homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Parul-49


#913 2011-07-24 21:29:24

kathrynn
Hero member
Inregistrat: 2009-08-24
Mesaje: 2680

Re: parul

si eu folosesc tictura de ardei iute si un tonic sub forma de spray tot cu ardei iute, de la cosmetic plant. ce am observat, cum zice si meliko e ca usuca putin parul dar in conditiile in care eu am parul gras, faptul ca l-a uscat inseamna ca imi arata curat cu 1 zi in plus, sau altfel spus nu se ingrasa asa de repede. Matreata nu am facut (inca). De cazut tot cade dar nici nu folosesc de foarte mult timp, o sa vad cum se prezinta situatia cand termin sticluta.


Shorty, we can switch positions
From the couch to the counters in my kitchen

Offline

 



#914 2011-07-24 21:35:13

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: parul

doamne fereste, da ce anemie groaznica ai sa iei 6 pe zi? rotfl maica sfanta...doza recomandata este de 1000-1500 pe zi. cine ti-a zis sa iei atatea?
ia daca vrei, insa mie mi se pare exagerat de mult. si iti garantez ca nu va avea cine stie ce mare efect, mai ales daca (,) cauza caderii parului nu are treaba cu ce trateaza ea.


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#915 2011-07-24 21:41:34

hai_faiv
Hero member
De la: bubulina gospodina
Inregistrat: 2008-08-18
Mesaje: 2364

Re: parul

am gasit ceva interesant, am pus si eu in aplicare zilele astea. Bucle perfecte fara efort hjarta
enjoy puss


When morals decline and good men do nothing, evil flourishes. A society unwilling to learn from past is doomed. We must never forget our history.

Offline

 

#916 2011-07-24 22:43:49

Emm
Hero member
De la: mama de acasa
Inregistrat: 2009-02-05
Mesaje: 2647

Re: parul

hai_faiv, daca nu iti rulezi parul exact ca ea si il rulezi mai putin, o sa iesi fix tina turner rotfl iti spun din proprie experienta... am incercat eu si mi-au iesit niste bucle de caniche lol l-am rezolvat cu multa spuma in final... trebuie sa fi foarte atenta la rulaj big_smile sper ca m-am facut inteleasa


Seasons come and go, but I will never change and I’m on my way

Offline

 

#917 2011-07-25 00:02:51

hai_faiv
Hero member
De la: bubulina gospodina
Inregistrat: 2008-08-18
Mesaje: 2364

Re: parul

stiu..ca si eu o data am iesit ca o oaie...m-am lecuit rotfl2


When morals decline and good men do nothing, evil flourishes. A society unwilling to learn from past is doomed. We must never forget our history.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#918 2011-07-25 14:11:07

Toriana
Sr. member
Inregistrat: 2010-10-18
Mesaje: 1804

Re: parul

kathrynn a scris:

si eu folosesc tictura de ardei iute si un tonic sub forma de spray tot cu ardei iute, de la cosmetic plant. ce am observat, cum zice si meliko e ca usuca putin parul dar in conditiile in care eu am parul gras, faptul ca l-a uscat inseamna ca imi arata curat cu 1 zi in plus, sau altfel spus nu se ingrasa asa de repede. Matreata nu am facut (inca). De cazut tot cade dar nici nu folosesc de foarte mult timp, o sa vad cum se prezinta situatia cand termin sticluta.

Si eu am parul gras, deci n-ar fi asa o problema. Dar daca nu prea are rezultate parca nu-mi vine sa incerc. N-am incercat multe pe parul meu si ce am folosit nu m-a dat pe spate. Uleiul de masline nu mai puteam sa-l scot din par. Imi arata parul dupa baie mai rau ca inainte, era foarte gras desi ma spalasem destul de bine, dar cand s-a uscat aratam oribil. Stiu ca am mai incercat o combinatie de ou, miere, ulei de musetel sau lamaie. Cand am vazut cum a iesit masca imi era sila sa o mai aplic.  lol
Ca si concluzie, cel mai bine ma inteleg cu ceaiurile. Ma clatesc la sfarsit cu ceai de musetel sau de nuc, dar n-am facut din asta un obicei, doar cand am chef.


Prostia este infinit mai fascinanta decat inteligenta, inteligenta are limitele ei, prostia nu. lol

Mi-ai spus ca ma iubesti, iar prin fapte mi-ai dovedit cat de putin.

Offline

 

#919 2011-07-25 14:13:51

iubitel_clopotel
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-07
Mesaje: 1018

Re: parul

Parul meu este incurcat in ultima perioada desi folosesc la fiecare spalare o masca de par. Ce as putea sa-i fac?


Help, I have done it again
I have been here many times before
Hurt myself again today
And, the worst part is there's no-one else to blame

Offline

 

#920 2011-07-25 14:18:47

d_e_e_a
Hero member
Inregistrat: 2010-01-15
Mesaje: 2671

Re: parul

...

Ultima oara a fost editat de d_e_e_a (2012-05-29 10:21:56)


Alege un ideal cat mai inalt si nu te opri dupa ce l-ai realizat!

Offline

 

#921 2011-07-25 14:24:36

meliko
Full member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2011-05-12
Mesaje: 785

Re: parul

Toriana a scris:

kathrynn a scris:

si eu folosesc tictura de ardei iute si un tonic sub forma de spray tot cu ardei iute, de la cosmetic plant. ce am observat, cum zice si meliko e ca usuca putin parul dar in conditiile in care eu am parul gras, faptul ca l-a uscat inseamna ca imi arata curat cu 1 zi in plus, sau altfel spus nu se ingrasa asa de repede. Matreata nu am facut (inca). De cazut tot cade dar nici nu folosesc de foarte mult timp, o sa vad cum se prezinta situatia cand termin sticluta.

Si eu am parul gras, deci n-ar fi asa o problema. Dar daca nu prea are rezultate parca nu-mi vine sa incerc. N-am incercat multe pe parul meu si ce am folosit nu m-a dat pe spate. Uleiul de masline nu mai puteam sa-l scot din par. Imi arata parul dupa baie mai rau ca inainte, era foarte gras desi ma spalasem destul de bine, dar cand s-a uscat aratam oribil. Stiu ca am mai incercat o combinatie de ou, miere, ulei de musetel sau lamaie. Cand am vazut cum a iesit masca imi era sila sa o mai aplic.  lol
Ca si concluzie, cel mai bine ma inteleg cu ceaiurile. Ma clatesc la sfarsit cu ceai de musetel sau de nuc, dar n-am facut din asta un obicei, doar cand am chef.

Poti incerca tincura de urzica(sau ceai, suc din urzica). Ori o aplici pe par, la radacina, sau eu mai puneam 1/4 sticluta intr-un lighean cu apa, si ma clateam la sfarsit. Parul creste mai repede, nu mai cade asa mult, e mai stralucitor.
Fata de ardei, cu urzica chiar am vzt o diferenta

Offline

 

#922 2011-07-25 14:25:18

meliko
Full member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2011-05-12
Mesaje: 785

Re: parul

iubitel_clopotel a scris:

Parul meu este incurcat in ultima perioada desi folosesc la fiecare spalare o masca de par. Ce as putea sa-i fac?

incearca un balsam leave-in

Offline

 

#923 2011-07-25 16:15:45

Toriana
Sr. member
Inregistrat: 2010-10-18
Mesaje: 1804

Re: parul

Hmmm, interesant. La urzica nu ma gandisem. Cred ca o sa folosesc metoda ta. Vreau sa aiba mai multa stralucire si sa nu-mi mai cada atat de mult. De crescut nu vreau sa creasca si mai repede si asa ma exaspereaza, nici nu-l tund bine ca gata e la loc. lol  La fel patesc si cu unghiile.


Prostia este infinit mai fascinanta decat inteligenta, inteligenta are limitele ei, prostia nu. lol

Mi-ai spus ca ma iubesti, iar prin fapte mi-ai dovedit cat de putin.

Offline

 

#924 2011-07-25 19:36:36

iubitel_clopotel
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-07
Mesaje: 1018

Re: parul

meliko a scris:

iubitel_clopotel a scris:

Parul meu este incurcat in ultima perioada desi folosesc la fiecare spalare o masca de par. Ce as putea sa-i fac?

incearca un balsam leave-in

Imi recomanzi unul anume? Multumesc. nocry


Help, I have done it again
I have been here many times before
Hurt myself again today
And, the worst part is there's no-one else to blame

Offline

 

#925 2011-07-25 19:43:07

meliko
Full member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2011-05-12
Mesaje: 785

Re: parul

eu una nu folosesc, decat balsam normal. Mama foloseste leave-in de la gliss si e multumita de el. Poate iti mai recomanda fetele de pe aici.

Offline

 

#926 2011-07-25 20:25:27

hai_faiv
Hero member
De la: bubulina gospodina
Inregistrat: 2008-08-18
Mesaje: 2364

Re: parul

iubitel, iti recomand de la Gliss, Kallos sau de la Garnier Fructis. Am folosit de toate si am fost foarte multumita de ele.


When morals decline and good men do nothing, evil flourishes. A society unwilling to learn from past is doomed. We must never forget our history.

Offline

 

#927 2011-07-25 22:15:19

iubitel_clopotel
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-07
Mesaje: 1018

Re: parul

Multumesc frumos, fetelor.  kram


Help, I have done it again
I have been here many times before
Hurt myself again today
And, the worst part is there's no-one else to blame

Offline

 

#928 2011-07-26 22:03:28

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: parul

eh, de cand cu pastilele de par (viaderm si nature's bounty) mi se ingrasa parul lol bine, poate fi pura concincidenta si sa le asociez eu prost tongue duminca la pranz m-am spalat, azi era gras. asta e, il spalam. nu ma deranjeaza sa il spal des, sper doar sa nu imi afecteze varfurile cesafac
sa fie de la caldura...? nustiu


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#929 2011-07-27 09:12:34

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: parul

cora,dar au fost bune de ceva pastilele?


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

#930 2011-07-27 19:54:05

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: parul

pai le iau de 10 zile tongue dar in trecut am luat si erau f bune. de aceea le iau din nou.


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#931 2011-07-27 20:15:18

*joy*
Insomniac member
Inregistrat: 2011-02-09
Mesaje: 7760

Re: parul

cuuuuum scap de breeeton?  grater   bang  am fost prost inspirata si mi-am facut breton drept si gros,si vreau sa scap de el  grater

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.