homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Cum i-ati cunoscut?


#1 2007-06-26 22:01:14

_yohana_
Platinum member
Inregistrat: 2006-11-25
Mesaje: 16986

cum i-ati cunoscut?

voi cum v-ati cunoscut iubitii?cum ati ajuns sa fiti impreuna?
la noi s-a intamplat astfel: erau zilele orasului si am iesit cu varamea si o prietena de-a ei( care fusese cu actulalul meu prieten dar eu n-am stiut.)intamplator ne-am intalnit cu iubitu si cu un prieten,am mers cu totii la un suc.cand l-am vazut prima data i-am zis fostei lui prietene "ce dragut e tipul in portocaliu" (asa era imbracat big_smile ) dar ea nu a zis nimic.prietenul lui se dadea la mine,iar el era indiferent.la un moment dat toata lumea umbla pe la telefoane.eu i-am luat tel lu varamea,am luat nr "lui" si i-am data beep.zambeam si si-a dat seama ca eu eram.in ziua respectiva atat.la vreo 2 zile i-am zis unei prietene care il cunostea ca sa vrea sa ma combin putin cu el,macara asa la vrajeala.la o sapt primesc mesaj de la iubitu sa iesim la un suc daca am timp,si nu ma deranjeaza big_smile sincer nu ma asteptam sa ma caute big_smile


expect the worst , hope for the best!

Offline

 



#2 2007-06-26 22:19:24

mikki_20
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2006-02-15
Mesaje: 4694

Re: cum i-ati cunoscut?

mi mi'a facut cunostinta o fosta colega de liceu cu el cand am iesit cu ea intr'o seara pt asta ii sunt f recunoscatoare. am vb noi si super tare a fost ca  i'am zis sa'mi dea nr de fix sa'l sun eu ca imi era ca suna la mine si incepe tata cu povesti nemuritoare ca cine ma cauta si bla bla. la inceputul relatiei in prima luna nu credeam ca o sa raman cu el dar uite ca sunt si acum cu el si sunt suuuper fericita


Avem 1 an si 5 lunite

Offline

 

#3 2007-06-26 22:25:37

andrutza
Vizitator

Re: cum i-ati cunoscut?

Eu il cunosteam din vedere pe el de mai demult pt ca era in aceeasi clasa cu prietena mea si el s-a strofocat sa-mi afle nr de tel de la niste pers si mi-a dat mesaj sa-mi zica ca ii palce de mult timp de mine si asa am inceput sa vb smile

 

#4 2007-06-26 22:26:05

A.W.
Full member
Inregistrat: 2007-04-10
Mesaje: 344

Re: cum i-ati cunoscut?

hihi,noi suntem colegi d facultate.si trebuie sa recunosc k prima oara knd l-am vazut m-am speriat d el pt k era in spatele meu si avea barba si parea f matur...trebuie sa mentionez k nu a fost la mine in grupa chiar d la inceput..a venit dupa o luna..si din cauza aia ma speriasem k c cauta ala in spatele meu...si..d atunci...am vb p mess in fiecare seara..am devenit foarte buni prieteni..si dupa 2 luni d tatonat terenul...am pus la cale un mic plan sa raman cu el la un curs p afara..si..s-a intamplat si sunt cum nu s poate mai fericita hjartahjartahjartahjarta

Offline

 

#5 2007-06-26 22:51:07

miki-m
New member
De la: timisoara
Inregistrat: 2007-02-05
Mesaje: 58

Re: cum i-ati cunoscut?

ce poveste faina aveti oana...

povestea noastra e cam asa...eu tocmai terminasem o relatie urata de 4 ani si ma plictiseam singura si prietena si colega mea de banca de atunci avea o relatie de 4 ani si era aiurea cand iesiam eu eram singura si atunci mia facut cunostinta cu prietenul cel mai bun al prietenului ei...si el singur si trist dupa relati esuate...si asa a inceput relatia noastra...am inceput amandoi cu ideea ca nu vom avea o relatie mai lunga de o saptaman doua si saptamana aia sa facut 3 ani si ne iubim enorm de mult...chiar vrem sa ne casatorim in viitor...
the end


Iubeste si vei fi iubit

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2007-06-26 22:57:00

Lelaina
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-02-02
Mesaje: 4397

Re: cum i-ati cunoscut?

heheee..la noi e telenovela smile smile si aku ma amuz knd imi amintesc

  Aku vrei 2 ani planuiam sa plekm la mare 2 fete si un baiat (culturist,bun prieten cu noi,pe post de agent de siguranta). Problema s-a ivit knd prietena mea s-a combinat cu un tip pe strand si respectivul pleca in aceeasi perioada cu noi..si practic ne-am atasat si noi la gasca...
  fericire mare pe  mine knd am vazut gasca..numa baieti-unu si unu...ce mai..heaven!!
  si aveam si instinctul ala de vara-nu ma tenta nika serios,vroiam sa ma distrez...
   Si odata ajunsa la mare am inceput sa pendulez intre bubi si ink un tip...si am fost cu amandoi...concomitent..smile a fost pishu lumii..lu bubi i-am zis care e treaba,mai ales k il vazusem k ii lucesc okii ciudat, dar de celalalt am incercat sa-mi bat un pic joc...mai ales k se  credea mare scula....
   Si dupa vreo 2 luni pline de peripetii,m-am hotarat sa ma asez la casa mea cu puiu mic..si tot la casa mea stau de aproape 2 ani big_smile


Poor is the man whose pleasure depends on another

Offline

 

#7 2007-06-26 23:17:40

TIFFANY
Full member
Inregistrat: 2007-05-20
Mesaje: 219

Re: cum i-ati cunoscut?

la mine e banal rau..n stim din cls. a 4-a..eram shi suntem prieteni f.buni..nu n mai vazuseram d 1 an.. el a venit cu ideea dak pot sa zic asa, yo niciodata nu m-am gandit la el k la un potential iubit. la inceput eram amandoi mai distanti da' acuma ne e asa d drag unul d altul.. big_smile


People say I'm crazy, but the voices in my head say I'm not.

Offline

 

#8 2007-06-26 23:21:32

Shosanna
Insomniac member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-04-26
Mesaje: 8836

Re: cum i-ati cunoscut?

18

Ultima oara a fost editat de Shosanna (2015-02-26 17:30:25)


Reach for the stars ,so if you fall you land on a cloud... wink
bebe

Offline

 

#9 2007-06-26 23:47:59

fallingstar
Full member
Inregistrat: 2007-02-27
Mesaje: 802

Re: cum i-ati cunoscut?

al meu e coleg cu frate-meu. e mai mic decat mine cu 3 ani, deci va dati seama, prima data cand mi-a facut frate-meu cunostinta cu el nici nu l-am bagat in seama http://www.xs4all.nl/~ernstmul/images/yahoo/18.gif

prietenul meu are frate geaman, si nu-i deosebeam absolut deloc. adica la inceput vorbeam ori cu unul ori cu altul dar niciodata nu stiam cu cine vb tongue. chiar nu eram interesata initial.

asta pana cand chiar in nopatea de dupa revelionul 2005, am avut cel mai ciudat vis din viata mea......

eram intr-o casa (nu stiu unde, in padure...) si afara era o furtuna groaznica, inundatie, apa neagra in jurul casei, nu puteam sa ies, eram ingrozita (mentionez k in acea perioada eram cam deprimata din cauza unui ex...) si dintr-o data baiatul asta (care e acum iubitul meu) a intrat pe usa, imbracat in alb, si ma intreaba "de ce stai aici inchisa, de ce nu iesi afara?" si eu ii spun "tu nu vezi ce-i afara ???" la care el cik "unde?" si trage draperiile si afara era soare http://www.xs4all.nl/~ernstmul/images/yahoo/11.gif

faza care mie mi s-a parut cea mai ciudata din tot visul asta e k eu in realitate nu faceam diferenta intre cei doi gemeni, dar in vis stiam 100% k e el (actualul meu prieten) cu toate k nu-i stiam, nu-i puteam deosebi in vaiat reala si nici prea mari tangente n-am avut cu nici unul dintre ei...pana atunci

dupa chestia asta, ii spuneam fratelui meu sa-l cheme pe la noi k vreau sa-l cunosc, ne-am placut si ne intelegem super bine si acum k la inceput, dupa 2 ani si 4 luni impliniti azi...

si acum cand ma gandesc la cat de real a fost visul acela si la faptul k si acum ii retin toate detaliile mi se pare cea mai ciudata chestie pe care am patit-o vreodata...si cea mai buna smile

pot sa spun k e ingerul meu pazitor...pe bune smile

Ultima oara a fost editat de fallingstar (2007-06-27 00:15:25)


29+

Offline

 

#10 2007-06-27 00:17:34

blue_elf
Hero member
De la: BUCURESTI
Inregistrat: 2006-08-09
Mesaje: 2475

Re: cum i-ati cunoscut?

pe al meu l-am cunoscut pe net..dc++..dupa am vb pe mess.. el s tzinea dupa "coada" mea sa ne vdm...si yo intorceam fraza in favoarea mea,adik schimbam subiectul si pana intr-o zi cnd eram cu colega mea la mine i-am zis"hai s ne vdm" a venit el pana la mine in cartier si i-am zis k nu pot sta mai mult de 5 min pt k mai tre s aj si la sc... si uite asa m-a analizat din cap pana in picioare si cea ce lafermecat cred ca a fost zambetul meu si acu mai imi zice si uneori se mai intreaba ce anume i-a plkut la mine,,,incepusem sa devin foarte dezinvolta si vb asa ca si cum ne-am cunoaste de demult.au urmat ink 2 intalniri in care am fost cu 2 prieteni(fata si baiat ) undeva si l-am invitat si pe el..eu pe vremea aceea trebuia la 8:30 sa fiu in casa..dehh..si el a zis s mergem la el acsa sa vedem meciu(era dinamo cu nushu cine) si i-am zis k eu nu pot k tre sa ajung acsa..sincer imi era frik de ai mei pt ca nu vroiam sa ma cert cu ei din cauza ca intarziam acs..si au inceput si prietenii mei sa insiste s mergem la el. babi se tot ruga de mine si pana la urma m-au apukat dracii pt k nu intelegeau k eu tre sa ajung acsa si n-am chef de scandal cu ai mei si l-a sunat el pe taicamiu si s-a prezentat si i-a zis k suntem la o pizza pe la salajan si daca ma mai lasa putin...si ca ma aduce el personal acsa tongue. l-a metrou nushu cum dar ne-am luat in brate...am simtit cva ciudat si uff my s-a ridicat parul pe mine tongue,am ajuns la mine acsik  maicamea ne-a deschis usasi zambea culmea..am venit si cu prietenii mei si a iesit taicamiu la usa,el s-a prezentat ca fiind prietenul meu big_smile am zis k nu e adevarat...si de atunci pot sa zik k ne-am intalnit si cam peste 1 sapt 5 zile am fost la el...ne-am uitat la un film si stateam unul langa altu pe canapea,si am pus capul pe umarul lui,apoi pe picioarele lui si pok..au venit si ai lui smile,m-a prezentat parintilor noi am continuat sa ne uitam la film si dupa film am vb..se cam balbaia cnd il intrebam cva si nah...i-amz is sa spuna ca nu-l mananc n-am mancat p nimeni pana acu..si nushu crd ca eu l-am sarutat prima..el fiind timid si trebbuia sa fac cva...smile apoi ne-am intins pe pat stateam pe el..si nushu m-am pierdut cu firea pur si simplu...si mi-a si zis pe mes seara asa mai subtil daca eu am  fct cva..adik daca mai sunt sau nu virgina..si i-m zs ca da sunt ca asa si era...adeavru e k eu k proasta am crez k gata am stat pe el si ne-am pupat si am zis k am fct cva ce nu trebuia si am inceput sa plang ca daca si cu parca se intampla cva...yo copil prost nestiind ca nu are cum pt ca eram imbracati amn2.si am inceput sa ne vdm dupa aceea,i-am cunoscut prietenii si sora si bunicii si am avut parte de N cooincidente ( verisoara si fina lui este pritena mea din copilarie, varul lui care are magazin in piata sta exact langa mine..si sunt multe la care ne potrivim si multe unde ne completam).

el avea 24 si eu 16 big_smile si s-a intamplat sa fim imprreuna calumea cam pe 14 martie daca nu ma insel,pt ca stiu sigur ca era dupa 8  martie.

Ultima oara a fost editat de blue_elf (2007-06-27 00:20:00)


Pastreaza-ti cugetul
clar si linistit,ca apele unui lac adanc,transparent ca lumina ochilor de
corb.Deasupra,apele sunt linistite.Nu are rost sa-l rascolesti acum si sa-l tulburi.In
acest suflet netulburat-umbrele evenimentelor acestei lumi se vor topi singure.

Offline

 

#11 2007-06-27 01:27:42

deadrose
Banat
De la: craiova
Inregistrat: 2006-07-21
Mesaje: 9956

Re: cum i-ati cunoscut?

pai eu eram de o sapt cu un tip. nu era cine stie ce, dar era destept, si am stat cu el tocmai pt faptul k era destept si tocmai de despartisem de altul care era mai prost k noaptea.  si io ma gandeam, asta e. da de unde. plec io in tabara deprimata nush ce, credeam k o sa fie nashpa, era aiurea asa k eram fara noua achizite. cand sa ne cazam la tabare l-am vazut pe puiu big_smile si am facut in asa fel incat sa ajung subtil la el wink si am ajuns. si pana la urma am dormit la el in camera. de fapt am intrebat cu cine dorm in pat (k sa nu zic bah io dorm cu tine big_smile) si el s-a oferit big_smile dupa 5 min ne-am dus sa vedem rasaritu (halal dormit), am facut baie in mare imbracati :"> dupa ne-am dus sa ne dam in leagane si acolo big_smile in fine convenisem sa stam decat in tabara (ma vazuse k am prieten tongue), dar dupa o seara sau 2 m-a intrebat daca nu ramanem imrepuna si in cr si i-am zis k nush. dar imediat urmatoarea seara i-am zis (deci imi era asa drag de el big_smile nu k acu nu mi-ar fi tongue) sa ramanem impreuna big_smile


http://d3adros3.myminicity.com/
La intrebarea "Ai facut sex vreodata cu un coleg de serviciu?" exista un raspuns sincer: "Am intretinut relatii sexuale zilnice cu seful meu direct...El ma !! la cap si pe mine ma durea in cur!"

Offline

 

#12 2007-06-27 06:49:19

persifona
Vizitator

Re: cum i-ati cunoscut?

La mine e clasic.. colegi de facultate de 1 an jumate, ne intelegeam ok, dar in niciun caz nu il vedeam ca pe un iubit si nici el pe mine. Si de Revelionul asta, eram la o colega de-a noastra undeva aproximativ la munte unde are o casuta si ma cam suparasem eu asa, ca nimeni nu misca un deget la facut mancare, spalat vase, etc in afara de el. Si in seara de revelion dupa ce spalase ditamai maldarul de vase, m-am dus la el si l-am pupat pe obraz si i-am multumit ca m-a ajutat si ca s-a purtat super super zilele alea (era singurul neutral) si m-a luat in brate tare tare si m-a ridicat si m-a pupat si el pe obraz.
Iar in noaptea de revelion, iesisem afara la 12 si era foarte frig, asa ca m-a luat in brate sa ma incalzeasca si nu prea mai vroia sa-mi dea drumu smile si de cand ne-am dus sa ne culcam, nici nu mi-a mai dat big_smile A fost o situatie mai ciudata, ca-n camera in care trebuia eu sa dorm era groaznic de cald, bagasera prietenii mei lemne o groaza si ardea si am zis ca dorm cu el, ca dincolo nu pot respira. Si asa s-au legat toate.

E exact ce-mi trebuia si poate chiar mai mult, mai ales venind dupa o relatie cu crize de gelozie, batai si certuri din ora-n ora. E un baiat de nota 20 pe care sunt convinsa ca daca n-ar fi fost ex-ul nebun, nu l-as fi apreciat asa cum ar fi trebuit. Deci, tot raul spre bine smile

 

#13 2007-06-27 09:12:59

angelaflory
Hero member
De la: F.City
Inregistrat: 2006-12-27
Mesaje: 2882

Re: cum i-ati cunoscut?

noi ne-am cunoscut pe hi5(stiu aiurea pentru ca nu admiteam sa ma intalnesc cu cineva cunoscut pe net)....de plicty m-am uitat pe hi5 la pozele unui grup al facultatii mele sa vad cine mai e prin facultate si e inscris pe hi5 ...si prima care mi-a atras privirea a fost poza lui ...apoi profilul care mi-a placut la nebunie ca avea un tweety mare pe toata pagina si din poze se vedea ca e un tip vesel, nebunici..chiar mi-au placut la nebunie pozelel lui si profilul si mi-ar fi parut rau sa trec asa fara sa ii zic chestia asta...i-am scris un comment in care ii spuneam parerea mea si mi-a trimis si el commenturi  la poze f haioase ce mai ca nu mai puteam de ras si i-am trimis un msg si apoi si el...si asa am inceput sa vb...pana si-a dat el seama ca e mai bine sa vb pe mess"ma port ca un bebe nush cei cu mine...nu e mai bine sa vb pe mess?" si de atunci ii tot zic bebe big_smile (am lamurit si cu porecla ) tongue   partea funny e ca el sta in cartier cu mine la cateva blocuri smile dar chiar nu il stiam :-?


"Munceste ca si cum nu ai avea nevoie de bani. Iubeste ca si cand nimeni nu te-a facut vreodata sa suferi. Danseaza ca si cand nimeni nu te vede. Canta de parca nu te-ar auzi nimeni. Traieshte ca shi cum paradisul ar fi pe pamant ..."

Offline

 

#14 2007-06-27 09:24:30

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: cum i-ati cunoscut?

ne am cunoscut de dragobete la un majorat dar n am ajuns sa fim impreuna decat dupa aprox5 luni...si e o intreaga telenovela tot ce s a intamplat in acele 5 luni...mi ar lua prea mult sa povestesc tongue ...cert e ca in curand facem un an de cand suntem impreuna big_smile


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#15 2007-06-27 09:28:50

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: cum i-ati cunoscut?

.

Ultima oara a fost editat de pokemon (2008-11-20 13:56:11)


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#16 2007-06-27 12:26:02

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: cum i-ati cunoscut?

noi ne-am cunoscut acum 6 ani pe Mirc smile eu aveam nick-ul maitreyi si el era allan big_smilebig_smilebig_smile abia dupa 2 saptamani ne-am vazut face-to-face si dupa inca 2 saptamani a fost the first kiss...


mami de minuni hjarta

Offline

 

#17 2007-06-27 12:41:44

SonneAle
Addicted member
De la: balamuc
Inregistrat: 2006-12-14
Mesaje: 10519

Re: cum i-ati cunoscut?

super povestioarele voastre big_smile
noi tot pe net ne-am cunoscut prin fratele lui pe care il stiam de la vara-mea tongue  as face o telenovela si nu stiu cate ati intelege rotfl important e ca dupa o vreme buna, la vreo 7-8 luni dupa prima noastra conversatie pe mess, mi-a zis ca ma place...  au mai trecut alte 2 luni pana i-am dat eu primul pupic, el era prea rusinos... de atunci, adica de un aproape un an, dragoste cu nabadai, certuri si impacari...  it could have been a lot better, ne ocupam de asta acum big_smile hjarta


There ain't no sunshine now that he's gone

Offline

 

#18 2007-06-27 12:44:16

persifona
Vizitator

Re: cum i-ati cunoscut?

eu_vreau a scris:

noi ne-am cunoscut acum 6 ani pe Mirc smile eu aveam nick-ul maitreyi si el era allan big_smilebig_smilebig_smile

Ce chestie big_smile

 

#19 2007-06-27 12:59:47

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: cum i-ati cunoscut?

destinul smile


mami de minuni hjarta

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.