homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

CUM RAMAI INSARCINATA!!!-111


#2091 2009-11-06 21:18:38

andreea_andy2
Moderator
Participant la intalnirea nationala
De la: Gurile Deltei
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 10430

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

Daca ai luat corect pastilele psobilitatea unei sarcini se exculde. Asta daca nu ai luat medicamente care sa le scada efectul, nu ai mancat grepefruit, nu ai baut ceai de sunatoare si nu ai avut mai mult de patru scaune moi intre doua pastile. In plus ziua in care apare menstra se poate schimba. Nu e musai sa vina in aceeasi zi. Daca nu apare pana in ziua a optasi daca ai respectat tot ce am scris mai sus, poti incepe o noua folie. Insa daca situatia se repeta si luna urmatoare trebuie sa mergi la medic sa-ti schimbe pastilele.


Fericita mamica de Aida Maria!

Offline

 



#2092 2009-11-06 21:24:32

roxana89
New member
Inregistrat: 2009-07-08
Mesaje: 7

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

pai...alte pastile nu am luat dar ceai de sunatoare am baut...cam 4 sau 5 cani:((  nu stiam ca sunatoarea scade efectul pastilelor...

Offline

 

#2093 2009-11-06 21:26:41

andreea_andy2
Moderator
Participant la intalnirea nationala
De la: Gurile Deltei
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 10430

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

Scade. Fa un test de sarcina in ziua opt dimineatza. Daca testul iese negativ, poti incepe o noua folie. Ce am scris mai sus ramane valabil.


Fericita mamica de Aida Maria!

Offline

 

#2094 2009-11-06 21:29:57

roxana89
New member
Inregistrat: 2009-07-08
Mesaje: 7

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

ok.merci mult de tot..picasem intr-o pasa proasta pentru ca asta e ultimul lucru de care am nevoie..un bebe...

Offline

 

#2095 2009-11-06 21:31:01

andreea_andy2
Moderator
Participant la intalnirea nationala
De la: Gurile Deltei
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 10430

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

Cu placere. Sa ne tii la curent.


Fericita mamica de Aida Maria!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2096 2009-11-06 22:30:50

gabriel o9
New member
De la: Craiova
Inregistrat: 2009-10-14
Mesaje: 40

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

gargarita a scris:

lasand la o parte imposibilitatea de a fi insarcinata avand in vedere ce ai povestit tu pe aici, la valoarea aia  a progesteronului clar nu e insarcinata.

cum adica? imi poti explica te rog frumos?smile multumesc


because i love you hjarta

Offline

 

#2097 2009-11-06 22:43:49

andreea_andy2
Moderator
Participant la intalnirea nationala
De la: Gurile Deltei
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 10430

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

In sarcina progesteronul scade foarte mult. El trebuie sa fie mult mai mic. O dovada in plus ca prietena ta nu e insarcinata.


Fericita mamica de Aida Maria!

Offline

 

#2098 2009-11-06 22:46:35

gabriel o9
New member
De la: Craiova
Inregistrat: 2009-10-14
Mesaje: 40

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

pai prietena mea din cate stiu are o problema cu progesteronul..nu stiu sa iti spun exact daca il are scazut sau ridicat..


because i love you hjarta

Offline

 

#2099 2009-11-07 01:51:50

Cipiloiu
New member
Inregistrat: 2009-11-07
Mesaje: 6

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

Salutare tuturor.
Am o problema ( eu sper ca de fapt, nu o am).Deasemenea, sper ca nu am gresit categoria.Intr-o noapte ( 01.11.2009 ) am facut dragoste cu prietena mea de 2 ori cu prezervativ, apoi fara,dar am ejaculat afara.Intre timp, nu am urinat.De aici, mi-a venit "nastrusnica" idee ca ar putea ramane insarcinata.Peste cateva ore (maxim 12-13 ) am fost si am luat pastilutza magica de a doua zi ( aceea cu o singura pastila, cred ca este Escapelle).Am citit ce scrie in prospect, si la reactii adverse, am mai cautat si pe internet...Ea mi-a spus ca DE ATUNCI,de cand a luat pastila, cand urineaza, simte mici intepaturi si are impresia ca nu urineaza complet.Mi-a mai spus ca este si urina, si un lichid albicios.Mi-a mai zis,deasemenea, ca simte niste dureri de burta , ca si cum ar veni doua dureri diferite din lateral si se intalnesc in centrul abdomenului.Aveti idee daca neregulile din timpul urinarii sunt de la Escapelle? Ea mi-a mai zis si k o dor rinichii ( sau asa crede) si ma gandeam ca poate a racit...dar a aparut si lichidul acela alb...si sunt putin debusolat...Stiu ca la reactii adverse scrie de dureri de burta, de cap,ameteli etc dar nu scrie cat timp le poate avea persoana in cauza.Aceasta ar fi a doua intrebare, daca stiti cumva cat timp "persista", sa zicem, reactiile adverse?

Si am inca o nelamurire.Ce inseamna tulburari ale sangerarii? La ce se refera?( Alte reactie adversa...)

Va multumesc anticipat pentru raspunsuri.

Ultima oara a fost editat de Cipiloiu (2009-11-07 01:56:11)

Offline

 

#2100 2009-11-07 11:41:55

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

Cipiloiu a scris:

Salutare tuturor.
Am o problema ( eu sper ca de fapt, nu o am).Deasemenea, sper ca nu am gresit categoria.Intr-o noapte ( 01.11.2009 ) am facut dragoste cu prietena mea de 2 ori cu prezervativ, apoi fara,dar am ejaculat afara.Intre timp, nu am urinat.De aici, mi-a venit "nastrusnica" idee ca ar putea ramane insarcinata.Peste cateva ore (maxim 12-13 ) am fost si am luat pastilutza magica de a doua zi ( aceea cu o singura pastila, cred ca este Escapelle).Am citit ce scrie in prospect, si la reactii adverse, am mai cautat si pe internet...Ea mi-a spus ca DE ATUNCI,de cand a luat pastila, cand urineaza, simte mici intepaturi si are impresia ca nu urineaza complet.Mi-a mai spus ca este si urina, si un lichid albicios.Mi-a mai zis,deasemenea, ca simte niste dureri de burta , ca si cum ar veni doua dureri diferite din lateral si se intalnesc in centrul abdomenului.Aveti idee daca neregulile din timpul urinarii sunt de la Escapelle? Ea mi-a mai zis si k o dor rinichii ( sau asa crede) si ma gandeam ca poate a racit...dar a aparut si lichidul acela alb...si sunt putin debusolat...Stiu ca la reactii adverse scrie de dureri de burta, de cap,ameteli etc dar nu scrie cat timp le poate avea persoana in cauza.Aceasta ar fi a doua intrebare, daca stiti cumva cat timp "persista", sa zicem, reactiile adverse?

Si am inca o nelamurire.Ce inseamna tulburari ale sangerarii? La ce se refera?( Alte reactie adversa...)

Va multumesc anticipat pentru raspunsuri.

cu certitudine problemele la urinat nu sunt din pricina escapelle...poate fi vorba de o infectie urinara...
pe de alta parte, zau ca e catre imposibil sa iti dai seama daca lichidul cel albicos vine din vezica sau din vagin...sincer nu stiuy cum face ea de observa ca vine din vezica...
tulburarile singerarii sunt fie absenta/intirzierea menstrei fie dimpotriva, singerare foarte abundenta....
reactiile adverse dupa escapelle, daca apar, persista maxim 5 zile


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#2101 2009-11-07 14:11:05

Cipiloiu
New member
Inregistrat: 2009-11-07
Mesaje: 6

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

Multumesc pentru raspuns.Faceti o treaba excelenta cu acest forum.

Offline

 

#2102 2009-11-07 16:59:49

gabriel o9
New member
De la: Craiova
Inregistrat: 2009-10-14
Mesaje: 40

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

asa cum am spus..iubita mea are o problema cu progesteronul.il are scazut.. ( ea il are 0,910,iar doctorul a spus ca ar trebui sa fie intre 1,7 - 27)..
cat ar trebui sa fie progesteronul in timpul sarcinii?
simptomele unei sarcini,pe la  a cata luna apar?sau cand?
inca ceva..iubitei ii vine ciclul intre 1 si 10 in fiecare luna...suntem in7 si inca nimic sad


because i love you hjarta

Offline

 

#2103 2009-11-07 17:34:29

Cipiloiu
New member
Inregistrat: 2009-11-07
Mesaje: 6

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

Intr-adevar, e in spital acum, se trateaza pentru infectie urinara si la rinichi.Va multumesc inca odata.

Offline

 

#2104 2009-11-07 22:16:23

gabriel o9
New member
De la: Craiova
Inregistrat: 2009-10-14
Mesaje: 40

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

gabriel o9 a scris:

asa cum am spus..iubita mea are o problema cu progesteronul.il are scazut.. ( ea il are 0,910,iar doctorul a spus ca ar trebui sa fie intre 1,7 - 27)..
cat ar trebui sa fie progesteronul in timpul sarcinii?
simptomele unei sarcini,pe la  a cata luna apar?sau cand?
inca ceva..iubitei ii vine ciclul intre 1 si 10 in fiecare luna...suntem in7 si inca nimic sad

cineva on?iar am cedat psihic  grater


because i love you hjarta

Offline

 

#2105 2009-11-07 22:55:46

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

da, suntem in 7. pana in 10 mai este...
gabriel ti-a raspuns si doctoressa, care e medic.... cand ai de gand sa te calmezi? poate peste 9 luni cand o sa vezi ca nu naste?

Offline

 

#2106 2009-11-08 01:56:00

gabriel o9
New member
De la: Craiova
Inregistrat: 2009-10-14
Mesaje: 40

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

trecusem peste...Doamnee si ce bine era..dar...uite...s'a intors..cred ca o sa facem testul HCG cat de curand..ca astfel nu se mai poate sad


because i love you hjarta

Offline

 

#2107 2009-11-08 13:39:44

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

valoarea pe care a avut-o la progesteron in ziua 21 indica faptul ca inca nu ovulase. menstra va apare la aprox 14 zile de la ovulatie. decie, fie a ovulat mai tarziu, caz in care menstra ii va intarzia si ea, fie a avut un ciclu fara ovulatie ceea ce iarasi ar putea duce la o inraziere. sa faca beta HCG-ul ala ca sa scapati de paranoia

Offline

 

#2108 2009-11-08 17:56:51

gabriel o9
New member
De la: Craiova
Inregistrat: 2009-10-14
Mesaje: 40

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

gargarita a scris:

valoarea pe care a avut-o la progesteron in ziua 21 indica faptul ca inca nu ovulase. menstra va apare la aprox 14 zile de la ovulatie. decie, fie a ovulat mai tarziu, caz in care menstra ii va intarzia si ea, fie a avut un ciclu fara ovulatie ceea ce iarasi ar putea duce la o inraziere. sa faca beta HCG-ul ala ca sa scapati de paranoia

nu inteleg sad poti explica te rog mai pe intelesul meu ?grater
apropo ia venit astazi ciclul..dar mie mi se pare ca ii creste burtica neutral grater(


because i love you hjarta

Offline

 

#2109 2009-11-08 18:08:17

lucia05
Insomniac member
De la: tara lui Papura Voda
Inregistrat: 2008-09-13
Mesaje: 7708

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

gabriel, voi sunteti masochisti...psihologic vorbind  lol


I am who I am and I choose to be me!

He is your friend, your partner, your defender, your dog / You are his life, his love, his leader
He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart / You owe it to him to be worthy of such devotion!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.