homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Parul-66


#1236 2011-11-04 22:55:22

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: parul

eu stau si ma intreb cat de cretina trebuie sa fii ca si "frizerita" sa nu fii in stare sa tai drept un nenorocit de breton. mi-a crescut cam mult si am vrut sa il scurtez putin, cat sa nu intre in ochi.

mi-am facut breton drept, gros ca sa acopere sprancenele care cresteau in voie de 2 luni.

si ma duc eu, ii zic aleia scopul bretonului, sa acopere neaparat sprancenele, ii arat ca am un stuf mare dar inca nefinalizat si ii zic sa mi-l taie cat sa acopere.

"Siiiiigur ca da!" si uite cum m-am ales eu cu breton FIX DEASUPRA SPRANCENELOR! ieseau asa frumos sprancenele mele la vedere de sub bretonul mult prea scurt, la precizie deasupra lor. si bretonul si stramb, mai lung in dreapta, mai scurt in stanga.

cat de idiot sa fi doamne?????? chiar atat de greu e sa vezi sa tai ceva drept????

asadar m-am dus sa ma pensez, ca deh, nu pot sa fiu si cu breton de betty cea urata si cu sprancele ei.

si normal ca m-am nenorocit si acolo, alegandu-ma cu 2 sprancele asimetrice si mult prea subtiri, desi m-am dus cu poze, multe, i-am intrat si pe google inainte si i-am zis ca le-am avut subtiri si le vreau groase.

deci oficial ma f**** pe ei de stilisti, de orice natie si categorie, am iesit pocita de 2 ori in 2 zile, ma simt oribil si nu stiu cum dracu sa acopar tot. pana va creste bretonul va creste vreo luna, pana atunci ce naiba fac??
si ma dau cu ulei de ricin DIN NOU pe sprancene, oare o iau de la capat cu crescutul?
nu va puteti inchipui cati nervi pot sa am........

Ultima oara a fost editat de coraline (2011-11-04 23:06:01)


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 



#1237 2011-11-04 23:01:02

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: parul

cora puss te cred si te inteleg.si eu am trecut prin ''traume'' de genul


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

#1238 2011-11-04 23:04:01

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: parul

ramo sad la mine e dubla "trauma" imi vine sa le omor, ma jur! nu stiu ce sa fac, nici bentita nu merge sa pun ca e prea scurt si sta in sus sad

nu am vrut decat un blestemat, nenorocit de breton drept scurtat cu 0,5 cm, tre sa faci doctorat ca sa fi in stare de asa ceva? grater


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#1239 2011-11-04 23:05:21

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: parul

nu vad ce ai putea sa faci,cora sad eu am aratat un bob scurt si m-am trezit tunsa baietos,gen castron sad .deci se poate si mai rau.


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

#1240 2011-11-04 23:07:30

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: parul

cat de cretini doamne.... am ajuns sa cred ca merita batuti la sange idiotii astia... ce dracu isi aleg meseria asta daca sunt atat de incapabili?

totusi eu am cerut ceva banal, faceam si singura daca ma chinuiam putin.

si cu poze!! si explicatii. nu, nu se poate asa ceva....


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1241 2011-11-04 23:09:00

kiki_oana
Full member
Inregistrat: 2011-10-18
Mesaje: 522

Re: parul

Tonic capilar Activa plant,faci masaj si creste rapid la loc,si data viitoare sparge-i moaca,greseli dastea nu sunt acceptate,daca erai mireasa si te facea asa roll

Ultima oara a fost editat de kiki_oana (2011-11-04 23:53:04)

Offline

 

#1242 2011-11-04 23:12:10

*joy*
Insomniac member
Inregistrat: 2011-02-09
Mesaje: 7760

Re: parul

Eu am trecut prin asa ceva,si de atunci prefer sa fac totul singura acasa:tuns si pensat. Cand mi-am tuns parul bob,am mers la o prietena,si am stat cu vreo 3 oglinzi,am "ghidat-o" ,a durat cam o ora si jumatate,dar a meritat. Si de atunci,imi tund singura varfurile,desi mi-a crescut ft mult si deja nu se mai vede bine tunsoarea la un par mai lung,dar mi-e frica sa merg undeva sa imi dea alta forma(prietena mea a plecat din tara si ea era singura pe mana careia imi mai lasam parul si stiam sigur ca imi face ce vreau eu!).
cora,eu zic sa il tapezi,apoi dai cu fixativ,apoi ori il prinzi cu o agrafa,ori pui o bentita. Asa sigur va sta.

Offline

 

#1243 2011-11-04 23:16:02

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: parul

pensat imi fac si eu singura, dar am zis ca na, stuf mare, sa imi dea forma, ca de una singura e mai greu cu datul formei de la 0. am regretat profund alegerea, sunt tare urate, subtiri si asimetrice. pur si simplu o iau de la capat

o sa incerc bretonul sa il dau intr-o parte, vorba ta bianca, mai tapat, mai filat poate, nu stiu... sa nu se vada ca si ala e asimetric si de betty cea urata, cum mi-a zis azi o colega.

kiki, de ai stii cat ma abtin sa nu ma duc sa o bat, n-ai idee. o sa incerc tonicul asta, oricum doamne ajuta creste repede, prima data in 3 saptamani imi intra in ochi.
mama daca eram mireasa le dadeam foc la salon.

bianca eu intr-un om aveam incredere sa ma tunda cu ochii inchisi, insa a facut pe idiotul cu gagicamiu si a vorbit cam urat de mine (alta poveste haioasa legata de culoarea parului meu) s-au luat la bataie si asta a fost, s-a terminat relatia cu stilistul meu.


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#1244 2011-11-04 23:18:16

_Summer_
Platinum member
Castigatoare a concursului de MissParticipant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2010-01-27
Mesaje: 20919

Re: parul

Cora, tu esti adorabila oricum puss

Offline

 

#1245 2011-11-04 23:18:52

kiki_oana
Full member
Inregistrat: 2011-10-18
Mesaje: 522

Re: parul

mama daca eram mireasa le dadeam foc la salon.
rotfl2

Offline

 

#1246 2011-11-04 23:19:41

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: parul

mno,or merge pe principiul ca se castiga bine,merg la 2-3cursuri si gata,au diplome de stilisti sau mai stiu eu ce diablo


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

#1247 2011-11-04 23:19:51

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: parul

off summ puss puss puss   chiar si ca betty? lol


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#1248 2011-11-04 23:23:33

*joy*
Insomniac member
Inregistrat: 2011-02-09
Mesaje: 7760

Re: parul

cora,stiam ceva legat de culoarea parului tau. Stiam ca al tau are impresia ca tu nu te vopsesti,ca negru e culoarea ta naturala big_smile
In fine,o solutie vei gasi tu,cat despre sprancene,poate incerci un creion corector pentru sprancene. Nu stiu ce sa iti spun,ca nu am folosit niciodata,dar poate te ajuta smile

Offline

 

#1249 2011-11-04 23:25:56

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: parul

pai poveste: drink ca sa vezi ce idioti sunt stilistii rotfl cu totii lol

am incercat cu creion negru dar arata mult prea cnturate, cam tipatoare sad o alta culoare ce sa incerc?

Ultima oara a fost editat de coraline (2011-11-04 23:41:48)


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#1250 2011-11-04 23:27:53

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: parul

un coffee mai inchis? daca negru ii prea inchis...


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

#1251 2011-11-04 23:29:40

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: parul

deci tre sa caut creioane maronii inchise, buun....  incerc si asta. si mult ulei de ricin si tonice.


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#1252 2011-11-04 23:30:48

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: parul

sau incearca cu un fard maro inchis,daca ai big_smile iti zic din experienta ca merge smile


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

#1253 2011-11-04 23:31:30

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: parul

am fard maro, nu stiu cate nuante. o sa incerc big_smile maine ma demachiez si ma machiez pana gasesc o nuanta. mersi mult big_smile


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#1254 2011-11-04 23:34:07

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: parul

trasezi un contur frumos cu pensula in unghi si apoi umpli cu fard.crede-ma ca nu pare deloc fals sau urat. big_smile npc


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.