homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Metode de descurcat parul-2


#20 2007-04-07 22:16:49

andrutza
Vizitator

Re: Metode de descurcat parul

eu am primit de la Dove balsam si masca de par si chiar sunt super bune lasa un par matasos si se descurca imediat parul....sunt multumita de ele

 



#21 2007-04-09 11:55:55

biancus_intelectus
Full member
Inregistrat: 2007-03-18
Mesaje: 240

Re: Metode de descurcat parul

intradevar se vede pe parul nostru diferenta dintre cosmeticele care ne fac bine si care nu,dar nici mama sampoanelor si a balsamurilor nu are cum sa-ti faca parul intradevar cum iti doresti.eu nu am probleme neapart cu structura firului de par,ci cu faptul ca nu mi-l pot usca frumos dupa spalare cu peria,ca la coafor...si de-asta sta ca naiba


In Romania mama prostilor este gravida tot timpul

Offline

 

#22 2007-04-10 17:31:28

senorita
Insomniac member
De la: CucuruZU :))
Inregistrat: 2006-08-13
Mesaje: 6772

Re: Metode de descurcat parul

Si mai observ din cate am citit aici ca un produs poate face bine unor anumite persoane, iar altul nu si invers.... Depinde de tipul de par al fiecaria, de structura lui, de pielea capului, de gradul de sensibilitate...
Puioanca, masca de Avon are pe ea instructiuni de folosire..si da, 10 min trebuie sa stai cu ea, apoi clatesti.
o sa incerc si eu metode naturiste ca probabil sunt cele mai sigure, mai ales pentru hidratare si stralucire. Nu am mai pus de exemplu ou in cap de multi ani, am incercat cand eram in liceu si stiu ca m-a scarbit maxim, am observat urme de ou cand m-am uscat la par, desi insistasem f tare cu clatitul. Nici mari rezultate nu am observat, probabil era nevoie de insistente.


Gimme my summer back! sad
Ready? Steady... Go!

Offline

 

#23 2007-04-11 16:33:49

mikki_20
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2006-02-15
Mesaje: 4694

Re: Metode de descurcat parul

eu am folosit masca de la fructis si mi sa parut f buna, am fol si de la sunsilk dar mi s par f proaste. bine acum depinde si de par, fiecare tip de par raspunde diferit la folosirea unor produse.eu folosesc sampon si balsam de la schauma mi se par f bune tongue

Ultima oara a fost editat de mikki_20 (2007-04-11 16:42:36)


Avem 1 an si 5 lunite

Offline

 

#24 2007-04-11 17:58:12

amelia
Full member
Inregistrat: 2007-01-14
Mesaje: 133

Re: Metode de descurcat parul

isa20 a scris:

azi am luat si eu o masca(tratament) de la plafar - kallos cu lapte pt par vopsit sau permanentat -> 16 ron/1000ml. in seara asta o sa o folosesc, sper sa aibe efecte. PS:  chiar trebuie sa stau cu ea pe par 30 minute ??

daca ai timp, ar fi bine sa stai cu ea 30 de minute, dar sa ai grija sa te clatesti bine cu multa multa apa ca sa nu ramana pe par si sa se ingrase repede.daca nu ai timp poti sa stai doar cateva minute si atunci tre sa o folosesti de mai multe ori pe luna( cam o data la 2 spalari).


Dragostea este decizia de a face din problemele tale, problemele mele.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2007-04-11 20:12:59

puioanca
Full member
Inregistrat: 2006-12-27
Mesaje: 989

Re: Metode de descurcat parul

senorita a scris:

..
Puioanca, masca de Avon are pe ea instructiuni de folosire..si da, 10 min trebuie sa stai cu ea, apoi clatesti.

eu nu am gasit nici o instructiune..de aceea am intrebat.am primit o fara ambalaj...


Daca iubesti pe cineva lasa-l sa plece...daca se intoarce inapoi e al tau, daca nu, inseamna k nu a fost niciodata...

Offline

 

#26 2007-04-12 00:29:09

senorita
Insomniac member
De la: CucuruZU :))
Inregistrat: 2006-08-13
Mesaje: 6772

Re: Metode de descurcat parul

puioanca a scris:

senorita a scris:

..
Puioanca, masca de Avon are pe ea instructiuni de folosire..si da, 10 min trebuie sa stai cu ea, apoi clatesti.

eu nu am gasit nici o instructiune..de aceea am intrebat.am primit o fara ambalaj...

Scrie pe eticheta de pe spatele borcanului (sunt mai multe etichete suprapuse, care se dezlipesc; masca neavand cutie, nu ar incapea toate instructiunile si detaliile pe o singura eticheta)
Sper sa iti faca bine oricum smile

Ultima oara a fost editat de senorita (2007-04-12 00:29:50)


Gimme my summer back! sad
Ready? Steady... Go!

Offline

 

#27 2007-04-14 13:15:44

amelia
Full member
Inregistrat: 2007-01-14
Mesaje: 133

Re: Metode de descurcat parul

isa20 daca folosesti masca nu mai este nevoie sa folosesti balsam, iar daca o folosesti o data la 3 zile nu e nevoie sa stai mai mult de 10 minute.de obicei apa minerala, sau berea se foloseste de catre persoanele care au parul foarte moale , si care se lipeste de cap.apa minerala face parul un pic mai infoiat. eu la salon am o clianta care vine cu sticla de bere ca sa o clatesc, pentru ca are un par foarte fin si de aceea freza nu ii tine mai mult de 2 ore, iar berea il mai intepeneste un pic si ii da mai mult luciu.nu este nici o problema daca folosesti si tu, dar iti mai spun un secret.acum au aparut urzicile si poti sa iti faci un ceai in care sa stai cu parul  cateva mimute inainte de a te usca, dupa ce ai folosit masca si te-ai clatit foarte ffff bine.ai sa vezi ca o sa ai rezultate uimitoare.


Dragostea este decizia de a face din problemele tale, problemele mele.

Offline

 

#28 2007-04-14 13:26:34

ela_is_sweet
Sr. member
Inregistrat: 2006-08-10
Mesaje: 1309

Re: Metode de descurcat parul

amelia smile mai vinde-ne ponturi pentru un par perfect. de exemplu pentru un par vopsit, uscat cu fff mult volum ( atunci cand il usuc numai cu foehnul)?eu mai imi fac masti cu banane , ulei de masline si ou..dar in ultima vreme mi-a fost cam sila big_smile

Offline

 

#29 2007-04-14 13:48:28

amelia
Full member
Inregistrat: 2007-01-14
Mesaje: 133

Re: Metode de descurcat parul

dupa ce il bagi in ceai de urzica nu il mai clatesti.nu o sa-ti ramana nici un miros de la urzica.


Dragostea este decizia de a face din problemele tale, problemele mele.

Offline

 

#30 2007-04-14 13:55:19

amelia
Full member
Inregistrat: 2007-01-14
Mesaje: 133

Re: Metode de descurcat parul

ela_is_sweet a scris:

amelia smile mai vinde-ne ponturi pentru un par perfect. de exemplu pentru un par vopsit, uscat cu fff mult volum ( atunci cand il usuc numai cu foehnul)?eu mai imi fac masti cu banane , ulei de masline si ou..dar in ultima vreme mi-a fost cam sila big_smile

pentru parul vopsit este foarte buna o  masca pe care poti sa o faci tu:  amesteci jumatate de sticla de balsamde par( de care folosesti tu, indicat ar fi cel pentru par vopsit, sunt fff multe firme care au asa ceva)  cu ulei de masline ( 3 linguri), agiri foarte bine, si dai pe par inainte sa te speli cu cateva minute,dupa care te speli cu sampon pt par uscat dupa care folosesti balsamul care ti-a ramas fara ulei de masline, apoi clatesti bine bine

Ultima oara a fost editat de amelia (2007-04-14 13:57:13)


Dragostea este decizia de a face din problemele tale, problemele mele.

Offline

 

#31 2007-04-14 13:56:28

amelia
Full member
Inregistrat: 2007-01-14
Mesaje: 133

Re: Metode de descurcat parul

isa20 a scris:

Saru-mana ..sa vezi ce par o sa am in seara asta ... e seara tratamentelor ..fata si par...

cu placere


Dragostea este decizia de a face din problemele tale, problemele mele.

Offline

 

#32 2007-04-15 14:32:02

ela_is_sweet
Sr. member
Inregistrat: 2006-08-10
Mesaje: 1309

Re: Metode de descurcat parul

waw...ms de sfat amelia.eu folosesc gama roz de la dove pt par vopsit smile parul meu a fost dezastru cand eram blonda...super spicuit..il tundeam si in 2 saptamani era spicuit la loc...acuma sunt satena ciocolatie smile si imi sta si mai bine si parul e mai sanatos...e si aproape de culoarea mea naturala.nu pot sa spun ca il vopsesc des acuma...odata la 4-5 luni , cand eram blonda odata la luna ca se cunoastea cand crestea ( eu fiind satena).la saloane cu ce se fac tratamentele pentru par? ce produse...wella, kallos?

Offline

 

#33 2007-04-16 10:51:24

amelia
Full member
Inregistrat: 2007-01-14
Mesaje: 133

Re: Metode de descurcat parul

isa20 a scris:

Saru-mana ..sa vezi ce par o sa am in seara asta ... e seara tratamentelor ..fata si par...

isa cum se prezinta parul tau dupa tratamentul pe care i l-ai aplicat?smile


Dragostea este decizia de a face din problemele tale, problemele mele.

Offline

 

#34 2007-04-16 12:07:17

amelia
Full member
Inregistrat: 2007-01-14
Mesaje: 133

Re: Metode de descurcat parul

isa20 poti folosi pentru crestere si samponul revalid este foarte bun, iar daca tu ai parul gras, poti sa folosesti orice fel de sampon, dar in ceaiul de urzica sa adaugi o jumatate de lamaie cand il fierbi,singurul dezavantaj este ca daca ai parul inchis la culoare , ti se mai deschide de la lamaie


Dragostea este decizia de a face din problemele tale, problemele mele.

Offline

 

#35 2007-05-11 17:21:55

amelia
Full member
Inregistrat: 2007-01-14
Mesaje: 133

Re: Metode de descurcat parul

isa20 nu mai stiu nimic de parul tau. cum se mai prezinta?


Dragostea este decizia de a face din problemele tale, problemele mele.

Offline

 

#36 2007-05-11 17:29:59

ela_is_sweet
Sr. member
Inregistrat: 2006-08-10
Mesaje: 1309

Re: Metode de descurcat parul

amelia...ce se mai poarta acuma in materie de coafuri pentru banchet?

Offline

 

#37 2007-05-11 18:41:50

_yohana_
Platinum member
Inregistrat: 2006-11-25
Mesaje: 16986

Re: Metode de descurcat parul

o sa pun si eu zeama de lamaie in balsam ca sa mi se mai deschida putin parul big_smile


expect the worst , hope for the best!

Offline

 

#38 2007-05-12 01:17:41

babymik
Full member
De la: Constanta
Inregistrat: 2006-07-28
Mesaje: 163

Re: Metode de descurcat parul

amelia a scris:

...pentru cele cu parul drept, dar care se incalceste folositi un luciu pentru descurcarea parului, care se aplica pe parul ud inainte de uscare(fara a se clati si se poate folosi si pe parul uscat cand este foarte incalcit).acest luciu este foarte bun si pentru par rebel

cred ca asta imi trebuie si mie...ai putea sa imi recomanzi ceva? un produs anume...ca nu stiu ce sa incerc...msik


Dream as if u`ll live forever...Live as if u`ll die today...

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.