homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-45-51


#951 2017-05-16 21:09:31

fallen_angel
Insomniac member
De la: MM
Inregistrat: 2007-05-07
Mesaje: 9742

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-45

Nu mai sta pe spate Caty,nu e deloc ok pt bebe,doar pe parti,in special pe stanga.Eu am luat o pastila/zi pana acum,dar nu mi-a fost suficient si am inceput sa iau doua. Dar am luat ceva cu concentratie mai mare,vezi si tu ce au la farmacie si iei cu concentratia cea mai mare,ca altfel trebuie sa iei multe pastile/zi.
Ralu,eu imi tineam sare calda pe frunte pt migrene si ma ajuta,ca sa nu iau pastile.
Si pe mine ma doare noada de abia merg...am umblat prea mult ieri si astazi la fel,am stat toata ziua in picioare,dar maine ma odihnesc.

Ultima oara a fost editat de fallen_angel (2017-05-16 21:13:43)


★★★ Candle light, moon light, star light,
The brightest glow is from love light ★★★   

                happydance  happydance  happydance

Offline

 



#952 2017-05-16 21:09:38

caty30
Full member
Inregistrat: 2013-08-07
Mesaje: 564

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-45

Raaluuk avem zile si zile..ce sa facem lasa ca timpul trece. Sa treaca repede migrena!!  puss Angel de dormit dorm doar pe partea stanga si dreapta pana sa adorm mai stateam pe spate ca mi amortesc toate cele numai intr o parte dar acum incerc sa evit .vad .ca azi nu am mai avut contractii Dar de obicei ele seara apar asa .ca nu e timpul trecut. Am citit pe toate forumurile posibile astea braxton hicks nu sunt periculoase dar parca nu e bine nici asa multe cum aveam eu..

Ultima oara a fost editat de caty30 (2017-05-16 21:17:50)


After all,tomorow is another day!!

Offline

 

#953 2017-05-16 21:37:14

raaluuk
Full member
Inregistrat: 2011-04-11
Mesaje: 818

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-45

din pacate nu functioneaza nimic la migrenele mele. astept sa treaca 3 zile sa scap si de asta.
mai sper ca o sa scap din trim 3 sau macar ca o  sa se rareasca frecventa lor.
va pup. noapte buna

Offline

 

#954 2017-05-17 08:14:47

annabel
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-01-15
Mesaje: 36351

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-45

o zi frumoasa sa aveti
caty pt magne b6 cred ca ar trebui sa il intrebi pe dr ce zice

Offline

 

#955 2017-05-17 11:22:32

fallen_angel
Insomniac member
De la: MM
Inregistrat: 2007-05-07
Mesaje: 9742

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-45

caty,dar ti se intareste burtica si fara sa miste bebele sau doar cand misca el?no-spa sa iei zilnic.Eu am citit ca sunt ok contractiile astea B.H.,dar daca sunt prea multe pot duce la scurtarea colului.
Ralu,sper sa iti treaca cat mai repede kram
O zi frumoasa fetelor puss


★★★ Candle light, moon light, star light,
The brightest glow is from love light ★★★   

                happydance  happydance  happydance

Offline

 

 Publicitate


loading...

#956 2017-05-17 11:42:19

raaluuk
Full member
Inregistrat: 2011-04-11
Mesaje: 818

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-45

buna fetelor.
eu contractii n-am mai avut zilele astea. tind sa cred ca s-au intors atunci. o sa vad la urm eco
de cateva zile, fata mea, tot incearca sa ma loveasca la burta. ieri stateam pe canapea, a venit de m-a luat in brate si deodata m-a muscat de burta. m-am invinetit instant...sper ca dupa ce se nasc cei mici sa nu le faca si lor la fel
angel, azi e putin mai suportabila durerea puss

Offline

 

#957 2017-05-17 13:45:30

caty30
Full member
Inregistrat: 2013-08-07
Mesaje: 564

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-45

Angel tind sa cred ca mi se intareste si cand misca bebe si cand nu misca dar majoritatea datilor l am simtit pe el miscand inainte. Ieri a fost mult mai bine nu s a intarit decat de vreo 3 ori si o data am ras in hohote si de asta cred ca s a contractat. E posibil sa fi contat mult si odihna mi am propus sapt asta pana sambata sa stau in casa sa ma odihnesc la maxim ca banuiesc ca contractiile astea vin dupa ce vineri sambata si duminica am cam exagerat cu miscarea. eu zic si ca nospa m a ajutat mult 2 zile am luat cate una la 8 ore.anabel nu e nici un pericol magneb6 se da in sarcina chiar si fetelor DE aici le a recomandat dr dar deocamdata nu iau vad ca sunt bine momentan.DA am citit si eu ca in unele cazuri ar scurta si inmuia colul daca erau putine nu ma panicam dar la mine erau multe numai noaptea.


After all,tomorow is another day!!

Offline

 

#958 2017-05-22 13:43:32

raaluuk
Full member
Inregistrat: 2011-04-11
Mesaje: 818

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-45

buna fetelor puss cum va mai simtiti?

Offline

 

#959 2017-05-22 19:20:35

caty30
Full member
Inregistrat: 2013-08-07
Mesaje: 564

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-45

Buna Raaluk. Eu azi mai binisor fata de ieri. Ieri m a durut capul si pe mine eram obosita desi ma odihnisem, oboseam si cand ma duceam la baie. Burtica tot se intareste in special cand ies la plimbare iau nospa si incerc sa stau mult in pat ma consolez cu ideea ca nu mai e mult azi am implinit 29 de saptamani. Tu cum te mai simti??Angel tu ce mai faci astazi parca ziceai ca ai morfo. Eu sapt viitoare fac eco de abia astept sunt sigura totusi ca e bine la cat de mult misca   rotfl2


After all,tomorow is another day!!

Offline

 

#960 2017-05-22 20:23:00

fallen_angel
Insomniac member
De la: MM
Inregistrat: 2007-05-07
Mesaje: 9742

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-45

Buna fetelor!  puss
Eu ma simt bine,nu am de ce sa ma mai plang  partydance
Da Caty,astazi am avut morfo.Este totul ok,bebele e maricel,are 1850gr,dr spune ca va avea peste 3500gr la nastere neutral .Ma asteptam sa fie mai slabut.Colul mi s-a mai lungit,e de 3,4cm.Mai merg peste 3 sapt la eco.
Tu cum te mai simti Ralu?
Mai avem putin Caty,eu ii tot spuneam la dr ca poate nasc la 37s,el cica nicio sansa lol .Nu ma lasa nici sa sper  chicot

Ultima oara a fost editat de fallen_angel (2017-05-22 20:24:27)


★★★ Candle light, moon light, star light,
The brightest glow is from love light ★★★   

                happydance  happydance  happydance

Offline

 

#961 2017-05-22 21:03:02

caty30
Full member
Inregistrat: 2013-08-07
Mesaje: 564

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-45

Angel felicitari pentru bebe grasunel!! Tu nasti natural Nu?? Cand vrea bebe sa vina sanatos important e sa fie la termen peste 37 de saptamani!!vedem si noi sapt viitoare speram sa fie grasunel si al nostru.


After all,tomorow is another day!!

Offline

 

#962 2017-05-22 21:46:42

fallen_angel
Insomniac member
De la: MM
Inregistrat: 2007-05-07
Mesaje: 9742

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-45

Multumesc kram .Eu natural imi doresc f mult,sper sa se poata ca imi este o frica de cezariana....Bebe din nou are cordonul o data in jurul gatului,sper sa il dea jos sau sa nu si-l mai infasoare inca o data ca atunci trebuie cezariana sad
Da,important este sa fie totul ok si sa fie sanatos,doar ca nu mai avem ravdare sa il avem in brate bebe
Al tau parca era cu multisor mai mare,deci sigur e grasunel.


★★★ Candle light, moon light, star light,
The brightest glow is from love light ★★★   

                happydance  happydance  happydance

Offline

 

#963 2017-05-22 21:56:36

raaluuk
Full member
Inregistrat: 2011-04-11
Mesaje: 818

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-45

caty, angel ma bucur ca sunteti bine.

angel, sper sa nasti natural. eu mai visez si acum ca ma duc la control si imi spune ca o sa nasc natural ca nu mai e timp de cezariana lol vise...mai ales la gemeni. ma interesasem eu de nasterea naturala dupa cezariana. oricum cred ca bebe te intareste si nu mai simti durere. eu la 5 zile de la nastere m-am dus sa fac niste cumparaturi. nu simtem durere. era mai degraba o senzatie de caldura / arsura

eu azi n-am fost atat de bine. s-au agitat foarte mult. avea burta mea niste forme ciudate chicot dar nu ma plang. stiu ca o sa mai am destule zile ca azi. am facut si eu 24 de sapt. abia astept sa treaca lunile astea 3 si sa mai "impart" greul si cu altii cum i-am spus sotului ieri

Offline

 

#964 2017-05-22 22:25:33

caty30
Full member
Inregistrat: 2013-08-07
Mesaje: 564

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-45

Angel da era marisor la 25 de saptamani dar probabil au si ei perioade in care cresc mai mult altele in care cresc mai incet important e sa fie sanatosi ca de vitaminizat m am vitaminizat numai capsuni si cirese cat am mancat  rotfl2. Raaluuk asa si eu am zile cand e agitat si la mine e doar unul. Alaltaseara aveam burta stramba intr o parte mai umflata radea sotul. E semn bun ca sunt activi inseamna ca sunt bine.  puss  .


After all,tomorow is another day!!

Offline

 

#965 2017-05-23 10:49:45

fallen_angel
Insomniac member
De la: MM
Inregistrat: 2007-05-07
Mesaje: 9742

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-45

Si eu sper Ralu big_smile .Am auzit si eu de nastere naturala dupa cezariana,dar la gemeni nu cred ca te va lasa dr sad.Acuma cum o fi,doar sa fiti bine toti 3.
Si bebele meu este intr-o continua miscare,ma tot intreb,oare copilul asta nu doarme chiar deloc? disperat
Caty,si al meu isi tot scoate funduletul in sus,in partea dreapta tot se umfla burtica lol .Tot radem de  el.Aseara am fost la una dintre bunicute(soacra mea) si de la inceputul sarcinii am observat ca reactioneaza f bine la vocea ei,cred ca o va adora lol .Vorbea cu el si tot scotea funduletul la inaintare lol
E si el deja intors,l-am simtit eu bine,e asa de cateva sapt deja.
Si eu sunt disperata dupa fructe,trebuie sa mananc zilnic,in special capusni,mere si pere.


★★★ Candle light, moon light, star light,
The brightest glow is from love light ★★★   

                happydance  happydance  happydance

Offline

 

#966 2017-05-23 11:27:27

raaluuk
Full member
Inregistrat: 2011-04-11
Mesaje: 818

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-45

angel, asa am zis si eu. important e sa fie sanatosi.
voi va duceti la mare?

Offline

 

#967 2017-05-23 12:06:30

fallen_angel
Insomniac member
De la: MM
Inregistrat: 2007-05-07
Mesaje: 9742

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-45

Noi anul asta nu mergem.Eu as fi vrut sa incercam la inceput de septembrie,dar sotul nu vrea sa riscam.Daca ar fi la noi in tara ar fi altceva,dar noi doar in Grecia vrem.Asa ca vom merge anul viitor cand bebita va avea un anisor.


★★★ Candle light, moon light, star light,
The brightest glow is from love light ★★★   

                happydance  happydance  happydance

Offline

 

#968 2017-05-23 12:20:22

raaluuk
Full member
Inregistrat: 2011-04-11
Mesaje: 818

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-45

si noi tot in Grecia smile ar trebui sa plecam in 3 sapt. o sa merg sapt viitoare la control si daca e totul in regula cred ca o sa ma duc.
am fost si in prima sarcina si a fost totul ok. si anul trecut avea fata 9 luni si am mers 1200 km cu masina si inca pe atat la intors. a fost destul de cuminte ca e invatata sa stea in scaunul ei.
noi la anul s-ar putea sa nu mergem. ma gandesc ca e destul de greu cu 3 copii mici. mama zice ca sa mergem fara gemeni dar nu daca as rezista fara ei o sapt.

Ultima oara a fost editat de raaluuk (2017-05-23 12:22:10)

Offline

 

#969 2017-05-23 12:26:20

annabel
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-01-15
Mesaje: 36351

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-45

hey burtici
si acum tot cu masina raluk?sau cu avionul?

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.