homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Laurina?!????


#1 2005-09-19 18:20:05

sanca
Hero member
Inregistrat: 2005-09-13
Mesaje: 3053

laurina?!????

Mai foloseste careva laurina?Vreau sa stiu si parerea voastra!


Daria Ioana - 06.08.2010

Offline

 



#2 2005-09-20 11:45:57

cute & wild
Membru
Inregistrat: 2005-09-06
Mesaje: 2

Re: laurina?!????

salutare! am luat si eu laurina vreo 2 ani si tenul arata perfect, dar m-am ingrasat vreo 5 kg. Nu stiu in ce masura treaba asta cu ingrasatul e un mit....cert e k eu nu mai reusesc sa revin la "formele initiale". Le-am intrerupt pt k aveam dureri mari la sani. Dar...sunt convinsa ca depinde de organism...

Offline

 

#3 2005-10-24 16:41:19

lolita
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2005-10-07
Mesaje: 390

Re: laurina?!????

Folosesc laurina de 2 luni..M-am ingrasat vreo 2kg..insa e ok.Cred k arat mai bine asa (mi-au crescut si sanii:D)..Asta pentru k mi-au creat o pofta de mancare inexplicabila.. Ma simt putin ametita, somnolenta..Totusi mi-a cam stricat tenul (special m-am interesat dak pot lua aceste anticonceptionale deoarece aveam deja probleme cu cosurile->nu mari insa..cum sunt acum).Probabil k vor trece..Cand luam Diane35 dupa vreo 4 luni am scapat de ele..Aveam tenul perfect big_smile..sunt invidioasa pe mine..tongue..In fine avand in vedere k Diane35 mi-a creat depresie am renuntat la ele..Voi continua tratamentul cu Laurina..


You think you know but you have no idea

Offline

 

#4 2005-11-13 19:47:05

bebitzuk
Full member
Inregistrat: 2005-11-13
Mesaje: 105

Re: laurina?!????

si eu iau laurina...si asta e prima luna,asta fiind a6a zi.as vrea sa stiu dc se poate sa raman insarcinata,daca am avut contact sexual insa nu a ejaculat inautru...dar eram la menstra,a 5a zi.doctorul ginecolog,mi-a spus k s-ar putea sa am o stare de tensiune la sani in prima luna...as dori sa imi raspundeti cat mai repede...mc


toti iti vor binele..asa k nu ii lasa sa ti-l ia tongue

Offline

 

#5 2005-11-13 21:48:54

sanca
Hero member
Inregistrat: 2005-09-13
Mesaje: 3053

Re: laurina?!????

Parerea mea e ca nu cred ca esti insarcinata. Cat despre pastilele astea(laurina) eu le iau de cateva luni bune si nu am avut absolut nici o problema. Ma simt perfect, nu m-am ingrasat...nu am simtit nici un fel de tensiune la sani. Acum ce sa iti zic.. eu le recomand, dar depinde si de organismul tau cum se simte cu ele. Ti-a facut niste analize inainte de a ti le da?


Daria Ioana - 06.08.2010

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2005-11-13 22:23:27

bebitzuk
Full member
Inregistrat: 2005-11-13
Mesaje: 105

Re: laurina?!????

marea mea problema era k le luam de doar 6 zile,ar trebui sa stau linistita mai ales k nu a ejaculat inauntru...sper sa fie bine.asta ma framanta cel mai tare:faptul k le luam de doar 6 zile si pt prima oara.dar presupun k isi fac efectul de la prima pilula.mi-am facut papanicolau,si secretia vaginala.doamna doctor ginecoloc mi le-a recomandat(laurina).sper k nu am patzit nimik....multumesc de raspuns

Ultima oara a fost editat de bebitzuk (2005-11-13 22:25:31)


toti iti vor binele..asa k nu ii lasa sa ti-l ia tongue

Offline

 

#7 2005-12-07 15:19:29

lolita
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2005-10-07
Mesaje: 390

Re: laurina?!????

chiar isi fac efectul de la prima pilula? Nush da suna cam aiurea eu nu cred:( dar totusi dupa vreo luna-doua ar trebui, nu? of ce ma streseaza intrebarea asta ..La cat timp se instaleaza efectul contraceptiv atunci cand iei anticonceptionale?


You think you know but you have no idea

Offline

 

#8 2005-12-07 15:24:09

sanca
Hero member
Inregistrat: 2005-09-13
Mesaje: 3053

Re: laurina?!????

Poti intreba orice medic si poti citi prospectul... Efectul contraceptiv se instaleaza la 24 de ore dupa prima pastila luata... dar in prima sapt(in prima luna cand iei anticonceptionale) e indicat sa se foloseasca o metoda contraceptiva suplimentara. Din proprie experienta iti spun ca eu dupa o sapt dupa ce am inceput sa iau laurina fac cu iubitul meu sex neprotejat.. si de 8 luni nu s-a intamplat nimic.


Daria Ioana - 06.08.2010

Offline

 

#9 2005-12-12 21:41:47

bebitzuk
Full member
Inregistrat: 2005-11-13
Mesaje: 105

Re: laurina?!????

am trecut cu bine,pt k mi-a vebit ciclu in a 4a zi de pauza.acum sunt la a 2a tableta de laurina si ma simt foarte bine.la un moment dat am aveam o pofta ,nexplicabila, de mancare.dara a trecut si e bine si sunt mult mai linistita.am incredere in laurina. tongue


toti iti vor binele..asa k nu ii lasa sa ti-l ia tongue

Offline

 

#10 2005-12-15 13:58:26

lolita
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2005-10-07
Mesaje: 390

Re: laurina?!????

Si eu am incredere in laurina smile am intrebat azi la farmacie cik efectul contraceptiv se instaleaza la o luna de folosire, ceea ce face sa imi scada teama de a ma considera insarcinata ..cat despre ceaiuri -nu interactioneaza cu laurina -decat unele antibiotice


You think you know but you have no idea

Offline

 

#11 2006-01-03 14:13:43

lolita
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2005-10-07
Mesaje: 390

Re: laurina?!????

mi-a venit..hm..putin mai devreme decat era cazul (trebuia pe 25 si a fost pe 23.. well..deci m-a protejat laurina)..


You think you know but you have no idea

Offline

 

#12 2006-02-04 21:17:00

Vera
New member
Inregistrat: 2006-02-04
Mesaje: 6

Re: laurina?!????

Nu am luat pana acum dar le-am cumparat pt ca asa mi-a recomnadat medicul.Eu sunt alergica la antibiotice ...afecteaza cu ceva?Nu mi-a facut nici un fel de analize i-am spus doar problemele mele si mi le-a recomandat...ce sa fac...????

Offline

 

#13 2006-03-04 19:05:00

blue24
Membru
Inregistrat: 2006-03-04
Mesaje: 1

Re: laurina?!????

Buna! Sunt noua pe forum si as vrea sa stiu mai multe despre efectele contraceptivelor laurina...mi s-au recomandat de catre medicul ginecolog(mi s-a spus k imi vor regla ciclul, vor fi benefice tenului), insa nu sunt f convinsa daca sa le iau...Nu as vrea sa ma ingras sad. Prefer sa previn decat sa tratez tongue. Daca imi puteti spune mai multe despre efecte, v-as fi recunoscatoare! thanks!

Offline

 

#14 2006-04-26 11:56:38

lolypop
Membru
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-04-26
Mesaje: 3

Re: laurina?!????

si eu sunt noua pe forum si as dori de asemenea sa primesc mai multe informatii despre LAURINA...medicul mi le recomanda,insa nu am luat inca...sunt atat de multe pareri pro si contra incat nu stiu daca e bine sau nu...am gasit la o pers pe forum acest link http://www.121.ro/content/show_article. … ;page_nr=1 care imi da batai de cap tongue

Offline

 

#15 2006-04-26 12:10:33

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: laurina?!????

lolypop, eu zic sa iei linistita anticonceptionalele cu pricina....daca ceva nu merge bine ele se pot schimba. Suntem aici si mai vorbim.


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#16 2006-08-26 10:33:47

grecia
Membru
Inregistrat: 2006-08-26
Mesaje: 1

Re: laurina?!????

Buna!
Acesta e primul meu mesaj pe acest forum smile
Eu folosesc Laurina de un an. Mi l-a prescris medicul endocrinolog in urma unor investigatii. Ma impac f bine cu acest antiC. Nu m-am ingrasat, nici nu am slabit, ciclul imi vine regulat (+ - 2 zile), dureaza mai putin ca inainte si nu mai am dureri! nici nu se cunoaste cand sunt in perioada delicata a lunii!!!
Doctorita, in momentul in care mi-a prescris aceste pilule mi-a spus ca protectia se 'instaleaza' dupa o luna de la inceperea tratamentului.

Offline

 

#17 2006-08-27 17:43:55

ancaaa
Full member
Inregistrat: 2006-07-29
Mesaje: 215

Re: laurina?!????

Eu am intrerupt Laurina.Am terminat folia si am fost surprinsa sa vad ca mi`a venit in a 3`a zi dupa terminarea foliei si nu am avut absolut nici o durere.Si inainte aveam dureri groaznice.Ciudat este ca ..acum a venit mai abundent decat alta data.
Asta e..nu le mai iau ..o sa folosesc patch`urile.


Niciodata sa nu renunti la ceea ce`ti doresti cu adevarat !

Offline

 

#18 2007-03-29 22:32:30

suzi12
New member
Inregistrat: 2007-03-28
Mesaje: 12

Re: laurina?!????

Iau Laurina de 1 luna,incepand cu prima zi de menstruatie.Am inceput sa le iau la ora 10 seara.mi-a fost cam rau inca din prima seara ...si cam la 1 saptamana am vomitat dar la cam 7 ore dupa ce am luat pastila ..si asta nu cred ca afecteaza.Luna asta am folosit si prezervativul ..dar am avut si contact sexual neprotejat dar fara sa ejaculeze in interior .Lam sunat pe dr meu si iam spus ca nu ma simt bine de la ele ..ca mie rau si ca ma simt slabita si a zis sa schimb ora sa le iau mai repede.De atunci am schibat ora ..la 7 seara,si  leam luat constant asa fara sa omit vreuna.Azi e a 4a zi de cand am terminat folia si nu mia venit ciclul.tot azi miam facut un test de sarcina ..care mia iesit negativ ..si lam sunat si pe dr meu care mia spus ca nu am motive de ingrijorare ca imi poate veni oricand in astea 7 zile si ca sunt protejata inca din prima zi.Eu sunt foarte nelinistita.Mentionez ca am avut contact sexual neprotejat in urma cu 2 zile si ca a ejaculat inauntru.Ce credeti ?Pot fi insarcinata?

Offline

 

#19 2007-03-29 22:56:53

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: laurina?!????

deci suzi12...cat timp iei anticonceptionale nu ai nevoie de protectie suplimentara deoarece te protejaza ele...ascultati medicul pt ca re dreptate...menstruatia iti va veni...


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.