homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Parul-51


#951 2011-08-02 20:37:42

Chamomile
Full member
Inregistrat: 2010-05-19
Mesaje: 584

Re: parul

Mi-a venit si mie cheful sa-mi pun bigudiuri desi stiuc a mie nu mi-ar iesi deloc lol


"Sex relieves tension - love causes it."  ~Woody Allen

Offline

 



#952 2011-08-02 20:45:08

heart_breaker
Sr. member
Inregistrat: 2010-05-12
Mesaje: 1870

Re: parul

Ti le recomand pe cele cu scai. Mie mi se par cele mai sigure pentru reusita. wink

Offline

 

#953 2011-08-02 20:47:31

Chamomile
Full member
Inregistrat: 2010-05-19
Mesaje: 584

Re: parul

Am cu scai, nu le-am folosit prea mult pt ca aveam impresia ca se intind buclele atunci cand le dau jos. Eu mai am un tip de bigudiuri cu un soi de clips... O sa merg la ma spal pe cap si cred ca imi pun si eu.
Le: de astea spuneam http://www.dotarisaloane.ro/images/produse/f012b_1.jpg
Si mai am si din astea http://www.cosba.ro/image/cache/Bigudiu … 00x500.jpg
dar o sa incerc cu cele cu scai...

Ultima oara a fost editat de Chamomile (2011-08-02 20:53:21)


"Sex relieves tension - love causes it."  ~Woody Allen

Offline

 

#954 2011-08-02 20:51:36

kathrynn
Hero member
Inregistrat: 2009-08-24
Mesaje: 2680

Re: parul

mie parca nu mai imi cade atat de tare de cand folosesc tinctura si tonicul de ardei iute, de fapt parca si-a revenit la normal. am observat inclusiv la gratarul de la cada, ca nu se mai infunda atat de repede  lol si nici cand ma usuc nu mai adun atat de mult. oricum o sa continui pana termin sticluta si flaconul, ca nu stica.

Legat de prinderea parului, eu parca am mai zis ca dorm cu el prins de cand il am atat de lung, nu pt ca ar fi mai sanatos sau nu, ci pt ca altfel mi se incolaceste in jurul gatului, imi vine pe fata cand ma intorc si ajunge inclusiv pe jumatatea de pat a inamicului punish Dar il prind cu un elastic moale, care sa nu-l stranga de sa ma doara pielea capului, doar sa-l tina locului cat de cat.


Shorty, we can switch positions
From the couch to the counters in my kitchen

Offline

 

#955 2011-08-02 21:53:10

heart_breaker
Sr. member
Inregistrat: 2010-05-12
Mesaje: 1870

Re: parul

Chamomile, asa arata ale mele: http://beauty-hair.ro/magazin/images/76163.jpg Nu se desfac buclele cand le dai jos, daca ai grija. Eu cand le scot, rasucesc asa in jos, sub forma de spirala, nu trag de el pur si simplu. Si ramane bucla exact asa cum vezi mai sus. Si dupa ce dau jos fiecare bigudiu, imi dau pe degete cu putin fixativ si fixez buclele.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#956 2011-08-02 22:03:17

*joy*
Insomniac member
Inregistrat: 2011-02-09
Mesaje: 7760

Re: parul

Ce par ai hjarta hjarta

Offline

 

#957 2011-08-02 22:16:12

heart_breaker
Sr. member
Inregistrat: 2010-05-12
Mesaje: 1870

Re: parul

Multumesc, zi ptiu, ptiu, ca daca se deoache, stiu pe cine sa caut. lol

Offline

 

#958 2011-08-03 11:57:02

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: parul

cora,eu am ceva timp de cand tot caut sa gasesc problema sad am fost la dermato,am facut analize de sange,am luat vitamine,am facut de toate. nu am stat degeaba sad


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

#959 2011-08-03 12:26:02

Gizeh
Banat
De la: Sufletul Marii.Din Adancuri
Inregistrat: 2011-04-01
Mesaje: 12982

Re: parul

cora de cand folosesc spray-ul de par care mi l-ai recomandat nu mai am nici o problema cu parul . e foarte matasos si are si stralucire... am o masca placenta de la kallos, face toti banii... mi l-a regenerat...+uleiul din germeni de grau.... nu mai cade chiar asa de rau... in afara de toate astea mi se aranjeaza si mai usor acum si nici nu mi se mai increteste foarte rau...il pieptan cand e ud cu un pieptene de lemn si dupa nu mai am probleme ca nu sta


Ne dorim si noi bebic

Offline

 

#960 2011-08-08 22:48:59

Chamomile
Full member
Inregistrat: 2010-05-19
Mesaje: 584

Re: parul

Fetelor, cum sa-mi dezobisnuiesc parul din cararea aia centrata si sa-l fac sa stea pe-o parte? Il aranjez, il fixez si dupa el tot la cararea aia pe mijloc se intoarce grater si ma enerveaza la culme! M-am tuns si nu pot sa-l port cum vreau eu ca el tot pe mijloc se alege!


"Sex relieves tension - love causes it."  ~Woody Allen

Offline

 

#961 2011-08-09 10:03:51

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: parul

dupa ce-l speli, prinde-l cu o clema cat e inca ud pe partea pe care vrei sa stea. poti da cu putina spuma sau gel prin el, daca vrei. usuca-l asa, cu clema/agrafa acolo (ori cu foenul, ori natural). pe urma poti da si cu fixativ daca crezi ca tot nu va sta.
eu nu folosesc produse gen spuma, gel sau fixativ. il prind doar in cleme dupa baie si il las sa se usuce asa.

Offline

 

#962 2011-08-09 11:42:05

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: parul

rocssana.nana a scris:

cora de cand folosesc spray-ul de par care mi l-ai recomandat nu mai am nici o problema cu parul . e foarte matasos si are si stralucire... am o masca placenta de la kallos, face toti banii... mi l-a regenerat...+uleiul din germeni de grau.... nu mai cade chiar asa de rau... in afara de toate astea mi se aranjeaza si mai usor acum si nici nu mi se mai increteste foarte rau...il pieptan cand e ud cu un pieptene de lemn si dupa nu mai am probleme ca nu sta

ma bucur foarte tare big_smile si eu de cand il folosesc nu mai am probleme vara, e stralucitor tongue eu am si samponul si balsamul din aceeasi gama si imi place ca nici nu zici ca am fost la mare cand le folosesc. pacat ca sunt asa scumpe sad dar eu le am de 2 ani si le voi mai avea mult timp, ca nu merg asa des la soare, din pacate tongue


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#963 2011-08-09 12:27:01

Gizeh
Banat
De la: Sufletul Marii.Din Adancuri
Inregistrat: 2011-04-01
Mesaje: 12982

Re: parul

intr-adevar cam scumpe,dar isi merita banii ... am dat chiar mai mult pe tot felul de produse care nu si-au facut treaba bine ... mi-am mai luat masca de par placenta de la kallos si e foarte buna... chiar da rezultate....trebuie sa am grija bine de par mai ales ca vreau sa mi-l deschid in septembrie ... ptr ca vreau sa ma fac un saten deschis...dar prin septembrie ca sa mai creasca pana atunci ..


Ne dorim si noi bebic

Offline

 

#964 2011-08-09 20:31:13

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: parul

astazi mi-am tuns si eu varfurile, cam 5 luni au trecut, eu zic ca e destul....incepusera sa se despice si sa infloreasca asa ca am rezolvat-o tongue imi place tipul ca stie ce inseamna fraza "doar varfurile" lol si nu ajung cu parul pana la barbie tongue desi nu pot spune ca in lungime se vede cine stie ce marire din martie pana acum, sincera sa fiu. pe bune parca stagneaza.

oricum, am vorbit cu el sa imi schimb culoarea parului, el a zis ca ar fi o idee f buna. numai ca am meu nu stie ca sunt vopsita, crede ca asa m-am nascut eu, bruneta inchis lol si refuza efectiv, cica m-as face falsa, am o culoare asa frumoasa si rara naturala si vreau sa o stric lol
ce ziceti? sa ii fac o surprinza aparand cu alta culoare ? posibil una ca nuanta naturala, un ciocolatiu inchis... sau sa nu ma risc? tongue

Ultima oara a fost editat de coraline (2011-08-09 20:33:34)


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#965 2011-08-09 20:50:55

*joy*
Insomniac member
Inregistrat: 2011-02-09
Mesaje: 7760

Re: parul

si eu vreau sa imi schimb culoarea,dar mi-e f frica de decoloranti sau decapaj  cesafac

Offline

 

#966 2011-08-09 21:03:49

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: parul

eu i-am zis de decapaj, mi-a spus ca o sa imi reziste parul, mi-a aratat si cum a testat, cica am parul suficient de rezistent. na, macar fac ceva bine uleiurile alea saptamanale lol pacat ca de crescut nu creste...dar macar sanatos sa fie.

hai ca m-as risca cu un decapaj usor (ca nu ma fac blonda lol ) dar mi-e sa nu mi-l urc pe al meu in cap chicot radea azi in barba baiatul care m-a tuns cand audea cum imi lauda genialul meu nuanta naturala negru albastrui lol marca syoss intre noi fie vorba tongue


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#967 2011-08-09 21:07:09

*joy*
Insomniac member
Inregistrat: 2011-02-09
Mesaje: 7760

Re: parul

cora  lol
mie mi-e destul de teama,acum,mai nou,arata precum o matura,pentru ca nu l-am mai vopsit din aprilie  lol  si asa patesc cand nu il mai vopsesc,e "scortos" tongue si nu stiu daca mi-ar rezista parul,mai ales ca mai si pica  cesafac

Offline

 

#968 2011-08-10 00:06:06

Chamomile
Full member
Inregistrat: 2010-05-19
Mesaje: 584

Re: parul

anca90 a scris:

dupa ce-l speli, prinde-l cu o clema cat e inca ud pe partea pe care vrei sa stea. poti da cu putina spuma sau gel prin el, daca vrei. usuca-l asa, cu clema/agrafa acolo (ori cu foenul, ori natural). pe urma poti da si cu fixativ daca crezi ca tot nu va sta.
eu nu folosesc produse gen spuma, gel sau fixativ. il prind doar in cleme dupa baie si il las sa se usuce asa.

Multumesc de sfat, Anca! O sa incerc si asa, sper sa fie asta solutia smile


"Sex relieves tension - love causes it."  ~Woody Allen

Offline

 

#969 2011-08-10 00:09:23

*joy*
Insomniac member
Inregistrat: 2011-02-09
Mesaje: 7760

Re: parul

eu mi-am rezolvat altfel problema "schimbatul cararii"  chicot  dar nu e f comod ce am facut eu.
Timp de 2-3 luni,zi de zi,mi-am tapat parul si am aplicat fixativ...dupa 2-3 luni de tapat,mi-am ales f usor cararea  smile

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.