homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pt aspirantele la titlul de mamica-101-64


#1198 2018-01-31 21:12:00

Alexandra.rosca
Sr. member
De la: Targu Mures, Romania
Inregistrat: 2016-09-05
Mesaje: 1029

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-101

Pinky , felicitari !!! Sa fie sanatos , asta este cel mai important , sa va bucurati din plin de aceste momente puss
Pup pup puss


“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” hjarta

Offline

 



#1199 2018-01-31 22:08:46

Mgeorgiana85
Full member
Inregistrat: 2016-08-25
Mesaje: 546

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-101

Nu cred ca e mica...poate s-a implantat tarziu. Eu la 3 sapt si 5 zile am avut 66 beta...pentru linistea ta mai poti face un beta. Fiecare bobita creste in ritmul ei....Va fi bine o sa vezi!  Te imbratisez puss


[img]https://lbdf.lilypie.com/O2PXp2.png[/img]

"Fiecare pe Pamant are o comoara care il asteapta." Paulo Coelho

Offline

 

#1200 2018-01-31 23:00:08

Pinky and the Brain
Full member
Inregistrat: 2014-01-18
Mesaje: 260

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-101

sonia30 a scris:

wave

mary felicitari!numai bine in continuare!

Pinky felicitari pt baietel!

Dap...copiii vin cand trebuie.doar ca la unele dintre noi,presupun ca nu trebuie...

Soni, nu spune asta...din experienta mea, unele lucruri nu se intampla la un moment dat cu un motiv, care muuuult mai tarziu ti se dezvaluie si pe care abia ulterior il intelegi.

Am mai spus-o, mi se rupe inima gandindu-ma la tine si la alte fete care le-au incercat pe toate in speranta unui copil...as vrea sa va pot ajuta cu ceva dar mai mult de o vorba buna sunt constienta ca n-am cum, din pacate...

Va multumesc tuturor pentru urari  puss  puss  puss

Offline

 

#1201 2018-02-01 07:56:35

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-101

neațaaaaa!
Eu m-am împăcat cu ideea si trăiesc mai ușor, important este ca sunt liniștita.
Va las cafeluta, am o zi plina!


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#1202 2018-02-01 08:22:25

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-101

Salutare! puss

Pinky, felicitari!!!  happydance  Ma bucur ca sunteti bine! Recuperare usoara si sa mearga alaptarea struna! Citeste la topicul despre alaptare. puss

Mary, nu te stresa, atata timp cat a crescut frumos beta. Sarcina usoara!

Va pup pe toate!!!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1203 2018-02-01 09:04:52

just_me29
Hero member
Inregistrat: 2013-02-24
Mesaje: 2074

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-101

Maryahs, sarcina usoara si fara stress. iti atasez un link sa te linistesti. e in italiana dar cum eu nu stiu un cuvant in italiana si m-am descurcat trag nadejdea ca te descurci si tu. acum daca ai face un beta probabil ai avea peste 100.
Pinky si Georgiana felicitari.
Succes fetelor kram

https://www.periodofertile.it/gravidanz … gravidanza

mai pe la sfarsit e un table. e si un calculator.

Ultima oara a fost editat de just_me29 (2018-02-01 09:05:34)


Daca vrei sa rupi visul unui vultur, spune-i sa zboare mai jos, sa nu mai poata zari norii... Daca vrei sa ucizi dorul pe care-l port in mine... spune-mi s-O uit...frange-mi aripile ce ma poarta ireal catre EA...si tot n-o sa reusesti...Daca as fi putut, as fi poruncit atunci, timpului, sa stea in loc!...ca s-O mai pot zari...pentru o clipa...

Offline

 

#1204 2018-02-01 10:53:15

Alexandra.rosca
Sr. member
De la: Targu Mures, Romania
Inregistrat: 2016-09-05
Mesaje: 1029

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-101

Neataaaa wave


“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” hjarta

Offline

 

#1205 2018-02-01 12:22:31

GeoGeo
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-02-15
Mesaje: 4747

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-101

Neata smile
Pinky sanatate la amandoi puss rotfl

Va pup fetelor dragi smile


yes it's official  : sunt mamiiiicaaaa ! smile

Offline

 

#1206 2018-02-01 17:12:24

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-101

Buna fete,

Pinky felicitări!!! Să crească mare și sănătos! puss

Missy , soni, va trimit cate o îmbrățișare ! :Hug: sa știți că mă gândesc adesea la voi.

Da, si in cazul meu știu că fata a venit când trebuia, când s-au rezolvat/ așezat multe alte lucruri. Dar din păcate sunt multe cazuri in care nu vine deloc și cu siguranță nu exista niciun motiv pt asta, e pur și simplu nenoroc. sad

Eu sunt bolnava rău, am o sinuzita oribila care nu trece nici cu antibiotic. Am dureri groaznice de cap, am făcut și febră mare... Iar nasul meu e continuu complet înfundat. Nu știu ce să mai fac... Știți ceva remedii naturiste?


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#1207 2018-02-01 18:00:52

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-101

Cris, poate niste aerosoli si sinupret. Sanatate multa!

Offline

 

#1208 2018-02-01 18:14:25

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-101

Pass, fac déjà aerosoli la recomandarea medicului și încă hard: dexa, gentamicina si viscoflu. Sinupret iau de o săptămână deja... Multumesc oricum pt sfaturi. puss
Nu mai pot, ajung la disperare.


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#1209 2018-02-01 22:43:20

Pinky and the Brain
Full member
Inregistrat: 2014-01-18
Mesaje: 260

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-101

Va multumesc mult, fetelor puss puss puss

Cri, eu m-am luptat cu o sinuzita horror anul trecut pe vremea asta, cu vreo 3 saptamani de antibiotic. Pe mine m-a ajutat super mult produsul asta: http://www.tisfarmaceutic.ro/rhinoil-pi … zale--1203

Ar mai fi si asta, tot de la TIS, dar n-am ajuns sa il folosesc: http://www.tisfarmaceutic.ro/tis-rinoxi … zale--1188

Multa multa sanatate, o sa treaca puss

Offline

 

#1210 2018-02-02 07:35:10

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-101

Neata!  coffestudiu
Cris, eu alte remedii in afara de cele 2 nu stiu. In plafar sunt cateva uleiuri din plante care se pun in aparatul de aerosoli dar nu stiu denumirea lor, pt tuse insa am o lista, daca te ajuta. Sanatate! puss

Fetelor, la farmacia Tei am gasit teste barza ultrasensibile la pretul de 8,5 ron (in alte parti am gasit cu 16-17 ron), am facut comanda acum 2 saptamani si am si stricat unul azi dimineata. Bineinteles negativ, la cum ma doare burta si la ce grafic urat am, nu stiu de ce am stricat testul, eram sigura ca va fi negativ. Dar fiind in ziua 10 macar am aflat devreme ca nici luna asta n-am inscris nimic. Sunt o solutie buna astea sensibile ca aflam devreme.

Va pup pe toate!  puss

Offline

 

#1211 2018-02-02 09:48:03

Mgeorgiana85
Full member
Inregistrat: 2016-08-25
Mesaje: 546

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-101

Neata fetelor!
Pass, imi pare rau pt testul negativ, dar stii ca pana nu vezi rosu mai sunt sanse puss


[img]https://lbdf.lilypie.com/O2PXp2.png[/img]

"Fiecare pe Pamant are o comoara care il asteapta." Paulo Coelho

Offline

 

#1212 2018-02-02 10:34:01

Alexandra.rosca
Sr. member
De la: Targu Mures, Romania
Inregistrat: 2016-09-05
Mesaje: 1029

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-101

Neata !! Vreau si eu cafeluta , simt ca pic jos de oboseala sad
Pass , nu o fi prea devreme ? Pana nu vine totusi mai e o mica speranta . Pup


“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” hjarta

Offline

 

#1213 2018-02-02 10:59:48

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-101

Nu, fetelor, ca testul detecteaza 10ml/iu). Nu-mi place sa-mi fac sperante singura si apoi sa ma trezesc cu "monstrul" la usa. Prefer sa gandesc ca nu s-a prins si incercam si luna viitoare, pana la urma nu-i o munca grea lol
Nu sunt suparata deloc, adica ma oftic un pic ca nu se intampla mai repede, asa cum a fost la al 2lea bebe (un singur contact neprotejat la vreo 3 sapt dupa ce mi-a venit menstruatia) dar sunt constienta ca poate fi de lunga durata asa ca sunt inarmata cu rabdare. smile Primul bebe a venit dupa aproape 2 ani de monitorizare temperatura, teste de ovulatie, analize. sad
Plus ca am speranta cu testul de sarcina pozitiv de acum 4 luni, din prima luna de incercari. Daca s-a putut, cred ca o sa reusim sa mai avem un copil, asa simt.
puss puss

Ultima oara a fost editat de passenger (2018-02-02 11:01:09)

Offline

 

#1214 2018-02-02 13:59:58

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-101

buna ziua

cris sanatate!


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#1215 2018-02-02 16:42:29

space
Hero member
Inregistrat: 2008-03-14
Mesaje: 2387

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-101

salutare tuturor  wave
nu am mare lucru de zis, am intrat sa va salut si sa va doresc multa sanatate celor bolnave  puss
pass, nici eu nu vreau sa-mi fac sperante false, mai ales cu testele ultrasensibile daca e negativ la 11-12 DPO atunci cam asa ramane. imi pare rau ca a fost negativ si dupa toata experienta anterioara, nu aveti niciun motiv sa nu puteti sa mai aveti un copil  puss as vrea sa te intreb daca la primul copil va stiati cu vreo problema de sanatate? sau pur si simplu a durat mai mult fara nici un motiv cunoscut? cazuri din acestea imi dau speranta, de aceea te intreb.

Offline

 

#1216 2018-02-02 17:48:47

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-101

Space, eu zic ca deja din 10 dpo cu test de 10 r cam clara treaba.

Nicio problema nu am avut eu, el nu a facut spermograma pt ca la fel si atunci, in prima noastra luna de sex neprotejat (acela a fost "accident", nu renuntasem la protectie dar s-a spart prez.) am avut 2 teste de sarcina pozitive si dupa cateva zile a venit menstra. Apoi luna urmatoare am facut analizele si ecografie eu,  totul a fost in regula si cum eram tineri dr a zis sa incercam linistiti. Si am incercat mult si bine. Ce e drept in primele luni nu am monitorizat nimic si sunt sigura ca am ratat ovulatia cu brio. Apoi am inceput cu temperatura bazala si teste de ov si tot nu s-a prins nimic cateva luni, dupa care am renuntat la teste si am inceput sa lasam lucrurile natural, cu mai multa distractie, iesiri cu amicii, seri la film, sex exact cand am simtit. Am ramas gravida imediat. smile  Al 2lea copil a venit total neasteptat, dupa primul ciclu menstrual dupa nastere, inca alaptam non stop, amavut un singur contact la 3 sapt dupa menstra si.. am ramas.
Acum 4 luni aceeasi poveste. Un singur contact neprotejat, test de sarcina pozitiv, apoi menstra dupa cateva zile. Avort menstrual a spus dr., se intampla des. Acum vom incerca 1 an dupa care mergem la dr. avand in vedere ca nu mai avem 26 ani sa stam linistiti.

Acum partea buna (daca pot spune ca exista asa ceva) la acel avort menstrual de acum 4 luni e ca am speranta ca inca suntem fertili si "se poate". In vara aveam in intentie sa merg pt investigatii (rezerva ovariana) avand in vedere varsta. Dar chiar nu ma stresez, momentan. Simt ca vom reusi natural, iar de nu, abia atunci imi canalizez toata energia in directia asta. Deocamdata ne iubim in preajma ovulatiei (pe care o urmaresc cum pot) si mai mult nu am ce sa fac. Luam lucrurile usor, fara stres. smile

Ultima oara a fost editat de passenger (2018-02-02 18:16:14)

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.