homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Epilarea inghinala la salon-12


#210 2008-02-15 10:30:54

norishorulalb
Banat
De la: Mika
Inregistrat: 2007-04-03
Mesaje: 24197

Re: epilarea inghinala la salon

tantosica a scris:

andreea_andy2 a scris:

tantosica a scris:

chiar asteptam sa ne spui,delia big_smile Eu nu ma mai duc,parca e un semn lol Mi'a venit,dupa apropape 4 luni,deci nu ma pot duce rotfl

Poti folosi ob-uri daca vrei sa mergi. Stiu persoana care fac asa. Si nu e nici o problema. Mie chiar cosmeticiana mi-a spus ca are cliente care merg in perioade de genul asta si folosesc ob-uri. Si e curat si igienic.

serios? :-o Eu m'am gandit..sincer..dar am zis sa nu se uite aia la mine ca la nebuna lol

si cum arati...iti imaginezi, nu?

Offline

 



#211 2008-02-15 10:31:01

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: epilarea inghinala la salon

da, dar e mai dureros cand esti in acea perioada...

Offline

 

#212 2008-02-15 10:33:04

vonda
Platinum member
Inregistrat: 2006-12-09
Mesaje: 19313

Re: epilarea inghinala la salon

ralluka a scris:

tantosica a scris:

andreea_andy2 a scris:


Poti folosi ob-uri daca vrei sa mergi. Stiu persoana care fac asa. Si nu e nici o problema. Mie chiar cosmeticiana mi-a spus ca are cliente care merg in perioade de genul asta si folosesc ob-uri. Si e curat si igienic.

serios? :-o Eu m'am gandit..sincer..dar am zis sa nu se uite aia la mine ca la nebuna lol

si cum arati...iti imaginezi, nu?

daaaa!!!!! Pai eu de ce am retineri? dumbom

Offline

 

#213 2008-02-15 10:33:33

andreea_andy2
Moderator
Participant la intalnirea nationala
De la: Gurile Deltei
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 10430

Re: epilarea inghinala la salon

Chiar nu e nici o problema. Eu cunosc femei care fac asa. Si sincer nu are de ce sa se uite ciudat la tine. Asa ca ... mult curaj. Si nu te mai speria ca nu e chiar asa. Eu ma epilez de vreo 3 ani si nu as renunta la forma asta de epilare pentru nimic ... poate doar pentru o epilare definitiva ... smile


Fericita mamica de Aida Maria!

Offline

 

#214 2008-02-15 11:48:06

vonda
Platinum member
Inregistrat: 2006-12-09
Mesaje: 19313

Re: epilarea inghinala la salon

pai..presupunand ca las jena la o parte,si ma duc.. dumbom (desi ma indoiesc lol ) firul are doar vreo 2 mm..Nu ma chinuie mai tare? diablo

Offline

 

 Publicitate


loading...

#215 2008-02-15 14:46:05

crisu_85
Full member
Inregistrat: 2006-07-24
Mesaje: 258

Re: epilarea inghinala la salon

Eu de cate ori ma fac inainte sa-mi vina (2-3zile), ma doare un pic mai tare +ca am radacina mai sensibila('toarna 'cosmeticiana talc...).Ultima data mi-a zis ca in perioda aia creste un pic mai repede si sa nu mai vin inante. Acum tu hotarasti!Poate data viioare reusesc sa inghit un nurofen(calmant),am auzit ca ajuta dar pana acum n-am probat decat am 'molfait ciuga'   big_smile si big_smile si big_smile


Inainte sa-l gasesti pe Fat-Frumos, trebuie sa saruti multe broaste…

Offline

 

#216 2008-02-16 20:29:25

delya85
Full member
De la: Tg-Jiu
Inregistrat: 2007-07-27
Mesaje: 512

Re: epilarea inghinala la salon

nu mai deschid alt topic pt ca are legatura tot cu epilatul.cu benzi gen strep v-ati facut?sau cu ceara rece?ca as vrea sa ma fac si eu da` sa nu ma mai duc la salon.spuneti-mi daca a dat rezultat.


Ca o ploaie in desert ai aparut
Am simtit ca ma pierd intr-un sarut
M-ai facut sa plutesc pe aripi de dor
M-ai facut sa te ADOR

Offline

 

#217 2008-02-16 20:31:24

vonda
Platinum member
Inregistrat: 2006-12-09
Mesaje: 19313

Re: epilarea inghinala la salon

m'am facut eu pe linia slipului si m'am invinetit lol Si am zis ca nu imi mai trebuie..Sunt destul de neplacute,poate pt picioare cumt ok,dar zonele mai sensibile..auch big_smile

Offline

 

#218 2008-02-16 20:37:58

persifona
Vizitator

Re: epilarea inghinala la salon

Tantosica, da ce-ai facut, ai mai ajuns azi la epilat la salon?

 

#219 2008-02-16 20:39:29

vonda
Platinum member
Inregistrat: 2006-12-09
Mesaje: 19313

Re: epilarea inghinala la salon

persifona a scris:

Tantosica, da ce-ai facut, ai mai ajuns azi la epilat la salon?

pai..avand in vedere ca "avec le ob" mi'a fost jena lol ,nu.. rodnar Oricat de ne'pudica as fi,chiar mi s'a parut deplasat sa ma duc.. dumbom

Offline

 

#220 2008-02-16 20:44:09

persifona
Vizitator

Re: epilarea inghinala la salon

Cand reusesti sa te faci, sa ne povestesti cum a fost. Nu de alta da si io-s ca tine, stiu ca trebuie da mi-e aiurea.. si sper sa vii sa-mi spui ca a fost super ok si sa-mi fac curaj sa ma duc si eu big_smile

 

#221 2008-02-16 20:45:53

vonda
Platinum member
Inregistrat: 2006-12-09
Mesaje: 19313

Re: epilarea inghinala la salon

persifona a scris:

Cand reusesti sa te faci, sa ne povestesti cum a fost. Nu de alta da si io-s ca tine, stiu ca trebuie da mi-e aiurea.. si sper sa vii sa-mi spui ca a fost super ok si sa-mi fac curaj sa ma duc si eu big_smile

miercuri-joi cel tarziu ma prezint la raport big_smile buga

Offline

 

#222 2008-02-17 14:12:29

mitzili
Hero member
Inregistrat: 2007-06-04
Mesaje: 2205

Re: epilarea inghinala la salon

tantosica a scris:

persifona a scris:

Tantosica, da ce-ai facut, ai mai ajuns azi la epilat la salon?

pai..avand in vedere ca "avec le ob" mi'a fost jena lol ,nu.. rodnar Oricat de ne'pudica as fi,chiar mi s'a parut deplasat sa ma duc.. dumbom

Eu am fost de 2 ori cu ob....o data inainte sa plec la mare....si o data cand aveam spotting.....A fost musai sa ma duc la epilat in ambele ocazii.....Oricum fetele au fost super dragute.....le-am intrebat daca e vreo problema k am ob...si au zis: ei na stai linistita k am mai epilat cu ob, acu ce-o sa faci....stai sa faci stuf k esti pe stop.


You make me so hot, You make me wanna drop, It's so ridiculous, I can barely stop, I can hardly breathe, You make me wanna scream, You're so fabulous, You're so good to me, baby, baby

Offline

 

#223 2008-02-17 14:13:34

mitzili
Hero member
Inregistrat: 2007-06-04
Mesaje: 2205

Re: epilarea inghinala la salon

crisu_85 a scris:

Eu de cate ori ma fac inainte sa-mi vina (2-3zile), ma doare un pic mai tare +ca am radacina mai sensibila('toarna 'cosmeticiana talc...).Ultima data mi-a zis ca in perioda aia creste un pic mai repede si sa nu mai vin inante. Acum tu hotarasti!Poate data viioare reusesc sa inghit un nurofen(calmant),am auzit ca ajuta dar pana acum n-am probat decat am 'molfait ciuga'   big_smile si big_smile si big_smile

MI-a zis cosmeticiana mea k ea recomanda sa vii la epilat cu o sapt dupa ce ti-a venit ciclu.....pt k asa creste mai greu + k nu doare asa tare


You make me so hot, You make me wanna drop, It's so ridiculous, I can barely stop, I can hardly breathe, You make me wanna scream, You're so fabulous, You're so good to me, baby, baby

Offline

 

#224 2008-02-17 14:13:57

vonda
Platinum member
Inregistrat: 2006-12-09
Mesaje: 19313

Re: epilarea inghinala la salon

mitzili a scris:

.stai sa faci stuf k esti pe stop.

lol nu era chiar stuf..de'aia am zis ca mai bine mai astept.. Imi tot venea imaginea atzishoarei in cap,si am zis ca mai bine mai astept  angel

Offline

 

#225 2008-02-17 14:26:23

mitzili
Hero member
Inregistrat: 2007-06-04
Mesaje: 2205

Re: epilarea inghinala la salon

chiar radeam o data cu o prietena k la fel s-a dus cu ob....si -i zicea cosmeticienei...ai grija cu ata aia sa nu o prinzi cu ceara sa dai cu ob-u de toti peretii pe aici lol


You make me so hot, You make me wanna drop, It's so ridiculous, I can barely stop, I can hardly breathe, You make me wanna scream, You're so fabulous, You're so good to me, baby, baby

Offline

 

#226 2008-02-17 14:27:43

vonda
Platinum member
Inregistrat: 2006-12-09
Mesaje: 19313

Re: epilarea inghinala la salon

mitzili a scris:

chiar radeam o data cu o prietena k la fel s-a dus cu ob....si -i zicea cosmeticienei...ai grija cu ata aia sa nu o prinzi cu ceara sa dai cu ob-u de toti peretii pe aici lol

rotfl exact asta imi venea mie in cap,dar am zis sa nu scriu,ca poate citeste cineva care mananca lol
lol

Offline

 

#227 2008-02-17 14:51:35

senorita
Insomniac member
De la: CucuruZU :))
Inregistrat: 2006-08-13
Mesaje: 6772

Re: epilarea inghinala la salon

delya85 a scris:

nu mai deschid alt topic pt ca are legatura tot cu epilatul.cu benzi gen strep v-ati facut?sau cu ceara rece?ca as vrea sa ma fac si eu da` sa nu ma mai duc la salon.spuneti-mi daca a dat rezultat.

mda, eu am incercat cu ceara rece si nu pot sa zic decat: nu face asa ceva acasa!!!

eu am murit de durere desi am aplicat practic doar 2 fasii, atat am rezistat si imi curgeau lacrimile, pfaaa... mi-au dat cateva brobonite de sange si mi s-a invinetit zona.. iar acum aproape ca nu mai creste par in zona aia.. se vede si ciudat cand creste si ma duc la cosmetica.. intr-o parte am stuf si in cealalta sunt aproape bec lol

ca sa fac haz de necaz, recomand ceara rece in locul epilarii definitive rotfl


Gimme my summer back! sad
Ready? Steady... Go!

Offline

 

#228 2008-02-20 15:06:37

loredana_tatiana
Full member
De la: Brasov
Inregistrat: 2007-10-02
Mesaje: 564

Re: epilarea inghinala la salon

am fost si eu azi pt prima data in viata mea la epilat.Mi-a trebuit mult timp sa-mi fac curaj sa merg,dar acum ca ma simt f bine si ma bucur ca am fost.Initial vroiam doar o programare,dar era cosmeticiana libera si m-a facut "pe loc" si daca tot eram acolo m-am facut pe picioare pana sus-epilat lung si inghinal total.Pe piciaore a fost ok,m-am iritat putin pe moment dar acum la 2 ore dupa sunt super fine.Inghinal a fost ceva mai dureros pt prima data si aveam si parul cam scurt...abia astept sa merg data viitoare


It's over!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.