homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Citate-4


#58 2007-05-21 18:41:59

ZZZZ123
Addicted member
De la: Never-ever-land
Inregistrat: 2006-05-19
Mesaje: 10895

Re: citate

superba carte...


Nobody home

Offline

 



#59 2007-05-25 21:36:55

i.question
New member
Inregistrat: 2007-03-10
Mesaje: 70

Re: citate

superbe, 10x
as vrea sa vad drumul spre iad pavat cu intentii bune
mie imi place si semnatura mea, o simt si e inca proaspata


cine astazi m-a iubit ...maine ma uraste

Offline

 

#60 2007-05-25 22:32:25

Mandy
Hero member
De la: Bucuresti most of the time
Inregistrat: 2006-04-15
Mesaje: 3287

Re: citate

O noua viata incepe pentru noi in fiecare secunda.Sa o intampinam cu bucurie.Trebuie sa ne grabim,fie ca vrem sau nu,si vom inainta mai bine cu privirea atintita inainte decat uitandu-ne mereu in urma(Jerome K.Jerome).
Accepta durerea,pretuieste bucuria,impaca-te cu regretele - si atunci va veni cea mai mare binecuvantare:"Daca ar fi sa-mi traiesc din nou viata,as trai-o la fel."(Joan Mcintosh).
Traim fie in trecut,fie in viitor;permanent asteptam venirea unui moment special cand viata noastra va dezvalui complet adevaratul ei sens.Si nu observam ca viata curge ca apa printre degete(Alexander Elchaninov).
Iubirea este clipa in care doua singuratati se recunosc,se apropie una de cealalta fiindu-si de-atunci,pavaza si mangaiere,mereu(Han Suyin).

Ultima oara a fost editat de Mandy (2007-05-25 22:33:02)

Offline

 

#61 2007-05-25 23:22:42

piticaAntipatica
Full member
De la: orasul celor 7coline mioritice
Inregistrat: 2007-04-26
Mesaje: 154

Re: citate

un prieten e un suflet care bate in doua trupuri.
parca asa era.


judeca fiecare raspuns

Offline

 

#62 2007-05-25 23:36:58

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: citate

Întotdeauna este bine de ştiut când anume se termină o etapă din viaţă. Dacă insişti a te menţine în ea dincolo de timpul rezonabil, îţi vei pierde bucuria şi simţul a ceea ce se află în afara ei. Închide cicluri, sau uşi, sau capitole. Important este să le poţi închide şi să laşi în urmă momente ale vieţii, momentele care se încheie.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#63 2007-05-26 10:04:00

miruna25
Full member
Inregistrat: 2007-01-28
Mesaje: 431

Re: citate

"I remember one morning getting up at dawn, there was such a sense of possibility. You know, that feeling? And I remember thinking to myself: So, this is the beginning of happiness. This is where it starts. And of course there will always be more. It never occurred to me it wasn't the beginning. It was happiness. It was the moment. Right then." Din filmul Orele.


Always remember that true beauty comes from within: from within bottles, jars, compacts, and tubes :-).

Offline

 

#64 2007-06-18 15:45:34

M_M
Full member
Inregistrat: 2006-10-10
Mesaje: 594

Re: citate

“Daca nu crezi ca fiecare zi e frumoasa incearca sa pierzi una"


bebe 22.05.2010 a venit pe lume minunea noastra Radu Stefan. multumim Domnului rugaciune pt copilul sanatos pe care ni l-a dat.

"Fericirea nu este ceva gata facut. Ea vine din faptele tale." - Dalai Lama

Offline

 

#65 2007-06-18 20:30:38

addicted
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-06-12
Mesaje: 2052

Re: citate

*A-ti place de tine insuti este o forma de a trai intr-o idealitate a muririi. *

*Be crazy, be stupid. Be wild,break the rules. have fun, don`t stress! be who you wanna be & stand out from the rest. Keep your expectations low. Your hopes high. Your drinks full & Your true friends by your side. Life is what you make of it ! *


*memories are pain that lost their meaning over time *

* Free your mind and your ass will follow *

* If you want what you've never had you have to do what you've never done *

* the things we crave most destory us the quickest *

* suicide is a permanent solution to a temporary problem *

* God only knows the ways its gonna be . *

Ultima oara a fost editat de addicted (2007-06-18 20:39:36)



You can’t live a positive life with a negative mind.

Offline

 

#66 2007-06-18 20:33:11

unik
Full member
De la: Litoral..
Inregistrat: 2006-10-08
Mesaje: 906

Re: citate

"Gravity is not responsable for people falling in love" Albert Einstein
"What doesn't kill us makes us stronger."  Friedrich Nietzsche

Offline

 

#67 2007-06-18 22:35:31

YoHanna
Insomniac member
Inregistrat: 2007-05-31
Mesaje: 5651

Re: citate

If you can DREAM it, you can DO it. - Walt Disney

Forgiveness is the attribute of the strong - Mahatma Gandhi

He who is afraid to ask is ashamed of learning - Danish P

Don't cry about loss--God never takes anything away without replacing it. Think positive, especially in times of difficulty

I destroy my enemies when I make them my friends. - Abraham Lincoln

sper sa va placa tongue


hjarta "The most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the "you" you love, well, that's just fabulous" hjarta

Offline

 

#68 2007-09-09 12:19:43

annna
Hero member
Inregistrat: 2006-09-07
Mesaje: 2917
Site

Re: citate

am scos si eu la vedere folderul cu citatele preferate 8->

"Singurele lacrimi a caror amaraciune e deplina sunt acelea care nu cad pe pieptul nimanui si pe care nu le strange nimeni." - F. de Lamennais

"Iubirile neimpartasite nu sunt iubiri, ci doar incapatanari."

"Cine iubeste cu adevarat nu uita niciodata. - Inigo Lopez de Mendoza "

"Nu exista in viata decat o singura fericire: sa iubesti si sa fii iubit..." - George Sand

"Te iubesc cu toata suflarea, zambetele si lacrimile vietii mele..."

"Nu-i nevoie sa intelegi pe cineva ca sa-l iubesti." - G. Duhamel

"Fie ca toate greselile si nereusitele sa ne invete sa ne iubim si mai frumos." - Peter Gray

„Un barbat nu insala o femeie cu o alta femeie pentru ca cea de-a doua ar fi mai tanara,mai frumoasa ori mai destepta decat prima, ci pentru ca e alta.”
                            (George Bernard Shaw)

"Dragostea vindeca oameni - pe cei ce o daruiesc, dar si pe cei ce o primesc." - Karl Menninger

"Opusul dragostei nu este ura, ci indiferenta. - Elie Weisel"

“Friendship often ends in love,but love in friendship…never!”

"Iubeste ca si cand nimeni nu te-a fact sa suferi.Danseaza k si cum nimeni nu te vede.Cand iti vine sa plangi gandeste-te la clipele in care zambeai.Cand simti k viatza nu mai are rost  gandeste-te la cei care mai au o zi de trait .Cand simti k vrei sa mori gandeste-te la cei care ar da orice sa mai traiasca..."


« I-am scris ca-i las absolut tot (…)big_smilee  la obiecte de pret la carti…de la lucruri personale la amintiri.Adica tot trecutul. »
           ULTIMA NOAPTE DE DRAGOSTE,INTAIA NOAPTE DE RAZBOI
                                                                                                 Camil Petrescu


« Iubesc pamantul de sub picioarele lui, si aerul de deasupra capului lui,si orice obiect pe care il atinge ,si fiecare vorba pe care o rosteste ;iubesc toate privirile lui,toate faptele si toata faptura,asa cum este. »
« Unicul gand al vietii mele este el.Daca totul ar pieri si n-ar ramane decat el,eu as continua sa exist ;iar daca totul ar ramane si el ar fi nimicit ;universul s-ar transforma intr-o uriasa lume straina mie,si mi s-ar parea ca nu mai fac parte dintr-insa. »
« Ai spus ca eu te-am ucis…Atunci vino si ma urmareste ! Cei ucisi isi urmaresc ucigasii,cred.Ramai cu mine intotdeauna…fa-ma sa innebunesc,numai nu ma parasi in abisul asta unde nu te pot gasi !O,Doamne !Nu gasesc cuvinte !Nu pot trai fara sufletul meu ! »
« Ce nu-i in mintea mea legat de ea ?Si ce nu-mi aminteste de ea?Nu ma pot uita in jos,la pardoseala asta,fara sa-i vad trasaturile desenate pe piatra !In fiecare nor,in fiecare pom,…in aerul noptii si in fiecare privire din timpul zilei…sunt inconjurat de chipul ei !Cele mai obisnuite fete ale barbatilor si femeilor…chiar si propriile mele trasaturi isi bat joc de mine,semanand cu ea.Lumea intreaga e o colectie spaimantatoare de amintiri care-mi spun ca ea a existat si ca am pierdut-o ! »
« Si totusi in starea asta nu mai pot s-o duc.Trebuie sa-mi aduc aminte sa respir…aproape ca trebuie sa-i amintesc inimii sa bata.Si parca apas la loc un arc puternic :imi trebuie constrangere ca sa fac cel mai mic gest ,care nu-i purtat de unicul meu gand,si daca nu-i legat de unica si eterna mea idee ,trebuie sa ma constrang pentru a discerne daca e ceva viu sau mort !N-am decat o sigura dorinta,si intreaga mea fiinta ,si toate puterile mele tintesc spre implinirea ei.Am dorit-o atat de multa vreme si atat de neclintit ,incat sunt convins ca se va implini…si in curand…pentru ca mi-a mancat viata… »
(..) « e mult mai mult decat poate indura carnea si sangele…chiar si al meu…..»
                                                                       LA RASCRUCE DE VANTURI
                                                                                  Emily Bronte

Ultima oara a fost editat de annna (2007-09-09 12:25:06)


El, poate e singurul ce poate
Sa-mi promita, sa ma minta ca o sa treaca toate... smile

Offline

 

#69 2007-09-09 14:18:33

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: citate

foarte frumos annna..cel putin cele din la rascruce de vanturi.....mi se face pielea de gaina.....ma infior toata.....chiar vara asta am citit cartea...citesc astea...mi'amintesc si aproape ca'mi vine sa plang.....super poveste de dragoste! cea mai frumoasa din literatura.....zic eu,pana acum


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#70 2007-09-09 14:30:33

dia2010
Hero member
Inregistrat: 2006-07-26
Mesaje: 3313

Re: citate

Meika a scris:

poate ma ajuta si pe mine cineva.life is not measured by the breaths we take but by the moments that take our brath away. cine a zis-o?

Autor necunoscut. http://forum.quoteland.com/1/OpenTopic? … 6801964306


"Daca plangi pentru ca soarele a disparut din viata ta, lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele."~Rabindranath Tagore

Offline

 

#71 2007-09-09 19:41:02

soulfly
Full member
Inregistrat: 2007-08-25
Mesaje: 686

Re: citate

"In vremuri ale minciunii universale, a spune adevarul este un act revolutionar" (George Orwell)


"Umbrele seamana, ce-i drept, cu intunericul, dar sunt fiicele luminii." (Lucian Blaga)
My papa told me to stay out of trouble/ "when you've found your man make sure he's for real"/ i've learned that nothing really lasts forever/ i sleep with the scars i wear that won't heal (Roxette)

Offline

 

#72 2007-09-09 20:24:36

albinuta_vesela
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-23
Mesaje: 6279

Re: citate

In love there is always one who kisses and one who offers the cheek.  French Proverb
Men live by forgetting - women live on memories. ~ T S Eliot
A man is as good as he has to be, and a woman as bad as she dares.~ Elbert Hubbard
The only reason for time is so that everything doesn't happen at once
Sex stops when you pull up your pants, love never lets you go. ~ Kingsley Amis
Nobody dies from lack of sex. It's lack of love we die from. ~ Margaret Atwood

si semnatura mea wink si or mai fi dar nu imi mai amintesc...

Offline

 

#73 2007-09-09 22:27:51

annna
Hero member
Inregistrat: 2006-09-07
Mesaje: 2917
Site

Re: citate

JanisJoplin a scris:

foarte frumos annna..cel putin cele din la rascruce de vanturi.....mi se face pielea de gaina.....ma infior toata.....chiar vara asta am citit cartea...citesc astea...mi'amintesc si aproape ca'mi vine sa plang.....super poveste de dragoste! cea mai frumoasa din literatura.....zic eu,pana acum

si mie mi se ridica parul pe maini (de fapt pielea, ca par nu mai am big_smile )... iar cartea... a fost printre primele si mi-a placut la nebunie; mi-a deschis si apetitul pt citit smile


El, poate e singurul ce poate
Sa-mi promita, sa ma minta ca o sa treaca toate... smile

Offline

 

#74 2007-09-10 01:32:42

soulfly
Full member
Inregistrat: 2007-08-25
Mesaje: 686

Re: citate

"Eu cred ca adevarulire mari sunt asa de aproape si de imediate incat numai de aceea nu le gasim, fiindca le cautam. Ar trebui numai sa deschidem ochii si sa privim; dar aceasta e foarte greu" (Lucian Blaga)

"In muzica si-n iubire sunt numai senzatii unice; cu toata fiinta iti dai seama ca ele nu se vor mai putea reintoarce si regreti din tot sufletul viata de fiecare zi la care vei reveni dupa ele. Ce voluptate admirabila este aceea care se naste la gandul ca ai putea muri in asemenea clipe, ca prin acest fapt n-ai pierdut clipa... Regretul de a nu muri in culmile starii muzicale si ale celei erotice ne invata cat avem de pierdut traind." (E un pasaj subliniat de mine, in timp ce citeam Emil Cioran - Cartea Amagirilor :-< )


"Umbrele seamana, ce-i drept, cu intunericul, dar sunt fiicele luminii." (Lucian Blaga)
My papa told me to stay out of trouble/ "when you've found your man make sure he's for real"/ i've learned that nothing really lasts forever/ i sleep with the scars i wear that won't heal (Roxette)

Offline

 

#75 2007-09-11 01:12:45

dia2010
Hero member
Inregistrat: 2006-07-26
Mesaje: 3313

Re: citate

When you arise in the morning, give thanks for the morning light, for your life and strength.
Give thanks for your food, and the joy of living.
If you see no reason for giving thanks, the fault lies within yourself.
(Tecumseh, Shawnee Chief)


"Daca plangi pentru ca soarele a disparut din viata ta, lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele."~Rabindranath Tagore

Offline

 

#76 2007-09-11 03:18:42

soulfly
Full member
Inregistrat: 2007-08-25
Mesaje: 686

Re: citate

"De unde stiti ca pamantul nu este altcea decat infernul altei planete? "- Aldous Huxley


"Umbrele seamana, ce-i drept, cu intunericul, dar sunt fiicele luminii." (Lucian Blaga)
My papa told me to stay out of trouble/ "when you've found your man make sure he's for real"/ i've learned that nothing really lasts forever/ i sleep with the scars i wear that won't heal (Roxette)

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.