homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Parul-14


#248 2011-04-29 22:36:55

hai_faiv
Hero member
De la: bubulina gospodina
Inregistrat: 2008-08-18
Mesaje: 2364

Re: parul

cora..nu iti recomand extensii... strica radacina firului de par, eventual daca iti iei din acelea Clip-on, care se pun destul de greu si astea din romania nu prea sunt de calitate.

sincer, mie imi place enorm parul tau. il tin minte de cand era concursul de miss hjarta  rodnar (mda..cu acele chestii naspa cand am participat si eu lol in fine, amintiri ). chiar imi place mult cum te prinde pana pe umeri, mai ales intr-una din poze erai superba (mai ales parul, ondulat putin spre exterior.... ).
nu ma gandeam sa nu iti convina de Mister Hair. Obraznicul! rotfl2


When morals decline and good men do nothing, evil flourishes. A society unwilling to learn from past is doomed. We must never forget our history.

Offline

 



#249 2011-04-30 09:02:11

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: parul

mersi tare mult hi5 puss s-a schimbat oricum coafura de atunci, am breton si nu mai e asa rasucit in exterior desi mi-ai dat o idee buna, tot azi voiam sa il coafez mai special, il fac asa big_smile
nu e ca nu imi place, e frumos si disciplinat, dar il vreau lung, mult mai lung lol am si eu o tacaneala tongue ah si sa nu se mai despice   rock

stiu si eu ca strica. stiu la fel ca nu trebuie sa te speli tu acasa, trebuie sa mergi la salon sa te spele. asa as face-o lol ca am cine sa mi le puna si sa imi bibileasca parul. dar e una din ideile indraznete si prostesti pe care nu o apuci sa o pui in practica tongue va ramane la stadiul de idee tongue


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#250 2011-04-30 13:04:03

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: parul

ok, azi m-am spalat iar. am stat 3 ore jumate cu ulei in par si apoi m-am spalat si clatit cu gaz. ma ustura pielea capului ca naiba lol am pus 5 litri de apa si cam 3 capacele de sticla de apa, am dat si cu apa curata dupa putin si tot ma ustura. sper sa nu ajung sa imi nenorocesc scalpul si parul cesafac

Ultima oara a fost editat de coraline (2011-04-30 13:04:22)


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#251 2011-04-30 13:07:16

Jacqui
Platinum member
Inregistrat: 2008-09-18
Mesaje: 18826

Re: parul

oai, undi gasesc gaz de asta ? rotfl

Offline

 

#252 2011-04-30 13:40:07

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: parul

jac la noi se gaseste in benzinarii, e gaz lampant. poate gasesti si la tine big_smile

nu imi simt pielea capului lol sta umflat, pufos asa lol si arata bine. e ceva de marti pana sambata sa tina... si azi era chiar ok, nu era gras dar trebuia spalat insa, se vedea ca nu e proaspat.

Ultima oara a fost editat de coraline (2011-04-30 13:41:03)


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

 Publicitate


loading...

#253 2011-04-30 14:38:29

StarBaby
Full member
Inregistrat: 2011-01-03
Mesaje: 168

Re: parul

Apropo de apa de Cluj [ sa spunem asa big_smile]..eu nu cred ca are neaparat o problema...[depind si in ce cartier stai va jur...de exemplu in zorilor...Bleah`..nu pot bea apa aia sub nici o forma]...cred ca tine de parul fiecaruia....poate al unora ne este mai rezistent...altora nu...si depinde si cum e obisnuit...eu de exemplu nu am nici o problema...probabil de ce e obisnuit cu apa de aici.


Am invatat ca trebuie sa iubesti...ca sa poti fi iubit !

Offline

 

#254 2011-05-01 13:41:17

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: parul

cora, deci gaz lampant din benzinarii?
ca tare ma bate gandul si pe mine sa incerc smile


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#255 2011-05-01 14:23:17

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: parul

da poke, exact. pe net am gasit multe metode de utilizare, majoritatea implica amestecarea cu ulei de ricin si pus la radacina (versiune care am incercat-o si eu) insa mi-a ingrasat parul foarte mult, contrar asteptarilor (toti spuneau ca tocmai, parul nu se ingrasa dela asta). asa ca am ramas doar la uleiul de ricin la radacina si gaz la clatire, versiune de care sunt foarte incantata.


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#256 2011-05-01 15:08:32

sophie
Addicted member
De la: Atlantis
Inregistrat: 2008-02-19
Mesaje: 11424

Re: parul

coraaaa, inseamna ca trebuie sa incerc si eu big_smile
nu treci si tu pe mess? chicot

Offline

 

#257 2011-05-01 15:40:17

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: parul

si eu o sa ma bag lol


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#258 2011-05-01 15:46:28

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: parul

soph nu sunt acasa   rodnar cand ajung dau un buzz big_smile


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#259 2011-05-01 18:12:01

hai_faiv
Hero member
De la: bubulina gospodina
Inregistrat: 2008-08-18
Mesaje: 2364

Re: parul

da da smile e foarte bun gazul fetelor .. in cluj nu a gasit nimeni gaz lampant? ca eu de acasa mi-l aduceam ... si vreau iar sa ma bag la o cura din 7 mai...


When morals decline and good men do nothing, evil flourishes. A society unwilling to learn from past is doomed. We must never forget our history.

Offline

 

#260 2011-05-01 18:40:11

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: parul

am ajuns acasa tongue intrebare: azi as vrea sa ma spal iar pe cap caci dupa o noapte in club parul..nu arata asa de bine, e imbacsit de la fum si transpiratie. o avea ceva daca ma spal si ma dau iar cu gaz? nustiu


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#261 2011-05-01 20:32:11

hai_faiv
Hero member
De la: bubulina gospodina
Inregistrat: 2008-08-18
Mesaje: 2364

Re: parul

nu e nicio problema smile cu cat mai des, cu atat mai bine (din privinta gazului)... doar sa nu ti se ingrase din cauza spalarii la timp relativ scurt, altceva nu e.


When morals decline and good men do nothing, evil flourishes. A society unwilling to learn from past is doomed. We must never forget our history.

Offline

 

#262 2011-05-02 13:18:09

denise_dd
Full member
Inregistrat: 2011-04-17
Mesaje: 923
Site

Re: parul

coraline a scris:

da poke, exact. pe net am gasit multe metode de utilizare, majoritatea implica amestecarea cu ulei de ricin si pus la radacina (versiune care am incercat-o si eu) insa mi-a ingrasat parul foarte mult, contrar asteptarilor (toti spuneau ca tocmai, parul nu se ingrasa dela asta). asa ca am ramas doar la uleiul de ricin la radacina si gaz la clatire, versiune de care sunt foarte incantata.

Si mai exact cum faci ? Tii uleiul de ricin o noapte ? Si apoi dimineata te speli cu gazul lampant ?

Voi stiti cam cat ar costa ? Si cam cat va luati voi ? :">

Ar fi bine daca as face asa : pun uleiul de ricin, il tin o noapte , dimineata ma samponez bine sa scap de ulei, apoi ma clatesc cu 2 capace/lighean  de gaz lampant, apoi cu un ser pentru varfuri si sa ma usuc cu feonul ? big_smile

Eu am parul foarte rar acum si lung, cam pana la coate , avand 170 cm ... Si imi pare rau ca este lipsit si de volum si as incerca si eu asta sad Si cam de cate ori sa folosesc gazul lampant ? La fiecare spalare ?  Imi cer scuze daca sunt a 1000a persoana care tot pune intrebarile astea ! Va pup ! Si va multumesc mult ! >big_smilepuss  big_smile

Offline

 

#263 2011-05-02 19:29:27

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: parul

Nu tin uleiul de ricin noaptea pentru simplul motiv ca dorm foarte chinuita si m-as trezi toata uleioasa si mozolita lol

amestec uleiul de ricin cu vitamina A, pun la radacina, pe lungime dau cu ulei de masline si stau 2-3 ore...si mai mult, ca in general imi pun sambata dimineata si ma apuc de curatenie, cand termin curatenie, ma spal si pe cap.
ma samponez de 3 ori, dau cu balsam, ma clatesc cu apa curata si apoi cu apa cu gaz.

eu am o sticluta mai mare unde torn ulei de ricin si vitamina A, in general foloseam cate o sticluta din fiecare la fiecare aplicare.

dupa aceea ma dau cu un balsam leave in anti varfuri despicate si ma usuc cu foehnul. perie am din lemn si una rotunda din fire naturale. asta pentru ca stiu ca este foarte importanta si peria pe care o foloseste. pe ele le spal dupa ce ma spal si eu pe cap.

da, am sa folosesc gazul la fiecare spalare. eu ma spal cam de 2 ori pe saptamana, o data pe saptamana (sambata) punand si ulei in par.


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#264 2011-05-02 19:35:16

denise_dd
Full member
Inregistrat: 2011-04-17
Mesaje: 923
Site

Re: parul

Cora, multumesc foarte mult !!!  Am si eu acum acasa o sticluta de 100ml de ulei de ricin, o sa incerc sa imi pun acum in par si poate ma spal pe la 10 [pentru ca mai tarziu scade presiunea apei :-L ] O sa imi iau si vitamina A si gaz lampant si o sa urmez sfaturile voastre >  puss  applause  Acum ma apuc de niste varinate la fizica  cesafac  cascat

Offline

 

#265 2011-05-02 19:52:47

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: parul

mult succes denise big_smile poti sa iti pui ulei si pe varfuri daca vrei sa previi varfurile despicate, uleiul de ricin este foarte bun pentru tot big_smile


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#266 2011-05-02 20:41:45

hai_faiv
Hero member
De la: bubulina gospodina
Inregistrat: 2008-08-18
Mesaje: 2364

Re: parul

fetelor..vitamina A unde pot gasi? ca oriunde intreb mi se spune ca nu se mai fabrica... sad

voi uleiul de ricin il gasiti la sticlute mari? unde? ca eu gasesc la plafar doar in sticlute de 20g si la parul meu lung.. rotfl2 imi trebuie sa cumpar tot stocul


When morals decline and good men do nothing, evil flourishes. A society unwilling to learn from past is doomed. We must never forget our history.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.