homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Sex inainte de 18 ani.-2


#20 2007-05-31 10:52:30

baciu
Insomniac member
Inregistrat: 2007-02-25
Mesaje: 6315

Re: Sex inainte de 18 ani.

15 ani este o varsta foarte frageda. Pe atunci aveam alte preocupari. Citeam romane interesante pe care apoi le discutam cu un bun prieten. Schimbam pupicuri cu cate vreun baiat si mai mult nu. Iar barbatii la varsta de 23, 24 ani sunt inca niste "bebelusi" dupa parerea mea. Bineinteles exista exceptii.


Unde dragoste nu e, nimic nu e.

Offline

 

#21 2007-05-31 10:54:44

Mandy
Hero member
De la: Bucuresti most of the time
Inregistrat: 2006-04-15
Mesaje: 3287

Re: Sex inainte de 18 ani.

E la mine in liceu o fata care acum 2 ani(era intr-a 9-a)a fost gasita in baie la Casa de cultura,facand o felatie prietenului ei,si nu era ascunsa undeva sau ceva de genu'.Asta in timp ce in incinta Casei de cultura se desfasura un festival de muzica...Si cand a intrat o colega de-a ei si a vazut-o,aia doar i-a facut cu mana,in timp ce presta in continuare big_smile.Asta in ideea ca asa cum a spus si deadrose,unele fete aparent inocente sunt cam pe dos..

Offline

 

#22 2007-05-31 10:55:01

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Sex inainte de 18 ani.

maturizarea se produce toata viata,
deci va exista intotdeauna gandul"vaaai,ce imatur eram atunci"
cat despre sex dupa 18 ani...mi se pare o prostie...pentru ca,daca devii major,nu inseamna neaparat ca esti pregatit pentru asa ceva.


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#23 2007-05-31 11:13:14

baciu
Insomniac member
Inregistrat: 2007-02-25
Mesaje: 6315

Re: Sex inainte de 18 ani.

Nu zice nimeni ca trebuie sa-ti incepi viata sexuala dupa varsta de 18 ani insa nici la 14, 15 ani nu gasesc normal. Cum ramane cu copilaria, adolescenta? Eu consider ca la 15 ani esti inca copil si chiar atat de informat despre toate riscurile nu esti. Si cel mai cras este cand copii nasc copii.


Unde dragoste nu e, nimic nu e.

Offline

 

#24 2007-05-31 13:04:25

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: Sex inainte de 18 ani.

Anca19 a scris:

Este o mare greseala pentru o fata sa isi inceapa viata sexuala inainte de 17-18 ani? Se stie ca la maturitate va avea dificultati in a simti adevarata placere, si de ce nu, adevarata dragoste, daca face acest pas.

Sincer, scrutind in existenta mea de femeie care si-a inceput viata sexuala la 16 ani intr-un mod complet nepotrivit trebuie sa iti spun ca acest "se stie" e complet fals
In ceea ce priveste inocenta...eu si acum pot sa par foarte inocenta daca vreau...nu inseamna ca si sunt


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2007-05-31 16:31:29

Lelaina
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-02-02
Mesaje: 4397

Re: Sex inainte de 18 ani.

plus k deja valul de informatii caracterisitc generatiei noi..sa zik astia ceva mai mici de 15 ani este foarte puternic...stiu ce e aia felatie si toate cele..si yo la 14 ani,ink mai aveam idei naive...ganditi-va numa k in scoala primara te invatza deja k nu e aia barza care aduce copii...noi am aflat toate astea mult mai tarziu...


Poor is the man whose pleasure depends on another

Offline

 

#26 2007-05-31 19:55:20

_yohana_
Platinum member
Inregistrat: 2006-11-25
Mesaje: 16986

Re: Sex inainte de 18 ani.

Anca19 a scris:

La 17 ani nu poate decat sa se poarte ca un om matur, sa pretinda, sa se prefaca pentru a parea interesant, sa fie el cu adevarat... imposibil. Barbatii incep sa fie cu adevarat maturi abia dupa 23 ani.

nu e neaparat.iubitul meu are 19 si uneori am impresia e mult prea matur pt acesta varsta.


expect the worst , hope for the best!

Offline

 

#27 2007-05-31 19:57:38

ivy
Hero member
Inregistrat: 2007-03-21
Mesaje: 3613

Re: Sex inainte de 18 ani.

oana a scris:

iubitul meu are 19 si uneori am impresia e mult prea matur pt acesta varsta.

depinde f mult de modul in care a fost crescut, de greutatile prin care a trecut... unii se maturizeaza mult mai devreme decat altii, eu cred ca depinde f mult de experienta de viata a fiecaruia.


Just like a tattoo
I'll always have you...

Offline

 

#28 2007-05-31 20:04:40

_yohana_
Platinum member
Inregistrat: 2006-11-25
Mesaje: 16986

Re: Sex inainte de 18 ani.

asa e.a trecut prin foarte multe.e foarte important cum tratezi lucrurile si ce atitudine iei in fiecare situatie


expect the worst , hope for the best!

Offline

 

#29 2007-05-31 21:09:15

Anca19
New member
Inregistrat: 2007-05-27
Mesaje: 30

Re: Sex inainte de 18 ani.

Prin atitudine nu face decat sa-si creeze o imagine. In schimb o hotarare nu are cum sa o ia la fel de sigur cum o ia un om matur in gandire. Prin ce putea sa treaca pana la 19 ani, Doamne fereste de probleme in familie, in rest ce?

Ultima oara a fost editat de Anca19 (2007-05-31 21:09:29)


mda...

Offline

 

#30 2007-05-31 21:16:00

tres.malade
Banat
Inregistrat: 2007-05-31
Mesaje: 313

Re: Sex inainte de 18 ani.

draga anca... eu mi-am inceput viata sexuala la 14 ani ... prietena mea cea mai buna care e mai mai mai mare decat mine ii este frica sa faca acest pas... singurul motiv pentru care am facut-o la o varsta asa frageda este faptul ca m-am maturizat foarte repede si privesc lumea cu ochii unui adult. stiam de atunci si ce riscuri implica si cat de important este acest lucru, si persoana cu care o fac.. si a meritat... fara nicio remuscare , fara regret, fara grija ,fara nimic.. (desigur luasem masuri de protectie si eu si el si am discutat si deschis despre asta) ! doar mai multa dragoste pentru baiat ! -  iar lumea de pe strada imi da 18-20 ani cand ma vad.. dar in fine.. unii se maturizeaza mai repede..



edit: avea o persoana apreciata de pe forum un status foarte intelept.. ceva cam asa: " sexul este intre 2 persoane care se iubesc sau 2 persoane care iubesc sexul smile"

Ultima oara a fost editat de tres.malade (2007-05-31 21:17:00)

Offline

 

#31 2007-05-31 21:19:36

persifona
Vizitator

Re: Sex inainte de 18 ani.

big_smile Pai cam asa e tongue

 

#32 2007-05-31 21:20:03

Anca19
New member
Inregistrat: 2007-05-27
Mesaje: 30

Re: Sex inainte de 18 ani.

Cu siguranta te ajuta aspectul fizic. Vei vedea ca atunci cand vei avea 20 ani vei gandi altfel si tot asa, ne maturizam pana la o varsta cand incepem sa dam inapoi, devenim iar copii la batranete smile


mda...

Offline

 

#33 2007-05-31 21:29:35

tres.malade
Banat
Inregistrat: 2007-05-31
Mesaje: 313

Re: Sex inainte de 18 ani.

aaa da... si aspectul fizic ar conta....... compara o fata ca mine ( talie, solduri generoase, fund generos, poate prea generos, 85 la sutien - dotari ca de nissan big_smile  - si femeie ) - compara o fata ca mine cu o fata de 14 ani fara sani, fara nimic, probabil cu niciun fir de par etc si poate nici cu menstruatia venita... daca o fata asa nedezvoltata si-ar incepe viata sexuala, ar putea avea complicatii mai tarziu, nu?

Offline

 

#34 2007-05-31 21:31:06

tres.malade
Banat
Inregistrat: 2007-05-31
Mesaje: 313

Re: Sex inainte de 18 ani.

( scuze daca-i dublu post) - vai ancaaa ce mi-ai amintit !!!! rotfl2))))) - - - -  era o zicala care i-o ziceam mamei ...



".. schimba-mi scutecele si spala-ma acum ca apoi eu sa te spal si sa-ti schimb scutecele"

Offline

 

#35 2007-06-01 11:44:07

spring24
Full member
De la: Nowhere
Inregistrat: 2007-03-21
Mesaje: 505

Re: Sex inainte de 18 ani.

eu mi-am inceput viata sexuala la 18 ani si 8 luni..tin minte si acuma ziua..tongue bine ..n-au trecut decat aproape 2 ani..s-a intamplat cu un prieten pe care il aveam de 3 ani si ceva...ne vedeam mai rar..dar ne iubeam cica tongue...el pe mine ft mult..si am vrut sa fac acest pas pentru ca stiam ca ma iubeste si ca nu vroia doar asta de la mine..bineinteles am fost pregatita psihic, asta a contat cel mai mult pt mine.smile

Offline

 

#36 2007-06-04 23:26:45

yoo_bogdan89
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-06-04
Mesaje: 461

Re: Sex inainte de 18 ani.

hai sa spunem putin lucrurilor pe nume deci idea e ca noi majoritatea tinerilor adica (14-17) ani am rama intipariti in minte cu vorba profesoarei de anatomie din clasa a 8 cand zicea ca daca iti incei viata sexuala de la o anumita varsta intre 14-25 de ani la fete si nu ami stiu la betzi cica nus ce boala faci.........O MARE VRAJALA........parera mea dar asta nu mai conteaza.........deci 1 daca ai persoana potrivita langa tine si crezi ca merita sa o faceti findca a 2 zi dupa va veti trezi tot unul langa altul e ok dupa mine.....2 estim apt sexual la fete cam de la vasta de 15 ani dupa venirea menstruatie........baetzi cam de la 14 ani.......3.....te poate ajuta intr-o mare masura in viata dobandirea si specializarea in viata sexuala deci unde vreau sa ajung aici am refer la betzii ajungi cam pe la vasta de 20 de ani si chiar credema nu cred ca ai vrea sa dai peste femeia perfecta pentru tine is sa nu ai experienta si sa o intrebi pe ea ce trebuie sa faci........findca tu trebuie sa sti si sa fi BARBAT......adica sa preiei controlu si sa si il deti.....la fete este ami simplu findca de obicei se zice ca baiatul trebuie sa aibe experienta daca fata este virgina si asa si e e o mare gresala la o fata sa o faca cu cineva fara experienta findca nu sstie cu ce se papa si nu stie ce trebuie facut.....din propria experienta vo zic......in concluzie unul dintre ei trebuie sa aibe xeperienta.........parerea mea ca viata sexuala se incepe de la varste fragede nu trebuie sa astepti nus cat timp findca nu o faci cu respectivul va veni celalant si o sao faci cu el adica mai devreme sau mai tarziu tot aia este aceiasi palcere totul e sa fi pregatit sihic adica sa nu regreti a 2 zi a 3  sau dupa o sapotamana ca nu trebuia sa o faci..........(si cate maia am de zis dar imi este somn)......va continua

Offline

 

#37 2007-06-04 23:43:37

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: Sex inainte de 18 ani.

in primul rand...incearca sa scrii mai "inteligibil" ca esti cam greu de urmarit. si 2 - din punct de vedere medical esti in regula pt inceperea vietii sexuale de la 12-14 ani ca si fata (in functie de menstruatie) si 14-16 ani ca si baiat, dar mai exista si varsta psihologica...chiar daca o fata este fizic pregatita este f posibil ca ea inca sa vrea sa se joace, sa flirteze, sa se indragosteasca si nu neaparat sa faca sex. ca baietii sunt in stare si psihic de la varste fragede e alta poveste. cert e ca o fata-femeie in devenire nu trebuie fortata nici santajata sentimental sa faca sex daca nu o vrea. organismul ei stie de ce si ii va transmite semnalul potrivit la momentul potrivit....si in mometul in care exista sentimente puternice intre cei 2 nu cred ca isi pune niciunul dintre ei problema experientei...


mami de minuni hjarta

Offline

 

#38 2007-06-04 23:46:40

annabel
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-01-15
Mesaje: 36351

Re: Sex inainte de 18 ani.

eu_vreau a scris:

in primul rand...incearca sa scrii mai "inteligibil" ca esti cam greu de urmarit. si 2 - din punct de vedere medical esti in regula pt inceperea vietii sexuale de la 12-14 ani ca si fata (in functie de menstruatie) si 14-16 ani ca si baiat, dar mai exista si varsta psihologica...chiar daca o fata este fizic pregatita este f posibil ca ea inca sa vrea sa se joace, sa flirteze, sa se indragosteasca si nu neaparat sa faca sex. ca baietii sunt in stare si psihic de la varste fragede e alta poveste. cert e ca o fata-femeie in devenire nu trebuie fortata nici santajata sentimental sa faca sex daca nu o vrea. organismul ei stie de ce si ii va transmite semnalul potrivit la momentul potrivit....si in mometul in care exista sentimente puternice intre cei 2 nu cred ca isi pune niciunul dintre ei problema experientei...

subscriu!

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.