homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Cum i-ati cunoscut?-3


#39 2007-09-22 18:04:08

_yohana_
Platinum member
Inregistrat: 2006-11-25
Mesaje: 16986

Re: cum i-ati cunoscut?

daniela1985 a scris:

iar din data de 19 august 2004 suntem de nedespartiti...hjarta

noi de pe 29 august 2004 big_smile


expect the worst , hope for the best!

Offline

 



#40 2007-09-22 18:31:31

myya
Full member
De la: bacau
Inregistrat: 2007-07-25
Mesaje: 570
Site

Re: cum i-ati cunoscut?

si noi am vb prima data pe odc:)...apoi am vb pe mess si am aflat ca stam in acelasi cartier dar stiind ca am prieten niciodata nu a zis sa ne intanlim...ne intelegeam bine...am vb vreo 6 luni pe mess si al tel pana sa hotarat odata sa zica sa iesim la un suc...si acusica pe 1 oct se implineste 1 an de cand suntem  impreuna

Offline

 

#41 2007-09-22 18:45:40

brut
Hero member
Inregistrat: 2007-06-17
Mesaje: 2545

Re: cum i-ati cunoscut?

eram colegi de liceu, el era boboc, eu clasa a 10, la un liceu unde ponderea era 80% fete, 20% baieti... eu cu colegele cercetam noii baieti din liceu big_smile il vad pe el, mai misterios, frumos imbracat, cu o sapca pe cap, incercam sa dau de privirea lui tongue iar o colega imi spune ca il cunoaste, fusesera colegi de generala big_smile am facut rost de numarul lui, l-am sunat, ne-am intalnit si ne-am placut big_smile facem 3 ani in martie.... cum a trecut timpul!! el spune ca m-a ochit din prima, dar ii era rusine sa faca primul pas! noroc ca am fost eu mai indrazneata, ca altfel pierdeam mult!

Offline

 

#42 2007-09-22 18:52:56

amrita
Full member
Inregistrat: 2007-09-16
Mesaje: 342

Re: cum i-ati cunoscut?

eram vecini si il cunosteam dintotdeauna, insa nu vorbisem niciodata... apoi a inceput sa ma salute, sa imi zambeasca, mi-a cerut nr de tel, am iesit la un suc si uite asa, incet incet, m-am indragostit de el hjarta


You are the sunshine of my life..

Offline

 

#43 2007-09-22 19:10:50

micaella4
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-07-06
Mesaje: 4144

Re: cum i-ati cunoscut?

pe mine m-a sunat intr-o zi o prietena si m-a intrebat, foarte entuziasmata fiind, dak vreau sa ma cupleze ea cu cineva; m-am gandit ca nu am nimic de pierdut.. i-a dat id-ul meu de mess...a urmat o noapte luuuuuunga (am vbit de la 23.00 la 5.00) pe mess si apoi...dupa vreo 4 zile..ne-am intalnit.. si suntem impreuna de atunci...1 an juma'..wink

si pana in ziua de azi ma intriga siguranta cu care m-a sunat prietena mea in ziua aia.. nu prea-i sta in caracter sa ma ia asa..smile

Offline

 

 Publicitate


loading...

#44 2007-09-22 19:19:14

rayuela
Full member
De la: dincolo de moarte
Inregistrat: 2007-06-09
Mesaje: 866

Re: cum i-ati cunoscut?

eu l-am cunoscut in urma cu 3 ani..el era student in timisoara,eu in craiova si am dat un beep la intimplare...si apoi curiozitatea m-a facut sa sun si ne-am indragostit de voce,de tandrete,mod de gindire...apoi dupa 4 luni ne-am intilnit,fara sa stim cum aratam...si dupa 1 an de stat la distanta, s-a transferat pt mine in craiova si acum e ok.urmeaza sa stam impreuna.m-a cerut in casatorie acum 2 ani in sala de curs din universitatea din craiova,intr-o duminica...a ingenuncheat si m-a cerut...


iubind dincolo de moarte

Offline

 

#45 2007-09-23 01:31:30

Fadette
Full member
Inregistrat: 2007-07-22
Mesaje: 548

Re: cum i-ati cunoscut?

Noi avem o adevarata telenovela...l-am cunoscut la un chef unde m-am combinat cu prietenul lui cel mai bun (pentru o seara)...peste cateva luni ne-am revazut, era prietenul unei colege de la faculta...intre timp, l-am cunoscut pe colegul lui de camera cu care m-am imprietenit foarte bine, si am inceput sa tot iesim impreuna, o gasca mare, el nu mai era cu colega mea...si In acele cateva luni aproape toti prietenii lui au vrut sa se combine cu mine tongue si m-a enervat foarte tare ca el nu prea m-a bagat in seama (ca era prea timid) si intr-o zi ne-am intalnit pe strada intamplator si ne-am dus sa bem un ceai (nu era mare lucru, ca eram in aceasi gasca, il vedeam foarte des, numai ca niciodata n-am avut ocazia sa vorbesc numai cu el) si am vorbit despre tot felul de chestii. Si a doua zi m-a sunat, sa ma cheme la ei la film...si tot asa... pas cu pas am ajuns sa fim impreuna smile si suntem foooooooooooooaaarte fericiti.


I'm just a dreamer, I dream my life away
I'm just a dreamer who dreames a better day...

Offline

 

#46 2007-09-23 02:31:10

skumpi
Vizitator

Re: cum i-ati cunoscut?

fostul meu prieten era prieten cu el...ma rog erau o gaska dar nu ne intalneam decat in club..eu eram f in love d prietenu respectiv dar cu toate astea mi se parea dragutz insa el era cu prietena lui tot tp can d il vedeam..oricum  imi era mila d ea ca el era tiot cu baietii ..cu paharu..si ea singura...si imi ziceam eu in  gandu meu "vai saraca fata " wink)
apoi eu m`am desp d tipu respectiv si EL...nush cum s`a facut k mi`a dll nioste poze de pe dc ( le uitasem  eu la share) si am vb..apoi pe mess...discuti aireah...el s`a certat cu tipa cu care fusese..eu cu al meu..si ne tot consolam unu` pe altu lol ...am observat eu k incepe sa`i placa d mine in sa era f timid si nu indraznea sa zica ceva...iar eu..orgoiloasa...ma faceam k nu vad wink)
fiind clasa a 12`a...s`a oferit sa ma ajute cu matematica... wink) si ne vedeam in weekend..si eram impreuna...dar nu ne vdm in  tp saptamanii...dar vorbeam toata ziua...asta a fost cam o luna apoi s`a intamplat k eu m`am combinat cu un prieten comun...si de fapt eu eram cu el smile)eu credeam k e asa..relatie trecatoare...si am stat am vb..am lamurit...si  de 7-8 luni suntem im preuna...si stam toata ziua impreuna...noaptea...e cel mai skump iubit ..cel mai grijuliu..atent...intr`un cuvant..perfect big_smile

 

#47 2007-09-23 09:53:20

daniela1985
Full member
De la: ploiesti
Inregistrat: 2007-08-16
Mesaje: 438

Re: cum i-ati cunoscut?

oana_ a scris:

daniela1985 a scris:

iar din data de 19 august 2004 suntem de nedespartiti...hjarta

noi de pe 29 august 2004 big_smile

si totusi sunt un picut mai mar ca tine wink
multi inainte!!!

Offline

 

#48 2007-09-23 10:34:24

spring24
Full member
De la: Nowhere
Inregistrat: 2007-03-21
Mesaje: 505

Re: cum i-ati cunoscut?

el era operator pe un hub de retea...eu abia incepusem sa intru pe oDC...si foloseam chat-ul de pe main...a intrat in privatul meu si am vb vreo cateva zile asa pe retea...dupa aia pe messenger..ne-am trimis poze..apoi am stabilit sa iesim in oras dupa o saptamana...suntem din acelasi oras, dar nu ne-am fi intalnit daca nu era netul asta smile...de atunci se implinesc aproape 2 anisori..acusica..pe 24 oct big_smile

Offline

 

#49 2007-09-23 10:37:34

rayuela
Full member
De la: dincolo de moarte
Inregistrat: 2007-06-09
Mesaje: 866

Re: cum i-ati cunoscut?

multi inainte...eu pe 16 fac 3


iubind dincolo de moarte

Offline

 

#50 2007-09-23 10:40:16

alexia
Addicted member
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-01-14
Mesaje: 14580

Re: cum i-ati cunoscut?

Uf.. ce ti-e si cu net-ul asta smile O gramada v-ati cunoscut pe net... si fratele meu la fel cu iubita lui big_smile .. Eu nu..

Noi eram colegi de grupa... la inceputul semestrului 2 in primul an (acum trecem anul 2), incepuse sa ma atraga... I-am cerut nr de telefon si am stabilit o intalnire. La intalnirea aceea am vb de toate, pana am ajuns la scopul real al intalnirii noastre.. cand baiatul meu mi-a zis ca nu vrea o relatie. sad Am fost dezamagita.. dar mi-a trecut repede... La cateva zile dupa asta m-am cuplat cu un alt coleg de facultate si am stat 1 luna si putin cu el, am suferit in urma acelei relatii pentru ca ma atasasem de respectivul... si pentru toata asta il invinuiam pe EL, pe actualul, ca nu a vrut sa fie cu mine si de-aia sufar eu acum big_smile . Intre timp, baiatul meu mi-a zis ca regreta ca nu a vrut sa fim impreuna.. dar era prea tarziu..

Mai trece o luna... iesim din nou. Stam 3-4 zile impreuna, ii spun ca nu pot continua.. pur si simplu nu ma puteam vedea cu el.. in momentul in care m-a respins atunci s-a rupt ceva in mine... In fine.. s-a suparat pe mine, ca de ce l-am amagit... dupa alte 2-3 saptamani am mai facut o incercare, din nou esuata big_smile . Ma luam de toate defectele lui, nimic nu-mi conevnea, era clar ca nu ma puteam indragosti de el.. si am lasat-o balta din nou.
Imi parea rau ca nu puteam sa fiu cu el pt ca e un baiat bun.. cuminte, dragutz, arata bine, invata cel mai bine dintre baietii din grupa ... simteam ca m-ar face fericita .. dar nah.. nu-i poti porunci inimii..

Dupa cateva zile de la ultimul esec, am avut un vis. In vis imi aparea el cu o alta fata.. se sarutau si m-am dus la el sa-l trag la raspundere si nu-l interesa de mine... m-am trezit transpirata, plina de nervi si geloasa pana peste masura.. si atunci mi-am dat seama ca trebuie sa fac ceva neaparat ca altfel il pierd. Zis si facut: l-am sunat in ziiua respectiva, seara am vorbit pe mess.. renuntasem la fitze si figuri, tot ce vroiam era sa fie bine intre noi... dupa 2 zile ne-am intalnit din nou (el e din alta localitate) si cand l-am vazut am simtit un gol in stomac, ma treceau fiori si aveam fluturasi smile Mi-am dat seama ca de data asta e pe bune smile Si de atunci au trecut 2 luni.... poate pare putin... dar simt ca sunt cu el de mult mai mult si avem o relatie frumoasa si ne intelegem bine... e iubitul meu si il ador.. si sunt asa cum credeam ca voi fii.. fericita smile Si el la fel..

big_smile

Offline

 

#51 2007-09-23 11:06:51

rayuela
Full member
De la: dincolo de moarte
Inregistrat: 2007-06-09
Mesaje: 866

Re: cum i-ati cunoscut?

imi plac povestile de iubire smile eu nu l-am cunoscut pe net ci prin beep la intimplare smile


iubind dincolo de moarte

Offline

 

#52 2007-09-23 13:16:26

pink_butterfly
Insomniac member
Inregistrat: 2006-08-10
Mesaje: 8371

Re: cum i-ati cunoscut?

eu pe actualul cu care sunt de o saptamana l-am cunoscut la mine acasa.a venit odata in vizita cu o prietena de-a lu' sora-mea.atunci l-am vazut prima data.tin minte ca eram in niste pijamale si cu parul ciufulit.era sambata seara,dar nu aveam chef sa ies.ei venisera s-o ia pe sora-mea in oras.au tot insistat sa vin si eu,dar eu nu si nu.am vazut ca el se tot uita la mine asa cu subinteles,dar atunci am zis ca poate mi se pare mie,la felul in care aratam...ma gandeam eu ca n-avea cum sa-i placa de mine asa.am mai stat noi de vorba pana a fost sora-mea gata,apoi au plecat.eu atunci eram cu fostul,dar el nu stiu ce treburi avea si eu ma obisnuisem sa ies numai cand venea si el(proasta idee)...in fine,a doua zi sora-mea m-a innebunit cu baiatul asta,ca i-a placut mult de mine,ca vrea sa ii dau id-ul meu sa mai vb...pana la urma i l-am dat si am inceput sa vorbim,am vorbit luni la rand pe mess,stia ca am prieten,dar tot insista sa iesim si noi pe undeva sa ne cunoastem mai bine,doar ca amici daca nu se poate mai mult.apoi intr-o perioada eu ma tot certam cu fostul si eram mai mereu suparata,incepusem sa-i spun lui toate ofurile mele.dupa cateva saptamani,am avut o cearta foarte urata cu fostul si a plecat de la mine noaptea de nebun,mi-a zis ca se duce sa-si ia tigari si nu s-a mai intors...cand mi-am dat seama,am inceput sa plang ca nebuna si sa sun pe toata lumea sa intreb de el,mi-era teama sa nu fi patit ceva...apoi mi-am dat seama ca sunt fraiera si ca nu merita si nu l-am mai cautat...i-am dat un mesaj lui bogdan,asa il cheama pe actualul si i-am zis ca ma simt foarte rau si daca putem sa ne vedem.intr-un sfert de ora era la mine la scara,am coborat,am vorbit,i-am spus ce s-a intamplat,a incercat sa ma consoleze cum a putut,nu s-a intamplat nimic in seara aia intre noi.a doua zi am inceput sa iesim impreuna si pana la urma ne-am cuplat.insa eu eram cu gandul tot la fostul,asa ca dupa 2 sapt m-am impacat cu el.nu a fost frumos ce-am facut,stiu,si acum imi dau seama ca nici n-a meritat.in fine,el a suferit foarte mult,cateva sapt n-am mai vb deloc.eu am mai stat cu fostul cam 8 luni si apoi ne-am despartit de tot.intre timp si-a facut si el o prietena,au stat cateva luni,s-au despartit cu cateva sapt inainte sa ma despart si eu de fostul.incepusem sa vorbim iar pe mess,sa ne spunem ofurile si ,la un moment dat,el a inceput sa insiste iar sa iesim,ca el nu a reusit sa ma uite,ca nu-mi poarta pica pt ce-a fost atunci si ca ar vrea sa ne mai dam o sansa.vreo 2 saptamani l-am tot amagit,i-am testat rabdarea,si pana la urma am fost de-acord sa ne mai dam o sansa...astfel ca de-o sapt suntem impreuna din nou.el pare foarte indragostit,eu nu pot sa zic ca sunt super entuziasmata,sunt inca foarte sceptica,nu prea mai reusesc sa am incredere,dar sper sa fie bine pana la urma...sper ca nu v-am plicitisit...daca da,imi cer scuze...wink


http://www.youtube.com/watch?v=mwMdO3HK_ws our song hjarta
em todas as ruas do amor seras meu e eu serei tua hjarta
http://www.youtube.com/watch?v=DDuLPHsIuTg

Offline

 

#53 2007-09-23 13:53:24

SonneAle
Addicted member
De la: balamuc
Inregistrat: 2006-12-14
Mesaje: 10519

Re: cum i-ati cunoscut?

rayuela a scris:

imi plac povestile de iubire smile eu nu l-am cunoscut pe net ci prin beep la intimplare smile

cum asa????? yikes yikes yikes ce tare! lol
pink_butterfly, mi-a placut povestioara ta big_smile viitorul suna bine tongue puss


There ain't no sunshine now that he's gone

Offline

 

#54 2007-09-23 15:15:30

rayuela
Full member
De la: dincolo de moarte
Inregistrat: 2007-06-09
Mesaje: 866

Re: cum i-ati cunoscut?

am dat un beep,el era in timisoara student si dupa 4 luni de vorbit la telefon in care nu am vrut sa ne trimitem poze...eu nu voiam,a venit de dragobete in craiova ca atunci se terminase sesiune in tm si de atunci suntem impreuna...toata noaptea a plouat si am stat in parc pe o banca si ne-am pupat pina la dimineata...primul meu sarut...de dragobete:)


iubind dincolo de moarte

Offline

 

#55 2007-09-23 17:06:42

myhaela
Full member
De la: Galati
Inregistrat: 2006-03-15
Mesaje: 458

Re: cum i-ati cunoscut?

Noi avem o poveste frumoasa tare big_smile  Ne-am cunoscut in prima zi de scoala, am stat in aceiasi banca si chiar imi povesteau socrii ca de atunci le-am fost draga tare. Prin clasa a 5-a imi trimitea iubitul biletele si ma intreba daca am prieten si daca vreau sa fiu prietena lui; eu fiind mai batzoasa de mica, ma tineam tare si il refuzam ca asa stiam eu ca trebuie sa fie fata...sa nu se lase prea usor. Intr-a 6-a si a 7-a mi-au mai venit 2 biletele si eu tot cu un refuz ii completam biletelul. Mie imi era drag de numai puteam, ma duceam la ziua lui, pe casete eram mai mult eu filmata decat el, ca toti credeau ca e ziua mea... In clasa a 8-a ne-a mutat diriginta in aceiasi banca (eu aveam o prietena de suflet atunci-colega de banca- eram iubite amandoua, de nedespartit, si am inceput sa plang cand am vz ca ne desparte, iar el radea si imi zicea ca e bun asa ca are si el de la cine copia). In clasa a 9 ne-am mutat la licee diferite, insa de intalnit ne-am mai intalnit ca stam in acelasi cartier. Atunci a vrut el sa ne intalnim ca sa-mi dea niste poze mai vechi facute in generala si de la zilele lui de nastere, iar mai trz. in clasa a 10-a m-a sunat sa ma intrebe daca am o carte, iar cartea se numea "Daca am prieten?". Noi mai radeam zilele trecute si socrii imi povesteau ca avea emotii inainte sa ma sune si ca taica-su ii canta o melodie mai veche de a lui Bosckito (cum s-o scrie)..."hai, hai, hai, da-i inainte cu tupeu, hai, hai, hai, si ai sa vezi ca nu e greu......" ei bine, si de atunci suntem impreuna, avem 5 ani jumate, ne iubim mult si stiu ca povestea o sa continue frumos, pt ca suntem unul pt celalalt. Ma simt cea mai fericita si cea mai iubita. V-am spus povestea in mare, sper sa nu va fi plictisit, picanterii mai sunt in ea. smile

Ultima oara a fost editat de myhaela (2007-09-23 17:31:15)

Offline

 

#56 2007-09-23 17:58:56

raluca 17
New member
Inregistrat: 2007-08-17
Mesaje: 33

Re: cum i-ati cunoscut?

noi ne cunosteam de f mult timp din vedere.El mi-a zis ca de vara trecuta se tot gandea la mine ca ii placeam..big_smile eram doar amici si nu ma gandeam niciodata ca vom fi impreuna.El a venit cu ideea si eu am zis : de ce nu? Si uite ca suntem impreuna de vreo 6 luni. Ne mai certam noi dar ne iubim mult hjarta

Offline

 

#57 2007-09-24 10:49:25

pink_butterfly
Insomniac member
Inregistrat: 2006-08-10
Mesaje: 8371

Re: cum i-ati cunoscut?

raluca 17 a scris:

noi ne cunosteam de f mult timp din vedere.El mi-a zis ca de vara trecuta se tot gandea la mine ca ii placeam..big_smile eram doar amici si nu ma gandeam niciodata ca vom fi impreuna.El a venit cu ideea si eu am zis : de ce nu? Si uite ca suntem impreuna de vreo 6 luni. Ne mai certam noi dar ne iubim mult hjarta

sa intelegem ca v-ati impacat.parca se terminase relatia,nu?


http://www.youtube.com/watch?v=mwMdO3HK_ws our song hjarta
em todas as ruas do amor seras meu e eu serei tua hjarta
http://www.youtube.com/watch?v=DDuLPHsIuTg

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.