homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-45-63


#1179 2017-06-20 13:56:02

annabel
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-01-15
Mesaje: 36351

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-45

maria ai avut greturi? eu in primele 3 sapt de cand am aflat ca sunt insarcinata(prima oara) am slabit 5kg.si nu am putut manca decat o banana pe zi(pe care oricum o dadeam afara) pana la 5luni.pana la 5luni am stat cu -5kg.in trim 3 mancam 2 mese pe zi.si am iesit bb si eu ff bine, sanatosi
ideea e ca va trece perioada de greturi&co

Offline

 



#1180 2017-06-20 15:32:57

MariaD
New member
Inregistrat: 2014-03-08
Mesaje: 40

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-45

Ha ! Mie mi-a fost rau dinainte sa aflu ca sunt insarcinata...si am aflat la 2 saptamani de la conceptie lol ....si de atunci a continuat starea de rau pana in prezent (si inca mai e..desi am 13 saptamani si trebuia sa cam treaca). Greturi, voma, oboseala crunta, somnolenta ziua si insomnii noaptea, energia pe 0, pofta de mancare 0, dureri de burta....tot tacamul ...de 13 saptamani sunt un alt om, simt ca am 89 de ani rotfl ...dar trec si astea..nu ma vait, dar atata timp cat pot preveni starea de rau...o fac..

Ma gandeam si eu la elevit 1..o sa intreb doctorita  ...o sun maine.

Offline

 

#1181 2017-06-20 15:54:05

fallen_angel
Insomniac member
De la: MM
Inregistrat: 2007-05-07
Mesaje: 9742

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-45

Distractie placuta,Ralu big_smile


★★★ Candle light, moon light, star light,
The brightest glow is from love light ★★★   

                happydance  happydance  happydance

Offline

 

#1182 2017-06-21 00:23:43

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-45

Elevit 1 am luat si eu toata sarcina, in afara de ultimele 2 sau 3 saptamani, cand am luat Elevit 2. A, si pana la 15s am luat doar acidul folic. La prima sarcina am luat Femibion.


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#1183 2017-06-21 13:56:54

raaluuk
Full member
Inregistrat: 2011-04-11
Mesaje: 818

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-45

Multumesc fetelor  puss
e destul de bine. mai are momente fata cand vrea cu mine dar o mai pacaleste sotul
acum intra singura in apa. la papuci tot n-am renuntat rotfl  vineri plecam si noi spre casa

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1184 2017-06-21 15:39:34

caty30
Full member
Inregistrat: 2013-08-07
Mesaje: 564

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-45

Raaluuk sunteți în România?? Sau nu? Distracție plăcută în continuare!! Ce mi as fi dorit și eu.!!


After all,tomorow is another day!!

Offline

 

#1185 2017-06-22 06:58:58

raaluuk
Full member
Inregistrat: 2011-04-11
Mesaje: 818

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-45

caty, suntem in grecia

Offline

 

#1186 2017-06-22 13:24:08

caty30
Full member
Inregistrat: 2013-08-07
Mesaje: 564

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-45

Raaluuk puss  . Super!!! Ce fac puii? Al meu misca des acum cred că simte ca mai are puțin. Angel al tău ce face el chiar ca mai are puțin.


After all,tomorow is another day!!

Offline

 

#1187 2017-06-24 16:49:58

fotografgravide
Membru
Inregistrat: 2017-06-24
Mesaje: 3

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-45

*reclama

Offline

 

#1188 2017-06-25 19:45:33

raaluuk
Full member
Inregistrat: 2011-04-11
Mesaje: 818

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-45

ce mai faceti fetelor?
caty, cei mici misca non-stop. adica mai mult pe fata o simt. el cred ca ma loveste in vezica. o sa merg maine la control sa vad ce mai imi zice. maine fac 29 sapt. inca putin si o sa schimb si eu prefixul

Offline

 

#1189 2017-06-26 10:07:00

OanaMe
New member
Inregistrat: 2012-03-02
Mesaje: 16

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-45

Buna viitoare mamici smile
Sunt insarcinata in sapt 21 si am o ingrijorare ...
Eu am de obicei contractii usoare ale uterului... nu am dureri , dar il simt cum se "strange" . Se intampla destul de des (ba din cauza vezicii cand se umple, ba de la mers, ba stand pur si simplu in pat) .
Vinerea trecuta, la morfologia de trim2, i-am spus doctorei ,iar dansa mi-a zis ca daca am mai mult de 10 contractii de genul asta pe zi, sa iau nospa . Am inceput sa iau, pentru ca sunt destul de multe .
Zilele trecute am simtit la un momentdat cand stateam pe scaun, o usoara scurgere. Cand m-am uitat, lenjeria era un pic umeda acolo .. Nu era ca scurgerea pe care o aveam pana acum o saptamana (ca albusul de ou) ci era o umezeala ca si cand as fi "scapat" pe mine .
Va rog sa-mi spuneti daca v-ati mai confruntat cu asa ceva. Ar trebui sa ma ingrijorez? sau ar trebui sa urmaresc sa vad daca se mai intampla si apoi sa-mi anunt doctora (nu prea imi vine sa o anunt din orice, pentru ca mi se pare ca si eu sunt un pic  paranoia lol iar dansa este genul de doctor care imi da sa fac o tona de analize - care nu sunt mereu necesare -  doar pentru a sta ea linistita ) .

Offline

 

#1190 2017-06-26 11:09:05

fallen_angel
Insomniac member
De la: MM
Inregistrat: 2007-05-07
Mesaje: 9742

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-45

Buna fetelor puss

Cum va mai simtiti?
Cum a fost concediul Ralu?
Da Caty,mai avem putin,aproape 37s am dance . Si bebelul meu se misca non-stop,nu are stare. bebe
Ieri m-a durut putin burta,am zis gata,nasc rotfl2 ,dar mi-a trecut dupa ce am luat no-spa.
Am fost si la maternitate sapt trecuta pt niste analize si o monitorizare si sincer am ramas cam ingroziti si eu si sotul de ce conditii sunt  supa .Asa ca am mers si la privat sa vb si este incomparabil,asa ca pana la urma tot la privat ajungem  cesafac

Oana,eu in locul tau as lua no-spa de 40mg zilnic,daca spui ca tot ai contractii false.O perioada am luat si eu cate 3/zi.Cu lichidul eu as anunta dr,mai bine paranoia si daca e ceva in neregula prinzi din timp.Sa nu cumva sa pierzi lichid.


★★★ Candle light, moon light, star light,
The brightest glow is from love light ★★★   

                happydance  happydance  happydance

Offline

 

#1191 2017-06-26 11:50:57

annabel
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-01-15
Mesaje: 36351

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-45

buna ziua
oana cred ca este un test(de facut la cabinet) ca sa vezi daca scurgerea e lichid sau nu. ai mai avut de atunci astfel de scurgeri?
si parca mai este un test, gen stai intinsa, cu mainile sau o perna sub fund si cand te ridici vezi daca ai vreo scurgere..poate stiu celelalte fete mai bine

bine ati revenit raluk.imediat 30s..bv bv
angel multa bafta! inca un pic!!

Offline

 

#1192 2017-06-26 17:45:02

caty30
Full member
Inregistrat: 2013-08-07
Mesaje: 564

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-45

Oana și eu aveam în unele zile o scurgere asa mai apoasa nu mult. Și mie la fel îmi era frica sa nu fie lichid amniotic mai ales ca pe toată perioada sarcinii am avut lichid în cantitate ușor scăzută dar nu pe parcurs mi am dat seama ca este o scurgere vaginala pe măsură ce sarcina avansa nu mai era apoasa scuza ți descrierea. Eu miercuri ma duc la dr astăzi am făcut 34 de săptămâni îl simt mereu cum se misca cred ca nu mai are loc deja simt piciorușele cum se împing în sus când ma aplec ma lovește în stomac. Are deja programul meu când dorm eu doarme și el când ma trezesc și el începe sa se miște. La noi la maternitate sunt condiții decente câte 3 paturi în camera fiecare camera cu baie proprie daca vrei rezerva poți opta contra cost sa stai singura sau cu încă o mămica. În schimb de la infirmiera pana la dr toți așteaptă plicul asta e România ce sa facem.


After all,tomorow is another day!!

Offline

 

#1193 2017-06-26 19:13:32

raaluuk
Full member
Inregistrat: 2011-04-11
Mesaje: 818

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-45

angel, a fost frumos in concediu. am reusit sa ma relaxez putin. imi pare rau pentru conditiile de la maternitate. tot cu medicul acesta nasti si la privat?
anna, a trecut repede timpul
oana, sarcina usoara. ai putea sa o intrebi si pe doctor sa vezi ce parere are. cred ca totusi e in regula.
caty, mai ai putin si tu.
mi-a facut azi si o eco sa vad cum mai sunt bebelusii. baiatul e mai mare acum. are 1.5kg, practic si-a dublat greutatea in 3 sapt, iar fata 1.4kg
in ritmul asta cred ca or sa ajunga la 3.5kg pana la 37 de sapt lol o sa explodez pana atunci.

Offline

 

#1194 2017-06-26 19:52:18

fallen_angel
Insomniac member
De la: MM
Inregistrat: 2007-05-07
Mesaje: 9742

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-45

Multumesc la fel Annabel,si tu mai ai tot asa putin big_smile

Caty,si la noi sunt saloanele cu baie proprie,dar sunt saloane si cu 3,4,6 persoane si nu am de unde sa stiu unde nimeresc.Iar rezerva slabe sanse sa o prind libera.Eu cand am fost nu mai erau paturi libere,in sala de travaliu nu mai era loc,era nebunie acolo.Ma asteptam la altceva avand in vedere ca multe persoane care au nascut acolo mi-au spus ca sunt conditii bune,dar mie nu mi s-a parut deloc.Plus ca daca nasc prin cezariana nu il lasa pe bebe cu mine in salon si eu fara el nu vreau sa stau o secunda.Mi-e si teama sa nu luam ceva boli de acolo.

Ralu,ma bucur ca te-ai simtit bine puss
Pot sa nasc cu medicul de garda si ar costa 5400 ron atunci,iar daca vreau sa vina medicul meu ii mai platesc si lui un comision de 300 euro.In principiu cu el  as vrea,mai ales daca va trebui cezariana,ca este f bun chirurg.Dar sa vad si ce medic va fi de garda,daca e unul bun si nasc natural poate incerc cu el,dar l-as prefera pe al meu.
Ce bebei maricei ai big_smile ...le merge bine tongue


★★★ Candle light, moon light, star light,
The brightest glow is from love light ★★★   

                happydance  happydance  happydance

Offline

 

#1195 2017-06-26 19:53:09

annabel
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-01-15
Mesaje: 36351

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-45

hjarta raluk
caty ce frumos!! ai mai cumparat ceva?

Offline

 

#1196 2017-06-26 20:01:07

raaluuk
Full member
Inregistrat: 2011-04-11
Mesaje: 818

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-45

nu ma asteptam sa fie atat de mari. ma gandeam sa aiba 1.2 - 1.3kg
baiatul are circulara si i-am spus ca daca ma lasa sa nasc natural. cica sa-mi iau gandul lol oricum momentan sunt asezati transversal
apropo, am fost ieri la cumparaturi si am luat ceva si pt cei mici. era nedumerita vanzatoarea ce o sa am: fata sau baiat. i-am zis ca si si. si se mira ca unde incap ei acolo. deja ma gandeam ca poate n-au mai luat deloc in greutate. totusi nu ma mai consum chiar ca in prima sarcina. atunci ma necajeam foarte tare.

Ultima oara a fost editat de raaluuk (2017-06-26 20:05:40)

Offline

 

#1197 2017-06-26 20:58:25

fallen_angel
Insomniac member
De la: MM
Inregistrat: 2007-05-07
Mesaje: 9742

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-45

Da,e panica mare la prima sarcina lol.Eu si acuma cum simt ceva ma gandesc ca gata,nasc rotfl2 .Chiar a ras si dr de mine.
Si eu i-am mai luat cateva body-uri tip maiou,ca la cat e de cald deja ma gandesc ca in iulie-august ii va fi prea cald cu manecute,chiar daca sunt scurte.Dar am luat doar marimea 62,mai mici nu mai cumpar.


★★★ Candle light, moon light, star light,
The brightest glow is from love light ★★★   

                happydance  happydance  happydance

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.