homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Coitul intrerupt-3


#39 2008-03-15 12:37:50

Luyzane
New member
Inregistrat: 2008-02-11
Mesaje: 16

Re: coitul intrerupt

vreau sa-mi raspunde-ti sincer , in cazul in care vreau sa-mi incep viata sexuala  si precizez am un priet de aproape un an , ne intel ff bine , folosesc yasmin de 2 luni (din alte motive-la recomandarea medicului );...cum sa o fac? cand? sa folosesc si prezervativ?....va rog , astept cateva raspunsuri autorizate.....multumesc anticipat

Offline

 



#40 2008-03-15 12:39:44

@adriana
Banat
De la: unde sunt mereu happy
Inregistrat: 2007-09-28
Mesaje: 11432

Re: coitul intrerupt

poti sa o faci oricand;deja ai 2 luni de cand iei AC asa k esti protejata smile

Offline

 

#41 2008-06-01 20:00:17

Goodboy
New member
Inregistrat: 2008-05-26
Mesaje: 25

Re: coitul intrerupt

buna fetelor , as vrea sa dau un rasp p tema asta , dpdv masculin , dar nush nici io sincer. Si eu folosesc aceasta metoda , d mult timp , nu am avut prob dloc , e drept cateva sperieturi , dar a fost ok atunci. Am o noua relatie acu , acelasi lucru fac, dar me teama un pic , nu vrea sa ia ac , cu prez nu n place amandurora, nush c sa fac , eu ma opresc si d multe ori , ies , apoi reiau ........ imi e teama , dar ...... poate o sa ajungem la o metoda mai sigura , placerea e mult mai mare fara prez....... . Exista prob dk ma opresc d mai multe ori si reiau , asta la prima ejaculare ...... astept si eu un rasp , o dezbatere cva , va multumesc

Offline

 

#42 2008-06-01 20:02:48

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: coitul intrerupt

Goodboy metoda asta practicata pe termen lung duce la disfunctii de erectie in + nu este nici foarte sigura poate nu te controlezi suficient de bine scapa o picatura si ramane fata insarcinata.ac de ce nu vrea sa ia?


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#43 2008-06-01 20:07:51

Goodboy
New member
Inregistrat: 2008-05-26
Mesaje: 25

Re: coitul intrerupt

e si la inceput  , nush d c ii e teama , o sa discutam mai altfel prob , eu as vrea , am avut o prietena care lua , dar imi era teama totusi sa ejaculez in ea , nush d c , dar eram mult mai sigur k nu s intampla nic . Ea a fost virgina , nu am facut dragoste atat d des pana acu , imi e teama pt ea sincer , fiind la inceput , nu vreau sa isi faca o parere proasta despre mn sau despre baeti , prob d genu nu am avut cu toate k am practicat coit intrerupt , faza e k ma controlez super bn , revenind la c zpui tu cu dusfunctii ...... e cam nasol  am avut niste intamplari , zic eu , neplacaute  poate asta o fi cauza ?

Offline

 

 Publicitate


loading...

#44 2008-06-01 20:10:51

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: coitul intrerupt

se poate Goodboy mai ales daca folosesti des metoda mea.tocmai pt.ca e la inceput sfatul meu e sa ai grija de ea si sa folosesti prezervativul,insarcinata nu cred ca vrei sa o lasi vb.si cu un medic de planning.cat despre pilule luate corect au eficienta de 99,99% deci poti sa ejaculezi in vaginul partenerei fara teama unei sarcini smile


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#45 2008-06-01 20:20:53

Goodboy
New member
Inregistrat: 2008-05-26
Mesaje: 25

Re: coitul intrerupt

o sa folosim , sper sa ii placa , atat ei cat si mie smile. ma tem pt ea , sa pateasca asa cva  la inceput , e placerea aia fara ...... tre sa iesi sa ejaculezi ...e stresant un pic, cu prez nu prea simti , a zis si ea , ac nu vrea sa ia , dar cel mai bn e sa fi sigur , o sa vb mai cu ea sa picam d comun acord . aveam o intrebare d genu asta mai d mult " E posibil sa raman insarcinata daca fac coit intrerupt  d mai multe ori dar nu termin in ea " ? , am aflat acu , multumesc , sper sa nu am prob , dk e cva stiu und sa vin , 10x puss

Offline

 

#46 2008-06-01 20:32:38

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: coitul intrerupt

Goodboy poti sa intrebi pe forum ce vrei daca stim iti raspundem.sfatul meu e sa folositi prez.sau sa inceapa ea sa ia pilule cel mai bine e sa vb.cu un medic de planning daca sunteti din Buc.ti-o recomand pe doctoressa.si da poate sa ramana insarcinata sunt fete pe forum care au ramas insarcinate folosind metoda asta


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#47 2008-06-01 20:46:47

Goodboy
New member
Inregistrat: 2008-05-26
Mesaje: 25

Re: coitul intrerupt

daca e sa s intample cva ........ c simptome apar,  cat d rpd , c sa folosim si cum sa aflam mai din timp smile , dk tot am inceput , mai invat si io cva , sau dau mai multa atentie , azi d ex am facut dragoste si am folosit iar coit intrerupt, am ejaculat afara , si m-am oprit d mai multe ori in timpul actului... sper sa ......nu fie cva smile , si nu , nu sunt din buc. sa o intreb dk simte cva maine d dim ? puss

Offline

 

#48 2008-06-01 20:49:23

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: coitul intrerupt

Goodboy voi volositi o metoda sigura de contraceptie si o sa fie ok


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#49 2008-06-03 00:03:33

iNs
New member
Inregistrat: 2008-05-11
Mesaje: 19

Re: coitul intrerupt

Am si eu o intrebare...cat de sigura e metoda calendarului ptr ca am aflat ca coitul intrerupt are sanse de esec de 35 % deci foarte mari...si ontopic nu am folosit niciodata,am facut-o doar prima oara fara prezervativ(virgini amand2) i-am dat postinor binenteles iar de atunci numai cu prezervativ...si mai am o intrebare:se pot sparge si prezervativele durex,care dupa mai multe pareri sunt cele mai bune?

Offline

 

#50 2008-06-03 00:14:01

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: coitul intrerupt

marja ei de eroare poate ajunge pana la 50%...f mult...si da...se poat sparge si alea daca nu sunt puse corect sau daca nu au fost depozitate corect...


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#51 2009-04-19 19:54:24

alina_bubu78
New member
Inregistrat: 2009-04-02
Mesaje: 14

Re: coitul intrerupt

ce parere aveti despre coitul intrerupt?Credeti ca este o metoda buna de contraceptie?Dupa sondajele facute se zice ca peste jumatate din romance folosesc aceasta metoda.De altfel am auzit ca sansele unei sarcini nedorite este ft ft scazute.Si era vorba de acel lichid preejaculator.Eram nedumerita,dar exista defapt 2 tipuri de lichid:unul trasparent(nu contine spermatozoizi) care poate iesi tot timpul si lichidul acesta(preejaculator)care contine un nr ft scazut de spermatozoizi sau chiar deloc,care de altfel iese la nici o secunda inaintea spermei.Am citit undeva ca o tipa a folosit aceasta metoda timp de 2 ani fara probleme.Deci nici un caz pana acum de sarcina cu aceasta metoda.Voi ati incercat?Vi s-a intamplat ceva?

Offline

 

#52 2009-04-19 19:56:30

alinuutza_81_23_11
Hero member
De la: vest de carpati
Inregistrat: 2008-01-14
Mesaje: 4085

Re: coitul intrerupt

in niciun caz nu as folosi aceasta metoda, numai daca as vrea bb, si mi-ar fi indiferent daca raman , sau nu . Nu stiu unde ai citit ttoate astea dar eu am auzit de o multime de cazuri de fete insarcinate doar pt ca nu s-au protejat corect.
In plus aceasta metoda nu te protejaza impotriva bolilor cu transmitere sexuala.... deci atat riscul contactarii unei boli, cat si riscul de a ramane gravida sunt semnificative.
Lichidul acela preejulator contine spermatozoizi... si crede-ma sa contina doar unul, si ala sa isi faca treaba , e destul. Din pacate, romancele folosesc aceasta metoda , pentru ca nu sunt instruite fata de riscurile la care se supun. Au incredere in baiat, sau merg pe principiul , mie nu mi se poate intampla...FALS. oricui i se poate intampla daca nu este atent.
Eu zic sa nu te risti, s-a discutat ff mult pe forum fata de aceasta tema... dar stii vorba aceea , te arzi o data, a doua oara sufli si in iaurt.. bafta multa smile


Earth rotation is created by penguins running in circles around the south pole.Prove me wrong...

big_smile big_smile big_smile

Offline

 

#53 2009-04-19 21:37:36

lady in black
Insomniac member
Inregistrat: 2007-11-28
Mesaje: 8277

Re: coitul intrerupt

au fost si aici pe forum multe fete care au ramas folosind aceasta metoda care se stie ca are o marja de eroare mare
te sfatuiesc sa mergi la un cabinet de planning sa te informezi in legatura cu mijloacele contraceptive

Offline

 

#54 2009-04-28 21:35:12

Bellainlove
Membru
Inregistrat: 2009-04-28
Mesaje: 1

Re: coitul intrerupt

eu folosesc metoda asta de 3 ani...am 18 ani si is ok.nu o facem betzi si suntem atenti...astai secretul,am incercat ac. am avut depresii ,migrene, plandeam nonstop si leam luat de la ginecolog.le urasc.o sapt mio fost rau dupa ce am luat numai doua zile.bleah.cat despre prezervativ...cam scump si incomod pt o relatie de aproape 3 ani... tongue

Offline

 

#55 2009-04-28 23:02:42

lady in black
Insomniac member
Inregistrat: 2007-11-28
Mesaje: 8277

Re: coitul intrerupt

Bellainlove, ma bucur ca nu ai patit nimic pana acum si iti tin pumnii sa fie totul ok si in continuare
INSA, ma simt nevoita sa repet, ca nu e o metoda foarte sigura si daca in 3 ani nu s-a intamplat nimic asta nu iti garanteaza ca sa va fi si de acum incolo
si nu in ultimul rand, sa stii ca pt el nu e prea sanatos, in viitor poate avea probleme

Offline

 

#56 2009-04-28 23:21:50

andrulina
Addicted member
Inregistrat: 2008-09-17
Mesaje: 10759

Re: coitul intrerupt

am si eu o curiozitate stiu ca pt barbat nu e sanatos sa practice coit intrerupt, dar sa zicem in cazul in care se masturbeaza si cand ejaculeaza se opreste din masturbare ca sa ejaculeze in palma dar fara sa mai miste din mana in timpul asta...si asta dauneaza?

Offline

 

#57 2009-05-05 15:24:32

aadryanaa
New member
De la: Italia
Inregistrat: 2009-05-05
Mesaje: 7
Site

Re: coitul intrerupt

Am incercat si eu metoda asta si am tras niste sperieturi de numa numa... Si daca partenerul imi spunea ca nu a folosit prezervativ in viata lui tot nu ma incalzea cu nimic pentru ca nu sti niciodata ce se poate intampla.

Este posibil sa ramai insarcinata si daca nu te speli sau stergi imediat. E de ajuns o singura picatura de sperma sa ajunga inauntru.
Este posibil ca el sa se simta prea bine si poate sa iasa prea tarziu. La fel.. e de ajuns sa ejaculeze si prima picatura inauntru si sa nu-si dea seama.

Prezervativele sunt scumpe intr-adevar. Sunt de parere ca nu merita daca ai incredere in partener si esti sigura ca nu are vreo boala (de care poate nici el nu stie). Sunt si incomode atat pentru ei cat si pentru noi.

Fostul partener cu care am stat cativa ani nu a fost incantat de anticonceptionale pentru ca ii era frica sa nu am reactii adverse de la ele asa ca am folosit prezervativul. Pentru asta unii barbati prefera sa foloseasca alte metode.

Metoda coitului intrerupt nu mi se pare sigura deloc. E de ajuns un moment de neatentie si oricata incredere ai in partener si oricati ani de relatie ai cu el.. tot se poate intampla sa ramai gravida.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.