homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-102-22


#400 2018-07-07 11:23:40

Gabriela92
New member
Inregistrat: 2018-06-06
Mesaje: 32

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-102

Neata pass. Multumesc. Ieri am avut un fel de spotting si temperatura bazala azi dimineata iar de 36.7. Am 7 zile de temperatura 36.7 la rand. Ma trezesc asa stresata sa nu scada cumva rotfl2

Offline

 



#401 2018-07-07 12:40:17

Syminica
New member
Inregistrat: 2018-06-08
Mesaje: 44

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-102

Fetelor, sunt asa de trista azi sad m-am trezit cu o scadere a temperaturii bazale. Ieri seara am avut crampe, dimineata m-am trezit cu crampe.

Am avut ca un fel de flashback de cand am pierdut prima sarcina sad

Luni am primul control dar oricum nu cred ca ma poate asigura de vreo ceva la 5s+1zi. Astept sa vad cum evolueaza maine.

sad

Offline

 

#402 2018-07-07 13:47:48

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-102

Syminica, dupa testul de sarcina + se recomanda sa nu mai iei TB pt ca ea fluctueaza. E doar un stres in plus acum. Ia no spa de 40 mg cand incepi sa simti crampe chiar si usoare. Nu stiu daca ti a recomandat dr ovule de progesteron, eu am luat la fiecare sarcina ca sa o sustin.

Offline

 

#403 2018-07-07 17:27:25

Syminica
New member
Inregistrat: 2018-06-08
Mesaje: 44

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-102

Uff...doctorul meu nu cred ca o sa-mi dea progesteron pentru ca abordarea aici e sa nu forțeze natura. sad
La fel nici no-Spa nu se da si nici nu se găsește in farmacii. Cand revin in vizita in România am sa imi fac un stoc.

Incerc sa ma liniștesc pana luni, sa vad ce zice doctorul sad

Offline

 

#404 2018-07-07 20:03:53

tei-1
Full member
Inregistrat: 2018-01-10
Mesaje: 154

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-102

Syminica, eu te inteleg cu doctorii de aici ca si eu sunt in Germania si gineco mea e super relaxata. Stiu cum stau lucrurile. Nu te stresa, o sa fie bine! Si cum zice Pass, nu mai lua temperatura pt. ca e normal sa oscileze.


LE: Si pe Ebay se poate comanda No-spa. Cred ca intr-o saptamana ar ajunge comanda, dar nu stiu daca se ia fara recomandarea medicului. neutral



Fete, eu mi-am dat demisia si ma simt nemaipomenit de multumita cu decizia. Dar pana una-alta sefa ma forteaza sa stau inca trei luni, cum scrie in contract.

Ultima oara a fost editat de tei-1 (2018-07-07 20:10:10)

Offline

 

 Publicitate


loading...

#405 2018-07-07 21:15:23

Syminica
New member
Inregistrat: 2018-06-08
Mesaje: 44

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-102

Tei stiu cat e de frustrant cu preavizul ala de 3 luni. La mine data trecută a trebuit sa trimit scrisoarea de demisie si abia dupa ce au primit-o au inceput cele 3 luni. Deci daca tin de tine sa te asiguri ca e ok si ca a inceput preavizul.
Legat de crampe si temperatura sper sa fie ok si doar in capul meu problema. Doar ca dupa ce o pățești o data e extrem de greu sa iti menții calmul. Am tras o boceala dimineața pfff sad

Offline

 

#406 2018-07-07 21:28:07

tei-1
Full member
Inregistrat: 2018-01-10
Mesaje: 154

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-102

Syminica a scris:

Tei stiu cat e de frustrant cu preavizul ala de 3 luni. La mine data trecută a trebuit sa trimit scrisoarea de demisie si abia dupa ce au primit-o au inceput cele 3 luni. Deci daca tin de tine sa te asiguri ca e ok si ca a inceput preavizul.
Legat de crampe si temperatura sper sa fie ok si doar in capul meu problema. Doar ca dupa ce o pățești o data e extrem de greu sa iti menții calmul. Am tras o boceala dimineața pfff sad

E oribil, nici nu stiu inca daca o sa ma lase la trei luni, pt. ca in contract e foarte ciudat formulata rubrica pt. demisie. Eu am precizat ca vreau instiintare in scris ca au primit cererea in ziua in care mi-am depus-o altfel nu merge. sad Foarte rau cand nu poti defel sa te intelegi cu seful (oricum plec...nu inteleg)

Nu te necajii fara motiv. Stai linistita si relaxeaza-te cu un film sau o carte. E aproape luni deja  par

Offline

 

#407 2018-07-07 22:02:15

Syminica
New member
Inregistrat: 2018-06-08
Mesaje: 44

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-102

Tei ar trebui sa primesti un document oficial cu ultima zi a ta. Sper sa nu fie cazul ca la mine, dar la mine s-a intins preavizul bine de tot pentru ca nu voiau sa ma lase sa plec. La mine erau trecute in contract 3 luni calendaristice dupa ce au primit cererea de demisie. Deci de cand primesc cererea, de la urmatorul 1 al lunii se calculeaza 3 luni.

Iti tin pumnii sa fie ok; e foarte frustrant cand nu sunt intelegatori cu preavizul, 3 luni e o perioada extrem de lunga.

Offline

 

#408 2018-07-07 22:57:21

tei-1
Full member
Inregistrat: 2018-01-10
Mesaje: 154

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-102

Syminica a scris:

Tei ar trebui sa primesti un document oficial cu ultima zi a ta. Sper sa nu fie cazul ca la mine, dar la mine s-a intins preavizul bine de tot pentru ca nu voiau sa ma lase sa plec. La mine erau trecute in contract 3 luni calendaristice dupa ce au primit cererea de demisie. Deci de cand primesc cererea, de la urmatorul 1 al lunii se calculeaza 3 luni.

Iti tin pumnii sa fie ok; e foarte frustrant cand nu sunt intelegatori cu preavizul, 3 luni e o perioada extrem de lunga.

Nici pe mine nu vor sa ma lase. La mine e specificat in contract ca demisia trebuie pusa la sfarsit de cvartal ca sa pot pleca la 3 luni.  Ceea ce ar fi insemnat ca ei trebuiau sa aibe cererea la 30 iunie (eu am depus-o in 3 iulie) ca sa pot iesi in 30 septembrie. Se prea poate sa ma lase abia la urmatorul Termin si anume in 31.decembrie. Sincera nu stiu ce o sa ma fac, astept un raspuns pe marti sad

Multumesc.  par

Offline

 

#409 2018-07-08 00:02:18

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-102

Syminica este normal sa fii speriata și eu as fi dacă as fi in locul tău. Eu câteodată visez ca sunt însărcinată și în vis sunt speriata, dar cu toate astea încearcă sa te liniștești pentru ca bb simte.
Eu m am uitat ls meci, superrr!
Noapte buna fete!


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#410 2018-07-08 09:08:32

Gabriela92
New member
Inregistrat: 2018-06-06
Mesaje: 32

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-102

Neata fetelor. Vin si eu cu o cafea. Mie mi-a coborat temperatura de la 36.7 la 36.6 azi. Nu am mai apucat sa imi iau test de sarcina ieri, dar o sa astept pe maine sa vad daca imi vin uratii. Aseara am fost la o nunta si cand au adus felul principal mi s-a pus un nod in gat din senin desi imi era foame tare. Vom vedea daca a fost PMS.
Syminica sunt sigura ca totul este bine cu bebe si vei fi o mamica fericita maine dupa ce vb cu doctorul.
Va pup si o zi minunata!  hjarta

Offline

 

#411 2018-07-08 21:24:10

space
Hero member
Inregistrat: 2008-03-14
Mesaje: 2387

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-102

Tei, ma bucur ca ti-ai dat demisia!! Sper sa fie OK si ci sefa si preavizul, dar pasul important l-ai facut  puss

Syminica, mult succes maine la doctor, sa ne tii la curent!

Offline

 

#412 2018-07-09 08:37:38

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-102

Neațaaaaa, haideți la cafelute!


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#413 2018-07-09 08:55:23

tei-1
Full member
Inregistrat: 2018-01-10
Mesaje: 154

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-102

Neata fete. O saptamana frumoasa va doresc   coffestudiu


Space, multumesc.
Syminica, asteptam vesti bune de la medic smile
Gabriela, sa fie cu ochisori testul!

Offline

 

#414 2018-07-09 11:07:47

Syminica
New member
Inregistrat: 2018-06-08
Mesaje: 44

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-102

Neata fetelor, multumesc mult pentru incurajari hjarta

Mi-am pregatit azi dosarelul pentru medic cu toate analizele facute in ultima jumatate de an, sa vedem ce spune. Am abia la 16:30 programarea, deci o sa fie o zi lunga azi.

Tot nu m-am putut potoli cu temperatura si am continuat sa o iau. Inca nu e bine si ieri eram panicata ca nu aveam deloc simptome. Azi totusi au revenit simptomele si sunt mai linistita.

Nu stiu insa cata liniste imi poate da consultul de azi pentru ca abia am 5s+2. Banuiesc ca nu se vede mare lucru acum.


Va urez o saptamana minunata hjarta

Offline

 

#415 2018-07-09 15:18:42

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-102

Salutare!  wave
Tei, felicitari pt decizie! Important sa fii tu linistita, stresul ne da complet peste cap modul in care ne functioneaza organismul! De acum sa se echilibreze si hormonii si sa revii aici activ. par
Gabriela,  goodluck
Syminica, tin pumnii! Poate se vede sacul si te linistesti.  goodluck
Space, ce faceti voi? Parca ai spus ca doar o luna va protejati? par
Alexandra, ce mai faci?

puss  tuturor!

Offline

 

#416 2018-07-09 18:50:55

Syminica
New member
Inregistrat: 2018-06-08
Mesaje: 44

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-102

Fetelor, am revenit de la consultatie.
Sarcina e fixata unde trebuie ( deci pot lasa deoparte panica si cautarile in legatura cu sarcinile ectopice, un pitic pe creier in minus big_smile )

Am vazut un saculet care parea oarecum gol, dar cumva dintr-un unghi parea ca se vede si embrionul. Doctorita a zis ca e normal sa se vada asa si mai am nevoie de cateva zile sa vad ceva. Deci lunea viitoare am iar programare.

Am primit trimitere de urgenta la hematolog in schimb. Maine merg iar la centrul de hematologie, deci cred ca incep iar distractia cu clexane.

Offline

 

#417 2018-07-09 21:14:30

space
Hero member
Inregistrat: 2008-03-14
Mesaje: 2387

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-102

Syminica, ma bucur ca e bine sarcina. Inca e devreme sa se vada ceva, saptamana viitoare s-ar putea sa se vada.

Pass, tu ce mai zici? Luna aceasta sau in august aveti concediu?

Eu m-am tot razgandit cu pauza, initial am zis 3-4 luni, apoi am zis 1 luna. A trecut o luna in care ne-am ferit si am pus pauza pauzei  lol Nu mai vreau sa aman nici macar o luna in plus, chiar daca plecam din Ro, chiar daca mi-am schimbat serviciul, chiar daca nu ar fi acum cel mai potrivit moment. Oricum n-am nici o garantie ca va iesi, bazat pe ultimele 10 luni chiar dimpotriva. Vreau sa mai incercam natural pana in martie la anul si apoi daca va fi nevoie de interventii vom lua toate masurile necesare.

Offline

 

#418 2018-07-10 09:37:02

Gabriela92
New member
Inregistrat: 2018-06-06
Mesaje: 32

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-102

Neata. Mie mi-a venit astazi... deci nici luna asta nu a fost asa cum ne-am dorit. Mai incercam. O zi frumoasa fetelor!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.