homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

OVULATIA-36


#666 2010-04-16 08:31:50

camelia83
Sr. member
De la: cluj napoca
Inregistrat: 2010-04-02
Mesaje: 1858

Re: OVULATIA

cris8 a scris:

camelia te astept cu vesti bune!!!  goodluck

buna dimineata cris.Am vesti bune.Ieri am fost la medic si surpriza sunt insarcinata,nu imi vine sa cred pt ca nu am avut nici un simtom si cum ar fi maine ar fi trebuit sa imi vina ciclul.Sarcina era f mica si trebuie sa ma mai duc peste 1 saptamana.Am facut azi dimineata si test de sarcina si a iesit pozitiv.Sunt super fericita si sper sa imi dai si tu cat de curand o veste buna. big_smile


cea mai iubita mamaruta
Mara Irina  hjarta

Offline

 



#667 2010-04-16 08:34:55

smart lady
Addicted member
Inregistrat: 2009-10-21
Mesaje: 10362

Re: OVULATIA

camelia applause sa ai sarcina usoara si un bebe sanatos smile


Mami mandra de Alexandru nazdravan- 4 ani +

Offline

 

#668 2010-04-16 09:44:21

camelia83
Sr. member
De la: cluj napoca
Inregistrat: 2010-04-02
Mesaje: 1858

Re: OVULATIA

smart lady a scris:

camelia applause sa ai sarcina usoara si un bebe sanatos smile

mesri mult.Sarcina usoara si un bebe frumos si cuminte.


cea mai iubita mamaruta
Mara Irina  hjarta

Offline

 

#669 2010-04-16 10:55:07

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: OVULATIA

Doamne Dumnezeule!!!! Asta da veste !!!!!!! Cat ma bucur, nici nu mai am cuvinte!!! Ai vazut ca nu aveai de ce sa te ingrijorezi!!!! Supeeeerrrr!!!!
Sa ai o sarcina usoara si un bebe sanatos (si cuminte lol ), iti doresc din suflet!!!
Sper sa dau si eu o astfel de veste luna viitoare!
pupici puss


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#670 2010-04-16 11:14:07

camelia83
Sr. member
De la: cluj napoca
Inregistrat: 2010-04-02
Mesaje: 1858

Re: OVULATIA

cris8 a scris:

Doamne Dumnezeule!!!! Asta da veste !!!!!!! Cat ma bucur, nici nu mai am cuvinte!!! Ai vazut ca nu aveai de ce sa te ingrijorezi!!!! Supeeeerrrr!!!!
Sa ai o sarcina usoara si un bebe sanatos (si cuminte lol ), iti doresc din suflet!!!
Sper sa dau si eu o astfel de veste luna viitoare!
pupici puss

Si eu am ramas socata.Abea astept luna viitoare sa vad ce faci si tu.Iti tin pumnii si promit ca duminica la biserica am sa zic o rugagiune pt tine sa te ajute doamne doamne.Pusy
Apropo cris,radea si doctorul, eu ma duc pt o problema si ies cu alata lol

Ultima oara a fost editat de camelia83 (2010-04-16 11:20:34)


cea mai iubita mamaruta
Mara Irina  hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#671 2010-04-16 13:58:24

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: OVULATIA

camelia, cred si eu ca a fost surpriza... smile
mersic pt incurajare si pt ca te gandesti la mine puss  o sa te tin la curent


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#672 2010-04-16 15:04:04

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: OVULATIA

felicitari! sa ai o sarcina usoara si un bebita sanatos  majoreta  majoreta  majoreta

Offline

 

#673 2010-04-20 14:20:19

camelia83
Sr. member
De la: cluj napoca
Inregistrat: 2010-04-02
Mesaje: 1858

Re: OVULATIA

cris8 a scris:

camelia, cred si eu ca a fost surpriza... smile
mersic pt incurajare si pt ca te gandesti la mine puss  o sa te tin la curent

Hello cris.Cum esti?Eu sunt la lucru si e foarte obositor mai ales ca de vreo 2 zile mie asa somn.In rest sunt ok.TE-AM PUPAT


cea mai iubita mamaruta
Mara Irina  hjarta

Offline

 

#674 2010-04-20 20:34:40

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: OVULATIA

Buna camelia,
eu sunt putin cam demoralizata, in ultima vreme e invazie de gravidutze in jurul meu, chiar si o fata care nu e casatorita si acum nu stie ce sa faca prima data, nunta sau botezul, smile iar eu care le-am facut pe toate in ordine si incerc de 2 ani jumate nu raman...ca sa nu mai zic ca majoritatea nu au facut nicio analiza, iar eu de cand ma stiu merg la ginecolog periodic. Asta e...
In rest, mi-a venit menstra acum cateva zile, bineinteles ca atunci cand trebuia ca eu am ciclul ca la carte dar tot degeaba... supa ...in fine, voi vedea in continuare...
Tu stai linistita, incearca sa te odihnesti cat poti pt ca e normal sa iti fie somn cand esti insarcinata. smile


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#675 2010-04-21 08:24:02

camelia83
Sr. member
De la: cluj napoca
Inregistrat: 2010-04-02
Mesaje: 1858

Re: OVULATIA

cris8 a scris:

Buna camelia,
eu sunt putin cam demoralizata, in ultima vreme e invazie de gravidutze in jurul meu, chiar si o fata care nu e casatorita si acum nu stie ce sa faca prima data, nunta sau botezul, smile iar eu care le-am facut pe toate in ordine si incerc de 2 ani jumate nu raman...ca sa nu mai zic ca majoritatea nu au facut nicio analiza, iar eu de cand ma stiu merg la ginecolog periodic. Asta e...
In rest, mi-a venit menstra acum cateva zile, bineinteles ca atunci cand trebuia ca eu am ciclul ca la carte dar tot degeaba... supa ...in fine, voi vedea in continuare...
Tu stai linistita, incearca sa te odihnesti cat poti pt ca e normal sa iti fie somn cand esti insarcinata. smile

cris, eu zic ca totul o sa fie bine.Cand te poti apuca de treaba?Abea in mai?


cea mai iubita mamaruta
Mara Irina  hjarta

Offline

 

#676 2010-04-21 08:42:56

mirik
Insomniac member
Inregistrat: 2009-12-17
Mesaje: 7830

Re: OVULATIA

Camelia de ce nu intri la topicul de aspirante sa palavragim mai mult?

http://forum.anticonceptionale.ro/t3020 … CA-24.html


Cea mai fericita mamica!!!
Cea mai frumoasa zi 28-XII-2010

Offline

 

#677 2010-04-21 12:32:44

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: OVULATIA

camelia, teoretic ma pot apuca acum, dupa ce trece menstra, desi am citit pareri si pareri...la doctor ma duc pe 3 mai si practic o sa imi spuna atunci cel mai sigur... sper si eu sa fie bine, ca sincer simt ca am ajuns la capatul rabdarii


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#678 2010-04-21 19:21:05

r.myrela
Hero member
Inregistrat: 2009-07-26
Mesaje: 2768

Re: OVULATIA

camelia     felicitari;sarcina usoara si bebe sanatos sa ai
majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta

Ultima oara a fost editat de r.myrela (2010-04-21 19:21:23)

Offline

 

#679 2010-04-22 12:33:06

camelia83
Sr. member
De la: cluj napoca
Inregistrat: 2010-04-02
Mesaje: 1858

Re: OVULATIA

cris8 a scris:

camelia, teoretic ma pot apuca acum, dupa ce trece menstra, desi am citit pareri si pareri...la doctor ma duc pe 3 mai si practic o sa imi spuna atunci cel mai sigur... sper si eu sa fie bine, ca sincer simt ca am ajuns la capatul rabdarii

criss cum esti?


cea mai iubita mamaruta
Mara Irina  hjarta

Offline

 

#680 2010-04-23 08:20:26

camelia83
Sr. member
De la: cluj napoca
Inregistrat: 2010-04-02
Mesaje: 1858

Re: OVULATIA

cris s-a intamplat ceva de nu mai raspunzi?sper ca nu esti supi pe mine puss


cea mai iubita mamaruta
Mara Irina  hjarta

Offline

 

#681 2010-04-23 11:37:17

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: OVULATIA

camelia cum sa fiu suparata pe tine, nici gand... smile
nu prea am mai intrat ca am fost f coupata si in plus am avut o stare ff proasta, si nu am mai avut chef de nimic...m-am cam saturat de atata asteptare si incercari... zilele trecute m-am simtit ingrozitor, nici sotul meu nu stia ce sa mai faca sa ma inveseleasca, cat sunt eu de tare si tot am cazut in depresie, incerc sa imi revin acum si sa gandesc pozitiv...ce altceva pot sa fac?!
mersic ca te gandesti la mine puss


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#682 2010-04-23 11:57:35

camelia83
Sr. member
De la: cluj napoca
Inregistrat: 2010-04-02
Mesaje: 1858

Re: OVULATIA

cris8 a scris:

camelia cum sa fiu suparata pe tine, nici gand... smile
nu prea am mai intrat ca am fost f coupata si in plus am avut o stare ff proasta, si nu am mai avut chef de nimic...m-am cam saturat de atata asteptare si incercari... zilele trecute m-am simtit ingrozitor, nici sotul meu nu stia ce sa mai faca sa ma inveseleasca, cat sunt eu de tare si tot am cazut in depresie, incerc sa imi revin acum si sa gandesc pozitiv...ce altceva pot sa fac?!
mersic ca te gandesti la mine puss

tu criss acuma pe ultima suta de metrii cedezi? trebuie sa fi mai curajoasa ca oricand si sa te gandesti ca ce era rau a trecut si ca acum astepti bucuria
cand poti incerca deja? sau asteti sa mergi la medic?
servici usor  puss


cea mai iubita mamaruta
Mara Irina  hjarta

Offline

 

#683 2010-04-23 13:23:18

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: OVULATIA

pai exact cum spune zicala, ma inec ca tiganu' la mal... lol
ai dreptate, dar am avut clar un moment de depresie, acum incep sa-mi revin.. smile
pe biletul de externare medicul a scris repaus sexual 2 saptamani, dupa care mi-a venit ciclul, am tot citit pe internet ca dupa prima menstruatie putem incerca, ideea este ca trebuia sa ajung la medic imediat dupa menstruatie dar este el iar plecat din tara si ajung cu o saptamana mai tarziu, adica la 2 zile dupa ovulatie. Ne-am tot gandit si am zis ca o sa incercam si luna asta, mai ales ca operatia nu mi-a dereglat deloc ciclul, a venit exact cand trebuia, ca de obicei. Macar sa raman eu din prima, desi m-am obisnuit sa nu se intample asta, si sper sa fie totul bine. O sa vorbesc cu medicul atunci cand ajung la el.
te pup, ai grija de tine puss


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#684 2010-04-26 14:32:20

camelia83
Sr. member
De la: cluj napoca
Inregistrat: 2010-04-02
Mesaje: 1858

Re: OVULATIA

criss rupe salteau. rotfl .dai incolo pe medici, daca tu te simti bine.Abea astept sa ne dai vesti bune puss  puss  puss


cea mai iubita mamaruta
Mara Irina  hjarta

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.