homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Lomexin ovule - mod de administrare-5


#77 2009-10-21 22:56:39

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: Lomexin ovule - mod de administrare

nu trebuie...daca doresti tu...dar daca te speli mai bine astepti cateva ore si apoi sa pui ovulul...sa nu apara vreo reactie alergica...dar oricum nu e "musai" sa te speli inainte...


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 



#78 2009-11-13 11:01:36

mihaela21
Full member
Inregistrat: 2007-04-16
Mesaje: 220

Re: Lomexin ovule - mod de administrare

nocry buna,de 2 zile am o mancarime si nu am bani sa ma duc la un control,cred ca am racit sau am o ciperca ca de obicei si ultima oara mi sa prescris sa iau lomexin credeti ca se intampla ceva daca dau o fuga la farmacie sa il iau.adica ebun pt o raceala sau o ciuperca??

Ultima oara a fost editat de mihaela21 (2009-11-13 11:02:13)

Offline

 

#79 2010-01-18 22:43:02

odetzik
Full member
Inregistrat: 2008-10-26
Mesaje: 107

Re: Lomexin ovule - mod de administrare

disperat  Am si eu o problema... Am facut o analiza a secretiei si mi s-a prescris Lomexin. Doctora mea mi-a zis sa iau primul ovul si in caz ca persista problema sa il iau si pe urmatorul luna urmatoare... Problema este ca am ramas cu o oarecare usturime... grater  E normal? nustiu  Mentionez ca de cand am luat ovulul nu am mai avut sexinpat  contacte sexuale... E posibil sa persiste candida cesafac ?  Help.. Cine a mai patit asa? kapitulation   Aaaa... Si secretia are o culoare albicioasa si este mult mai fluida decat de obicei... va

Ultima oara a fost editat de odetzik (2010-01-18 22:44:37)

Offline

 

#80 2010-01-26 14:28:20

b0n1ta
New member
De la: ...bucuresti
Inregistrat: 2009-12-04
Mesaje: 28

Re: Lomexin ovule - mod de administrare

normal nu are cum sa fie... secretia normala trebuie sa fie transparenta, aproximativ, si mai gelatinoasa, desi are momente in care se transforma , calitativ si cantitativ pe parcursul unei luni... eu zic ca nu ti-a trecut. si eu am candida, am terminat saptamana asta tratamentul : 3 ovule canesten si crema canesten{ si prietenul} plus 2 pastile flucoric { cu diferenta de 3 zile intre ele, tot amandoi} .. dar eu am pus 6 ovule, pt ca nu trecuse dupa 3.. si a mea e inca albicioasa.. si apoasa.. dar si acele ovule erau nenorocite .. ca o pastile , praf de creta ii zic eu : D , si se elimina f greu.. nu curge ca un ovul normal.. dar o sa merg dupa ce se fac 5 zile de la sfarsit, sa vad ce iese.. asta daca nu imi vine pana atunci.. eu ma chinui de jumate de an sa scap de ea, tot revine.. si acum 2 ani, cand am inceput cu sexul am facut-o ... eu nu am mai facut sex de la craciun.. am tot facut analize, tratamente. dar o sa fac o fungigrama acum, sa vad la ce cedeaza, daca mai vad ca am.

Offline

 

#81 2010-01-26 22:09:27

odetzik
Full member
Inregistrat: 2008-10-26
Mesaje: 107

Re: Lomexin ovule - mod de administrare

b0n1ta a scris:

normal nu are cum sa fie... secretia normala trebuie sa fie transparenta, aproximativ, si mai gelatinoasa, desi are momente in care se transforma , calitativ si cantitativ pe parcursul unei luni... eu zic ca nu ti-a trecut. si eu am candida, am terminat saptamana asta tratamentul : 3 ovule canesten si crema canesten{ si prietenul} plus 2 pastile flucoric { cu diferenta de 3 zile intre ele, tot amandoi} .. dar eu am pus 6 ovule, pt ca nu trecuse dupa 3.. si a mea e inca albicioasa.. si apoasa.. dar si acele ovule erau nenorocite .. ca o pastile , praf de creta ii zic eu : D , si se elimina f greu.. nu curge ca un ovul normal.. dar o sa merg dupa ce se fac 5 zile de la sfarsit, sa vad ce iese.. asta daca nu imi vine pana atunci.. eu ma chinui de jumate de an sa scap de ea, tot revine.. si acum 2 ani, cand am inceput cu sexul am facut-o ... eu nu am mai facut sex de la craciun.. am tot facut analize, tratamente. dar o sa fac o fungigrama acum, sa vad la ce cedeaza, daca mai vad ca am.

Am reluat inca odata tratamentul cu Lomexin si vad ca secretia a revenit la normal.. happydance .  Vreau sa imi refac analizele sa vad daca a disparut total problema.. sjuk .   B0n1ta, tu unde mergi la ginecolog? big_smile

Offline

 

 Publicitate


loading...

#82 2010-01-27 12:11:16

b0n1ta
New member
De la: ...bucuresti
Inregistrat: 2009-12-04
Mesaje: 28

Re: Lomexin ovule - mod de administrare

mai eu analizele mi le fac doar la cantacuzino de acum.. pentru ca am mai facut pe la alte clinici { hipocrat, medlife, anais } si imi ziceau mereu ca sunt perfecte.. dar eu nu ma simteam bine.. asa ca am mers la cantacuzino.. la piata gemeni, si vroiam sa merg cu rezultatul la alt medic, ca aici nu am dat peste cineva bun, dar vazand ca am candida, doar candida, mai bine zis, si ca asta mi-a dat un tratament pentru asta, nu alte prostii.. am  zis sa-l urmez, am facut la DR ciulcu alexandru.. sta, te intreaba, iti explica, dar nu il recomand.. el mi-a zis, certandu-ma si contrazicandu-ma, ca gardnerella se i-a doar prin contact sexual.. ca sigur o face al meu si cu alta daca zic ca nu scap de ea.. si cand i-am zis ce mi-au zis alti dr-i si anume ca in anumite conditii se inmulteste si devine patologica, dar ea exista acolo, ca si candida nu e exclusiv cu transmitere sexuala.. a luat foc, m-a intrebat cum imi explic eu atunci ca tot apare, si i-am zis ca nu mi s-a dat tratamentul corect si ca nici analizele facute altundeva nu aratau ca e acolo , desi era clar{ miros, culoare etc} si ca de asta nu se vindeca complet.  el o tinea pe a lui.. ca se i-a doar prin sex.. un ciudat. am vazut pe aici pe forum un articol cu dr buni... la marie stopes , niculescu silvia, parvu ioan de la elias ,medsana ,  mendez de la medlife..  eu am fost la medlife grivita la dr pelinescu onciu, parca, in varsta.. dar nu prea si-a dat interesul, am facut analizele, care au iesit iar bune.. dar la control vazuse clar ca nu e ra ok secretia.. si mi-a dat o cutie de poliginax { 6 ovule pt candida} nimic pt iubit{ desi aveam recidive dese.. deci clar o luam si de la el inapoi} , si normal ca nu imi trecuse.. deci cam de o jumatate de an sunt asa.. m-am saturat.. si nici acum nu cred ca a functionat tratamentul.. o sa merg dupa 2 sapt{ trebuie sa imi vina} sa repet analizele la cantacuzino si fac si o fungigrama si o sa fac si pt chlamydia, mycoplasma, ureaplasma. ca nu le-am mai facut pana acum si probabil o sa incerc la marie stopes de data asta

Offline

 

#83 2010-01-27 23:11:36

odetzik
Full member
Inregistrat: 2008-10-26
Mesaje: 107

Re: Lomexin ovule - mod de administrare

b0n1ta a scris:

mai eu analizele mi le fac doar la cantacuzino de acum.. pentru ca am mai facut pe la alte clinici { hipocrat, medlife, anais } si imi ziceau mereu ca sunt perfecte.. dar eu nu ma simteam bine.. asa ca am mers la cantacuzino.. la piata gemeni, si vroiam sa merg cu rezultatul la alt medic, ca aici nu am dat peste cineva bun, dar vazand ca am candida, doar candida, mai bine zis, si ca asta mi-a dat un tratament pentru asta, nu alte prostii.. am  zis sa-l urmez, am facut la DR ciulcu alexandru.. sta, te intreaba, iti explica, dar nu il recomand.. el mi-a zis, certandu-ma si contrazicandu-ma, ca gardnerella se i-a doar prin contact sexual.. ca sigur o face al meu si cu alta daca zic ca nu scap de ea.. si cand i-am zis ce mi-au zis alti dr-i si anume ca in anumite conditii se inmulteste si devine patologica, dar ea exista acolo, ca si candida nu e exclusiv cu transmitere sexuala.. a luat foc, m-a intrebat cum imi explic eu atunci ca tot apare, si i-am zis ca nu mi s-a dat tratamentul corect si ca nici analizele facute altundeva nu aratau ca e acolo , desi era clar{ miros, culoare etc} si ca de asta nu se vindeca complet.  el o tinea pe a lui.. ca se i-a doar prin sex.. un ciudat. am vazut pe aici pe forum un articol cu dr buni... la marie stopes , niculescu silvia, parvu ioan de la elias ,medsana ,  mendez de la medlife..  eu am fost la medlife grivita la dr pelinescu onciu, parca, in varsta.. dar nu prea si-a dat interesul, am facut analizele, care au iesit iar bune.. dar la control vazuse clar ca nu e ra ok secretia.. si mi-a dat o cutie de poliginax { 6 ovule pt candida} nimic pt iubit{ desi aveam recidive dese.. deci clar o luam si de la el inapoi} , si normal ca nu imi trecuse.. deci cam de o jumatate de an sunt asa.. m-am saturat.. si nici acum nu cred ca a functionat tratamentul.. o sa merg dupa 2 sapt{ trebuie sa imi vina} sa repet analizele la cantacuzino si fac si o fungigrama si o sa fac si pt chlamydia, mycoplasma, ureaplasma. ca nu le-am mai facut pana acum si probabil o sa incerc la marie stopes de data asta

La MarieStopes ma gandeam sa ma duc si eu... Le-am dat un mail si consultatia este 70 lei...

Offline

 

#84 2010-05-18 17:27:29

sushi
Hero member
Inregistrat: 2009-05-11
Mesaje: 2611

Re: Lomexin ovule - mod de administrare

Am fost astazi la ginecolog, i-am spus ca am mancarimi, usturimi, senzatie de uscat si ca nu am deloc deloc secretie vaginala de cateva zile. Mi-a prescris 2 lomexin ovule, la 3 zile + 6 pliculete de tantum rosa, intraconazol 2/zi pt mine si partener + ascovit fier care nu inteleg pt ce e hmm Marea mea nelamurire e, de ce mi-a dat 6 pliculete de tantum rosa daca am doar 2 ovule si oricum nu trebuie sa fac spalaturi pana il pun pe urmatorul?

Offline

 

#85 2010-06-08 23:19:19

adryelab
Membru
Inregistrat: 2010-06-08
Mesaje: 2

Re: Lomexin ovule - mod de administrare

buna!sunt noua pe acest site si am niste nelamuriri!poate veti putea sa ma ajutati!am candida, si mi s-au prescris ovule lomexin si ketoconazol!eu iau anticonceptioanale logest, in seara asta am inceput un alt blisster!as vrea sa stiu daca pot face tratamentul cu lomexin si ketoconazol in timp ce iau anticonceptionalele sau astept urmatoarea pauza!multumesc foarte mult!astept raspuns!

Offline

 

#86 2010-06-08 23:50:55

adryelab
Membru
Inregistrat: 2010-06-08
Mesaje: 2

Re: Lomexin ovule - mod de administrare

am uitat sa precizez ca si prietenul meu trebuie sa ia ketoconazol!2 capsule pe zi/5 zile , si eu si el!este bine sa facem tratamentul in acelasi timp?nu se intretin relatii sexuale in timpul tratamentului?

Offline

 

#87 2011-03-13 19:23:30

tiranya
Membru
Inregistrat: 2011-03-13
Mesaje: 2

Re: Lomexin ovule - mod de administrare

buna, si mie mi a fost prescris lomexin 3 ovule si sa le i au cate una la doua zile.sa i au flucovim si sa fac spalaturi cu ceai de galbenele dar nu mi a zis in fiecare seara sa fac spalaturi sau cum.de la voi am inteles ca dupa ce i au ovulul sa nu ma spal inauntru decat atunci cand imi administrez al doilea. si acum va intreb deci sa nu fac spalaturi cu ceai de galbenele decat inainte de a mi l introduce si apoi pauza pana mi l i au pe urmatorul?

Offline

 

#88 2011-07-21 12:00:07

BubulinA91
Membru
Inregistrat: 2011-07-21
Mesaje: 2

Re: Lomexin ovule - mod de administrare

Buna! Si eu sunt noua pe acest site insa il urmaresc de multa vreme.Candita ma chinuie de 2 ani....am facut foarte multe tratamente ,iar acum 2 saptamani doamna doctor mi-a prescris Lomexin ovule 600.A spus sa iau 2 ovule la diferenta de 3 zile, fara spalaturi, si asa am facut.Pe langa asta mi-a mai prescris si Fluconazol, atat pentru mine cat si pentru  partener, una pe saptamana pana cand nu va mai iesi candida la analize.Problema este ca am tinut acest tratament exact cum mi s-a spus insa nu simt ca mi-a trecut.Am in continuare o senzatie vaga de mancarime si ma gandeam sa mai pun inca un ovul Lomexin 600. Credeti ca m-ar putea afecta cu ceva?
Mentionez ca doamna doctor este acum in concediu si nu am cum sa o contactez.

Offline

 

#89 2011-07-21 12:42:23

x_ynna
Addicted member
Inregistrat: 2009-01-27
Mesaje: 11945

Re: Lomexin ovule - mod de administrare

Nu are ce sa faca rau. Poti pune. Mult succes!


O sa te pastrez mereu in sufletul meu mamicutza mea scumpa!! grater

Offline

 

#90 2011-07-21 13:02:43

BubulinA91
Membru
Inregistrat: 2011-07-21
Mesaje: 2

Re: Lomexin ovule - mod de administrare

Multumesc mult pt raspuns:! Asa o sa fac...sper sa treaca!

Offline

 

#91 2011-07-21 13:07:11

x_ynna
Addicted member
Inregistrat: 2009-01-27
Mesaje: 11945

Re: Lomexin ovule - mod de administrare

Cu placere!! Sanatate multa!!


O sa te pastrez mereu in sufletul meu mamicutza mea scumpa!! grater

Offline

 

#92 2011-10-11 11:51:45

Eveliux
Full member
Inregistrat: 2009-10-30
Mesaje: 412

Re: Lomexin ovule - mod de administrare

Buna, are efect garantat Lomexin ovul? stiu ca e doza unica, mi l-am pus aseara, dar tot foarte aiurea ma simt....as fi vrut mai degraba sa imi pun ovule de Cervugid, dar nu stiu la cat timp dupa Lomexin pot sa le pun. Astept parerile voastre. Merci

Offline

 

#93 2011-10-11 11:55:07

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: Lomexin ovule - mod de administrare

nu ai zis pt ce iei lomexinul, daca ti-ai facut analize si ce a iesit. din cauza asta, cred ca nimeni nu-ti poate spune nici daca e suficient lomexinul si nici daca poate fi inlocuit cu cervugid si daca da, pe ce perioada? nustiu

Offline

 

#94 2011-10-11 12:26:40

Eveliux
Full member
Inregistrat: 2009-10-30
Mesaje: 412

Re: Lomexin ovule - mod de administrare

pai pt candida...mi-a iesit la ultima lama, si nu l-am pus atunci imed...si ma simt tare aiurea acum :smilesmile(

Ce pot sa fac ? Spalaturi cu Tantum Rosa? cu galbenele?

Offline

 

#95 2011-10-11 12:34:51

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: Lomexin ovule - mod de administrare

nici tantum rosa, nici galbenelele si nici cervugidul nu sunt pt candida. cervugidul are si un ingredient impotriva candidei, dar doar cu rol protector pt ca el in esenta e antibiotic. gynozol, canesten sunt pt candida... dar nu mai bine te duci la doctor si ii spui ca nu ti-a trecut? poti face mai mult rau daca incerci sa iei ceva de capul tau.

Ultima oara a fost editat de anca90 (2011-10-11 12:35:17)

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.