homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Parul-25


#457 2011-05-18 22:46:59

*joy*
Insomniac member
Inregistrat: 2011-02-09
Mesaje: 7760

Re: parul

Da cora,te rugaaaaaaam big_smile

Offline

 



#458 2011-05-18 22:49:32

denise_dd
Full member
Inregistrat: 2011-04-17
Mesaje: 923
Site

Re: parul

Cora se lasa asteptata, observi Bia ?rotfl

Offline

 

#459 2011-05-18 23:28:26

*joy*
Insomniac member
Inregistrat: 2011-02-09
Mesaje: 7760

Re: parul

Da lol

Cora,cora,cora  majoreta  majoreta

Offline

 

#460 2011-05-18 23:35:09

kathrynn
Hero member
Inregistrat: 2009-08-24
Mesaje: 2680

Re: parul

coraline a scris:

ok deci  nails

day one

1. intotdeauna, daca va spalat pe cap cu sapun, de orice tip, sa va clatiti cu apa in care puneti o lingura de otet sau zeama de lamaie. dar NEAPARAT! pentru a neutraliza apa dura. altfel parul va fi aspru si lipsit de stralucire

asta ar insemna sa ma clatesc in lighean, nu? pffuuuu, deja devine prea complicat  supa

apropo, eu am inceput sa ma spal cu sapun de casa, da chiar de casa, facut de bunica acum nu stiu cata vreme. Frec odata parul cu el, sa se degreseze si asa se face ca nici nu pot sa-mi trec degetele peste el sau prin el, deloc alunecos, scartaie foarte tare.
Apoi o tura de sampon ca sa-l linisteasca dupa agresiune si apoi masca sau balsam.

Am observat aseara ca la radacina intr-adevar era mai teapan dar pe lungime (unde am pus balsam) e foarte moale si pufos. Sunt curioasa cat de repede se ingrasa acum ...


Shorty, we can switch positions
From the couch to the counters in my kitchen

Offline

 

#461 2011-05-18 23:50:00

*joy*
Insomniac member
Inregistrat: 2011-02-09
Mesaje: 7760

Re: parul

kath,interesant. Sa ne tii la curent
Eu mi-am dat zilele trecute cu ulei de maslina,si am dat si la radacina,si s-a ingrasat. De retinut,sa nu mai aplic la radacina smile

Offline

 

 Publicitate


loading...

#462 2011-05-19 17:16:19

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: parul

rotfl ma scuzati fetelor, insa nu pun poza tongue din spate nu se vede mare lucru iar din fata .... eeeeh, nu vreau sa imi arat fata tongue poate daca iese ok din spate fac o poza.

deci, m-am lamurit. kath nu e vorba sa te speli la lighean, eu nu as face asa ceva pentru nimic in lume. insa la final, dupa ce te speli, dai cu balsam, clatit etc pui in lighean 2-3 litri de apa si o lingura de otet, clatesti si asta e.

e nashpa rau faptul ca mi-a asprit firele zdravan, volum wow insa....firul in esenta este moale. fiind asprit, cand ma pieptanam nu mai aluneca peria prin fire si le smulgea. asa ca acum m-am spalat pe cap (nu de nevoie ca nu s-a ingrasat saracul, dar prea era aspru) si l-am clatit cu apa cu otel si apoi cu gaz. s-a simtit la mana ca s-a inmuiat. imi pare rau ca l-am chinuit, pentru ca il iubesc tare mult si sper doar sa nu se despice firele supa

acum sunt cu prosopul in cap, cand ma usuc va spun daca a mers si daca chiar merita samponul acesta sapun.


kath sapunul nu agreseaza. parul ramane aspru pentru ca sapunul in contact cu apa dura lasa reziduuri. asa era de cand ii hatul, insa acum apa este dura, pe vremea lui bunica nu era asa. pentru a neutraliza apa dura trebuie clatit parul cu apa cu otet sau cu zeama de lamaie. parerea mea sincera este daca te speli cu sapun, nu mai da cu sampon, ca nu rezolvi chiar nimic. sapunul este muuult mai bun pentru par pentru ca nu distruge uleiurile naturale ale scalpului ca samponul. daca te clatesti cu apa "neutralizata" ar trebui sa fie totul ok.

Ultima oara a fost editat de coraline (2011-05-19 17:17:54)


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#463 2011-05-19 17:18:08

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: parul

cora, nu stiu, eu nu mi-as da cu ceva care usuca daca as avea deja parul uscat / despicat
apropo de sampoane solide, foarte bun e Karma Komba de la Lush, eu l-am folosit ceva timp, pana cand in mod inexplicabil nu l-am mai suportat si am facut matreata de la el

Offline

 

#464 2011-05-19 17:19:40

*joy*
Insomniac member
Inregistrat: 2011-02-09
Mesaje: 7760

Re: parul

cora,sa stii ca si eu imi iubesc parul big_smile Si radea tot timpul fostul de mine cand ii ziceam ca cel mai mult imi iubesc parul lol

Offline

 

#465 2011-05-19 17:21:04

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: parul

samponul oricum usuca nustiu cel putin la mine. asta macar ar fi mai natural...subliniez "mai" tongue pana ma apuca pe mine si imi fac singura samponul in casa. eh, zic eu ca o saptamana de teste nu o sa il distruga iremediabil, macar incerc si vad cum e...


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#466 2011-05-19 17:22:06

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: parul

poti sa folosesti un sampon fara SLS si o sa vezi ca nu mai usuca

Offline

 

#467 2011-05-19 17:23:33

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: parul

in 10 min ma usuc, vedem daca si cu apa cu otel si cu gaz este inca aspru. daca da, e clar ca nu e pentru parul fin si moale desi....ce volum aveam supa


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#468 2011-05-19 17:24:19

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: parul

pai de cate ori vrei sa-l speli intr-o sapt? huh
ma gandesc ca puteai doar sa-l clatesti acum, nu sa-l si speli, daca nu era cazul. il cam stresezi daca toata ziua ii faci cate ceva. plus ca volumul ala rezultat din par aspru, nu-mi suna bine hmm

Offline

 

#469 2011-05-19 17:25:46

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: parul

gazul nu stiu, dar otetul sigur degreseaza, deci ti-l face mai aspru  nustiu

Offline

 

#470 2011-05-19 17:27:09

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: parul

anca il spal de 2 ori pe saptamana, chiar nu consider ca e mult. acum insa ce voiai sa fac? sa stau cu parul aspru si incurcat si dupa 3 zile sa il clatesc? ca numai curat nu mai e dupa 3 zile, mai mult il naclaiam. incerc sa vad cum e blestematia asta, doar nu o sa imi pice ca o saptamana asta l-am spalat de 3 ori in loc de 2, altele se spala zilnic si nu au nici pe naiba


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#471 2011-05-19 17:30:50

*joy*
Insomniac member
Inregistrat: 2011-02-09
Mesaje: 7760

Re: parul

Fetelor,e vreo problema daca spal parul cam des? Des,adica o zi da,una nu.

Offline

 

#472 2011-05-19 17:32:25

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: parul

heimdall a scris:

poti sa folosesti un sampon fara SLS si o sa vezi ca nu mai usuca

Ce e SLS? Scuzati ignoranta. Oricum am eu vaga impresie ca se gaseste in majoritatea sampoanelor.

Bia, in timp s-ar putea sa se rareasca, plus ca spalandu-l des, se ingrasa des. Ziceam eu mai demult ca abia astept sa vina vacanta sa pot sta cu el nespalat mai multe zile, ca doar il prind in coada si pe bicicleta nu ma vede nimeni lol Acum am reusit sa il reduc la 3 spalari pe saptamana, dr cu mult chin. Astept sa il reduc la 2 smile

Ultima oara a fost editat de yoyolina (2011-05-19 17:34:12)


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#473 2011-05-19 17:33:13

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: parul

scuze, am citit "o saptamana de teste" si am crezut ca faci experimente pe par. iar de spalat, tu ai spus ca nu era nevoie, eu doar te-am crezut nustiu

da, yoyolina, e detergent (prin urmare agresiv) si greu gasesti sampon, gel de dus sau pasta de dinti fara.

bianca, eu zic ca da.

Ultima oara a fost editat de anca90 (2011-05-19 17:35:21)

Offline

 

#474 2011-05-19 17:34:26

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: parul

eu sunt de parere ca il speli cand este nevoie. ca este zilnic sau la 5 zile. aveam o colega care avea un par foaaarte gras dar statea cu el asa. nu stiu, mie una sa mi se ingrase zilnic incat sa para ca am untura in el, pai zilnic l-as spala. n-as putea sa il tin asa, sa ma simt jegoasa.
pana una alta, daca parul e sanatos si ok, merge spalat cand are nevoie. ca indicat este sa il speli cat mai rar, da, intr-adevar, dar nu vreau sa stau sa ma manance pielea capului si sa arat ca un porc uns doar pentru ca asa se recomanda. fiecare stie ce e mai bun pentru el


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#475 2011-05-19 17:35:27

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: parul

oh, ok anca smile fac teste doar saptamana asta, sa vad daca merge sau nu cu parul meu tongue nu vreau sa il chinui mai mult decat trebuie. nu era nevoie la radacina, ca nu era gras, insa pe lungime era chiar aspru aspru, parca era dat cu fixativ si arata urat.


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.