homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Haideti sa aflam mai multe unii despre altii-2


#20 2007-02-19 21:15:03

persifona
Vizitator

Re: haideti sa aflam mai multe unii despre altii

Vad ca scriem si ce nu ne place, deci...

Nu-mi plac: nesimtitii, increzutii, rautatile gratuite, oamenii violenti, sa-si verse cineva nervii pe mine, sa fiu racita si sa nu pot fuma, sa-mi cada netul, sa n-am apa calda, intoarcerea acasa dupa ce am fost cateva zile plecata cu prietenii, ginul Beefeater, sa stau la coada, sa fac o ora sau mai mult cu autobuzul pana la facultate, sa pateasca ceva rau cineva apropiat, sa astept, caldura puternica, Cola calda, laptele, spanacul, jeleurile cand sunt agitata pentru ca ma enervez si mai tare din cauza senzatiei ca mestec in gol, sa ma usture ochii, aglomeratia si agitatia, sa dorm la perete cand mai dorm cu cineva, cartile vechi cu paginile ingalbenite, ploaia cand n-am umbrela si multe multe altele.

 



#21 2007-02-19 23:02:15

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: haideti sa aflam mai multe unii despre altii

mie nu-mi place cand dorm pana dupa amiaza si cand ma trezesc e noapte afara...e o senzatie aiurea. nu-mi plac egoistii,nu-mi place dimineata cand imi sta parul naspa tare,nu-mi place cand ma doare burtica si cand stau sg...etc!

Offline

 

#22 2007-02-20 01:47:28

miruna25
Full member
Inregistrat: 2007-01-28
Mesaje: 431

Re: haideti sa aflam mai multe unii despre altii

Imi place Amelie...deci: Elle aime--serialul Friends (stiu toate episoadele pe de rost), diminetile de primavara, martisoarele, sa-mi beau cafeaua cu tigara in diminetile de primavara, la o terasa...new york-ul, toamana. Milan Kundera si Garcia Marquez, Pascal Brukner si poeziile. Fratele meu. Inghetata de ciocolata, dar nu ciocolata :-)
Elle n'aime pas--Bucurestiul, garile si trenurile, aeroporturile si avioanele...sa astept, sa fac curat, sa ma trezesc de dimineata cand ploua. Nu-mi place frigul, inaltimea sau despartirile...


Always remember that true beauty comes from within: from within bottles, jars, compacts, and tubes :-).

Offline

 

#23 2007-02-20 16:04:49

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: haideti sa aflam mai multe unii despre altii

daca e vorba de ce nu'mi place:
nu'mi plac figurile..nu'mi plac fitzele si nici locurile de fitze..nu'mi plac oamenii cu mintea stramta.....
nu'mi plac incapatzanatzii desi cred ca ma cam numar printre ei...intr'o oarecare masura
nici mie nu'mi place persifona sa fiu racita si sa nu pot fuma:))
nu'mi place sa fiu contrazisa...nu'mi place frigul,nici vremea ploiasa.
nu'mi place ca nu shtiu sa'mi accept defectele,nu'mi place cand sunt plina de mine.
Nu'mi place cand oamenii incearca sa'i ajute pe altzii si sa'i inteleaga inainte de a se ajuta si intelege PE EI INSISI...


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#24 2007-02-24 13:58:47

Ank-Su-Namun
Sr. member
De la: Londra
Inregistrat: 2006-12-09
Mesaje: 1830

Re: haideti sa aflam mai multe unii despre altii

imi place sa lenevesc in timpul meu liber,sa inot pana la epuizare,sa ma plimb prin orase total necunoscute; imi place sa stau langa iubitelul meu,sa ma alinte,sa imi trimita sms-uri de iubire de dor,etc. imi place sa primesc in fiecare dimineata flori de la iubi meu (ce dor mi-e de vremurile alea),sa ascult muzica,imi place sa dansez...
imi place ca am ajuns sa ma accept asa cum sunt,buna sau rea. nu imi place minciuna,oamenii falsi; nu imi place cand trebuie sa ma trezesc dimineata devreme si eu as mai dormi.
intr-un cuvant,imi place viata asta asa cum e ea,buna sau rea si nu as schimba-o pt. nimk altceva...


....Thought I never fall in love again...but ur out a perfect gentleman... hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2007-02-24 15:44:26

orchid_girl
Full member
De la: cloud no.9
Inregistrat: 2006-08-30
Mesaje: 445

Re: haideti sa aflam mai multe unii despre altii

imi place viata(de cand sunt cu el);imi place sa dansez in ploaie(mai ales desculta);ador marea si zgomotul valurilor care se lovesc de stanci(din pacate nu prea am ocazia);imi plac cateii la nebunie(dar nu am voie ca stau la bloc);imi place sa citesc atat carti,cat si pe oameni;imi place sa dorm cu el...cum ma tine in brate...cum si ce imi sopteste la ureche;imi place inghetata,ciocolata,jeleurile,caramelele...nah bine recunosc:sunt dependenta!!!;imi place sa visez cu ochii deschisi si ma pierd de realitate,astfel doar pentru cateva clipe sa traiesc intr'o lume perfecta;imi place muzica,vara!!!,sa inot,sa cant;imi plac oamenii plini de viata;imi plac jucariile de plus...chestiile fluffy,bebei......dar cel mai mult imi place sa iubesc si sa fiu iubita de ingerasul meu!

ce nu'mi place:minciuna,prostia,egoismul...si oamenii care uita de unde au plecat sau cei ce judeca fara sa cunoasca!


so in love ...

Offline

 

#26 2007-02-24 18:02:40

mihaela89
Full member
De la: Galati
Inregistrat: 2006-11-14
Mesaje: 167

Re: haideti sa aflam mai multe unii despre altii

mie imi place sa ascult muzik pt k asa ma linistesc,sa fiu activa mai mereu(cred k mi sse trage d la plimbatul p jos,pt k sunt promotor la o firma d tel mobile),sa fiu tinuta in brate,sa stau cu fetle la o barfa mica din knd in knd,sa invat ceva nou in fiecare zi,cateodata imi place sa lenevesc(atunci knd sunt obosita),imi place sa ma trezesc cu pisu meu,ADOR sa merg la cumparaturi,sa fac cadouri,imi place sa iubesc si sa fiu iubita,sa vb p forumul acesta,sa merg la plaja,imi place sa ma plimb cu EL si sa numai conteze nimeni si nimic din jurul nostru,sa ma alint,imi plac surprizele,normal,alea placute..imi place sa fac curat in ksa atunci knd sunt singura,cu muzik tare:D,sa ma ingrijesc,sa se joace cu parul meu,imi plac copii..imi plac mie mai multe,dar astea mi au venit acum..


''Fatza mea in ochii tai,iar a ta in ai mei apare,iar inimile in chipuri isi au odihna.Orice moare nu are aceasi putere k dragostea noastra devenita una..Iubirile noastre sunt atat d semanatoare,inkt nici una nu poate fi mai mare si nici una nu poate muri.''(Tristan si Isolde)

Offline

 

#27 2007-10-10 12:26:54

luna_amara
Hero member
De la: craiova
Inregistrat: 2007-08-16
Mesaje: 2756

Re: haideti sa aflam mai multe unii despre altii

-pfuu despre mine-studenta la medicina,asa imi  place muzica rock si folk,iubesc filmele si natura
-destul de sociabila,groaznika la gatit si.ff imprevizibila
-loiala si mereu alaturi de oammeni(chia daca mi am luat o in bot)


take me as i am or watch me as i go!

Offline

 

#28 2007-10-10 13:27:07

barbara_mori
Hero member
Inregistrat: 2007-02-26
Mesaje: 2157

Re: haideti sa aflam mai multe unii despre altii

mmm mie imi place sa ascult julio iglesias,in general muzica latino,putin r&b si putin hip hop....imi plac filmele de casa,cele de dragoste si putin cele de aventura,imi plac actritele: Eva Longoria,Barbara Mori,Penelope Cruz iar actori:Richard Gear,Mel Gibson..imi place sa calatoresc in strainatate,de curand am vazut Parisul si Antalya,insa am mai vizitat si Olanda,Bulgaria si Austria (astea 3 pe cand aveam concursuri la dans sportiv in afara:D)imi place mult sa dansez,de asta am si urmat cursuri de dans sportiv 3 ani ,si 1 an dans indian,imi plac hainele si bijuteriile scumpe,cosmeticele (si din cauza asta,unul din visele mele e sa imi deschid un salon de cosmetica,coafura)nu m-as putea imagina sa fiu necasatorita,trebuie neaparat sa am un partener care sa ma iubeasca si sa imi acorde toata atentia lui!mi-as dori din tot sufletul sa urmez medicina...in prezent sunt eleva la un liceu de mate-info!a inceput sa imi placa sa gatesc:D,sunt o persoana ordonata,ma rog aproape ordonata:D,imi plac pastele cu sos,supa cu galusti si carnea d vita la cuptor in vin si cu cartofi natur:D,imi place prajitura pe care o face mama,alba ca zapada si tiramisu...mmm, acum sa zic si ce nu imi place: nu imi plac colegele mele,desi nu le-am facut nimik rau niciodata,nu le-am vb urat,ba chiar am incercat sa fiu prietena cu ele,dar tot dusmanoase sunt,si vb lu iubi sunt invidioase pe ceea ce sunt si ce am,altfel nu imi explic,mai ales ca la inceput am fost cat de cat prietene....nu imi plac baietii de generatia mea care se dau mari si tari,si fac tot felul de lucruri urate,crezand ca sunt importanti daca fac asta...nu imi plac fetele care se machiaza la scoala strident si care se imbraca de parca ar fi la discoteca.nu imi place sa mi-i se impuna cva,sau sa stea cineva pe capul meu sa fac cva,ca nu fac nici de a naibi,daca stai p capul meu...trebuie sa ma faci sa inteleg ca e bine sa fac asa,nu sa imi impui,nu imi place muntele,decat marea si sa vizitez orase...si cam atat...poate ca sunt o fire mai dificila,si las uneori impresie proasta anumitor persoane,asta fiindca nu ma cunosc destul ca sa vada ca sunt f prietenoasa si nu as putea fi fericita daca am facut vreun rau sau daca celui de langa mine nu ii este bine big_smile

Ultima oara a fost editat de barbara_mori (2007-10-10 14:03:40)


Pentru a fi popular da-le oamenilor vesti bune despre obiceiurile lor proaste!

Offline

 

#29 2007-10-10 13:44:46

brut
Hero member
Inregistrat: 2007-06-17
Mesaje: 2545

Re: haideti sa aflam mai multe unii despre altii

imi place sa ma uit la filme, la seriale... sunt indragostita de Sex and the City, m-as uita non stop! Imi place la nebunie de Angelina Jolie, mi se pare cea mai sexy femeie hjarta imi place sa ma plimb de mana cu iubitu pana ne dor picioarele, sa mananc o pizza cu el in parc, sau pe faleza. Imi place sa ma plimb prin magazine si sa raman fara niciun ban in buzunar, sa imi cumpar haine, cosmetice smile imi mai place sa gatesc, sa beau vin rosu, sa hoinaresc de una singura cu gandurile mele...
Nu imi place muzica house, nici manelele!

Offline

 

#30 2007-10-10 13:54:37

anca_
Full member
Inregistrat: 2006-09-23
Mesaje: 129

Re: haideti sa aflam mai multe unii despre altii

imi place sa lucrez la firma noastra, sa citesc, sa dorm, sa organizez si sa merg in weekenduri/vacante la munte, sa beau bere, sa fumez, sa imi fac prietenii sa se simta bine, colindele, Craciunul, ciorba de burta, prajiturile

aaaaaa si mi-au placut la nebunie serialele Prison Break si 24

nu imi plac: manelele, postul kiss fm (cu exceptia carcotasilor) ptr ca difuzezaza aceleasi piese la nesfarist, telenovelele, gospodinele neingrijite, mamele dedicate exclusiv copiilor ptr ca nu mai au asteptari/nevoi/dorinte proprii, fotbalul intern, stirile violente inserate intre stirile de seara, OTV-ul, piftia, pestii cu solzi, paianjenii si lista poate continua....

Ultima oara a fost editat de anca_ (2007-10-10 13:58:15)

Offline

 

#31 2007-10-10 14:16:47

codynna
Full member
Inregistrat: 2007-07-03
Mesaje: 275

Re: haideti sa aflam mai multe unii despre altii

hmm sa zic d mine.....si am sa incep prin a spune ceea ce nu-mi place mie delok:nu imi plac copii si nu ii pot suporta(de aceea cred ca nu am sa fac copii niciodata-deghiaba o sa spuneti ca o sa imi schimb parerea eu nu cred...am parerea asta de ff mik)...nu imi plac persoanele care nu stiu sa ma asculte ....persoanele prefacute si mai ales egosite dar care au pretentia ca tu sa nu fii sa cedezi....nu imi mai place matematica si profesoara(deoarece m-a dezamagit total...s am ajuns la concluzia ca este o materie ff rece cu profesori fff reci)...ar mai fii dar nu imi aduc acuma aminte

ce imi place:...imi place sa traiesc viatza din plin...sa profit de orice secunda din viatza mea ...pentru ca nicioadata nu se stie ce se va intampla mai tarziu....imi place sa ma plimb mai ales daca am o companie placuta(singura detest)...imi place sa ascult pe altii...si sa ii pot sfatui in limita puterii mele...imi place sa imi petrec majoritatea timpului la pc....imi place sa visez cu ochii deschisi kand am ocazia:D...este un mod ff placut de a ma relaxa si d a uita pentru moment de anumite prb


Cand e totul trist...kand nu vezi lumnitza d la capatul tunelului...gandeste-te ....k undeva in lume....exista o persoana care tzine la tn.....si ca orice ai face...oricat de mare ar fi distantza spre lumina.....ai vointza...pntr ca e mult mai aproape decat crezi:P

Offline

 

#32 2007-10-10 14:48:31

baby pink
Full member
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-07-18
Mesaje: 155

Re: haideti sa aflam mai multe unii despre altii

Imi place sa fiu draguta cu restul oamenilor si sa mi se raspunda cu aceeasi atitudine

Imi plac copiii de mor, si imi doresc sa fiu mama pentru cat mai multi.. tongue

Imi plac pisicutzele in special si animalele in general.

Imi plac familiile mari si ale caror membrii se inteleg foarte bine.

Imi place muzica, fara sa am un gen anume in topul preferintelor, imi place sa fiu plimbata cu masina cu muzica la maxim.

Imi place sa am prieteni.

Imi plac pauzele de tigare de la serviciu, si team-building'urile.... Imi place ziua de salariu.

Imi place sa fiu indragostita.

Imi place cand e frumos afara, dar nu prea cald si cand miroase a verde. Imi place si ploaia, dar aia de vara. Imi place muntele, nu sa urc - nu sunt sportiva de gen - dar starea pe care ti-o da, e minunata... Si imi place sa merg peste tot inconjurata de prieteni.

Imi plac iesirile cu fetele, la o cafea si la o barfa...

Ce nu-mi place? NU-mi plac multe, ca tot omu' - dar nu e asa de interesant de mentionat big_smile


I'll be there for you, When the rain starts to pour... I'll be there for you, Like I've been there before... I'll be there for you, 'Cuz you're there for me too - That's what friends are for...

Iubesc copiii, dodolashi frumosi...

Offline

 

#33 2007-10-10 14:58:54

Reina
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2007-02-01
Mesaje: 3881

Re: haideti sa aflam mai multe unii despre altii

Imi place sa iubesc si sa fiu iubita,sa am familia mereu lg mine,sa am prietenii aia putini dar adevarati ca pana acum.Imi place mult sa calatoresc,sa ascult muzica(nu-mi place muzica latino gen rafaga,rock agresiv,tehno,manele ;in rest ascult cam orice),imi plac oamenii sinceri , nu suport laudarosii, fitosii si mincinosii.Imi plac cosmeticele de mor si ma mai gandesc.


Mamica de 2 pui scumpi

Offline

 

#34 2007-10-10 18:41:14

soulfly
Full member
Inregistrat: 2007-08-25
Mesaje: 686

Re: haideti sa aflam mai multe unii despre altii

Imi place sa asclt muzica (in special rock - hard & heavy, stuff like this), imi place sa citesc, imi place istoria si filosofia, imi plac copiii, cainii, imi place sa fac poze, imi place sa merg la mare (sa stau noaptea pe plaja cu paru-n nisip big_smile), imi place sa inot si sa patinez, imi place sa fac sex lol Imi place sa cred ca pot face orice, ca pot schimba lumea.. NU-mi plac oamenii care n-au incredere in oameni, nu-mi plac pesimistii (desi eu cam sunt big_smile), nu-mi plac oamenii care sar repede la cearta, nu-mi place sa conduc prin aglomeratia din Bucuresti(desi uneori trebuie), nu-mi place sa socializez cu persoane necunoscute, nu-mi place sa merg cu transportul in comun, nu-mi place sa ma rog de cineva, nu-mi plac legumele si ciorbele, nu-mi plac multe dar ma abtin ca sa nu jignesc prea rau p vineva...


"Umbrele seamana, ce-i drept, cu intunericul, dar sunt fiicele luminii." (Lucian Blaga)
My papa told me to stay out of trouble/ "when you've found your man make sure he's for real"/ i've learned that nothing really lasts forever/ i sleep with the scars i wear that won't heal (Roxette)

Offline

 

#35 2007-10-10 19:54:16

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: haideti sa aflam mai multe unii despre altii

imi place sa dorm pana tarziu...imi place sa ma trezesc zambind ptr ca stiu ca o sa imi pastrez toata ziua starea, imi place sa stiu ca se gandeste cineva la mine, imi place sa visez...imi place sa merg prin bucuresti cu castile pe urechi si sa ma amuz de cat de grabita e lumea...imi place sa stau noaptea pe plaja cu berea si tigara in mana...imi place Vama veche, imi place Bucurestiul noaptea...si daca imi mai aduc aminte va mai zic


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.