homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Menstruatie intarziata

#1 2020-02-16 12:43:42

Daciana
New member
Inregistrat: 2013-11-04

Menstruatie intarziata

Buna fetelor. Am un ciclu aproximativ regulat de 28-31 zile, trebuia sa-mi vina de 2,3 zile însă menstruatia se lasă așteptată. Luna asta am avut 2 contacte sexuale neprotejate. Primul a fost la 2-3 zile după ce mi-a venit menstra, cu retragere înainte de ejaculare, deci practic șanse 0, nefiind în perioada fertilă. Iar al doilea contact a fost la o săptămană după ovulație, la fel cu ejaculare afară. Aproape în fiecare lună în apropierea ovulației (zilele 13-16) pot simți dureri abdominale și alte simptome ovulatorii. Deci practic ambele contacte au fost în afara oricărui risc. Am simptome premenstruale cum ar fi dureri ușoare de burtă, dureri ușoare de sani, schimbări de dispozitie, acnee. Sfaturi, păreri? Ar putea fi sarcină? Vă pup fetelor

#2 2020-02-16 19:47:32

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21

Re: Menstruatie intarziata

daca esti sigura ca atunci a fost ovulatia nu ai de ce sa iti faci probleme... poti face totusi un test

Acum

Footer-ul board-ului

© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.