homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Epilarea inghinala la salon-18


#324 2008-06-10 19:18:51

Chocolate22
Insomniac member
De la: cer pana la pamant
Inregistrat: 2007-11-28
Mesaje: 9137

Re: epilarea inghinala la salon

durere suportabila smile


Daca esti fata, citeste!!!
postez aici de bligdizeala ... sau ca sa ma bag in seama dumbom
copil botos sad cate stele verzi vezi atatia pupici iti trimit, daca nu le vezi spune si rezolvam prin 2 palme

Offline

 



#325 2008-06-10 19:36:29

calypso
Full member
Inregistrat: 2008-05-12
Mesaje: 558

Re: epilarea inghinala la salon

merci chocolate22.


Drumul spre iad e pavat cu bune intentii!

Offline

 

#326 2008-06-10 21:22:07

albinuta_vesela
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-23
Mesaje: 6279

Re: epilarea inghinala la salon

Chocolate22 a scris:

tess a scris:

adina84 a scris:

pe mine, mai nou ma costa 7 lei tongue
sa va spuuuuun: am reusit sa ma epilez acasa inghinal, de fapt total, cu benzi cu ceara rece. mi-a iesit super. am luat benzi sessu. sunt bune daca nu le incalzesti prea tare. pe unde a mai ramas cate un fir, am strans din dinti si am dat cu epilatorul. nu m-am iritat deloc, si nici f mult timp nu mi-a luat. am fost la salon de 2 ori inainte si acum imi creste un pic mai subtire la fir si mai rar si pot sa ma fac acasa singura.  o sa ma mai duc la salon, cand am kef sa ma rasfat big_smile sau mi-e lene sa ma fac singura smile

stai putin, lamureste-ma si pe mine cum e cu benzile astea sessu, te rog! smile
M-ar interesa tare mult. Cum adica le incalzesti? roll
Chiar sunt incepatoare de tot la capitolul asta, dar vreau sa scap de aparatul de ras in zona respectiva (inghinal) mad

le incalzesti intre palme, le desfaci (is prinse cate 2), pui una din benzi pe piele, masezi un pic ca sa se "prinda" firele de par si tragi repede de banda. daca trebuie mai faci o data pana nu raman fire de par smile

pe instructiuni scrie sa le incalzesti in palme 30 de secunde. e prea mult !!! se moaie ceara de tot si iti ramane pe piele, nu smulge nimic. eu nu le mai incalzesc in palme (daca nu ai vazut niciodata, iti spun ca au un strat ffff subtire de ceara, sunt flexibile), le desfac, le aplic pe zona, dau cu mana deasupra lor pe 2 ori ca sa se lipeasca bine firele, si in acelasi timp sa si incalzesc un pic si trag imediat (ca se moaie si de la temperatura corpului).
sessu nu sunt kiar cele mai bune, am auzit, dar sunt mai ieftine si eu ma descurc cu ele.

Offline

 

#327 2008-06-10 22:26:31

calypso
Full member
Inregistrat: 2008-05-12
Mesaje: 558

Re: epilarea inghinala la salon

fetelor! care v-ati epilat inghinal la saloane unde s-a folosit ceara reutilizabila nu a-ti avut nici un fel de probleme? stiu ca ceara se retopeste la temperaturi foarte mari, dar oare sunt distrusi toti microbii, virusii, ciupercile, etc?


Drumul spre iad e pavat cu bune intentii!

Offline

 

#328 2008-06-11 10:50:06

Monya
Full member
Inregistrat: 2008-04-14
Mesaje: 881

Re: epilarea inghinala la salon

mi-am facut si eu programare la salon pe sambata
jos lama rotfl
ufff sper sa nu doara prea tare big_smile suport durerea pana la o anumita intensitate ca ma fac destul cu epilatorul pe piciorushe
wink


I am not a woman of too many faces. The mask I wear is one...

Offline

 

 Publicitate


loading...

#329 2008-06-11 17:42:23

danutzza
New member
Inregistrat: 2007-07-23
Mesaje: 90

Re: epilarea inghinala la salon

poate sa-mi recomande cineva un salon din valcea ?? : ma cam tenteaza sa ma epilez si eu cu ceara

Offline

 

#330 2008-06-11 21:22:40

spring24
Full member
De la: Nowhere
Inregistrat: 2007-03-21
Mesaje: 505

Re: epilarea inghinala la salon

andra carola a scris:

fetelor! care v-ati epilat inghinal la saloane unde s-a folosit ceara reutilizabila nu a-ti avut nici un fel de probleme? stiu ca ceara se retopeste la temperaturi foarte mari, dar oare sunt distrusi toti microbii, virusii, ciupercile, etc?

eu cand m-am dus la salon nici macar nu am intrebat/cerut sa ma epileze cu ceara de unica folosinta/reutilizabila..m-a facut cu ceara pe care o avea in aparat care cu siguranta era folosita deja...si de 2 ani vad ca nu am avut nicio problema smile

Offline

 

#331 2008-06-11 21:26:42

brut
Hero member
Inregistrat: 2007-06-17
Mesaje: 2545

Re: epilarea inghinala la salon

eu m-am facut acum o sapt cu ceara calda pt prima data.. m-a durut dar a trecut. si mi-a dat si sangele.. dar cred ca vreau sa schimb cosmeticiana, ca nu prea am fost multumita.. dar de acum incolo sigur nu o sa mai folosesc lama.

Offline

 

#332 2008-06-11 23:42:06

tess
Full member
De la: A la Z
Inregistrat: 2008-02-11
Mesaje: 291

Re: epilarea inghinala la salon

adina84 a scris:

pe instructiuni scrie sa le incalzesti in palme 30 de secunde. e prea mult !!! se moaie ceara de tot si iti ramane pe piele, nu smulge nimic. eu nu le mai incalzesc in palme (daca nu ai vazut niciodata, iti spun ca au un strat ffff subtire de ceara, sunt flexibile), le desfac, le aplic pe zona, dau cu mana deasupra lor pe 2 ori ca sa se lipeasca bine firele, si in acelasi timp sa si incalzesc un pic si trag imediat (ca se moaie si de la temperatura corpului).
sessu nu sunt kiar cele mai bune, am auzit, dar sunt mai ieftine si eu ma descurc cu ele.

Ok, multumesc mult. puss Am sa vad care sunt cele mai bune de pe piata! smile

Multumesc frumos pentru explicatii, Chocolate22. puss

Saptamana viitoare o sa iau taurul de coarne rotfl , o sa ma doara, dar trebuie sa iasa, nu? lol


big_smile Smile! big_smile

Offline

 

#333 2008-06-12 02:08:28

Chocolate22
Insomniac member
De la: cer pana la pamant
Inregistrat: 2007-11-28
Mesaje: 9137

Re: epilarea inghinala la salon

Nicoleta8811 a scris:

Mie imi da sangele daca ma epilez cu ceara la axila si avand in vedere ca nu e prima data... Ce ziceti, sa incerc cu ceara si inghinal? hmm grater

poti sa incerci o data. mie imi dadea sangele cand ma faceam cu epilatorul. de la ceara nu am probleme.

oana_nice a scris:

eu m-am facut acum o sapt cu ceara calda pt prima data.. m-a durut dar a trecut. si mi-a dat si sangele.. dar cred ca vreau sa schimb cosmeticiana, ca nu prea am fost multumita.. dar de acum incolo sigur nu o sa mai folosesc lama.

intensitatea durerii depinde si de perioada in care te faci. de exemplu pe mine primele dati nu ma durea deloc. ultima data cand am fost imi venea sa urlu de durere.
mi-a zis cosmeticiana ca nu trebuie sa te faci cu o saptamana inaintea menstrei pentru ca atunci doare mai tare smile


Daca esti fata, citeste!!!
postez aici de bligdizeala ... sau ca sa ma bag in seama dumbom
copil botos sad cate stele verzi vezi atatia pupici iti trimit, daca nu le vezi spune si rezolvam prin 2 palme

Offline

 

#334 2008-06-12 02:13:53

GreenBubbles
Insomniac member
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 8211

Re: epilarea inghinala la salon

fetele,ceara rece ati incercat? oare e ok?m-as face singura...stiu k nu ma vede careva si trag eu cum pot...ca animalu probabil lol


i love my King!! the most beautiful leonberger ever hjarta

Offline

 

#335 2008-06-12 09:26:22

Detzy
Insomniac member
De la: ...mine pentru ....voi
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 7254

Re: epilarea inghinala la salon

am inteles ca ceara rece este destul de brutala ...pentru inghinal...in rest, pe picioare, maini...ma gandesc ca merge


baby Dragos hjarta rugaciune

Offline

 

#336 2008-06-12 09:31:19

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: epilarea inghinala la salon

cu ceara rece inghinal nu merge... la mine cel putin, sunt firele prea groase si nu reusesc sa le smulg cu benzile
pe brate si pe picioare merge super bine ceara rece... in general pe unde e parul mai fin

Offline

 

#337 2008-06-12 10:33:31

uffff
Insomniac member
De la: mii de km departare
Inregistrat: 2008-02-29
Mesaje: 7508

Re: epilarea inghinala la salon

nici la mine n-a functionat cu ceara rece....oricat as fi tras si din orice pozitie tot juma din fire ramaneau acolo...

Offline

 

#338 2008-06-12 23:04:37

PrettyDadi
Membru
Inregistrat: 2008-06-12
Mesaje: 1

Re: epilarea inghinala la salon

Observ ca unele femei pot suporta parul pubian wink) .. eu una il urasc .. ma indispune si nu ma simt nici bine cu el acolo jos smile rotfl.. acum insa mai astept vreo sapt asa, ca sa-mi creasca sa ma duc la un salon pt a ma face inghinal .. caci m-am saturat de metodele ieftine de acasa sad .. deocamdata e doar o idee .. pt k sunt cam timida eu cesafac grater .. dar voi trece peste asta .. (20 minute durere = 3 sapt avand piele de bebe hjarta ).
Cam cat m-ar costa epilatul lung pe picioare + epilat inghinal total ? tongue
Multumesc.

Ultima oara a fost editat de PrettyDadi (2008-06-12 23:16:18)


Love is like the wind ..
You can't see it,
But you can feel it. 
I have a baby boy, and I love him a lot !

Offline

 

#339 2008-06-13 11:11:36

Alina Delia
Addicted member
De la: Cluj-Napoca
Inregistrat: 2007-12-16
Mesaje: 12952

Re: epilarea inghinala la salon

depinde de unde esti.....


Cine rade la urma....gandeste mai incet dumbom

Offline

 

#340 2008-06-13 11:49:29

greeneyes
Full member
De la: mine de acasa
Inregistrat: 2008-05-24
Mesaje: 768

Re: epilarea inghinala la salon

am facut primul pas..cel mai important. mi-am facut programare pt epilare inghinala azi la ora 3 si avand in vedere ca e prima oara, mi-e o frica...


viseaza ca si cum ai trai pentru totdeauna, traieste ca si cand ai muri azi
http://www.trilulilu.ro/Luminita2007/9f7a2b405416f6

Offline

 

#341 2008-06-13 12:33:12

spring24
Full member
De la: Nowhere
Inregistrat: 2007-03-21
Mesaje: 505

Re: epilarea inghinala la salon

ia un algocalmin cu jumatate de ora inainte sa inceapa operatiunea..o sa aiba efect smile
si felicitari pt acest pas, o sa fii multumita cu siguranta !

Offline

 

#342 2008-06-13 12:39:38

greeneyes
Full member
De la: mine de acasa
Inregistrat: 2008-05-24
Mesaje: 768

Re: epilarea inghinala la salon

raluca24 a scris:

ia un algocalmin cu jumatate de ora inainte sa inceapa operatiunea..o sa aiba efect smile
si felicitari pt acest pas, o sa fii multumita cu siguranta !

asa cred si eu. mi-am cumparat deja un nurofen sa il iau inainte sa plec de acasa!


viseaza ca si cum ai trai pentru totdeauna, traieste ca si cand ai muri azi
http://www.trilulilu.ro/Luminita2007/9f7a2b405416f6

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.