homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

CUM RAMAI INSARCINATA!!!-125


#2357 2010-07-23 12:31:46

popescu andra
Membru
Inregistrat: 2010-07-23
Mesaje: 4

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

buna!!  m-am culcat cu prietenul meu de curand... am o luna si ceva .. si acum cateva zile am facut-o proteja( protejat o facem tot timpul) si dupa ce a aruncat prezervativul m-a mai atins cand ne sarutam si acum imi pun tot felul de intrebari! cand am facut-o prima data nu mi-a curs sange si eram virgina .. si acum cateva zile dupa ce am patit cele povestite mai sus, cand m-am trezit am mers la baie si ma ustura jos si sangeram putin .... si a fost pentru prima data cand am folosit prezervativ de la market .. k de obicei luam de la farmacie si ne gandeam poate asta este cauza usturimii mele ...dar eu am presupun k s-a rupt chestia aia care trb sa se rupa la primul contact sexual, ceea ce la mine nu s-a intamplat ... nu pot sa nu-mi pun intrebari ....si avand in vedere k nici nu am un ciclu  regulat ...si am vazut fel si fel de intrebari... adik dak m-a atins dupa ce a aruncat prezervativul este vreun risc??... va multumesc !!

Offline

 



#2358 2010-07-23 13:20:47

cmin
Addicted member
Inregistrat: 2009-03-20
Mesaje: 14348

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

"chestia aia" se numeste himen si nu e obligatoriu sa curga sange , nici la mine nu a curs ... cat despre celalalta problema depinde cum te-a atins.. adica daca intrat ... cu toate ca sunt sanse minime ... aaaaa si legat de usturime e absolut normal la inceput .. stai linistita


7+ fericire
totul este si va fi bine 
(http://www.fertilityfriend.com/home/33274f)

Offline

 

#2359 2010-07-23 13:29:34

popescu andra
Membru
Inregistrat: 2010-07-23
Mesaje: 4

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

nu a intrat ... doar k asa m-a atins ... chiar si astazi am vb cu el si mi-a spus si el ca nu a intrat dar de atins.. a atins .. multumesc pentru raspunsuri!!

Offline

 

#2360 2010-07-23 14:29:26

cmin
Addicted member
Inregistrat: 2009-03-20
Mesaje: 14348

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

cu multa placere... data viitoare aveti mai multa grija ...
cand ma gandesc ce idei aveam si eu la inceput ... bang .....


7+ fericire
totul este si va fi bine 
(http://www.fertilityfriend.com/home/33274f)

Offline

 

#2361 2010-07-24 00:07:09

blazata
New member
Inregistrat: 2008-08-18
Mesaje: 24

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

Va spun de la inceput ca vreau sa raman insarcinata, insa sotul nu stie inca, vreau sa fie o surpriza. Acestea fiind spuse, ce sanse sunt sa fi ramas insarcinata daca am avut contact sexual chiar in ziua ovulatiei, insa nu a ejaculat in interior? Menstruatia ar trebui sa-mi vina pe 1, deci trebuie sa mai astept vreo 2 saptamani pana sa fie relevant un test de sarcina. Mi se pare asteptarea asa de grea...mor de nerabdare.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2362 2010-07-24 00:21:31

dea_di
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-01-16
Mesaje: 18682

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

sunt mari sansele, chiar daca nu a ejaculat! totusi ar fi fost si mai mari daca ar fi ejaculat inauntru, dar daca zici ca vrei sa fie surpriza, surpriza sa fie...tongue


"Nu stii, ca numa-n lacuri cu noroi in fund cresc nuferi?"

Offline

 

#2363 2010-07-24 08:19:34

blazata
New member
Inregistrat: 2008-08-18
Mesaje: 24

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

Stiam ca sunt sanse mari, ca doar de asta am facut-o in ziua ovulatiei smile. Aveam nevoie sa-mi confirme cineva ca sa nu astept cu nerabdare si sa fiu foarte dezamagita daca vine menstruatia.

Offline

 

#2364 2010-07-24 08:33:24

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

pai e posibil si sa vina..

Offline

 

#2365 2010-07-24 11:26:41

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

nu-ti pune prea multe sperante in contactul ala...
daca vreti copii apucati-va calumea, fiind amandoi in cunostinta de cauza. nu stii cum va reactiona la surpriza ta...
si e bine sa faci si niste analize inainte.

Offline

 

#2366 2010-07-26 10:42:01

cmin
Addicted member
Inregistrat: 2009-03-20
Mesaje: 14348

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

buna,
gongutza  cum te mai simti ?


7+ fericire
totul este si va fi bine 
(http://www.fertilityfriend.com/home/33274f)

Offline

 

#2367 2010-07-26 15:26:21

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

blazata a scris:

Va spun de la inceput ca vreau sa raman insarcinata, insa sotul nu stie inca, vreau sa fie o surpriza. Acestea fiind spuse, ce sanse sunt sa fi ramas insarcinata daca am avut contact sexual chiar in ziua ovulatiei, insa nu a ejaculat in interior? Menstruatia ar trebui sa-mi vina pe 1, deci trebuie sa mai astept vreo 2 saptamani pana sa fie relevant un test de sarcina. Mi se pare asteptarea asa de grea...mor de nerabdare.

sincer, as miza mai degraba pe venirea menstrei decit pe existenta sarcinii....presupun ca folositi de ceva vreme metoda asta contraceptiva....ea functioneaza intr-un procent mai mare decit 50-60% si continenta e din ce in ce mai buna pe masura ce exersezi....deci renunta la ideea de a face surprize din astea


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#2368 2010-07-28 02:53:15

blazata
New member
Inregistrat: 2008-08-18
Mesaje: 24

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

Da, folosim de ceva vreme metoda, insa niciodata nu a fost in ziua ovulatiei sau imediat dupa (calculez perioada fertila pe baza de calendar, mucus cervical si temperatura bazala)
Am inteles... eu speram totusi sa fie sanse mari de sarcina. Daca vine menstruatia, am sa-l iau de manuta pe frumosul meu si ne apucam de treaba serios.
Multumesc pentru raspunsuri.

Offline

 

#2369 2010-07-28 09:58:52

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

asa e cel mai bine blazata. sa fiti amandoi in cunostinta de cauza

Offline

 

#2370 2010-07-30 08:55:26

gongutza
Full member
Inregistrat: 2007-11-02
Mesaje: 144

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

Mi-a venit menstuatia in 3 iulie si urmatoare trebuie sa imi vina maine, in 31 iulie, am avut 1-2 contacte neprotejate in perioada de ovulatie si mi-as dori foarte mult sa raman insarcinata (este prima luna in care incercam sa facem un bebe), astazi de dimineatza (30.iulie) mi=am facut un test de sarcina shure check si mi-a iesit linia de control fff pronuntata si a doua linie fff putin vizibila, dar putin putin  de tot se vedea o umbra de linie roz, se poate sa fiu insarconata? pe test scrie k e posibil sa imi depisteze sarcina din prima zi de intarziere a ciclului, adik maine sau poimaine, dar nu am mai avut rabdare smile
senzatii cred k am, ceva greturi (dar eu am probleme cu gastrita si nu situ daca de la ea sau de la o posibila sarcina), dar ma dureri de burta so de spate fpoarte mari de o sapt juamtate, de burta mereu am inainte de ciclu dar acum park sunt mult mai intense si ma doare chiar toata ziua.
Poate aveti un sfat ceva, sau macar e idee despre posibilitatea de a fi insarcinata sau daca este normal sa ma doara asa tare burta.
Va multumes din suflet si sper sa ma scoateti din ceata asta in care sunt  par


Viata poate fi inteleasa numai privind inapoi, dar trebuie traita privind inainte. (Kirkegaard)

Offline

 

#2371 2010-07-30 09:17:51

cmin
Addicted member
Inregistrat: 2009-03-20
Mesaje: 14348

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

eu zic ca-i cu ochisori .... majoreta  majoreta  .... mai fa maina un alt test, alta firma ...si apoi mai incerca luni cu sure check ...
Sure check nu face greseli din astea ... daca apare inseamna ca e acolo ... totusi, daca zici ca trb sa-ti vina maine nu te entuziasma ... asteapta sa treaca data la care ar trb sa vina ... iti spun din experianta proprie ...
Multa bafta ... vino sa aspirante sa mai vb ... sa ne tii la curent ...  puss  puss


7+ fericire
totul este si va fi bine 
(http://www.fertilityfriend.com/home/33274f)

Offline

 

#2372 2010-07-30 09:31:10

vrabiutza
Sr. member
Inregistrat: 2010-07-20
Mesaje: 1387

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

Gongutza, dc mai citesti pe net despre prima luna de sarcina, vei vedea k scrie k pot fi dureri de burtica, pt k se prinde viermisorul.Dc ai greata e clar,bravo.Cu sanii cum stai?Si prietena mea buna a reusit din prima, nu st povesti!Linia aproape invizibila e din cz k nu ai asteptat sa treaca ziua cand ar treb sa vina menstra,atunci arata sigur!Dar s-a mai intamplat sa fie fete insarcinate si sa iasa neg la test, dar invers mai rar.Important e sa te feresti de raceala in luna asta ,k sa nu ai probleme.Si sa ai grija de spate si picioare!Bafta si hai la Aspirante!


rugaciune Doamne, ai grijă de ingerașii nostri și dă-ne nouă forță să mergem mai departe...
" Dumnezeu permite cu adevărat să se întâmple lucruri rele, dar numai pentru a scoate din acestea un bine și mai mare."

Offline

 

#2373 2010-07-30 10:00:34

gongutza
Full member
Inregistrat: 2007-11-02
Mesaje: 144

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

Domane sa fie pozitiv si duminca cand imi voi mai face un test si sapt viitoare ma duc la dr ginecolog :D
Pia cu sanii cums a stau... zici k nici nu am :)) ma doare putin la sanul stang mamelonul dar atat :)
va tin la curent cu stirile :D sa fie cu ochisori si vom fi cei mai fericiti din lume  :)))

a! inca ceva....pentru topicul de aspirante la titlul de mamica unde trebuie sa intru? k am gasit unu dar e subiect inchis

Ultima oara a fost editat de gongutza (2010-07-30 10:08:16)


Viata poate fi inteleasa numai privind inapoi, dar trebuie traita privind inainte. (Kirkegaard)

Offline

 

#2374 2010-07-30 10:13:16

cmin
Addicted member
Inregistrat: 2009-03-20
Mesaje: 14348

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!


7+ fericire
totul este si va fi bine 
(http://www.fertilityfriend.com/home/33274f)

Offline

 

#2375 2010-08-04 23:04:08

blazata
New member
Inregistrat: 2008-08-18
Mesaje: 24

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

Am revenit cu un update. Ati avut dreptate... a venit menstruatia pe 1 asa cum trebuia sa vina, aceeasi cantitate si calitate. Sunt putin dezamagita, dar asta e, nu-mi ramane decat sa ma pun pe treaba serios. Multumesc din nou pentru pareri/sfaturi.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.