homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

CUM RAMAI INSARCINATA!!!-112


#2110 2009-11-08 19:53:47

gabriel o9
New member
De la: Craiova
Inregistrat: 2009-10-14
Mesaje: 40

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

nu sad nu suntem sad doar ca ne speriem de ceva de care nu suntem pregatiti sa trecem prin...si nici nu vrem deocamdata sad


because i love you hjarta

Offline

 



#2111 2009-11-08 20:06:27

sushi
Hero member
Inregistrat: 2009-05-11
Mesaje: 2611

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

eu cred ca tu esti un trol de forum smile

Offline

 

#2112 2009-11-08 20:09:31

gabriel o9
New member
De la: Craiova
Inregistrat: 2009-10-14
Mesaje: 40

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

piie a scris:

eu cred ca tu esti un trol de forum smile

mersi frumos ca ma jignesti...


because i love you hjarta

Offline

 

#2113 2009-11-08 20:54:19

sushi
Hero member
Inregistrat: 2009-05-11
Mesaje: 2611

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

imi spui si mie ce om intreg la minte, crede ca si-a lasat prietena insarcinata, bagandu-i degetu in vagin? Si cica iti amintesti tu ca in ziua aia ti-ai frecat-o si probabil ti-a ramas sperma pe maini neutral ah, si colac peste pupaza au mai trecut si 3 luni de atunci in care menstruatia i-a venit normal. Am zis ceva eronat pana acum? Plus testul care a iesit negativ, si analizele de sange care indica ca nu are cum sa fie gravida. Decat sa va stresati atata cu asa zisa sarcina, mai bine ati consulta un psiholog, si nu o zic deloc cu rautate   roll

Offline

 

#2114 2009-11-08 21:00:16

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

incercam sa explic intarzierea menstrei (ciclului cum spui tu). sanse sa existe o sarcina sunt 0. scuze pentru literele lipsa din mesajul meu anterior. ma retrag de la topicul asta  neutral

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2115 2009-11-08 21:53:00

simi_m
New member
Inregistrat: 2009-11-08
Mesaje: 15

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

buna fetelor

sunt noua pe forum si as avea nevoie de putin ajutor. Asadar: cm 17 oct, durata cm 25 zile, ovulatie 26 oct (cu contact sexual). Am facut la o saptamana de la contact un beta hcg si am avut valoarea 10. L-am repetat dupa 3 zile si am avut valoarea tot 10. Testele de sarcina cu urina imi ies negative. Nu stiu ce sa mai fac. Imi doresc foarte mult un bb. Maine vor fi 14 zile de la conceptie. Menstruatia ar trebui sa vina pe 11 nov. Nu mai am rabdare sa astept. Credeti ca este posibil sa fiu insarcinata? Inseamna ceva valoarea 10 la beta hcg. Pe buletinul de analize scria ca peste 5 este sarcina. Dar atunci nu inteleg de ce nu a crescut.

Multumesc mult

Offline

 

#2116 2009-11-08 22:26:12

simi_m
New member
Inregistrat: 2009-11-08
Mesaje: 15

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

ma poate ajuta cineva  smile orice parere ma ajuta mult.

Offline

 

#2117 2009-11-08 23:01:47

gabriel o9
New member
De la: Craiova
Inregistrat: 2009-10-14
Mesaje: 40

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

piie a scris:

imi spui si mie ce om intreg la minte, crede ca si-a lasat prietena insarcinata, bagandu-i degetu in vagin? Si cica iti amintesti tu ca in ziua aia ti-ai frecat-o si probabil ti-a ramas sperma pe maini neutral ah, si colac peste pupaza au mai trecut si 3 luni de atunci in care menstruatia i-a venit normal. Am zis ceva eronat pana acum? Plus testul care a iesit negativ, si analizele de sange care indica ca nu are cum sa fie gravida. Decat sa va stresati atata cu asa zisa sarcina, mai bine ati consulta un psiholog, si nu o zic deloc cu rautate   roll

pai dupa cum m'am documentat pe alte site'uri unde,la fel ca si doctoressa,au postat si medici care au spus ca sunt sansele existentei unei sarcine..nu sunt primul care trece prin asta,si nici ultimul..
testul de sange nu arata faptul ca este sau nu insarcinata...alea au fost doar niste analize.
testele de sarcina de la farmacie au o probabilitate de a gresit rezultatul dupa cum am aflat
nu poti intelege si tu..ca pentru mine e un moment greu..si ca nu am alaturi decat pe iubita mea si ca adulti decat pe voi de pe acest forum?stii prin ce trec?stiu..sunt consecintele actiunilor mele..dar am nevoie de ajutor..si atitudinea ta vis-a-vis de problema mea nu ma ajuta..
multumesc mult


because i love you hjarta

Offline

 

#2118 2009-11-08 23:37:11

dea_di
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-01-16
Mesaje: 18682

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

simi imi pare rau, eu nu stiu sa iti raspund, nu ma pricep la asa ceva...poate vede altcineva mesajul tau si iti raspunde!

gabriel sunt deja cateva pagini in care o gramada de lume a sarit in ajutorul tau! intelege o data pt totdeauna ca este imposibil sa fie insarcinata! intradevar probabil exista niste sanse extrem de mici ca o femeie sa ramana insarcinata in modul asta, dar din moment ce i-a venit ciclul normal si toate testele au iesit negative, e cat se poate de clar ca nu e nici urma de sarcina!!!! cum spunea cineva mai sus, oare peste 6 luni cand o sa vezi ca nu naste, o sa crezi si tu in sfarsit ca nu e insarcinata? roll


"Nu stii, ca numa-n lacuri cu noroi in fund cresc nuferi?"

Offline

 

#2119 2009-11-09 00:33:53

Loveable
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2008-02-12
Mesaje: 51293

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

gabriel o9 a scris:

pai dupa cum m'am documentat pe alte site'uri unde,la fel ca si doctoressa,au postat si medici care au spus ca sunt sansele existentei unei sarcine..nu sunt primul care trece prin asta,si nici ultimul..
testul de sange nu arata faptul ca este sau nu insarcinata...alea au fost doar niste analize.
testele de sarcina de la farmacie au o probabilitate de a gresit rezultatul dupa cum am aflat

da...testele de sarcina au o probabilitate de a nu iesi corect. dar 1!!! nu 2 teste!
si chiar daca ambele printr`o "minune" ar fi iesit gresit...i-a venit menstruatia! (ciclul) de 3-4 ori de atunci!! cand esti insarcinata nu iti vine menstruatia...da, se poate intampla sa iti vina peste sarcina, dar nu 4 luni, si nu intr-o cantitate normala, ci fff putin...
+ ca oricum, din start, inainte de menstruatie si teste ti s-a spus frumos ca nu are cum sa fie insarcinata doar pt ca i-ai bagat tu degetu cu care te-ai masturbat cu un secol inainte!
teste negative+menstruatie+deget+progesteron = IMPOSIBIL sa fie insarcinata.
frate, tu ai o problema neutral

da, e insarcinata. sa ne chemi la botez applause


hjarta

Offline

 

#2120 2009-11-09 07:20:33

gabriel o9
New member
De la: Craiova
Inregistrat: 2009-10-14
Mesaje: 40

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

progesteronul il poti scoate din calcul.dupa cum e spus medicul,al ei este scazut..
ce mult imi usurati situatia ...


because i love you hjarta

Offline

 

#2121 2009-11-09 08:30:45

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

gabriel, dar deja exagerezi
E IMPOSIBIL SA RAMAI INSARCINATA CU DEGETUL!
serios acuma, faceti odata hcg-ul ala si daca nici dupa aceea nu crezi ca nu e insarcinata.... mergeti la psiholog.

Offline

 

#2122 2009-11-09 11:05:42

simi_m
New member
Inregistrat: 2009-11-08
Mesaje: 15

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

Camysh as avea nevoie de ajutor. Am scris deja un mesaj si nu prea primesc raspuns   smile  Te poti uita putin peste el, te rog, si sa-mi spui parerea ta  smile mercic mult

Offline

 

#2123 2009-11-09 11:12:57

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

simi, eu zic ca nu e sarcina sad
valoarea hcg ar fi trebuit sa creasca dupa 3 zile....

Offline

 

#2124 2009-11-09 18:30:56

Cipiloiu
New member
Inregistrat: 2009-11-07
Mesaje: 6

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

Mai am si eu o intrebare.Dupa cum am spus mai sus, prietena mea a luat Escapelle pe data de 1.11.2009.Care ar fi semnul/semnele ca a functionat?Din cate stiu, menstruatia ar trebui sa apara la 10-14 zile.Dar ea acum este in spital, se trateaza pentru infectie urinara si la rinichi ( din ce i-au spus doctorii).E posibil sa intarzie menstruatia din aceasta cauza? Nu am nici cea mai mica idee......Multumesc pentru raspuns\uri.

Offline

 

#2125 2009-11-09 18:40:50

Loveable
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2008-02-12
Mesaje: 51293

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

Loveable a scris:

teste negative+menstruatie+deget = IMPOSIBIL sa fie insarcinata.

multumit, gabriel?


hjarta

Offline

 

#2126 2009-11-09 22:53:10

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

Cipiloiu a scris:

Mai am si eu o intrebare.Dupa cum am spus mai sus, prietena mea a luat Escapelle pe data de 1.11.2009.Care ar fi semnul/semnele ca a functionat?Din cate stiu, menstruatia ar trebui sa apara la 10-14 zile.Dar ea acum este in spital, se trateaza pentru infectie urinara si la rinichi ( din ce i-au spus doctorii).E posibil sa intarzie menstruatia din aceasta cauza? Nu am nici cea mai mica idee......Multumesc pentru raspuns\uri.

banuiesc ca se trateaza cu antibiotice, care pot intarzia menstruatia...

Offline

 

#2127 2009-11-09 23:10:06

gabriel o9
New member
De la: Craiova
Inregistrat: 2009-10-14
Mesaje: 40

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

hmm...am postat pe al forum de specialitate..si am fost primit cu bratele deschise..de mamici,care unele ieri m'au felicitat pentru seriozitatea care o am..nu m'au luat drept "trol" cum zice colega de mai sus..
da asta e...nu sunt un om invatat (tinem cont de varsta) sa stiu ce si cum,despre fenomenul reproducerii la om.
care e scopul acestui forum?de a ajuta adolescentii/adultii in probleme de sanatate,nu?
reactionez asa pentru ca nu sunt pregatit sa trec prin asta..nu am sprijin decat pe iubita mea..care mi'a spus ca isi va lua viata daca este insarcinata,pentru ca nu va putea rezista...stiti cum e sa auzi asta din gura persoanei iubite si tu sa fii vinovatul???NU ...asa ca va rog scutitima de jignirile astea si atitudinile de fete rele,da?
cu exceptia doctoressei,camysh si inca,cateva persoane care m'au luat in serios ..


because i love you hjarta

Offline

 

#2128 2009-11-09 23:26:27

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

gabriel si aici toata lumea te-a primit cu bratele deschise si ti s-a explicat frumos cum sta treaba.
dar tu nicicum nu vrei sa intelegi.
fenomenul reproducerii la om se preda si la scoala din cate stiu... cel putin eu am facut in liceu educatie sexuala.
si daca nu stii, intrebi, cum ai facut si tu. dar trebuie sa ne si crezi cand iti explicam, nu sa te faci ca nu-ti raspundem
si ia zi, asa-i ca si pe celalalt forum ti s-a spus acelasi lucru, ca nu se poate ramane insarcinata cu degetul?

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.