homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Citate-5


#77 2008-01-20 01:04:19

dida
Insomniac member
Inregistrat: 2006-11-20
Mesaje: 6767

Re: citate

A wise man once told me: Do not quote wise men - Author unknown
"Cuvintele au o viata mai lunga decat faptele."
Pindar

"Fericire, substantiv. O senzatie placuta ce rasare din contemplarea nenorocirii altuia."
Ambrose Bierce
"Our lives begin to end the day we become silent about things that matter "- Martin Luther King
"Lenea nu e nimic altceva decat o obisnuinta de a te odihni inainte de a obosi." - Jules Renard

"Adesea mi-am regretat vorbele, niciodata tacerea!" 0X

"You can get more with a kind word and a gun than you can with a kind word alone. " - Al Capone (1899-1947)
- No matter which way you go, it's uphill and against the wind. Atat de adevarata si la propriu si la figurat. smile ( din legile lui Murphy)
- In any collection of data, the figure most obviously correct, beyond all need of checking, is the mistake (Finagle's Third Law)
- Experience is something you don't get until just after you need it (Oliver)

True Friendship is like health; the value of it is seldom known until it be lost."

"My best friend is the one who brings out the best in me."
"Smoking kills. If youre killed you've lost a very important part of your life." - Brooke Sheilds

May you be in Heaven half hour before the devil knows you are dead"
"Rabdare inseamna sa te stapanesti. Sunt sapte emotii: bucuria, mania, nelinistea, adorarea, mantuirea, teama si ura. Daca un om nu se lasa in voia lor inseamna ca are rabdare." - James Clavell

"Unii tac din intelepciune, altii tac din prostie. Oricum, tacerea lor vorbeste" - Codreanu

"Bucura-te de viata, este oricum mai tarziu decat crezi." - Confucius

"E inutil sa-ti iei zilele, pentru ca intotdeauna o faci prea tirziu." - Cioran
"De cele mai multe ori ceea ce numim noi fericire e ceea ce nu cunoastem ." - Anatole France"De cele mai multe ori ceea ce numim noi fericire e ceea ce nu cunoastem ." - Anatole France


it doesn`t matter if the guy is perfect or the girl is perfect as long as they are perfect for each other

Offline

 



#78 2008-01-20 12:44:51

@dana23
Full member
De la: BUCURESTI
Inregistrat: 2007-09-22
Mesaje: 345

Re: citate

Sunt succese care te injosesc si infrangeri care te inalta.  N. Iorga
Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate.(Jack Penn)
Daca ceea ce ai de facut pare simplu, inseamna ca nu ai aflat inca totul.(Donald Westlake)
Experienta este cel mai dur profesor, pentru ca intai iti da testul si apoi iti spune care era lectia.(Vernon Law)
Daca gasesti un drum fara obstacole, probabil ca drumul acela nu duce nicaieri.(J.F.Kennedy)
Inainte sa va suparati pe cel care va pune la treaba, amintiti-va ca fara presiune nu se formeaza diamantele.(Mary Case)
Cea mai inversunata lupta este cu tine insuti. Te afli in ambele tabere.(Voltaire)
Nu-ti fie teama ca inaintezi prea incet. Teme-te daca te opresti.(Sun Tzu)
In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma.(Will Rogers)
Daca vrei sa stii cine este un om, da-i o functie de conducere.(Robert Brasillach)
Sa fii liber nu inseamna sa faci tot ce vrei, ci sa stii ca poti sa vrei.(Jean Paul Sartre)
Cand toata lumea iti da dreptate, ori esti al naibii de destept, ori esti patron.(Andre Birabeau)
Rasul e ca stergatorul de parbriz: nu opreste ploaia, dar iti permite sa iti vezi de drum.(Jeanne Wasbro)
Cand vezi ca ai aceeasi parere cu majoritatea e bine sa mai reflectezi o data(Mark Twain)
Daca ai impresia ca educatia e scumpa, atunci incearca sa vezi cum e ignoranta.(Andy McIntyre)
Violenta este ultimul refugiu al incompetentei.(Isaac Asimov)
Critica este un lucru pe care poti sa-l eviti nespunand nimic, nefacand nimic si nefiind nimic.
Romania este o tara pe care cu cat o cunosti mai bine, cu atat o intelegi mai putin.(Jonathan Scheele)
Cand ai 10 pasi de facut, 9 pasi sunt jumatatea drumului.(proverb chinez)O conducere in trei nu functioneaza decat atunci cand unul din membri este bolnav si altul e in concediu.(H. van Loon)
Nimeni nu e destul de inteligent ca sa poata convinge pe un prost ca e prost.
Orice lingusitor traieste pe cheltuiala cui il asculta.(La Fontaine)
A face pe prostul la timpul potrivit este cea mai mare intelepciune.(Cicero)
Un prost care nu spune nici un cuvant nu se deosebeste de un savant care tace.(Moliere)
In politica, prostia nu e un handicap.(Napoleon)
Daca ar trebui sa ne gandim la tot norocul pe care l-am avut fara sa-l meritam, n-am indrazni sa ne plangem de nenoroc.(Jules Renard)

si mai sunt si altele dar nu la gasesc acum...smile


Singurul lucru mai rau decat sa fii vorbit pe la spate este acela sa fii ignorat total...(Oscar Wilde)   

inlove hjarta

Offline

 

#79 2008-01-20 23:10:37

eclipsa
New member
Inregistrat: 2007-07-03
Mesaje: 83

Re: citate

Multe femei nu stiu ce vor, dar sunt ferm hotarate sa il obtina.  -  Sir Peter Ustinov

Sa vezi o femeie frumoasa fumand trabuc este o chestie de care vorbesti o saptamana, dar la care te gandesti doua luni dupa aia.  -  Radu Darie, director Casa del Habano


I need some fine wine and you, you need to be nicer

Offline

 

#80 2008-01-20 23:15:42

unik
Full member
De la: Litoral..
Inregistrat: 2006-10-08
Mesaje: 906

Re: citate

annna a scris:

JanisJoplin a scris:

foarte frumos annna..cel putin cele din la rascruce de vanturi.....mi se face pielea de gaina.....ma infior toata.....chiar vara asta am citit cartea...citesc astea...mi'amintesc si aproape ca'mi vine sa plang.....super poveste de dragoste! cea mai frumoasa din literatura.....zic eu,pana acum

si mie mi se ridica parul pe maini (de fapt pielea, ca par nu mai am big_smile )... iar cartea... a fost printre primele si mi-a placut la nebunie; mi-a deschis si apetitul pt citit smile

idem big_smile

Offline

 

#81 2008-01-21 10:45:52

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: citate

La rascruce de vanturi este cartea mea preferata smile


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

 Publicitate


loading...

#82 2008-03-15 16:20:29

dia2010
Hero member
Inregistrat: 2006-07-26
Mesaje: 3313

Re: citate

"I pay no attention whatever to anybody's praise or blame. I simply follow my own feelings." -Wolfgang Amadeus Mozart


"Daca plangi pentru ca soarele a disparut din viata ta, lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele."~Rabindranath Tagore

Offline

 

#83 2008-03-16 07:36:47

Chocolate22
Insomniac member
De la: cer pana la pamant
Inregistrat: 2007-11-28
Mesaje: 9137

Re: citate

nu conteaza cat timp traiesti....important e sa traiesti o clipa pt care merita sa mori (goethe)


Daca esti fata, citeste!!!
postez aici de bligdizeala ... sau ca sa ma bag in seama dumbom
copil botos sad cate stele verzi vezi atatia pupici iti trimit, daca nu le vezi spune si rezolvam prin 2 palme

Offline

 

#84 2008-03-16 10:14:09

Andreea89
Sr. member
De la: Iasi
Inregistrat: 2007-11-01
Mesaje: 1032

Re: citate

Credinta castiga cel mai mult, umilinta primeste cel mai mult, dragostea insa lucreaza cel mai mult.

Cu c?t judeci mai mult, cu at?t iubesti mai putin. - Honore de Balzac

Dragostea consta in dorinta de a da ceea ce este al tau altuia si de a simti fericirea acestuia ca si cum ar fi a ta. - Emanuel Swdenborg

Dragostea este ca un z?mbet, niciodata nu are valoare daca n-o daruiesti.

Inima cunoaste ratiuni pe care ratiunea nu le cunoaste.

shi as putea continua...


Ceea ce vrea un bărbat e să creadă că o femeie îl poate iubi atât de mult încât n-o va interesa nici un alt bărbat

Offline

 

#85 2008-03-16 10:15:56

alexia
Addicted member
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-01-14
Mesaje: 14580

Re: citate

Andreea89 a scris:

shi as putea continua...

Continua... tillfreds

Offline

 

#86 2008-03-16 10:17:33

Andreea89
Sr. member
De la: Iasi
Inregistrat: 2007-11-01
Mesaje: 1032

Re: citate

offtopic

Ajuta-ma si pe mine sa-mi fac chestiutza d'aia la avatar.cu eu si iuby meu


Ceea ce vrea un bărbat e să creadă că o femeie îl poate iubi atât de mult încât n-o va interesa nici un alt bărbat

Offline

 

#87 2008-03-16 14:52:15

cinthya
Full member
Inregistrat: 2006-12-10
Mesaje: 584

Re: citate

atunci cand te-ai nascut,te-ai nascut plangand...cei ce te asteaptau, te asteaptau razand....fa in asa fel incat atunci cand te vei stinge, razand sa-i parasesti pe cei ce te vor plange..

Offline

 

#88 2008-03-16 15:40:35

dulcinika007
Sr. member
De la: strada viselor
Inregistrat: 2007-12-22
Mesaje: 1443

Re: citate

La's sa leg a mea viata de a ta
in bratu'mi vino si durerea mea cea dulce cu durerea ta alin'o
scris in cartea vietii este si de veacuri si de stele
Eu sa fiu a ta stapana,tu stapan vietii mele.


Tu nu vezi...paradisul meu e acelasi cu al tau
            .....dar tu te joci de'a Dumnezeu...
Tu nu vezi...ca mergem toti pe un drum inchis
            .....si vise mor pe asfalt incins...

Offline

 

#89 2008-03-16 15:57:46

dia2010
Hero member
Inregistrat: 2006-07-26
Mesaje: 3313

Re: citate

For every minute you are angry, you lose sixty seconds of happiness. --Ralph Waldo Emerson


"Daca plangi pentru ca soarele a disparut din viata ta, lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele."~Rabindranath Tagore

Offline

 

#90 2008-03-16 16:13:56

andrutza
Vizitator

Re: citate

exista si film la rascurce de vanturi? e aceeasi poveste ca si in carte?

 

#91 2008-03-16 16:39:19

dia2010
Hero member
Inregistrat: 2006-07-26
Mesaje: 3313

Re: citate

andrutza a scris:

exista si film la rascurce de vanturi? e aceeasi poveste ca si in carte?

http://www.imdb.com/title/tt0104181/


"Daca plangi pentru ca soarele a disparut din viata ta, lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele."~Rabindranath Tagore

Offline

 

#92 2008-03-16 17:08:45

Alina Delia
Addicted member
De la: Cluj-Napoca
Inregistrat: 2007-12-16
Mesaje: 12952

Re: citate

"you're looking for your dreams in heaven but what the hell are u supposed to do when they come true"-george michael


Cine rade la urma....gandeste mai incet dumbom

Offline

 

#93 2008-03-16 18:11:25

somebody's me
Hero member
De la: casuta mea
Inregistrat: 2008-01-06
Mesaje: 2536

Re: citate

"cea mai minunata femeie din lume este cea care te iubeste si pe care-o iubesti cu adevarat"(emil cioran)
"as vrea sa innebunesc intr-un singur caz.cand as sti ca as ajunge un nebun vesel,vioi si permanent bine dispus,care nu-si pune nici o problema si n-are nici o obsesie,dar care rade fara sens de dimineata pana seara"(emil cioran)
"sunt oameni carora le este dat sa guste numai otrava din lucruri,pentru care orice surpriza este o surpriza dureroasa si orice experienta un nou prilej de tortura"(emil cioran)
""dragostea este tot ceea ce avem,este singura modalitate in care ne putem ajuta unul pe celalalt"-euripide
"dragostea este intelepciunea nebunului si nebunia inteleptului"-samuel johnson
"nu poti sa daruiesti un sarut fara sa iei si nu poti lua fara sa dai"
"dragostea consta in dorinta de a  da ceea ce este al tau altuia si de a simti fericirea ca si cum ar fi a ta"-emanuel swdenborg
"dragostea este spatiul si timpul masurat cu inima"-marcel procust
"tinerii sunt sclavii viselor,batranii servitorii regretelor"-n.iorga...am selectat si eu din caietu cu citate..big_smile..am si eu unu gros...tongue

Offline

 

#94 2008-03-16 19:12:54

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: citate

"Acela care cade la pamant trebuie sa se ridice sprijinindu-se pe pamant" (proverb japonez)
"Omul se urca pe cel mai inalt varf, dar nu poate ramane mult acolo" (George Bernard Shaw)
"Zeii ne vor vorbi fata in fata in momentul in care noi vom avea o fata" (C.S.Lewis)
"Cel mai bun luptator este acela care se aseamana cu o piatra. Cel care, fara a scoate sabia din teaca, reuseste sa-i convinga pe ceilalti ca nimeni nu-l poate invinge" (P. Coehlo)
"Daca vrei sa eviti sa depinzi de societate, nu lasa critica sau lauda sa-ti tulbure inima" (Tetsuo)


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#95 2008-03-16 19:42:40

Andreea89
Sr. member
De la: Iasi
Inregistrat: 2007-11-01
Mesaje: 1032

Re: citate

Atinge steaua de neatins si nu-i uita pe cei ce au crezut in tine
Iubirea e un sarut furat, un zambet inocent, o imbratisare patimasa...
si un suflet smuls din piept..


Ceea ce vrea un bărbat e să creadă că o femeie îl poate iubi atât de mult încât n-o va interesa nici un alt bărbat

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.