pot respira...acum nu mai am aceasta problema in schimb apasa pe vezica cred noaptea fac carare pana la baie ma duc din ora in ora.  yikes


After all,tomorow is another day!!

Offline

 

#879 2017-04-30 00:25:48

Alexandra.rosca
Sr. member
De la: Targu Mures, Romania
Inregistrat: 2016-09-05
Mesaje: 1029

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-45

Fallen , cat de tare ma bucur sa citesc ca e asa activ bebelasul tau , spor la cumparaturi si pregatiri . hjarta

Sarcini la termen pt toate burticile kram


“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#880 2017-05-01 09:09:08

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-45

Buna!

Ralu, e un pic geloasa, dar il iubeste tare. Zice ca e "bucatica ei de rai". Mie mi-a adus-o sotul la spital. Am stat in rezerva si puteau veni oricand.


Fallen, e bine grasu'. Creste. A ajuns la 6750 gr. smile


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#881 2017-05-01 10:30:26

fallen_angel
Insomniac member
De la: MM
Inregistrat: 2007-05-07
Mesaje: 9742

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-45

Buna fetelor!

Caty, pe al meu il simt peste tot, dar nu am probleme cu respiratia si nici la baie nu merg decat o data/noapte, max de 2x daca beau multa apa seara,deci nu stiu  nustiu .O sa il intreb pe dr la urmatorul eco.

Multumesc mult Alexandra puss .Abia astept sa vii cu vestea buna  gravida

Ce mare e katey hjarta

Sotul asta al meu a montat deja patutul, nu are rabdare nici cat mine lol
Am rezolvat si cu pompa de san, am primit una medela electrica, care cica este f buna. Asa ca am scapat si de grija asta.

Ultima oara a fost editat de fallen_angel (2017-05-01 10:33:16)


★★★ Candle light, moon light, star light,
The brightest glow is from love light ★★★   

                happydance  happydance  happydance

Offline

 

#882 2017-05-01 10:41:48

raaluuk
Full member
Inregistrat: 2011-04-11
Mesaje: 818

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-45

Buna.
Katey, ce mare s-a facut bebe. La mine ii e frica sotului ca poate nu mai vrea fata sa plece acasa. oricum nu cred ca rezist 3 zile fara sa o vad...
angel, ma bucur ca ai rezolvat cu pompa. am intrebat doctorul de intepaturile de col, dar la mine a zis ca nu e nici o problema. probabil de la lovituri resimt asa ca era colul inchis si lung de 36mm. nici la prima sarcina nu a fost atat de lung
pe mine ma trezesc la ora 4. au program in fiecare dim lol deja se misca non-stop. unul sus si unul jos. asa era si fetita de ne gandeam cand mai doarme si ea. nici acum nu vrea sa doarma prea mult. inca 2 ca ea si ne-am scos smile

Offline

 

#883 2017-05-01 11:06:09

fallen_angel
Insomniac member
De la: MM
Inregistrat: 2007-05-07
Mesaje: 9742

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-45

E bine ca ai colul asa lung. Intepaturi eu nu am mai avut, doar atunci 2-3 zile. Multumesc ca mi-ai spus puss
Al meu nu ma trezeste noaptea(cel putin nu inca). Doar de 2x s-a intamplat, dar seara cand ma pun in pat incepe, asa face de la inceput, fix atunci il apuca gimnastica mai intens lol ,dar in vreo 20 min se potoleste si pot si eu sa adorm. In rest il simt cand ma mai trezesc, dar nu loveste asa tare incat sa ma tina treaza. 
Voi oricum ati cam incurcat-o cu 3 lol

Am mai multe cunostinte care au avut bb foarte activ in burtica, iar dupa au fost cuminti si au dormit noaptea, deci mai exista o speranta lol


★★★ Candle light, moon light, star light,
The brightest glow is from love light ★★★   

                happydance  happydance  happydance

Offline

 

#884 2017-05-01 11:13:53

Alexandra.rosca
Sr. member
De la: Targu Mures, Romania
Inregistrat: 2016-09-05
Mesaje: 1029

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-45

wave Si eu astept cu nerabdare Fallen , dar se lasa asteptat micutul  nustiu

Ultima oara a fost editat de Alexandra.rosca (2017-05-01 11:14:38)


“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” hjarta

Offline

 

#885 2017-05-01 11:25:26

raaluuk
Full member
Inregistrat: 2011-04-11
Mesaje: 818

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-45

e bine ca mai am o speranta lol
eu nu mai pot sa stau pe spate. simt ca nu am aer. si la morfologie abia am putut sa rezist pana la sfarsit.
apropo de patut...imi aduc aminte ca si noi l-am montat mai devreme si eram asa de emotionati... a stat fata mea max 2 luni in el ca dupa ce am luat-o cu noi in pat n-a mai vrut sa stea. acum sper ca cei mici sa stea mai mult...nici nu cumpar al 2-lea patut inca

Ultima oara a fost editat de raaluuk (2017-05-01 11:28:18)

Offline

 

#886 2017-05-01 13:09:58

fallen_angel
Insomniac member
De la: MM
Inregistrat: 2007-05-07
Mesaje: 9742

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-45

Off alexandra,stiu cum e cu asteptarea asta sad.Iti doresc sa vina cat mai reoede si sa fie sanatos kram

Ralu,eu nu am probleme cand stau pe spate,dar evit ca nu este indicat.
Fetita inca  doarme cu vo?
Noi ii pregatim camera lui,dar nu am curaj sa il pun singur de la inceput,asa ca vom pune patutul in dormitorul nostru,dar cu noi in pat este exclus ca ne este frica sa nu il lovim sau ceva hmm


★★★ Candle light, moon light, star light,
The brightest glow is from love light ★★★   

                happydance  happydance  happydance

Offline

 

#887 2017-05-01 13:34:01

raaluuk
Full member
Inregistrat: 2011-04-11
Mesaje: 818

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-45

da. doarme intre noi sau cu mama. si se plimba tot patul. deci e exclus sa doarma cu cei mici.
si noua ne-a fost frica la inceput dar ne-am obisnuit. ca ma chinuiam sa o adorm 1 ora si cand o puneam in patut se trezea. si noi tot in camera noastra montasem patutul. e mai usor si il simti si pe bebe cand se trezeste

Offline

 

#888 2017-05-01 14:48:15

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-45

Fallen, da, e mare. Mananca si mult. lol
El era activ tare noaptea cand era in burtica. Dar acum doarme bine. Se trezeste de 2 - 3 ori sa suga si apoi se culca la loc. Nici nu ne ridicam din pat. Doar daca are gaze si il supara burtica mai plange si atunci doarme pe mine sau pe tati o ora, doua.


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#889 2017-05-02 11:23:28

fallen_angel
Insomniac member
De la: MM
Inregistrat: 2007-05-07
Mesaje: 9742

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-45

Da,e mai usor cu patutul in dormitor.oricum nu cred ca as putea sa dorm daca ar fi bebele in alta camera,cel putin la inceput.

Katey ,ce bine ca e cumintel.Poate nu o sa ai probleme la diversificare daca e mancacios lol


★★★ Candle light, moon light, star light,
The brightest glow is from love light ★★★   

                happydance  happydance  happydance

Offline

 

#890 2017-05-02 12:04:49

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-45

Patutul da, e in dormitor. Mai doarme N in el cateodata. Bebe doarme cu noi in pat. rotfl2


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#891 2017-05-02 18:56:02

raaluuk
Full member
Inregistrat: 2011-04-11
Mesaje: 818

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-45

buna. primele  poze sunt de la prima sarcina. in prima poza aveam 30 sapt, in a 2 aveam 32 sapt
***
ultima poza e de azi. 21 de sapt lol simt ca mai am putin si explodez

Ultima oara a fost editat de raaluuk (2017-05-03 08:52:35)

Offline

 

#892 2017-05-02 20:21:31

fallen_angel
Insomniac member
De la: MM
Inregistrat: 2007-05-07
Mesaje: 9742

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-45

Hello!

Vai,ce burtica frumoasa si micuta ai avut la prima sarcina.Cum o aveai tu atunci la 32s o am eu acum la 29s lol .
Si acum o ai tot frumoasa,o sa iti fie greu mai incolo daca deja e asa mare,dar macar faci doi bebei o data si scapi  chicot


★★★ Candle light, moon light, star light,
The brightest glow is from love light ★★★   

                happydance  happydance  happydance

Offline

 

#893 2017-05-02 20:47:06

raaluuk
Full member
Inregistrat: 2011-04-11
Mesaje: 818

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-45

la prima sarcina ma stresa toata lumea ca am burta prea mica...acum parca vad ca cica e prea mare lol
deja ma cam resimt. respir mai greu si abia ma intorc noaptea in pat. au momente cand ma imping amandoi in acelasi timp hjarta
cu toate ca o sa-mi fie greu, cred ca or sa-mi lipseasca momentele astea.
cand faci morfologia de trim 3?

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.