homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-102-23


#419 2018-07-10 09:51:45

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-102

Neata!
Space, peste cateva zile avem concediu si zilele astea urmeaza sa ovulez, contact am avut zilnic de 3 zile. Sa vedem ce o iesi! Cel mai probabil nimic  kapitulation
F buna decizia de a lasa lucrurile sa curga in voie. NTNP asta e ideal daca reusim sa ne tinem de el. Eu una nu reusesc atata timp cat monitorizez cu temperatura si teste.. e imposibil!

Syminica, bravo!!! kram

Gabriela, imi pare rau pt monstru! sad

Offline

 



#420 2018-07-10 10:13:09

Syminica
New member
Inregistrat: 2018-06-08
Mesaje: 44

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-102

Space foarte bine faci ca nu mai lasi sa treacă asa mult timp. Mie imi pare rau pt cat am amânat. Momentul ala ideal nu o sa apara niciodata, mereu o sa apara schimbări si provocări noi.

Gabriela imi pare tare rau sad poti sa profiți de luna asta sa faci analizele complete la medic daca nu le-ai facut recent, sa începi sa iei acid folic, sa mergi la control la stomatolog daca nu ai mers recent si trec repede 2 saptamani asa. Pentru luna viitoare eu iti sugerez sa incerci teste de ovulatie si sa continui cu luatul temperaturii.

Pass iti tin pumnii luna asta hjarta

Offline

 

#421 2018-07-10 20:44:07

Alexandra.rosca
Sr. member
De la: Targu Mures, Romania
Inregistrat: 2016-09-05
Mesaje: 1029

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-102

Hello smile
Sa stiti ca v-am citit , am intrat in weekend .  Eu nu prea  noutati , am trecut de O , am vrut sa nici nu ma gandesc acolo si aplicatia mi-a trimis notificare ca ovulez, great lol !

Space , treci la bebelit ca oricum bebe nu vine cand il planificam noi , vine cand e momentul potrivit .

Pass , foarte bine ca prestati !! Tin pumnii luna asta , poate e cu ochisori goodluck

Gabriela , imi pare rau ca a venit , dar poate nu a fost luna aceasta cea norocoasa smile pup

Tei ,  sper sa iti menii valoarea asa si sa iasa analizele ok next time smile

Sonia puss

Syminica , data viitoare ii auzi si inimioara hjarta ce frumos !  Sarcina usoara


“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” hjarta

Offline

 

#422 2018-07-10 21:00:33

space
Hero member
Inregistrat: 2008-03-14
Mesaje: 2387

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-102

Pass, distractie placuta in concediu! Vad ca ne sincronizam oarecum, eu sunt in Z10 acum si urmeaza ovulatia in curand.

Alexandra, mult succes! Iti doresc din tot sufletul sa fie luna norocoasa.

Gabriela, imi pare rau pentru menstruatie sad Voi ziceati ca incercati cam de un an, nu? Nu retin daca ai zis ca ati facut vreo investigatie sau inca nu.

Syminica, mult succes sa fie totul bine. Ai fost la hematolog azi? Ce ti-a zis?

Offline

 

#423 2018-07-10 21:18:58

Syminica
New member
Inregistrat: 2018-06-08
Mesaje: 44

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-102

Space azi la hematolog am dat sange pentru analize si mi-a dat rețeta de clexane 40 mg una pe zi cum ma asteptam. De acum ma vad cu hematologul la fiecare 6 saptamani pentru analize si rețeta. Eu i-am spus ca tura asta sper din tot sufletul sa ne vedem mai des. big_smile

Eram un pic suparata ca trebuie sa fac clexane dat fiind ca am analizele sunt bune, m-am gândit ca e o preventie exagerata, dar cand ma gandesc care ar fi consecințele posibile clar nu vreau sa imi asum riscul asa ca de mâine dimineața incep injecțiile.

Indicația de clexane o am pentru ca am 4 episoade de tromboflebită acută la picior, ultimul acum 6 ani. Voi ce părere aveti? O fi un pic exagerat? Ce-i drept mi-a ieșit fibrinogenul peste limita, dar in rest nu a aparut altceva.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#424 2018-07-10 22:53:21

Alexandra.rosca
Sr. member
De la: Targu Mures, Romania
Inregistrat: 2016-09-05
Mesaje: 1029

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-102

Space , eu sincer incerc sa imi iau gandul de la asta si sa ma detasez .. eram prea fixata pe asta


“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” hjarta

Offline

 

#425 2018-07-11 05:57:59

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-102

Neațaaaaa, va las cafelute!
syminica, sa fie bine! Dacă asa a zis dr, atunci asa faci!
Mandra mea m-a trezit azi de la 5 sad, acum toarce, ma linge și e super fericita..... iar eu i-as crapa urechile, dar la cat e de afectuoasa.... ce sa ii mai zic? rotfl2


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#426 2018-07-11 09:53:51

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-102

buna dimineata

Alexandra puss acu'vine si bebe,ai sa vezi! wink

Syminica iti stiu parerea vizavi de trombofilii si heparina,iar eu mi-am expus-o pe-a mea si tin de ea ca de ochii din cap.tu ai facut chiar toate pachetele ce tin de trombofilie inclusiv toate mutatiile?ptca unele mutatii in combinatii duc la pierderi de sarcini.si daca nu ti-a iesit nimic,tromboflebita aia nu suna bine si nici fibrinogenul marit.si dupa o pierdere de sarcina,ce inseamna niste clexane?chiar daca o sa ai burta vanata de n-o sa mai ai unde sa le faci.pt un copil sanatos totul merita!

Missy  kram pisini meu nu mai doarme cu mine,ca n-as dormi o secunda lol

succes tuturor!


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#427 2018-07-11 10:15:45

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-102

Soni, a mea doarme și se trezește odată cu noi, dar azi a avut insomnii ????????????????și in astfel e cazuri vine la mami și tati, toarce, ne linge, se gudura și e ditamai capra de 5 kile rotfl2
Probabil a simțit ea ceva, întotdeauna are motiv când are chef de iubit cu noaptea in. cap și a simțit ca mami a ei trebuia sa se trezească de la 6,dar a vrut ea mai devreme ????


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#428 2018-07-11 10:22:06

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-102

Missy lol asta al meu se activeaza seara dupa 22.si a dormit cu mine cat a fost mai mic.apoi tot iesea din camera,alerga.asa ca are bucataria,sufrageria,holul si baia doar pt el pana dimineata chicot dimineata,cand imi scot dopurile din urechi il aud la usa  chicot


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#429 2018-07-11 11:17:35

space
Hero member
Inregistrat: 2008-03-14
Mesaje: 2387

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-102

Syminica, ii dau 100% dreptate Soniei. Nu ma pricep si nu pot sa comentez din pdv medical, dar in cazul tau cu antecedente si riscuri cred ca se justifica tratamentul. Si eu as face orice sa cresc sansele unei sarcini cu bine, care sa fie dusa cu bine pana la capat.

Alexandra, e o abordare buna, o sa vina si bebe pana la urma smile

Ce haioase sunt pisicutele voastre, Sonia si Missy. Eu sunt rea de somn si aud orice zgomot. Nu stiu daca m-as obisnui cu programul unei pisici  chicot

Offline

 

#430 2018-07-11 11:24:07

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-102

space pai si eu cu somnul la fel,rea de somn.de-asta am de ani dopuri chicot si pisini meu nu mai doarrme cu mine din acest motiv.ca ziua doarme,noaptea sare si alearga lol


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#431 2018-07-11 12:56:16

Syminica
New member
Inregistrat: 2018-06-08
Mesaje: 44

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-102

Fetelor eu am inceput azi cu clexane, clar nu se pune problema sa risc.

Sonia eu mi-am facut tot profilul, am dat 16 fiole de sange la primul set de analize.
Tromboflebitele cred ca le-am facut in mare parte din vina mea; cand eram mai tânara nu faceam sport suficient, purtam încălțăminte incomoda si nu ma hidratam suficient. Ultima data totusi am pățit-o acum un an cand am fost la un concert si am stat cam 6 ore in picioare, era cald si m-am deshidratat.

Fetelor, am o curiozitate cu vitamina C. Am vazut ca mulți medici recomanda in România sa iei Cetebe. Sunt curioasa care sunt indicațiile si beneficiile.

Offline

 

#432 2018-07-11 13:03:32

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-102

A mea doarme oe spatele meu, vara mai puțin pentru ca este cald, dar locul ei este pe mine. Acum vara doarme lângă capul meu, adică eu dorm cu ochii in labele ei rotfl2, dar nu ma deranjează, din contra nu pot sa mai dorm dacă știu ca nu e lângă mine....
Syminica eu nu știu sa îți răspund, probabil ajuta la fluidizarea sângelui.
eu fac o tocăniță, supa am de găluște. pupici


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#433 2018-07-11 13:14:16

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-102

Syminica  eu 17 eprubete odata,ce mai conteaza forgetit am incercat totul...eu am luat cetebe.dar cel mai bine,intreaba-ti dr.


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#434 2018-07-11 20:58:03

Munteanudaniela
New member
Inregistrat: 2018-07-11
Mesaje: 40

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-102

Hello. Am făcut și eu monitorizare după ce am luat clostilbegyl,  ovulatia am avut.o pe 27.06 și acum astept cu inima la gura sa vad daca vine DNA POPESCU

Offline

 

#435 2018-07-12 09:59:06

space
Hero member
Inregistrat: 2008-03-14
Mesaje: 2387

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-102

Sonia, eu am incercat cu dopuri in alt context, dar nu am reusit sa adorm. Mai tare ma stresau.

Munteanudaniela, ai facut vreun test? Esti la 15 DPO, deja s-ar vedea. Mult succes!!  majoreta

Offline

 

#436 2018-07-12 11:16:53

Munteanudaniela
New member
Inregistrat: 2018-07-11
Mesaje: 40

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-102

Din pacate...a sosit!

Offline

 

#437 2018-07-12 11:22:43

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-102

wave

jur ca dna Popescu chiar am crezut ca e vreo dr! lol ma gandeam sa vina la monitorizare lol n-am auzit in viata mea de menstra=dna popescu  lol


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.