homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

CUM RAMAI INSARCINATA!!!-124


#2338 2010-07-04 21:05:48

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

sa nu-si faca probleme
dar cum sa-i fie rusine sa faca test de sarcina? rusine de cine/ce?  neutral

Offline

 



#2339 2010-07-05 09:15:22

georgy86
New member
De la: pitesti
Inregistrat: 2009-11-16
Mesaje: 47

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

de 12 ani imi vine ciclu normal si ma tinea 5 zile. in martie si aprilie nu mi-a mai venit, mi-a venit in mai si m-a tinut normal 5 zile,insa ca sa fiu sigura ca nu imi mai intarzie am luat duphaston iar in luna iunie mi-a veni si m-a tinut doar o zi si jumatate si slab cantitativ,am luat in continuare duphaston adica din a 16 zi pana in a 25-a iar luna aceasta mi-a venit vineri la ora 17 si foarte putin adica deja ieri aveam cateva picaturi,iar de dimineata nu mai aveam nimic. vreau sa spun ca daca nu as fi schimbat absorbantul unul singur era suficient,iar culoarea era mai maronie . e posibil sa fie sarcina? eu chiar imi doresc. credeti ca de la pastile am sangerarile? de 2 luni de cand le-am luat mi-a venit la 29 zile. vreau sa spun ca m-a mai durut burta ca la menstruatie si acum 2 saptamani. duphaston am luat la recomandarea medicului deoarece in noiembrie am ramas insarcinata fara sa-mi vina menstruatia insa in decembrie am pierdut-o  am luat doua luni aceste medicamente si apoi le-am intrerupt si deaceea nu mi-a venit in martie si aprilie.daca as fi insarcinata e posibil sa sangerez de la aceste medicamente? in ultima perioada m-am simtit cam rau adica mai ametita imi venea sa vomit. o sa-mi fac si un test la sfarsitul saptamanii dar as vrea sa-mi spuneti dumneavoastra deoarece intotdeauna mi-au fost de folos sfaturile pe care mi le-ati dat. va multumesc


listen to your heart

Offline

 

#2340 2010-07-05 10:39:15

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

georgy, poate fi vorba de o dereglare...
in sarcina nu e normal sa sangerezi.
daca in martie si aprilie nu ti-a venit de ce nu ai facut un test de sarcina pana acum?

Offline

 

#2341 2010-07-05 14:15:25

georgy86
New member
De la: pitesti
Inregistrat: 2009-11-16
Mesaje: 47

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

pai am facut atunci si au iesit negative,iar apoi a venit menstruatia (luna mai)  care m-a tinut normal 5 zile iar in iunie o zi si jumatate iar acum vineri de la 17  si sambata toata ziua era suficient un absorbant dar l-eam tot schimbat sa vad cantitatea ,iar duminica si azi cate 5-6 picaturi si pe toata durata a fost de culoare maronie. am zis ca-mi fac un test la sfarsit de saptamana ca poate am rama luna aceasta deoarece am facut dragoste cu sotul meu in perioada fertila (asa cred pt ca am calculat pe internet). m-am gandit ca poate fi ciclu peste sarcina deoarece verisoara mea care nu a avut niciodata dereglare a aflat ca e insarcinata cand avea 3 luni si jumatate pt ca ii venise ciclul peste. vreau sa spun ca si acum am o stare de greata si usoara ameteala


listen to your heart

Offline

 

#2342 2010-07-07 21:55:36

Ioanarrr
New member
Inregistrat: 2010-06-17
Mesaje: 13

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

Hei..la mn e al treilea test de sarcina acum si e negativ,a venit si menstruatia..inseamna ca am scapat cu bine.big_smile [Pentru cine a citit postarile de mai inainte]

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2343 2010-07-08 20:50:39

dianadaria
Membru
Inregistrat: 2010-07-08
Mesaje: 1

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

Buna, sunt noua pe acest forum si as vrea sa ma ajutati cu un raspuns?..zilele trecute am avut raport sexual neprotejat cu prietenul meu, nu pot preciza daca eram sau nu in perioada fertila (am ciclu neregulat si pur si simplu nu reusesc sa-mi aduc aminte ziua de inceput a menstrei- in orice caz, a fost acum mai bine de 14 zile), dar in ziua respectiva aveam o sangerare usoara, care ma tinea de vreo 3 zile - am presupus ca e o dereglare menstruala si nu aveam cum sa fiu la ovulatie, urmeaza sa fac si un control, nu e ceva normal sa se intample asta? cert este ca el a ejaculat putin in interior, adica sperma nu a ajuns decat la intrarea in vagin si m-am spalat imediat dupa, cu apa si sapun. el m-a asigurat ca nu sint probl. si nu e cazul sa iau pastila de dupa, dar acum judecand la rece ma gandesc ca a fost totusi destul de imprudent. spuneti-mi va rog ce sanse credeti ca sint sa raman insarcinata, dupa cum am spus, aveam de cateva zile o sangerare usoara, inclusiv in ziua ?incidentului?

Offline

 

#2344 2010-07-08 22:40:55

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

sanse sunt destule, mai ales ca erai in a 14-a zi a ciclului

Offline

 

#2345 2010-07-10 20:34:04

cristiana cerasela
New member
Inregistrat: 2010-07-06
Mesaje: 48

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

buna fetelor!stiti as vrea sa va intreb daca metoda calendarului este una sigura....sau cel putin asa procedez eu de ceva vreme vro 3 ani, adik inainte cu 4 zile de a imi veni si dupa ink 4 zile fac sex si isi da drumul in mine si pana acum a fost in regula....cu toate ca am auzit cazuri in care au ramas insarcinate inaceasta perioada! ce ma macina pe mine e sa nu am eu vro problema? ce credeti? poate vi se pare absurd dar nu sunt asa documentata in privinta unei sarcini......etc, pana acum asa m-am protejat.....

Offline

 

#2346 2010-07-14 15:06:48

TheRobi
Membru
Inregistrat: 2010-07-14
Mesaje: 3

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

Buna,as avea si eu o intrebare,sper sa ma puteti ajuta..am facut sex neprotejat cu prietena mea si i-a intarziat ciclul cam 5-6 zile dupa care i-a venit si a spus ca seara a avut o culoare maronie dar crede ca acuma e normal,se poate sa fi ramas insarcinata?a spus ca pe toata durata asta nu i-a fost greata sau nu a vomitat etc..multumesc anticipat pentru raspuns

Offline

 

#2347 2010-07-14 15:12:19

cmin
Addicted member
Inregistrat: 2009-03-20
Mesaje: 14348

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

sa faca un test de sarcina ... cu toate ca daca ia venit nu cred ca e sarcina .. Data viitoare folositi protectie ca sa nu mai treceti prin asta ...


7+ fericire
totul este si va fi bine 
(http://www.fertilityfriend.com/home/33274f)

Offline

 

#2348 2010-07-14 15:26:18

TheRobi
Membru
Inregistrat: 2010-07-14
Mesaje: 3

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

dap data viitoare sigur..am fost si noi mai inconstienti smile,dar poate face testul de sarcina daca ii curge ?sau sa faca dupa ce se opreste?

Offline

 

#2349 2010-07-14 17:01:36

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

poate face si acum cu conditia sa nu ajunga sangele in urina recoltata
totusi, daca menstruatia este normala dpdv calitativ si cantitativ nu cred ca e cazul de test

Offline

 

#2350 2010-07-14 19:00:47

TheRobi
Membru
Inregistrat: 2010-07-14
Mesaje: 3

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

bine,multumesc pentru raspunsuri.

Offline

 

#2351 2010-07-21 12:39:12

gongutza
Full member
Inregistrat: 2007-11-02
Mesaje: 144

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

Si eu vreau sa raman insarcinata! De prin martie am intrerupt pastilutele si luna acesta a fost prima in care nu ne-am protejat. Am avut grija la alimentatie si de vreo 5 zile iau si acid folic, o pastiluta cu 1mg pe zi. In 2-3 august ar trebui sa imi vina ciclul dar eu sper din tot sufletul sa nu imi vina. De a doua zi dupa ce s-a consumat actul m-am simtit mai ciudat putin, si de vreo 2 zile ma canm doare burta, simt o anumita presiune si sunt balonata, stiu k e mult prea devreme sau sunt eu mult prea imchipuita sau doritoaqre de a avea un bebe dar oare...se poate simti asa de repede ceva?! mai am cam 10-11 zile pana la menstuatie ... hm ... cam imposibil sa simt ceva, dar na ... mai spalati-ma si voi cu apa rece sa nu fiu dezamagita in momentul in care voi face testul daca e negativ.
Pup


Viata poate fi inteleasa numai privind inapoi, dar trebuie traita privind inainte. (Kirkegaard)

Offline

 

#2352 2010-07-21 15:11:05

cmin
Addicted member
Inregistrat: 2009-03-20
Mesaje: 14348

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

eu sunt la a 3-a luna de incercari, si la fel , la inceput aveam "stari" , teste peste teste ( bang  cand ma gandesc cati bani am dat pe ele), numai la asta ma gandeam ... si cu timpul am ajuns la concluzia ca bebe vine cand vrea el .. si in nici un caz nu trb sa ma agit prea  tare cu gandurile ca nici stresul nu e bun. Incearca sa nu te mai gandesti (stiu ca-ti cer imposibilul acum) , dar in niciun caz nu ai ce sa simti acum ... mie ar trebui sa-mi vina pe 30 , deci suntem aproape big_smile . astept vesti cu 2 liniute...


7+ fericire
totul este si va fi bine 
(http://www.fertilityfriend.com/home/33274f)

Offline

 

#2353 2010-07-21 15:17:02

gongutza
Full member
Inregistrat: 2007-11-02
Mesaje: 144

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

da ... chiar e cam imposibil sa nu ma gandeasc mai ales k ne dorim amandoi sa avem un bebe, dar o sa tot incercam pana Dumnezeu ne va trimite aceasta bucurie in viata, oricum e bine sa stiu ca nu sunt singura care se tot gandeste si mai are si inchipuiri  nocry
ms de raspuns si la 2 liniute si o minune in burtica!  majoreta


Viata poate fi inteleasa numai privind inapoi, dar trebuie traita privind inainte. (Kirkegaard)

Offline

 

#2354 2010-07-21 15:24:37

cmin
Addicted member
Inregistrat: 2009-03-20
Mesaje: 14348

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

deci eu interpretam orice semn, orice stare.. citeam pe internet , faceam calcule etc ... teste de sarcina numai zic ... acum sunt mai relax... mi-am propus ca luna asta sa nu mai fac teste pana pe  30 (at e si ziua sotului si poate-i fac un cadou mai deosebit). sper sa reusesc  big_smile ....


7+ fericire
totul este si va fi bine 
(http://www.fertilityfriend.com/home/33274f)

Offline

 

#2355 2010-07-21 15:41:19

gongutza
Full member
Inregistrat: 2007-11-02
Mesaje: 144

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

Bafta! oricum eu test o sa fac dupa 31, nu fac inainte k sunt sigura k vor fi negative inainte din cate am tpt citit si daca e sa nu fie sarcina atunci ma duc la gine k nu e ok sa simt asa "dureri" in burtik ... si sa nu fie o raceala ceva de la apa rece din bazin (k am tot fost la baie zilele astea cum a fost asa cald si cu siguranta nu face bine trecerea asta de la cald la rece)
birthday sotului


Viata poate fi inteleasa numai privind inapoi, dar trebuie traita privind inainte. (Kirkegaard)

Offline

 

#2356 2010-07-22 00:19:13

mikado
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-01-29
Mesaje: 16848

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

gongutza, cmin  goodluck  sa deveniti mamici cat mai repede si va asteptam aici: http://forum.anticonceptionale.ro/t3116 … a--30.html
suntem toate aspirante si de gasca  wink ...aici discutam despre tot felul probleme legate de fertilitate, fiecare ajuta cum poate cu sfaturi, pareri din experienta proprie.


.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.