homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Epilarea inghinala la salon-58


#1084 2011-08-18 14:39:53

Tei
Hero member
Inregistrat: 2007-11-19
Mesaje: 3218

Re: epilarea inghinala la salon

Anca,  kram
Trebuie sa-mi iau cumva inima-n dinti.
Am banuiala ca doua, trei shot-uri de Vodka nu sunt contraindicate  forgetit  si te fac mai ...barbata.
Glumesc, dar ...cine stie!?

Karina,
Multumesc pentru lamuriri.

Pokemon,
Da, sunt convinsa ca o sa ma doara, dar vreau sa ma fac neaparat ca nu ma mai suport asa. E atat de enervanta senzatia de "barba" pe bikini sau la atingere. Nu mai suport nici un picut sa fie crescut parul, ceea ce inseamna ca ma rad aproape zilnic, iar asta ma oboseste si rezultatul tot nu este pe masura.

Parul sa nu fie lung...
Nu stiu, cam 3 zile de neras!? ca ma tem sa nu fie nici prea scurt si sa-mi ia numai jumatate din el, iar peste 3 zile sa fiu nevoita sa merg la "Show time"-part2.

In zona muntelui, pana sub abdomen ia totul dintr-o fasie?
Dar in zona labiilor? Eu ma tem ca-mi smulge pielea cu totul de acolo.
Si intrafesier e mai dureros ori mai putin dureros ca inghinal?

As opta pentru o anestezie locala daca as avea posibilitatea.
Het=he!

Merci frumos de lamuriri!


Hello me...meet the real me
I love not man the less, but Nature more

Offline

 



#1085 2011-08-18 14:44:08

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: epilarea inghinala la salon

intrafesier e mai dureros, dar durerea tine mai putin; parul tre sa aiba ceva mai mult de 0.5 cm smile

despre mai multe fasii nu stiu ce sa zic... eu ce ramane iau cu lama, ca nu ramane mult; iar tura viitoare, vine si randul firelor respective smile cu timpul se slabeste radacina si iese tot din prima.


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#1086 2011-08-18 14:46:09

ymess2008
New member
De la: timisoara
Inregistrat: 2011-05-17
Mesaje: 20
Site

Re: epilarea inghinala la salon

..barbati care se epileaza la salon  mai sunt pe aici ??

Offline

 

#1087 2011-08-18 14:49:38

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: epilarea inghinala la salon

ymess2008, ai promis ca ne lasi tongue

Tei, si eu zic sa aiba macar jumatate de cm. eu as lasa o saptamana de la ultimul ras.

nu stiu cu ceara cum e, dar cu epilatorul pe mine ma doare mai putin intrafesier decat inghinal.

Offline

 

#1088 2011-08-18 14:50:57

Tei
Hero member
Inregistrat: 2007-11-19
Mesaje: 3218

Re: epilarea inghinala la salon

Anca, tu te faci cu depilatorul?
Toata?
Pe mine m-a tentat ideea, am incercat, era sa mor si m-am lasat.


Hello me...meet the real me
I love not man the less, but Nature more

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1089 2011-08-18 15:02:35

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: epilarea inghinala la salon

nici eu nu inetleg de ce sa doara intrafesier mai tare... eu acolo nu simt absolut nimic, de durere nici nu poate fi vorba!
tei, stiu despre ce vorbesti ca si eu m-am facut in tinerete cu lama si exact prin acelasi lucru treceam...
cam 4-5 zile, o sapt de la ultimul ras sa fie.
despre cate fasii pune, depinde de tehnica fiecarei fete...insa nu te gandi ca ti-o tapeteaza toata in ceara si apoi smulge lol

eu cand m-am facut prima data era parul scurt tare, mi-a prins ce mi-a prins si m-am dus peste cateva zile iarasi. mi-a fost mai usor ca nu era tot parul crescut, deci a durut mai putin.

karina, eu ma faceam in brazda, la salon roxy. acolo m-am facut inca de acum cativa ani, ca era aproape de mine si fetele ok. ca pret, nu mai stiu exact, in jur de vreo 20 de lei cu tot cu intrafesier si conditii ok. nu de lux, dar curat-curat.

anca, am mai vorbit noi despre treaba cu epilatul in sarcina. eu nu am vrut sa ma fac cand era bobita mic, nu atat din cauza temperaturii cerii cat din cauza socului de la smulgere.
am vrut sa mai astept un pic, m-am chinuit si o sa ma chinui si cand o sa ma duc iar la epilat, dar nu moare nimeni din asa ceva.


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#1090 2011-08-18 15:03:10

alinda
Diamond member
Inregistrat: 2008-01-07
Mesaje: 55441

Re: epilarea inghinala la salon

Tei, si eu ma epilez de ani de zile cu epilatorul. acum ce sa zic, placut nu e dar nici nu mor de durere. confirm ce zice anca, inghinal doare mai tare decat intrafesier.
de ceara pot sa-ti spun ca probabil o sa ti se para fierbinte cand pune a doua oara in aceeasi zona, in rest...


"I am the Lizard King, I can do anything."- Jim Morrison

Offline

 

#1091 2011-08-18 15:04:26

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: epilarea inghinala la salon

dap, total big_smile.
secretul a fost ca am avansat cate putin, la fiecare epilare mai luam un pic din zona pe care de obicei o faceam cu lama, pana am ajuns sa ma fac de tot cu epilatorul si sa arunc lama smile. a durut rau la inceput, dar acum e chiar suportabil.
alt secret e sa intinzi cu o mana pielea si sa aperi zonele delicate, sa nu le lasi in voia epilatorului, vulnerabile ciupirii smile.

totusi, daca zici ca si la subrat ai probleme si iti da sangele, poate nu e totusi metoda potrivita pt tine (ma refer la epilator). oricum, pe mine ma tine doar o saptamana epilarea, am inteles ca dureaza mai mult daca te faci cu ceara. bafta! smile

Offline

 

#1092 2011-08-18 15:05:20

BabyLove
Sr. member
Inregistrat: 2008-07-19
Mesaje: 1266

Re: epilarea inghinala la salon

Tei si eu ma fac cu epilatorul peste tot si la fel,mi se pare ca intrafesieri doar mai putin decat inghinal. La fel ca tine am radacinile f groase . smile


hjarta hjarta

Offline

 

#1093 2011-08-18 15:12:05

Tei
Hero member
Inregistrat: 2007-11-19
Mesaje: 3218

Re: epilarea inghinala la salon

Ce fete curajoase sunteti toate!
Se pare ca eu nu sunt defel rezistenta la durere.
La subrat cand m-am facut am folosit si cateva pungute cu gheata si durerea a fost... foarte ok. Adica nu m-a durut prea tare, mai mult ma deranja senzatia aceea cum ca imi smulge mana cu totul aparatul, dupa a fost mai greu de suportat ca m-am dat numai cu putin ulei pentru dupa depilare, creme si altceva nu am folosit.
Apoi nu stiu, ma gandesc acum ca e mai comod la salon daca m-as duce decat sa ma fac acasa cu aparatul. Ca acolo "pac-pac-pac" esti gata. Acasa cred ca mi-ar lua zile intregi cu multe pauze de vaitat si plans de mila, ori acolo n-ai incotro, te faci sigur si rapid.
Sper sa-mi iau inima-n dinti, dar ma tot fofilez gandindu-ma la cat o sa ma doara.
rodnar  dumbom


Hello me...meet the real me
I love not man the less, but Nature more

Offline

 

#1094 2011-08-18 15:17:35

BabyLove
Sr. member
Inregistrat: 2008-07-19
Mesaje: 1266

Re: epilarea inghinala la salon

Tei dar cu penseta ai incercat la axila? rotfl eu cu ea ma fac si mi se pare ca nu doare deloc.


hjarta hjarta

Offline

 

#1095 2011-08-18 15:20:17

Tei
Hero member
Inregistrat: 2007-11-19
Mesaje: 3218

Re: epilarea inghinala la salon

Nu, ca am bagat direct depilatorul si a fost acceptabil.
Eu nu ma tem de tura 2,3,4. Mi-a fost greu inceputul, acum vad deja ca fiul creste mult mai altfel decat atunci cand ma faceam cu lama.


Hello me...meet the real me
I love not man the less, but Nature more

Offline

 

#1096 2011-08-18 15:26:33

Melita
Hero member
Inregistrat: 2011-01-07
Mesaje: 4956

Re: epilarea inghinala la salon

Daca domnisoara care o sa te faca este un cosmetician bun o sa te faca cum trebuie si anume o sa iti puna cate fasii este nevoie pt ca probabil tu ai dat cu lama in toate directiile si a crescut in toate directiile. O depilare corecta se face atunci cand ceara este aplicata in sensul firelor de par si trasa in sens invers. Mai mult de 2 fasii nu o sa-ti puna pe aceiasi bucata de piele deoarece o sa te iriti foarte tare. Sa o iei incet si fara frica! Bafta

Poke, ai grija, matusa mea s-a facut inghinal cand era insarcinata mai pe sfarsitul sarcinii si a declansat-o, a venit cu 2 saptamani mai devreme. Eu am la epilator un dispozitiv care scurteaza parul. Asa ai incercat?


”Cata bucurie vi s-ar asterne pe chip, daca v-ati demachia de rautati si invidii...” (Mihaela Radulescu Schwartzenberg)

Offline

 

#1097 2011-08-18 15:44:17

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: epilarea inghinala la salon

Tei, probabil asa va fi si inghinal. va fi greu prima data, pe urma te obisnuiesti si firul creste si el mai subtire, n-o sa te mai doara asa tare. la subrat tot asa, eu intind pielea cu mana, ca sa nu am senzatia de care spuneai.

k?reste, cum adica il "scurteaza"?

Offline

 

#1098 2011-08-18 16:04:23

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: epilarea inghinala la salon

kae, m-am facut cu masina de tuns a sotoiului....
da' tot nu am piele fina smile


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#1099 2011-08-18 20:46:57

Melita
Hero member
Inregistrat: 2011-01-07
Mesaje: 4956

Re: epilarea inghinala la salon

Poke, eu zic sa nu te aventurezi pt ca nu se moare 9 luni din asta (ca nu esti finuta) . E adevarat este un disconfor dar gandeste-te ca puiutul tau poate suferi niste traume din cauza asta. Nu stiu, faci cum doresti tu, eu una nu m-as risca. (sunt mai fricoasa si tin foarte mult la sanatate, mai ales la sanatatea copilului meu).


”Cata bucurie vi s-ar asterne pe chip, daca v-ati demachia de rautati si invidii...” (Mihaela Radulescu Schwartzenberg)

Offline

 

#1100 2011-08-19 15:08:40

motanik_23
New member
Inregistrat: 2011-04-05
Mesaje: 25

Re: epilarea inghinala la salon

ymess2008 a scris:

..barbati care se epileaza la salon  mai sunt pe aici ??

se pare ca nu dar esti u si e suficient  happydance  wave tot nu pui o poza?

Offline

 

#1101 2011-08-19 15:42:56

pink_pop
Platinum member
De la: buc
Inregistrat: 2010-05-31
Mesaje: 17154

Re: epilarea inghinala la salon

inghinal n-am probleme cu epilatorul ...dar intrafesier sangerez toata dupa epilare ....si doare de innebunesc ...nu stiu care e faza ...poate n-am gasit pozitia buna de epilare ca sa fie pielea intinsa cum trebuie


viata e roz si roz e lumea toata! hjartahjartahjarta

can a woman make you a millionaire ..yes, but only if you are a billionaire

Offline

 

#1102 2011-08-19 15:47:48

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: epilarea inghinala la salon

pink, ciudat... de regula firul de par e mai subtire acolo, n-ar trebui sa doara asa tare si mai ales, nu sa sangerezi. nu cumva te ciupesti? hmm

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.