homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Epilarea inghinala la salon-21


#381 2008-07-20 22:25:34

pitzipoank
Insomniac member
De la: ...casuta cu vise
Inregistrat: 2008-06-17
Mesaje: 7988

Re: epilarea inghinala la salon

animalutza a scris:

habar n-am unde e bariera asta...spre cug cumva? cand imi fac curaj te anunt;))

de la billa spre canta


"Nu inţeleg cum o femeie poate ieşi din casă nearanjată - e o lipsă de politeţe. Şi nu poţi şti niciodată, poate chiar aceea este ziua in care-ţi intalneşti destinul. Iar in faţa destinului trebuie să apari cit poţi tu de frumoasă." Coco Chanel
roccolino big_smile http://www.youtube.com/watch?v=uyLU3qQw … re=related

Offline

 



#382 2008-07-20 22:31:30

pitzipoank
Insomniac member
De la: ...casuta cu vise
Inregistrat: 2008-06-17
Mesaje: 7988

Re: epilarea inghinala la salon

uffff a scris:

pitzipoank a scris:

animalutza a scris:

pitzipoank zi mie ce salon, pret si cosmeticiana. eu am gasit cu 23 lei ( pubian,inter si linia slipului) undeva prin tatarasi..da nu'jt dac sa ma duc big_smile

eu merg la new look, la bariera la tigarete. andreea se num cosmeticiana, 28 lei (tot). dar serviciile sunt super!!! super curat, super repede, super servicii... smile (sper sa nu iau ban, mie nu-mi iese nik ).  daca vrei nr , spune-mi.

asta e salonul http://www.newlookiasi.ro/index.html ?????

tin sa precizez k preturile nu sunt actuale... sunt vechi...s-au mai scumpit... nu toate...


"Nu inţeleg cum o femeie poate ieşi din casă nearanjată - e o lipsă de politeţe. Şi nu poţi şti niciodată, poate chiar aceea este ziua in care-ţi intalneşti destinul. Iar in faţa destinului trebuie să apari cit poţi tu de frumoasă." Coco Chanel
roccolino big_smile http://www.youtube.com/watch?v=uyLU3qQw … re=related

Offline

 

#383 2008-07-20 22:32:44

uffff
Insomniac member
De la: mii de km departare
Inregistrat: 2008-02-29
Mesaje: 7508

Re: epilarea inghinala la salon

aha.pai ma uitam eu sunt prea ok big_smile...poate o sa-l incerc si eu smile

Offline

 

#384 2008-07-22 18:19:02

calypso
Full member
Inregistrat: 2008-05-12
Mesaje: 558

Re: epilarea inghinala la salon

fetelor, si voua vi s-au rupt unle fire (in loc sa se smulga cu radacina), cand v-ati epilat prima data inghinal cu ceara (la salon)? mie aproape un sfert mi s-au rupt in loc sa se smulga, si ca atare dupa cateva zile au inceput sa se vada iar, parca m-as fi facut cu lama.


Drumul spre iad e pavat cu bune intentii!

Offline

 

#385 2008-07-22 18:22:22

pitzipoank
Insomniac member
De la: ...casuta cu vise
Inregistrat: 2008-06-17
Mesaje: 7988

Re: epilarea inghinala la salon

andra carola a scris:

fetelor, si voua vi s-au rupt unle fire (in loc sa se smulga cu radacina), cand v-ati epilat prima data inghinal cu ceara (la salon)? mie aproape un sfert mi s-au rupt in loc sa se smulga, si ca atare dupa cateva zile au inceput sa se vada iar, parca m-as fi facut cu lama.

sunt fire care apar imediat... dar nu sunt  din cauza k s-au rupt.. parul nu creste tot o data... creste pe rand... dureaza chiar si un an pana sa ajungi sa iti creasca toate firele odata... doar daca te faci mereu cu ceara


"Nu inţeleg cum o femeie poate ieşi din casă nearanjată - e o lipsă de politeţe. Şi nu poţi şti niciodată, poate chiar aceea este ziua in care-ţi intalneşti destinul. Iar in faţa destinului trebuie să apari cit poţi tu de frumoasă." Coco Chanel
roccolino big_smile http://www.youtube.com/watch?v=uyLU3qQw … re=related

Offline

 

 Publicitate


loading...

#386 2008-09-10 14:29:52

adyen
New member
Inregistrat: 2008-05-13
Mesaje: 33

Re: epilarea inghinala la salon

buna.cam cat de lung trebuie sa fie ca sa te duci la salon?m-am facut de cativa ani numai cu lama.inainte de lama ma faceam singura cu ceara dar era tare greu. de acum vreau sa ma duc la salon sunt hotarata

Offline

 

#387 2008-09-10 14:32:37

Allecsutsa
Sr. member
Inregistrat: 2008-05-02
Mesaje: 1321

Re: epilarea inghinala la salon

pai...cam juma` de cm zic eu,sau 1 cm,ca sa aiba ceara ce sa prinda,mai ales daca zici ca e prima oara la salon,dupa atata timp cu lama.


Dragostea si muzica sunt cele doua aripi ale sufletului !

Offline

 

#388 2008-09-10 14:47:27

adyen
New member
Inregistrat: 2008-05-13
Mesaje: 33

Re: epilarea inghinala la salon

mersio de raspuns .in bucuresti pe langa muncii stiti cumva vreun salon de care sunteti multumite?

Offline

 

#389 2008-10-08 16:50:15

HeleneDied
New member
Inregistrat: 2008-10-03
Mesaje: 45

Re: epilarea inghinala la salon

raluca24 a scris:

buna fetelor...ma bate gandu sa ma duc la un epilat inghinal...dar nu stiu exact ce presupune...si eu de felul meu nu prea suport durerea..adica ma fac deocamdata cu epilatorul electric..doar foarte putin...un pic din zona V superioara ...mai jos de abdomen...dar nu prea mult..ca doareeee....care dintre voi mi-ar putea da niste sfaturi ? va rog mult tongue

In zona de sub abdomen doare cel mai rau pentru ca pielea e mai groasa. Nu iti recomad sa folosesti epilatorul, in primul rand pentru ca este incet si astfel mai dureros, plus ca dupa un timp firele incep sa creasca sub piele si arata extrem de inestetic. Iti sugerez sa folosesti ceara fierbinte (sau ma rog, calda). Daca ti-este jena sa mergi la salon roaga pe mama ta, sau pe cineva apropiat tie (de care sa nu-ti fie asa rusine) sa te ajute. Si renunta la epilator....pt mine e un chin!

Offline

 

#390 2008-10-08 16:52:32

mcdreamy
Full member
De la: calculator
Inregistrat: 2008-09-11
Mesaje: 597

Re: epilarea inghinala la salon

chiar eu nu am fost nicodata desi as vrea sa merg...da nu stiu cum ..cat de mare trebuie sa fie ..stufilicul..si aia care te epileaza iti vede putza?  yikes   rodnar


Uitarea si mersul mai departe sunt cea mai mare intelepciune. kram
http://www.youtube.com/watch?v=4rGvq3cdJkk  hjarta Great Song music

Offline

 

#391 2008-10-08 16:53:32

pitzipoank
Insomniac member
De la: ...casuta cu vise
Inregistrat: 2008-06-17
Mesaje: 7988

Re: epilarea inghinala la salon

mcdreamy a scris:

chiar eu nu am fost nicodata desi as vrea sa merg...da nu stiu cum ..cat de mare trebuie sa fie ..stufilicul..si aia care te epileaza iti vede putzayikes   rodnar

scz  rotfl  rotfl  rotfl
da!!!  doar pe ea o epileaza


"Nu inţeleg cum o femeie poate ieşi din casă nearanjată - e o lipsă de politeţe. Şi nu poţi şti niciodată, poate chiar aceea este ziua in care-ţi intalneşti destinul. Iar in faţa destinului trebuie să apari cit poţi tu de frumoasă." Coco Chanel
roccolino big_smile http://www.youtube.com/watch?v=uyLU3qQw … re=related

Offline

 

#392 2008-10-08 16:55:18

mcdreamy
Full member
De la: calculator
Inregistrat: 2008-09-11
Mesaje: 597

Re: epilarea inghinala la salon

pitzipoank a scris:

mcdreamy a scris:

chiar eu nu am fost nicodata desi as vrea sa merg...da nu stiu cum ..cat de mare trebuie sa fie ..stufilicul..si aia care te epileaza iti vede putzayikes   rodnar

scz  rotfl  rotfl  rotfl
da!!!  doar pe ea o epileaza

rotfl  rotfl  rotfl  rotfl  da bai ...da ...tu stai cracita acolo cu putza larg deschisa ? big_smile duamni felesti da eu creca ma apuc sa plang pe acolo ... rotfl nici cu iubi nu stau asa  rodnar  rodnar


Uitarea si mersul mai departe sunt cea mai mare intelepciune. kram
http://www.youtube.com/watch?v=4rGvq3cdJkk  hjarta Great Song music

Offline

 

#393 2008-10-08 16:56:48

Detzy
Insomniac member
De la: ...mine pentru ....voi
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 7254

Re: epilarea inghinala la salon

da mcdreamy iti vede putsa.. lol dar iti dai seama ca pe langa a ta mai vede alte 10 pe zi....deci nu e nimic nou sau deosebit pentru ele...e doar o putsa in plus...stufu tre' sa fie cam de 1 cm asa, ca sa-l apuce ceara...eu am cam 9 luni de cand ma fac numai la salon cu ceara ...si total chiar...si nu pot sa-ti spun cat de bine ma simt...doare ceva...nu zic nu...dar e suportabil si meritaaa


baby Dragos hjarta rugaciune

Offline

 

#394 2008-10-08 16:58:17

Khristall
Insomniac member
De la: Casuta noastra
Inregistrat: 2007-10-08
Mesaje: 9783

Re: epilarea inghinala la salon

te simti ca la ginecolog...doar ca n`are capra aia si nu`ti baga nimic pe dinauntru. oricum, e bine daca te epilezi cu ceara, parul creste mai greu. big_smile doar ca eu nu suport sa stau cu putza in fata cuiva si nu suport nici durerea sad


Mamica de strumfulet... bebe 19 iulie 2013 hjarta

Offline

 

#395 2008-10-08 16:58:27

mcdreamy
Full member
De la: calculator
Inregistrat: 2008-09-11
Mesaje: 597

Re: epilarea inghinala la salon

vai duamni imi vedi fofoloanca  rotfl poate imi fac curaj si ma duc  rodnar


Uitarea si mersul mai departe sunt cea mai mare intelepciune. kram
http://www.youtube.com/watch?v=4rGvq3cdJkk  hjarta Great Song music

Offline

 

#396 2008-10-08 16:59:14

HeleneDied
New member
Inregistrat: 2008-10-03
Mesaje: 45

Re: epilarea inghinala la salon

mcdreamy a scris:

chiar eu nu am fost nicodata desi as vrea sa merg...da nu stiu cum ..cat de mare trebuie sa fie ..stufilicul..si aia care te epileaza iti vede putza?  yikes   rodnar

Acum depinde de tipul de epilare pe care il vrei. Epilare totala sau doar la baza chilotului. Si da, daca vrei epilare inghinala totala trebuie sa-ti vada putza tongue Chiar sa si puna mana pe ea. Prima data doare , e suportabila durerea...dar deja de urm dati e mai ok. Important e sa ai firul parului suficient de mare (aprox 1 cm) incat sa poata sa te epileze k lumea. SI sa mergi regulat...caci daca stai mai mult timp neepilata o sa te doara iar...cel putin mie asa mi se intampla. Dar, stai liistita ca e suportabila durerea, si dupa un timp te obisnuiesti wink

Succes!

Offline

 

#397 2008-10-08 16:59:49

mcdreamy
Full member
De la: calculator
Inregistrat: 2008-09-11
Mesaje: 597

Re: epilarea inghinala la salon

Danae a scris:

te simti ca la ginecolog...doar ca n`are capra aia si nu`ti baga nimic pe dinauntru. oricum, e bine daca te epilezi cu ceara, parul creste mai greu. big_smile doar ca eu nu suport sa stau cu putza in fata cuiva si nu suport nici durerea sad

da adevaru ca asa e .. m am dus la ginecolog si am stat cracita acolo ce ar trebui sa mi fie rusine de aia ...da nu stiu ..ginecolog femeie care iti ia stufiliciul ...e o diferenta  rodnar  rodnar


Uitarea si mersul mai departe sunt cea mai mare intelepciune. kram
http://www.youtube.com/watch?v=4rGvq3cdJkk  hjarta Great Song music

Offline

 

#398 2008-10-08 17:00:04

Detzy
Insomniac member
De la: ...mine pentru ....voi
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 7254

Re: epilarea inghinala la salon

hai maa...ca sunt femei...n-au nicio treaba cu fofoloanca ta...io stau cracita de zici ce-i aia acolo lol n-am nico treabaa...ea-si vede de treaba, mai comentam...radem...


baby Dragos hjarta rugaciune

Offline

 

#399 2008-10-08 17:01:58

HeleneDied
New member
Inregistrat: 2008-10-03
Mesaje: 45

Re: epilarea inghinala la salon

deliav a scris:

hai maa...ca sunt femei...n-au nicio treaba cu fofoloanca ta...io stau cracita de zici ce-i aia acolo lol n-am nico treabaa...ea-si vede de treaba, mai comentam...radem...

Dar iti dai seama k la inceput e nasol..pana ajungi sa cunosti persoana care se  "ocupa" de putza ta. Eu sunt mai norocoasa... ca o prietena ff buna de a mea, si de familie este cosmeticiana...si cu asta se ocupa wink

mcdreamy, o sa-ti vada si fundicu...daca te face si intre "bucutze" tongue

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.