homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-45-53


#989 2017-05-25 20:12:13

raaluuk
Full member
Inregistrat: 2011-04-11
Mesaje: 818

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-45

si mie imi e draga de ea ziua. noaptea nu prea ca nu-mi gasesc nici o pozitie in care sa ma odihnesc lol . cred ca vor sa fiu pregatita pentru ce o sa ma astepte big_smile

Offline

 



#990 2017-05-25 20:19:29

fallen_angel
Insomniac member
De la: MM
Inregistrat: 2007-05-07
Mesaje: 9742

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-45

Hihi big_smile
Eu inca dorm bine noaptea,nu am treaba,merg o singura data la baie,dar ma astept sa vina greul dupa ce mai creste burta.
Azi-noapte mi-a tras asta mic una in ovar de m-am trezit de durere lol


★★★ Candle light, moon light, star light,
The brightest glow is from love light ★★★   

                happydance  happydance  happydance

Offline

 

#991 2017-05-25 21:44:23

caty30
Full member
Inregistrat: 2013-08-07
Mesaje: 564

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-45

Eu am inceput sa ies din ce in ce mai rar afara. De fiecare data cand ies si merg il simt f f jos se agita intr una si mi se intareste burta de abia merg. Drumuri la toaleta nu mai vorbesc de odihnit ma odihnesc mai mult spre ziua dar mult nu mai e inca 2 luni deja timpul simt ca zboara de cumparat nu am luat nimic   rotfl2


After all,tomorow is another day!!

Offline

 

#992 2017-05-25 22:03:08

fallen_angel
Insomniac member
De la: MM
Inregistrat: 2007-05-07
Mesaje: 9742

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-45

Ziua merg si eu mai des la toaleta,dar beau si apa f multa.Eu pana astazi nu am mai simtit chiar asa sa se intareasca,sa vad cum imi va fi zilele urmatoare si daca tot asa o sa incerc si eu sa mai limitez umblatul prea mult.
Vai,saracele de voi sad ...eu daca nu ma odihnesc bine noaptea nu sunt buna de nimic toata ziua.
Caty,eu nu stiu cum te poti abtine tu sa nu cumperi nimic big_smile ,mie imi vine intruna sa cumpar,astazi i-am luat vanita cu suport,mai am o comanda la farmacia bebe tei si pampersii.Am inceput sa pregatesc si bagajul pt maternitate big_smile.


★★★ Candle light, moon light, star light,
The brightest glow is from love light ★★★   

                happydance  happydance  happydance

Offline

 

#993 2017-05-25 22:55:24

caty30
Full member
Inregistrat: 2013-08-07
Mesaje: 564

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-45

Angel noroc ca dorm pana tarziu altfel era vai de mine. Hainute nu cumpar inca soacra a zis ca cumpara ea tot acum in iunie ca nu e bine sa iau eu intai trebuie sa primesc. Nu sunt eu prea superstitioasa dar e placut sa primesti asa mai economisesc niste bani si asa vom aves si noi destule de cumparat acum vrem sa ne luam mobila din sufragerie. Cat despre intaritul burticii ma gandesc ca o fi normal ne apropiem de finish.


After all,tomorow is another day!!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#994 2017-05-26 10:47:55

fallen_angel
Insomniac member
De la: MM
Inregistrat: 2007-05-07
Mesaje: 9742

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-45

Si noua ne-a luat soacra o gramada,i-am spus sa nu mai ia atatea,dar e placerea ei.A inceput cumparaturile pt bebe chiar inaintea noastra lol ,deci noi suntem toti la fel.
Cu burtica da,este normal,de aceea nici nu-mi fac griji.Am renuntat si la ovule.Apropo,dr mi-a spus ca mai merg la cabinet la 35s,apoi inca o data la 37s si dupa doar la spital pt nu stiu ce monitorizare,cred ca o data/sapt.Si analizele cica sa le fac pe la 35s ca sa fie cat mai aproape de nastere hmm
As fi vrut sa le fac mai repede sa stiu cum stau,dar... hmm

Ultima oara a fost editat de fallen_angel (2017-05-26 10:50:13)


★★★ Candle light, moon light, star light,
The brightest glow is from love light ★★★   

                happydance  happydance  happydance

Offline

 

#995 2017-05-26 11:27:03

raaluuk
Full member
Inregistrat: 2011-04-11
Mesaje: 818

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-45

si eu cred ca e normal sa se intareasca burta. pana la urma au crescut si ei destul de mult.
angel, sa vezi ce te obisnuiesti cu somn putin lol eu adorm greu de obicei si daca ma trezesc dureaza vreo ora sa adorm la loc. sa vezi dupa 2 sapt de cand nascusem cum eram amandoi. ne uitam la ceas si ziceam "hai sa adormim si noi ca peste 1 ora se trezeste fata"  lol eu acum sper sa reusesc sa le fac un program noapte. adica sa manance amandoi cam la aceeasi ora
sa stii ca si eu am facut pe la 36 analizele. asa imi spusese si mie. ca daca iese ceva am timp sa tratez
la spital cred ca o sa iti faca tns. iti pune o centura pe burta si masoara bataile si miscarile lui bebe

Offline

 

#996 2017-05-27 09:36:31

fallen_angel
Insomniac member
De la: MM
Inregistrat: 2007-05-07
Mesaje: 9742

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-45

Sper sa ne obisnuim ,ca sotul meu e mai rau cu somnul lol .Dar cand nu ai incotro....Eu adorm in cateva minute,dar am perioade ,acum de ex ma tot trezesc la 8 dimineata si nu mai pot sa adorm la loc si mor de ciuda ca cel mai bine ma simt daca dorm pana la 10.Macar acum de as putea ca dupa ce vine bebe nu cred ca voi mai dormi vreodata atata lol.
Sper sa reusesti cu gemenasii.Vrei sa ii alaptezi,nu?
Inseamna ca asa e cu analizele atunci,eu ma asteptam la 32s sa imi spuna sa le fac.Probabil de tns spunea,eu as vrea neaparat si eco saptamanal sa il vad pe bebe,sa nu aiba cordonul la gat si placenta,lichidul trebuie urmarite sa fie in regula.

Ultima oara a fost editat de fallen_angel (2017-05-27 09:37:28)


★★★ Candle light, moon light, star light,
The brightest glow is from love light ★★★   

                happydance  happydance  happydance

Offline

 

#997 2017-05-27 14:50:40

caty30
Full member
Inregistrat: 2013-08-07
Mesaje: 564

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-45

Angel da și mie mi se pare normal după sapt 36 eco saptamanal și tns bineînțeles mai ales ca tu vrei natural și te te poate apuca și 40,41 de săptămâni. Chiar citeam zilele trecute de Simona gherghe avea 36de sapt se trezise dimineața sa facă analize și au început contracțiile a făcut cezariana și are o fetiță sănătoasă.


After all,tomorow is another day!!

Offline

 

#998 2017-05-28 10:27:08

fallen_angel
Insomniac member
De la: MM
Inregistrat: 2007-05-07
Mesaje: 9742

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-45

Vai,sper sa nu ma apuce 40s  disperat ,nu mai am atata rabdare.Pe la 38s ar face bine sa vina chistocelul asta  bebe .Peste 40s nici nu am curaj sa stau,se poate inverzi lichidul si e periculos pt copil,nu vreau sa risc.
De cateva zile mi-e foame intruna,si daca nu mi-e foame tot simt nevoia sa mananc  grater .Si mi se face somn la pranz si cum nu am vrut sa dorm, seara pic lata  cesafac
Voi cum va mai simtiti?

Ultima oara a fost editat de fallen_angel (2017-05-28 10:34:03)


★★★ Candle light, moon light, star light,
The brightest glow is from love light ★★★   

                happydance  happydance  happydance

Offline

 

#999 2017-05-28 10:48:29

raaluuk
Full member
Inregistrat: 2011-04-11
Mesaje: 818

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-45

angel, sa vorbesti cu el sa vina la 38. eu stiu cum e sa astepti. mai ales cand ai crezut ca o sa vina mai devreme. ma oftica la maxim cand nici macar contractii n-am mai avut de la 38 de sapt. 
eu am fost la nunta aseara. au fost cam agitati de la muzica
cat despre alaptare sper sa si reusesc.

Offline

 

#1000 2017-05-28 12:08:58

caty30
Full member
Inregistrat: 2013-08-07
Mesaje: 564

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-45

Angel sa vina bebe la 38 atunci!! Ești cap de lista și așteptăm pozica dacă vrei sa pui. Eu sunt în continuare pasăre de noapte dorm mai mult ziua dar ma bucur ca pot dormi chiar și ziua când am fost data trecuta la medic la rand era o fata care nu putea dormi mai deloc nu vreți sa știți ce fata de zombi avea se chinuia cu problema asta de la 5luni jumate și avea deja atunci 35 de săptămâni. Ieri am prins curaj am ieșit în magazine ne am uitat de mobila când am venit acasă după 4ore jumate nu mi venea sa cred cum a trecut timpul. Burtica s a întărit dar mai rar dar bebe face mâine 30 de săptămâni nu mai stau cu teama sa și merg e deja mărișor.  puss


After all,tomorow is another day!!

Offline

 

#1001 2017-05-28 12:55:52

fallen_angel
Insomniac member
De la: MM
Inregistrat: 2007-05-07
Mesaje: 9742

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-45

Ralu,tu la cat ai nascut prima oara?si de ce nu s-a putut natural?
Si al meu se agita tare cand pun muzica,eu ma gandesc ca-i place big_smile.

Mersi Caty,sper sa fie bebe ascultator big_smile.
E groazinc sa nu poti dormi noaptea sad .E bine macar ca dormi ziua.
Si eu sunt mai linistita acuma ca e bebele mai mare.Dar am asa o stare aiurea,mor de plictiseala ca nu mai pot face lucrurile pe care le faceam inainte,ma simt asa grea si nu mai am rabdare deloc,nici macar sa ma uit la un serial cap-coada..Sper sa nu ma tina asa pana la sfarsit.


★★★ Candle light, moon light, star light,
The brightest glow is from love light ★★★   

                happydance  happydance  happydance

Offline

 

#1002 2017-05-28 13:18:53

caty30
Full member
Inregistrat: 2013-08-07
Mesaje: 564

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-45

Daa exact Angel eu care eram mare fan seriale nu mai pot urmări nici un film nu am răbdare deloc. Oricum nu mai e mult pana la naștere și poate atunci vom mai dori sa ne plictisim ca acum rotfl2


After all,tomorow is another day!!

Offline

 

#1003 2017-05-28 13:56:22

raaluuk
Full member
Inregistrat: 2011-04-11
Mesaje: 818

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-45

am nascut la 40. am ales cezariana ca mi-a fost frica sa mai ast sa nu se intample ceva cu bebe. am avut si varianta sa imi induca nasterea dar eu am considerst ca organismul meu nu era pregatit si tot la operatie as fi ajuns...contractii nu mai aveam deloc iar colul era lung si posterior plus un bebe mare. la 36 avea peste 3,5kg.
caty, ma bucur ca esti bine. mai ai putin si o sa il cunosti pe bebe

Ultima oara a fost editat de raaluuk (2017-05-28 13:57:57)

Offline

 

#1004 2017-05-28 15:00:46

fallen_angel
Insomniac member
De la: MM
Inregistrat: 2007-05-07
Mesaje: 9742

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-45

Da,si eu eram fan seriale inainte si acum nici unul nu-mi mai place ...hmm

Am inteles Ralu,asa si mie mi-e frica sa stau mai mult de 40s,sper sa nu fie cazul.


★★★ Candle light, moon light, star light,
The brightest glow is from love light ★★★   

                happydance  happydance  happydance

Offline

 

#1005 2017-05-28 15:02:56

caty30
Full member
Inregistrat: 2013-08-07
Mesaje: 564

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-45

Raaluuk da mai e puțin după socotelile mele as face 38 de săptămâni pe 24 iulie și pt cezariana cam asta e termenul standard. Deci mai puțin de 2luni ar mai fi. Suntem atât de nerăbdători după ce l am așteptat încât orice propoziție se învârte invariabil în jurul lui Sebi.(Sebastian o sa fie numele lui).


After all,tomorow is another day!!

Offline

 

#1006 2017-05-28 15:49:21

raaluuk
Full member
Inregistrat: 2011-04-11
Mesaje: 818

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-45

si noi ne gandim la sebastian pentru baiat. eu as mai avea 3 luni. ma gandeam la 21 august daca o sa fie totul bine

Offline

 

#1007 2017-05-28 16:17:39

caty30
Full member
Inregistrat: 2013-08-07
Mesaje: 564

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-45

Raaluuk da e un nume foarte frumos. La voi bucuria va fi dubla și în familia soțului sunt gemeni dar la noi nu a fost cazul rotfl2 . Și în mai și iunie anul trecut făcusem stimulare dar nu a fost sa fie atunci citisem ca în urma stimulării pot rezulta gemeni chiar tripleti.


After all,tomorow is another day!!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.