homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Machiaj..


#1 2007-05-27 19:35:43

angelaflory
Hero member
De la: F.City
Inregistrat: 2006-12-27
Mesaje: 2882

machiaj..

fete eu am ochisorii mici mici si cand ma machez par si ei mai mari dar nush stau si ma gandesc ca trebuie sa existe trucuri pentru a parea ca ai ochii mai mari si frumosi...stie cineva?


"Munceste ca si cum nu ai avea nevoie de bani. Iubeste ca si cand nimeni nu te-a facut vreodata sa suferi. Danseaza ca si cand nimeni nu te vede. Canta de parca nu te-ar auzi nimeni. Traieshte ca shi cum paradisul ar fi pe pamant ..."

Offline

 



#2 2007-05-27 19:46:57

_yohana_
Platinum member
Inregistrat: 2006-11-25
Mesaje: 16986

Re: machiaj..

uite-te la topicul cu modele de machiaj si poate gasesti ceva acolo care sa ti se potrivesca


expect the worst , hope for the best!

Offline

 

#3 2007-05-27 20:11:52

angelaflory
Hero member
De la: F.City
Inregistrat: 2006-12-27
Mesaje: 2882

Re: machiaj..

hmm pai m-am uitat dar nu am cum sa imi dau seama daca tipele au ochii mici si macheate arata asa ca in poza....


"Munceste ca si cum nu ai avea nevoie de bani. Iubeste ca si cand nimeni nu te-a facut vreodata sa suferi. Danseaza ca si cand nimeni nu te vede. Canta de parca nu te-ar auzi nimeni. Traieshte ca shi cum paradisul ar fi pe pamant ..."

Offline

 

#4 2007-05-27 20:14:03

dida
Insomniac member
Inregistrat: 2006-11-20
Mesaje: 6767

Re: machiaj..

daca ai ochi mici ...atunci fate cu dermatograf sau tus ... da nu in interior ... fati o dunga mica pe ploapa ... deasupra...si atunci o sa para mai mari


it doesn`t matter if the guy is perfect or the girl is perfect as long as they are perfect for each other

Offline

 

#5 2007-05-27 20:18:32

_yohana_
Platinum member
Inregistrat: 2006-11-25
Mesaje: 16986

Re: machiaj..

negrul in jurul ochilor iti face ochii mici,mi-a zis tipa la care ma machiez la ocazii speciale.


expect the worst , hope for the best!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2007-05-27 20:24:13

dida
Insomniac member
Inregistrat: 2006-11-20
Mesaje: 6767

Re: machiaj..

da nu negru in interior ... il faci pe ploapa deasupra ... orice make up artist profesionist zice asta ...  stii cum vreau sa zic ? nu te faci pe interior... faci dunga acolo langa gene tongue


it doesn`t matter if the guy is perfect or the girl is perfect as long as they are perfect for each other

Offline

 

#7 2007-05-27 20:33:34

angelaflory
Hero member
De la: F.City
Inregistrat: 2006-12-27
Mesaje: 2882

Re: machiaj..

pai eu asa ma fac ;wink dar nu e cine stie ce ...mie imi pac ochisorii mari mari :"> dar se pare ca n-am cum sa ii am :-< uffy ...cu dermatograf stiam si eu ca par mai mari...ms fete


"Munceste ca si cum nu ai avea nevoie de bani. Iubeste ca si cand nimeni nu te-a facut vreodata sa suferi. Danseaza ca si cand nimeni nu te vede. Canta de parca nu te-ar auzi nimeni. Traieshte ca shi cum paradisul ar fi pe pamant ..."

Offline

 

#8 2007-05-27 20:35:46

dida
Insomniac member
Inregistrat: 2006-11-20
Mesaje: 6767

Re: machiaj..

pai depinde si ce farduri folosesti ...  daca ai ochii mici nu trebuie sa folosesti farduri f deschise la culoare si sus si jos ... si sa le stii combina ... de ex dai cuu n fard mai inchis pe ploapa spre exterior si jos mai pe mijloc dai cam cu aceasi culoare ... si le mai combini


it doesn`t matter if the guy is perfect or the girl is perfect as long as they are perfect for each other

Offline

 

#9 2007-05-28 00:08:57

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: machiaj..

rimel si dermatograf...cu tusul ma abtin,ca mie imi micsoreaza ochii desi ii am f mari.

Offline

 

#10 2007-05-28 08:18:59

ela_is_sweet
Sr. member
Inregistrat: 2006-08-10
Mesaje: 1309

Re: machiaj..

sprancenele sa ti le pieptani intodeauna in raspar si apoi in sus, in sensul lor de crestere..farduri sa folosesti culori sidefate alb, bej, auriu (au tendinta de a da un efect de marire.evidentiaza cat mai bine albul ochilor.poti folosi un creion deschis la culoare ( pe pleaoapa inferioara- unde alte fete se dau cu negru..tu poti sa te dai cu alb si cand te dai cu rimel separa cat mai bine genele pentru a da un efect cat mai bun de deskidere a ochilor. big_smile si cam atata stiu eu...sper sa=ti fie de ajutor....eu am ochii potriviti dar ii vreau mai mari...si cel putin faza cu pieptanatul genelor o fac mereu big_smile imi da impresia ca mi se mareste arcada big_smile

Offline

 

#11 2007-05-28 23:31:10

senorita
Insomniac member
De la: CucuruZU :))
Inregistrat: 2006-08-13
Mesaje: 6772

Re: machiaj..

e un catalog AVON.. o brosura si un DVD.. pe care l-au primit recent toti reprezentantii.. si sunt poze cu modele de machiaj... pas cu pas cum s-au realizat.. si e si ceea ce ai cerut tu.. cu fotografie "inainte" si "dupa". Vorbeste cu vreun reprezentant... sa te ajute.. eu am cautat online dar nu am gasit decat http://www.avoncosmetics.ro/PRSuite/vba … onala.html Intra in stanga la machiaj
bafta


Gimme my summer back! sad
Ready? Steady... Go!

Offline

 

#12 2007-05-29 08:35:25

angelaflory
Hero member
De la: F.City
Inregistrat: 2006-12-27
Mesaje: 2882

Re: machiaj..

ms ela_is_sweet chiar sunt interesante trucurile tale mai ales cea cu sprancenele ...o sa incerc big_smile si seniorita ms de link...ce m-am mai jucat wink)


"Munceste ca si cum nu ai avea nevoie de bani. Iubeste ca si cand nimeni nu te-a facut vreodata sa suferi. Danseaza ca si cand nimeni nu te vede. Canta de parca nu te-ar auzi nimeni. Traieshte ca shi cum paradisul ar fi pe pamant ..."

Offline

 

#13 2007-05-29 08:52:10

ela_is_sweet
Sr. member
Inregistrat: 2006-08-10
Mesaje: 1309

Re: machiaj..

cu placere angelaflory  .eu sunt reprezentatn avon..nu e mare branza carticica aceea...in mare e ceea ce stiam deja si ceea ce ti-am zis si tie smile si acolo scrie asa :CUM POTI MARI OCHII MICI :evidentiaza cat mai bine albul ochilor.deseneaza o linie f subtire pe linia genelor de pe pleoapa superioara doar pt a evidentia forma ochilor.aplica un contur pentru ochi deschis la culoare pe pleoapa inferioara pt a evidentia cat mai bine albul ochilor.arcuieste bine genele aplicand mascara si apoi separa-le pentru a realiza astfel un efect cat mai bun de deskidere a ochilor.    atata scrie in carticia aia.iar dvd-ul...pai arata nijte tipe cum le machiaza....nu mi s-a parut ceva spectaculos.ma asteptam la un machiaj mai complicat...toata lumea stie sa dea cu o pensula la ochi si cu oleaCA de rimel...eu vroiam sa vad ceva mai glamorous..asa de seara, mai complicat....

Offline

 

#14 2007-05-29 10:46:17

angelaflory
Hero member
De la: F.City
Inregistrat: 2006-12-27
Mesaje: 2882

Re: machiaj..

se straduie si ei tongue


"Munceste ca si cum nu ai avea nevoie de bani. Iubeste ca si cand nimeni nu te-a facut vreodata sa suferi. Danseaza ca si cand nimeni nu te vede. Canta de parca nu te-ar auzi nimeni. Traieshte ca shi cum paradisul ar fi pe pamant ..."

Offline

 

#15 2008-09-08 20:22:14

pitzipoank
Insomniac member
De la: ...casuta cu vise
Inregistrat: 2008-06-17
Mesaje: 7988

Re: machiaj..

ne mutam aici??


Inainte de a-ti ascuti creionul pentru conturul ochilor sau al buzelor, tine-l in frigider pentru 10 minute. Se va intari si varful nu i se va rupe in timp ce-l ascuti.

Ultima oara a fost editat de pitzipoank (2008-09-08 20:27:20)


"Nu inţeleg cum o femeie poate ieşi din casă nearanjată - e o lipsă de politeţe. Şi nu poţi şti niciodată, poate chiar aceea este ziua in care-ţi intalneşti destinul. Iar in faţa destinului trebuie să apari cit poţi tu de frumoasă." Coco Chanel
roccolino big_smile http://www.youtube.com/watch?v=uyLU3qQw … re=related

Offline

 

#16 2008-09-08 20:26:58

roxanikuta
Hero member
Inregistrat: 2007-09-18
Mesaje: 3933

Re: machiaj..

dap, vreau si eu sa mai invat cate ceva... wink pitzi da`i drumul rock puss


I LOVE YOU is 8 letters....so is BULLSHIT... big_smile

Offline

 

#17 2008-09-08 20:27:42

GreenBubbles
Insomniac member
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 8211

Re: machiaj..

da big_smile
eu stiam k are legatura cu guritza treaba aia cu aplicatul rimelului


i love my King!! the most beautiful leonberger ever hjarta

Offline

 

#18 2008-09-08 20:28:50

GreenBubbles
Insomniac member
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 8211

Re: machiaj..

tineti crema anticearcan in frigider,dak puteti. cand o aplicati e si mai buna pt k fiind rece,dezumfla mai bine pungile de sub ochi si diminueaza si mai k lumea cearcanele big_smile


i love my King!! the most beautiful leonberger ever hjarta

Offline

 

#19 2008-09-08 20:32:03

Chocolate22
Insomniac member
De la: cer pana la pamant
Inregistrat: 2007-11-28
Mesaje: 9137

Re: machiaj..

e bine de stiut big_smile


Daca esti fata, citeste!!!
postez aici de bligdizeala ... sau ca sa ma bag in seama dumbom
copil botos sad cate stele verzi vezi atatia pupici iti trimit, daca nu le vezi spune si rezolvam prin 2 palme

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.