homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Vreau si eu niste rsp pt avorturi ...ajutor pls...-2


#20 2007-08-16 21:52:03

daniela1985
Full member
De la: ploiesti
Inregistrat: 2007-08-16
Mesaje: 438

Re: vreau si eu niste rsp pt avorturi ...ajutor pls...

dupa cat timp vine ciclul menstrual dupa un chiuretaj? stiu k nu e o anumita perioada dar poate intarzia si o luna? sau mai mult?

Offline

 



#21 2007-08-16 22:03:51

ivy
Hero member
Inregistrat: 2007-03-21
Mesaje: 3613

Re: vreau si eu niste rsp pt avorturi ...ajutor pls...

daniela, ai pus aceeasi intrebare in 5 locuri!! aceiasi oameni citesc toate topicurile, sa stii. daca postezi in 5 locuri diferite, n-o sa grabesti raspunsul, ba mai mult iei warn. o sa primesti un raspuns cand va fii online cineva care stie.
pana atunci, poti sa citesti ce s-a mai scris pe aici despre avorturi, sunt multe topicuri deschise pe forum... poate ai noroc si gasesti ceva.

de ex: http://forum.anticonceptionale.ro/viewtopic.php?id=7043
        si: "Dupa intreruperea de sarcina menstruatia urmatoare apare la 4-6 sapt."

cam atat am gasit eu... linisteste-te pana maine, cand intra si doctoressa si te lamureste.

Ultima oara a fost editat de ivy (2007-08-16 22:08:47)


Just like a tattoo
I'll always have you...

Offline

 

#22 2007-08-17 10:03:57

daniela1985
Full member
De la: ploiesti
Inregistrat: 2007-08-16
Mesaje: 438

Re: vreau si eu niste rsp pt avorturi ...ajutor pls...

ms mult fetelor...dar sunt foarte ingrijoarata si din cauza asta,pt ca tocmai am aflat ca doctora la care am fost nu prea este atenta...am tot insistat cu intrebarea in mai multe locuri.
deci mai am de asteptat pn la sf luni august...ms mult pt raspuns

Offline

 

#23 2007-08-17 10:05:43

ivy
Hero member
Inregistrat: 2007-03-21
Mesaje: 3613

Re: vreau si eu niste rsp pt avorturi ...ajutor pls...

cu placere smile


Just like a tattoo
I'll always have you...

Offline

 

#24 2007-08-17 10:34:06

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: vreau si eu niste rsp pt avorturi ...ajutor pls...

eu am facut 3 anestezii generale si m'am simtit super dupa fiecare...aveam grija de restul copiilor de pe langa mine..majoritatea cu apendicita...toti vomitau eu eram asistenta lor...ii vegheam.....deci depinde de organism


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2007-08-17 11:10:54

lili80
New member
Inregistrat: 2007-08-09
Mesaje: 63

Re: vreau si eu niste rsp pt avorturi ...ajutor pls...

buna
am si o curiozitate.... un avort lasa urme, adica la un control medicul isi poate da seama daca ai avorturi sau nu?

merci

Offline

 

#26 2007-08-17 11:17:22

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: vreau si eu niste rsp pt avorturi ...ajutor pls...

da...


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#27 2007-08-17 12:53:09

daniela1985
Full member
De la: ploiesti
Inregistrat: 2007-08-16
Mesaje: 438

Re: vreau si eu niste rsp pt avorturi ...ajutor pls...

depinde cand a fost facut si cum a fost facut...dk a fost facut cu aspiratorul am inteles ca nu se prea observa dar daca iti face cu "uneltele" da se vede...dupa un an de zile nu stiu daca mai este asa vizibil avortul...

Offline

 

#28 2007-08-17 14:24:14

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: vreau si eu niste rsp pt avorturi ...ajutor pls...

se poate afla ca ai avortat maxim o saptamina dupa interventie...dupa aceea, colul e inchis...nu stie nimeni


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#29 2007-08-17 14:25:30

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: vreau si eu niste rsp pt avorturi ...ajutor pls...

da??? pai atunci cand mergem la dictor de ce suntem intrebate daca avem nasteri si avorturi? cu ce scop ?


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#30 2007-08-17 14:26:44

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: vreau si eu niste rsp pt avorturi ...ajutor pls...

pentru ca trebuie sa le declari. fac parte din antecedentele tale fiziologice....daca tu declari ca nu ai avorturi ei nu pot decit sa te creada pe cuvint(ca ai nascut nu poti ascunde)


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#31 2007-08-17 14:28:08

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: vreau si eu niste rsp pt avorturi ...ajutor pls...

acum am inteles si eu dar sunt multe fete care au facut intrerupere de sarcina si apoi cand se duc la medic nu spun ca au facut sad


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#32 2007-08-17 17:41:04

scumpilici
New member
Inregistrat: 2007-08-11
Mesaje: 7

Re: vreau si eu niste rsp pt avorturi ...ajutor pls...

daniela i-a si fa ceea ce crezi tu ca e mai bine...poate ca nu ar trebui sa faci intrerupere de sarcina-ar trebui sa te gandeste ffff bine,,,is ff multe in joc,dar daca asa crezi tu ca e cel mai bine atunci fa-o.
Diferenta dinte anestezie locala si cea generala e urmatoarea-la cea locala doare orisicum,si o sa iti amintesti toata viata prin ce ai trecut,iar la cea totala dormi si nu stii nimik,dar faza e ca nu e recomandata- eee fffffffffffff periculoasa- risti sa ai probleme de sanatate dupa,asa se zice-si cica o anestezie generala iti scurteaza viata cu 5 ani...
  Fetelor sa stiti si voi ca anestezia totala nu e recomandata  de nici un medic- numai in situatii de urgenta cand e prea grav,dar in rest cea locala.... sunt fff multe riscuri si de aceeea. Parerea mea e ca ar trebui sa discuti fff deschis cu doctorita ta si sa iti explice ce ar fi mai bine sa faci in cazul tau si cum sa procedezi... multa bafta

Offline

 

#33 2007-08-17 17:59:28

daniela1985
Full member
De la: ploiesti
Inregistrat: 2007-08-16
Mesaje: 438

Re: vreau si eu niste rsp pt avorturi ...ajutor pls...

ms scumpilici pt sfat...eu am facut avort prin anestezie generala  (totala) si nu imi aduc aminte din ce s-a intamplat...
cat despre intrerupere nu am c face...trebuie sa o fac...nu am o situatie prea buna...iar ai mei nu prea stiu sa ma inteleaga...sa ma sprijine...

Offline

 

#34 2007-08-17 23:07:42

anamarius
Membru
Inregistrat: 2007-08-17
Mesaje: 1

Re: vreau si eu niste rsp pt avorturi ...ajutor pls...

buna, nu am stat sa ma familiarizez cu tot situl/ forumul, insa intreb aici, sper sa nu se supere nimeni--- am intrerupt acum 3 sapt o sarcina in urma unor sangerari abundente, eu vroiam sa tin sarcina, se intelege asta, insa s-a intamplat contrar vointei noastre... va povestesc si asta, daca intereseaza pe cineva, intrebarile mele sunt urmatoarele:- am programare abia pe 28 la medic, iar pana atunci intreb: - s-a depistat o infectie cu Chlamidia in urma unor analize, unui singur set; a fost prescris trat cu Azitrox 10 pastile ptr aman2, si cam atata! - dupa ce perioada vine menstruatia, 5-6 saptamani cumva?- la cat timp dupa curetaj se poate face dragoste (protejat din cauza infectiei cu chlamidia). mai multe despre chlamidia asta va rog, dar nu de pe net, ca asa citesc si eu, ci cazuri concrete, cum v-ati tratat etc. merci!

Offline

 

#35 2007-08-17 23:33:43

eclipsa
New member
Inregistrat: 2007-07-03
Mesaje: 83

Re: vreau si eu niste rsp pt avorturi ...ajutor pls...

doctoressa a scris:

eu recomand anestezia generala pentru intreruperea de sarcina...pentru ca nu e chiar anestezie in toata regula(cu intubare si toate alea)....iar cu anestezia locala experienta mea(mai bogata decit mi-as fi dorit-3 intreruperi de sarcina) doare...

Deci se poate ramane insarcinata chiar si in cazul folosirii - corecte -  anticonceptionalelor? Ma speriati... sad


I need some fine wine and you, you need to be nicer

Offline

 

#36 2007-08-17 23:38:56

ivy
Hero member
Inregistrat: 2007-03-21
Mesaje: 3613

Re: vreau si eu niste rsp pt avorturi ...ajutor pls...

unde scrie ca folosea pe atunci anticonceptionale? daca le iei corect, nu ai cum sa ramai insarcinata!


Just like a tattoo
I'll always have you...

Offline

 

#37 2007-08-17 23:43:26

air
New member
Inregistrat: 2007-08-14
Mesaje: 46

Re: vreau si eu niste rsp pt avorturi ...ajutor pls...

doctoressa , scuzama pt intrebarile indecente p care am sa ti le pun dar sunt foarte confuza. am fost tare fascinata de raspunsurile de pe acest forum si am inceput sa citesc tot mai mult.......insa acum .... citind am sezizat niste chestii care nu se mai leaga si iara sunt foarte ingandurata in ceea ce ma priveste pe mine.....pt ca nu stiu daca imi fac sau nu bine ac pe o perioada lunga d timp.......la intrebarea daca ac pot duce la infertilitate miai raspuns k iei de 7 ani ac si nai probl... intr-un sondaj de opinie ai scris in 2006 ca ai luat 13 ani ac apoi leai schimbat. iar aici citesc ca ai facut 3 avorturi........ ce sa mai cred??? k in anii in care ai luat antibebe desi luat ai ramas insarcinata si ai fost nevoita sa faci avort.....acum sa imi fac alte probleme??????? helpppppppppppppp..... nu mai inteleg nimic!!!!!!!!!!!!!1

Offline

 

#38 2007-08-17 23:55:02

annna
Hero member
Inregistrat: 2006-09-07
Mesaje: 2917
Site

Re: vreau si eu niste rsp pt avorturi ...ajutor pls...

mai oameni buni... doctoressa are cu ceva anishori mai multi decat noi... si e 100% clar ca avorturile alea sunt facute inainte de antibebe; din mom ce nu exista nici optiunea cu anestezia generala la avort; nu va mai panicati asa! doar nu credeti ca omul asta in care avem toate ataaat de multa incredere ar fi in stare sa ne sfatuiasca sa luam antibebe daca ar fi ceva in neregula cu ele... sau daca dansa ar fi avut probleme! sa fim serioase...

Ultima oara a fost editat de annna (2007-08-17 23:55:37)


El, poate e singurul ce poate
Sa-mi promita, sa ma minta ca o sa treaca toate... smile

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.