homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Parul-67


#1255 2011-11-04 23:34:50

kiki_oana
Full member
Inregistrat: 2011-10-18
Mesaje: 522

Re: parul

Dark brown,creion de la avon pt sprancene.

Ultima oara a fost editat de kiki_oana (2011-11-04 23:40:56)

Offline

 



#1256 2011-11-04 23:36:36

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: parul

mersi mult kiki, o sa il caut daca ma inteleg cu maronul big_smile plss editeaza mesajul meu, nu vreau sa las povestea pe forum mult timp

ramo bine ca am pensula pt asa ceva, abia astept sa incerc, o sa imi fie mila sa ma demachiez dupa lol


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#1257 2011-11-04 23:38:40

*joy*
Insomniac member
Inregistrat: 2011-02-09
Mesaje: 7760

Re: parul

cora  rotfl2  asta e,poate gasesti tu altul big_smile
Cat despre sprancene,ramo ti-a dat sfaturi ff bune  tummenupp

Offline

 

#1258 2011-11-04 23:41:59

kiki_oana
Full member
Inregistrat: 2011-10-18
Mesaje: 522

Re: parul

Daca te faci cu un creion,trasezi linii ca si cum ai desena sprancene acolo unde nu sunt,si sa fie f bine ascutit creionul.Eu creionul acela il folosesc si sunt bruneta ca sprancenele trebuie sa fie cu o nuanta mai jos decat parul

Ultima oara a fost editat de kiki_oana (2011-11-04 23:43:35)

Offline

 

#1259 2011-11-04 23:47:58

_Summer_
Platinum member
Castigatoare a concursului de MissParticipant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2010-01-27
Mesaje: 20919

Re: parul

coraline a scris:

off summ puss puss puss   chiar si ca betty? lol

Chiar si  hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1260 2011-11-04 23:48:13

maryahs
Insomniac member
De la: de sub tampa
Inregistrat: 2008-01-07
Mesaje: 5699

Re: parul

cora, poti incerca un creion gri sau un fard gri-negru pana iti iei un creion potrivit. eu sunt un saten inchis la par si folosesc un creion gri pt sprancene, practic le face sa para mai negre...eu maro nu as incerca deloc, nu imi place cum arata

cosmeticiana mea mi-a explicat ca nu se foloseste creionul ascutit, trebuie putin tocit varful si cand te dai cu el nu te dai cu varful ci cu marginea. practic asa nu faci dungi pe sprancene ci le colorezi f frumos si natural. nu stiu cum sa explic mai bine...

Ultima oara a fost editat de maryahs (2011-11-04 23:50:20)


hjarta iubesc si sunt iubita hjarta

Offline

 

#1261 2011-11-05 11:28:56

-=-baby_pink-=-
Insomniac member
Inregistrat: 2009-07-30
Mesaje: 7743

Re: parul

eu folosesc un kit pentru sprancene.are 2 nuante de fard:una inchisa si una deschisa pe care le poti combina daca e cazul ,ceara pentru sprancene si 2 pensulici speciale.


•Trecutul si circumstantele ti-ar putea influenta personalitatea,dar esti responsabil pentru ceea ce devii! •

Offline

 

#1262 2011-11-05 12:37:42

eph
Hero member
Inregistrat: 2011-04-06
Mesaje: 3124

Re: parul

coraline a scris:

eu stau si ma intreb cat de cretina trebuie sa fii ca si "frizerita" sa nu fii in stare sa tai drept un nenorocit de breton. mi-a crescut cam mult si am vrut sa il scurtez putin, cat sa nu intre in ochi.

mi-am facut breton drept, gros ca sa acopere sprancenele care cresteau in voie de 2 luni.

si ma duc eu, ii zic aleia scopul bretonului, sa acopere neaparat sprancenele, ii arat ca am un stuf mare dar inca nefinalizat si ii zic sa mi-l taie cat sa acopere.

"Siiiiigur ca da!" si uite cum m-am ales eu cu breton FIX DEASUPRA SPRANCENELOR! ieseau asa frumos sprancenele mele la vedere de sub bretonul mult prea scurt, la precizie deasupra lor. si bretonul si stramb, mai lung in dreapta, mai scurt in stanga.

cat de idiot sa fi doamne?????? chiar atat de greu e sa vezi sa tai ceva drept????

asadar m-am dus sa ma pensez, ca deh, nu pot sa fiu si cu breton de betty cea urata si cu sprancele ei.

si normal ca m-am nenorocit si acolo, alegandu-ma cu 2 sprancele asimetrice si mult prea subtiri, desi m-am dus cu poze, multe, i-am intrat si pe google inainte si i-am zis ca le-am avut subtiri si le vreau groase.

deci oficial ma f**** pe ei de stilisti, de orice natie si categorie, am iesit pocita de 2 ori in 2 zile, ma simt oribil si nu stiu cum dracu sa acopar tot. pana va creste bretonul va creste vreo luna, pana atunci ce naiba fac??
si ma dau cu ulei de ricin DIN NOU pe sprancene, oare o iau de la capat cu crescutul?
nu va puteti inchipui cati nervi pot sa am........

mai fetelor dar ar fii o idee sa recomandati si voi unde mergeti sa va pensati, tundeti etc. daca sunteti multumite, ca nici eu nu stiu niciodata unde sa ma tund si am probleme din astea ca si cora de-mi vine sa le bat pe femeile alea:( de pensat nu am incredere in nimeni asa ca ma fac singura, dar ar fii dragut sa merg undeva pe baza sfaturilor voaste

Offline

 

#1263 2011-11-05 13:18:45

heart_beat
Insomniac member
De la: ♫
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 7463

Re: parul

coraline imi pare rau sa aud ca ai patit faza asta, am patit si eu cu tunsul si la mine avand in vedere ca imi cazuse parul cu un an inainte si de abia imi crescuse si mie pana la umeri ca sa ma nenoroceasca o "stilista" imagineaza-ti cat am plans de nervi. o prietena de a mea, satula de persoanele care nu stiu ce-i aia "1 cm maxim 2 din varfuri" s-a dus la salon, i-a explicat tipei cum s-o tunda si la sfarsit a adaugat "daca imi luati din par mai mult decat v-am spus nu platesc" lol la fiecare suvita o intreba daca e bine dupaia lol
eu nu l-am mai tuns de prin iunie si nu am varfurile deteriorate pt ca nu am mai folosit placa asa des, bretonul pe o parte care a crescut lung ma deranjeaza mai mult... ar fi cazul de un tuns si un vopsit inainte de sarbatori tongue sa vedem ce-o iesi doamne ajuta lol

Offline

 

#1264 2011-11-05 13:23:37

eph
Hero member
Inregistrat: 2011-04-06
Mesaje: 3124

Re: parul

eu am fost o singura data vara asta la salon egoist de pe dorobanti, unde e vreo 70 lei tunsul parca. dar mi-au facut si reducere si am spus ca vreau si eu o data sa fie ok... si a fost prima oara cand nu mi-a luat prea mult din varfuri de fapt parca nici nu se vedea (tin la lungimea parului meu) si prima oara cand am iesit zambind dintr-un salon dupa tuns, dar mi se pare prea scump o data la cateva luni...

Offline

 

#1265 2011-11-05 13:53:14

maryahs
Insomniac member
De la: de sub tampa
Inregistrat: 2008-01-07
Mesaje: 5699

Re: parul

baby, de la oriflame e kitul? e bun? am vazut si eu mai demult, l-am comandat, dar nu mi l-a adus tipa...a uitat sa il puna pe comanda sad


hjarta iubesc si sunt iubita hjarta

Offline

 

#1266 2011-11-05 14:22:34

jeannie
Addicted member
Inregistrat: 2010-07-13
Mesaje: 14512

Re: parul

eu cand vroiam sa imi schimb forma sprancenelor sa le las mai groase, le lasam sa creasca si, din cand in cand, le desenam cu creion cum vreau sa arate iar dedesubtul desenului pensam firele nedorite. in timp, mai cresteau fire, pensam ce nu trebuie si nu dura mult pana cand sprancenele capatau in mod natural forma dorita smile (metoda asta te asigura si ca nu stai intre timp cu "stuf" deasupra ochilor)
daca vreodata le pensam prea subtiri (ca mai doream si eu o schimbare de forma) dar vroiam sa obtin prin machiaj unele mai grosute, cu un greion gri de ochi se remedia problema; creioanele prea maronii-roscate arata artificial - trebuie un maro foarte desaturat ca sa arate natural si eventual estompat "desenul" catre frunte (personal, doresc sa arate cat mai natural, mie nu imi sta bine cu sprancene cu aspect tatuat dar reuseam sa le fac sa para cat de cat naturale; desi de aproape se vede in partea de sus ca e dat cu creion, nah tongue )

Ultima oara a fost editat de jeannie (2011-11-05 14:29:53)

Offline

 

#1267 2011-11-05 14:23:08

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: parul

eu as zice sa "recomandam" si locurile unde nu trebuie pus piciorul sau persoanele in cauza.

doamne heart rotfl2) fiecare 0.5 cm luat in plus costa rotfl geniala replica, imi pare rau ca nu am folosit-o. eu continui sa am varfuri deteriorate desi nu folosesc placa & co, inca nu stiu de ce. asa ca ma gandesc cu groaza ca trebuie sa imi tund varfurile, mai ales ca abia a mai crescut putin si il vreau lung lung.

vorba ta, doamne ajuta.....

iar la sprancene ce sa zic, eu le fac pe toate prietenele mele, insa singura chiar mi-e greu sa ma fac, mai ales de la 0, asa o mentineam... acum na, mai bine ma pocesc singura si ma resemnez, decat sa ma poceasca o proasta.


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#1268 2011-11-05 16:29:42

eph
Hero member
Inregistrat: 2011-04-06
Mesaje: 3124

Re: parul

pantru varfuri cora, eu am folosit ulei de argan, e 50 lei sticluta dar a meritat. l-am luat de la un plafar, la recomandarea tipei de la egoist. a spus ca am parul putin uscat si mi-a dat ea cu ulei de argan. sau macar un ser pentru varfuri care sa contina ulei din ala. la mine a mers, dar dupa cateva luni in care nu am mai folosit nici macar balsam au mai aparut varfuri tocite. la par lung e cam imposibil sa nu ai deloc

Offline

 

#1269 2011-11-05 21:08:17

Melita
Hero member
Inregistrat: 2011-01-07
Mesaje: 4956

Re: parul

Eu am parul putin ondulat si ma gandeam sa folosesc o crema care sa-mi defineasca buclele mai bine, sa-l aranjeze mai putin. Problema mea este ca nu gasesc niciun produs pe net si nici nu stiu cum sa o aplic. Ma puteti ajuta cu niste indicatii? Merci smile


”Cata bucurie vi s-ar asterne pe chip, daca v-ati demachia de rautati si invidii...” (Mihaela Radulescu Schwartzenberg)

Offline

 

#1270 2011-11-05 21:59:21

-=-baby_pink-=-
Insomniac member
Inregistrat: 2009-07-30
Mesaje: 7743

Re: parul

maryahs a scris:

baby, de la oriflame e kitul? e bun? am vazut si eu mai demult, l-am comandat, dar nu mi l-a adus tipa...a uitat sa il puna pe comanda sad

da,e de la oriflame.eu il am de la inceputul verii parca si imi place mult.


•Trecutul si circumstantele ti-ar putea influenta personalitatea,dar esti responsabil pentru ceea ce devii! •

Offline

 

#1271 2011-11-06 13:37:42

Gizeh
Banat
De la: Sufletul Marii.Din Adancuri
Inregistrat: 2011-04-01
Mesaje: 12982

Re: parul

mi-am cumparat serul pt varfuri despicate de la gerovital plant si este mult mai bun decat cel de la avon si de la kallos ... imi place foarte mult ca nu ingrasa parul si se cunoaste efectul sau chiar dupa primele aplicari.. il recomand pt ca e foarte bun si la un pret accesibil smile


mi-am mai achizitionat si aceasta crema http://www.bionatura.ro/produse_naturis … etrol.html as vrea sa vad daca mai imi cade parul dupa aplicari regulate tongue

Ultima oara a fost editat de rocssana.nana (2011-11-06 13:41:47)


Ne dorim si noi bebic

Offline

 

#1272 2011-11-06 14:24:00

Gizeh
Banat
De la: Sufletul Marii.Din Adancuri
Inregistrat: 2011-04-01
Mesaje: 12982

Re: parul

iata ce articol am gasit fetelor .. sper sa va foloseasca pe viitor http://www.divahair.ro/frumusete/ingrij … ea_parului


Ne dorim si noi bebic

Offline

 

#1273 2011-11-07 11:57:27

dianah
Sr. member
De la: Zalau
Inregistrat: 2009-02-09
Mesaje: 1877
Site

Re: parul

ramo,tin sa iti multumesc inca o data pentru samponul pe care mi l-ai recomandat,cel de la vichy.a fost singura solutie la problemele parului si scalpului meu.mersi inca o data  kram


5 Octombrie 2012 a venit pe lume minunea noastra hjarta
Larisa Ema,mami si tati te iubesc pana la cer si inapoi!!!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.