homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Ce va face fericite?-5


#77 2009-09-13 10:44:15

Divya
Hero member
Inregistrat: 2009-05-13
Mesaje: 2837

Re: ce va face fericite?

o zi insorita de toamna...alaturi de cineva drag smile
zilele ploioase,sau cele in care ninge,e frig,in care nu ai altceva de facut decat sa stai in casa,ma deprima neutral
cam asa fac eu:deschid ochii dimineata,si daca vad ca e soare,cald,ma ridic repede,pun muzica,imi fac o cafea,pregatesc micul dejun tongue ....iar daca e innorat,ma intorc pe partea cealalta.
nu vad partea frumoasa a toamnei,a iernii..poate doar statul in patuc la caldurica smile

Offline

 



#78 2009-09-13 11:24:11

albinuta_vesela
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-23
Mesaje: 6279

Re: ce va face fericite?

PillBlast a scris:

Eu sunt cel mai feicita atunci cand beau apa dupa ce am fost moarta de sete, sau cand pot sa ma culc dupa ce am fost moarta de oboseala, sau cand il vad pe al meu dupa ce nu ne-am vazut toata ziua.

Plus faptul ca si eu si ai mei suntem sanatosi ma face foarte fericita.

astea sunt momente de care ma bucur si eu si pentru care sunt recunoscatoare. fericirea ca stare permanenta a inceput sa mi se para doar o iluzie, o himera...

Offline

 

#79 2015-05-16 14:08:47

sub
Platinum member
De la: BV
Inregistrat: 2010-05-29
Mesaje: 20629

Re: ce va face fericite?

pentru ca in multe post-uri am vazut ca fericirea inseamna "el", am si eu o intrebare... existentiala lol
daca iubesti, inseamna automat ca esti si fericit? putem spune ca iubire = fericire? ma refer strict la fericirea intr-un cuplu, nu la cea profesionala, sau pe alte planuri (ca stim ca fericirea imbraca multe forme). e posibil/normal sa stai in bratele cuiva, sa te simti ca in al 9-lea cer, sa iubesti persoana aia si totusi sa nu fii fericit?
stim ca fericirea e.. idealul suprem al acestei omeniri, spre care tindem toti.
pana la urma cred totusi ca e diferit de la persoana la persoana, pe unii ii fac fericiti anumite lucruri, pe altii altele, dar strict dpdv al relatiei cu partenerul, am auzit cazuri cand X iubea pe Y foarte mult, si totusi nu era fericit(a).
cel putin in cazul meu, cand am iubit cu adevarat, am putut sa spun ca sunt automat fericit, si nu mai am nevoie de nimic altceva; mi-a dat o stare de bine, de liniste interioara
voi cum vedeti lucrurile astea?

am gasit asta http://ksatreaktimpu.blogspot.ro/2008/0 … iber.html, si mi-a placut
cum spunea william brake... "Pentru a fi fericit, este esenţial să ai ceva de iubit, ceva de făcut şi ceva spre care să năzuieşti."


Success is simple. Do what's right, the right way, at the right time.

Offline

 

#80 2015-05-16 14:36:04

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: ce va face fericite?

sub,daca trebuie sa mai repet-da,fericirea mea e El...si va pieri o data cu el...a pierit,de fapt...


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#81 2015-05-16 14:58:39

sub
Platinum member
De la: BV
Inregistrat: 2010-05-29
Mesaje: 20629

Re: ce va face fericite?

ok, dar iubire = fericire?


Success is simple. Do what's right, the right way, at the right time.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#82 2015-05-16 16:01:51

maryu
Hero member
De la: Honolulu
Inregistrat: 2007-08-27
Mesaje: 3672

Re: ce va face fericite?

Să iubeşti ?nseamnă să suferi. Pentru a evita suferinţa, trebuie să nu mai iubeşti. Dar ?n cazul ăsta, suferi pentru că nu iubeşti. Prin urmare, c?nd iubeşti, suferi, c?nd nu iubeşti, tot suferi, iar c?nd suferi, suferi. Fericit eşti atunci c?nd iubeşti. Aşadar, să fii fericit ?nseamnă să suferi, dar suferinţa te face nefericit. Deci, ca să fii nefericit, trebuie să iubeşti sau să iubeşti suferinţa sau să suferi de prea multă fericire.

Ai ?nțeles Sub? lol


În fiecare om sunt doi oameni: unul e treaz în întuneric, celălalt doarme în lumină. chicot
What will it take for us to realize,
The more we provoke, winter will come twice...

Offline

 

#83 2015-05-16 16:10:14

sub
Platinum member
De la: BV
Inregistrat: 2010-05-29
Mesaje: 20629

Re: ce va face fericite?

deci tot la suferinta si nefericire se ajunge, am inteles lol


Success is simple. Do what's right, the right way, at the right time.

Offline

 

#84 2015-05-16 22:26:25

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: ce va face fericite?

da,sub,iubirea e fericire..pt mine.si pt mine s au incheiat,amandoua.


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#85 2015-05-17 15:14:44

pink_martini
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-08-08
Mesaje: 3223
Site

Re: ce va face fericite?

Sa dorm vara in padure , e cald stai pe patura, liniste totala, aer curat si cel mai important, auzi pasarile cantand.
Cea mai faina senzatie a fost cand am fost pe un platou la cota 2000+ se vedeau toti  muntii si era liniste, nu se auzea nimic, decat pasari si insecte. Nu am mai auzit aproape niciodata genul ala de liniste, mi am adus aminte de semafoarele din bucuresti, de trafic si alte chestii urbane si mi am dat seama ca toate grijile sunt la 300km departare.


"Ai nevoie de atat de putin pentru a fi fericit" - Armand
____________________________

Ma plangeam ca nu am bani de sandale, pana cand am intalnit un om fara picioare

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.