homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Cum i-ati cunoscut?-4


#58 2007-09-24 13:33:04

myra
New member
Inregistrat: 2007-07-20
Mesaje: 95

Re: cum i-ati cunoscut?

Doamne, ce baba sunt..cand l-am cunoscut nici nu stiam cu ce se mananca netu, n-aveam nici calculator acasa....Acum 8 ani, de revelion prietena mea proaspat cuplata cu un tip mi-a propus sa merg la Revelion cu ei si cu un tip pe care urma sa-l cunosc...si dupa ce l-am cunoscut am ramas impreuna..ne casatorim si ghiciti cine ne suny nasi - prietena mea si cu tipul de atunci...super, nu?!!

Offline

 



#59 2007-09-24 14:37:29

LadyInRed
Hero member
De la: _________
Inregistrat: 2007-06-07
Mesaje: 3261

Re: cum i-ati cunoscut?

eu... first in fata clubului de zilele galatziului acvum 3 ani..plangeam dupa fostu si el se tot uita la mine, m`am enervat si am urlat la el ..adiik i`am zis :"ce #$@#$# te uiti asha la mn?" big_smile si apoi in club dansam cu fetele ..a venit la mn si m`a atins pe burtica.Apoi vreo ora l`am tot cautat prin discoteca si  il vazushi dansa cu o colega insuportabila de a mea.Am mers la el..nu a vrut sa ma bage`n seama , iar dupa 20-30 de minute l`am luat cu fortza sa danseze cu mine.I-am dat un pup si am plecat acasa fara sa`i zic de ce l`am pupat, cum, nimik...nici macar Pa...sau da`mi nr tau de tel[ shmechera nu? ] smile si apoi m`a cautat el a aflat unde stau si a venit la mn si cam atat facem 3 anisori in curand..


[km urata povestea mea sad ]

Ultima oara a fost editat de LadyInRed (2007-09-24 14:38:46)

Offline

 

#60 2007-09-24 14:51:04

marissa
Sr. member
De la: ..a million miles away
Inregistrat: 2007-04-22
Mesaje: 1704

Re: cum i-ati cunoscut?

intr-o seara in club vine la mine un tip si ma intreaba daca vreau sa fac cunostinta cu prietenul lui. mai era cu inca 2 baieti si nici nu mi-am dat seara la care se referea dar nu aveam nici un chef si i-am spus ca n-are rost. a2a zi am aflat cine erau cei 2 dar nu stiam care dintre ei a vrut sa faca cunostinta cu mine si incepuse sa-mi para rau ca n-am acceptat big_smile. pe unul  dintre ei (prietenul meu) l-am gasit pe hi5 si i-am dat un five. mi-a dat un mesaj si mi-a cerut id-ul si-am vorbit pe mess in ziua aia. mi-a zis ca celalalt vroia sa faca cunostinta cu mine, nu el. ok.. a ramas in aer. dar tot in aceeasi zi, seara eram la un suc cu prieteni de-ai mei dar erau majoritatea baieti. primesc un mesaj de la el "vad ca iti place sa fii in centrul atentiei, intre atatia baieti". era si el acolo la un suc. si ne-am tot trimis vreo 20 de mesaje pana am plecat impreuna din club. a2a zi el a plecat in grecia, eu la mare.in timpul asta am vorbit in fiecare zi la tel.. ne-am reintalnit cand s-a intors el. si de atunci suntem impreuna.. o luna si 2 zile smile

Ultima oara a fost editat de marissa (2007-09-24 14:52:15)


I miss you,I miss your smile And I still shed a tear Every once in a while
And even though it's different now You're still here somehow
My heart won't let you go And I need you to know
I miss you... hjarta grater

Offline

 

#61 2007-09-25 23:35:08

Fadette
Full member
Inregistrat: 2007-07-22
Mesaje: 548

Re: cum i-ati cunoscut?

Sa va povestesc cum l-a cunoscut verisoara mea pe iubitul ei smile nu e povestea mea, dar merita citita.
O prietena de-a ei a dat numarul ei de tel actualului iubit, din greseala. Tipul si cu prietena respectiva erau colegi de faculta. Tipul a cerut numarul sefei de an de la prietena lui verisora mea, pentru ceva chestii administrative. Pe verisoara mea o cheama Alina, ca si pe sefa de an. Si din greseala prietena ei a dat numarul lui verisoara-mea la tip. El a sunat-o, si-au dat seama repede ca era vorba de o confuzie, dar au vorbit vreo 10 minute... A doua zi Alina s-a intalnit cu prietena ei dupa cursuri, cand iesea toata lumea din sala...si au facut cunostinta...si de atunci sunt impreuna smile au trecut vreo 3 ani de atunci...
concluzia este ca merita sa raspunzi dc te suna un numar necunoscut smile poate sa fie chiar marea iubire.


I'm just a dreamer, I dream my life away
I'm just a dreamer who dreames a better day...

Offline

 

#62 2007-09-26 10:04:11

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: cum i-ati cunoscut?

hai ca povestesc si eu:o amica de facultate se muta intr-un apartament cu prietenul ei si un prieten de al lui.prietenul 28 de ani sora mea 28 de ani,asa ca ne gandim noi sa ii cuplam(aceiasi varsta,erau singurei,eu vroiam sa scap de sorumea rotfl2) ).asa ca stabilim sa iesim in oras la o pizza amica mae cu prietenul ei si colegul de apartament si eu cu sora mea.ne intalnim vb.etc.etc.acasa o descos pe sorioara si aflu ca nu il place.a 2a zi la facultate caolega asta a mea vine la mine si imi spune ca el vrea sa ma cunoasca mai bine pe mine nu sora mea si ca daca se poate sa ii dau nr. de tel.eu imi adun fata de pe jos si cum imi placuse foarte mult mainile lui si parul usor grizonat ii dau tel.meu.dar pana am ajuns sa ne intalnim prima data (5 mai) a trecut ceva timp ca a venit vacanta de primavara am plecat acasa(asa ca am vb. la tel de cateva ori) iar cand m-am intors in buc. am tot amanat intalnirea ca tot intervenea ceva(abia ma mutasem).defapt cand ne-am intalnit prima data am modificat eu ora ca trebuia sa imi vina cu netu sa il instaleze.de atunci a trecut un an si 4 luni.


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

 Publicitate


loading...

#63 2007-09-26 10:13:59

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: cum i-ati cunoscut?

Apropo de ce a scris Fadette cu telefonul,eu nu raspund niciodata la numerele anonime!Sac!
Nu de alta,dar cand aree cineva treaba cu mine sa ma sune domne sa vaz si eu numarul.Ca doar nu sunt cine stie ce persoane publice!
Urasc oamenii acre suna sub anonimat ...cah....


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#64 2007-09-26 12:06:56

Fadette
Full member
Inregistrat: 2007-07-22
Mesaje: 548

Re: cum i-ati cunoscut?

poate nu m-am exprimat bine, Pokemon smile nu era numar necunoscut adik fara numar, pus pe anonim, era pur si simplu un nr de tel (nr lui) pe care ea nu il stia ca nu l avea in agenda wink nici mie nu-mi plac oamenii care sun de pe nr anonim. Mai ales dc e ora 3 noaptea.


I'm just a dreamer, I dream my life away
I'm just a dreamer who dreames a better day...

Offline

 

#65 2007-09-26 13:02:04

cryss26buc
Full member
Inregistrat: 2006-12-28
Mesaje: 479

Re: cum i-ati cunoscut?

eu cu sotul meu am fost colegi de servici 1 an de zile inainte sa fim impreuna , ne stiam dar nu ne suportam ne ignoram dar intr o zi eram acasa si era o sambata frumoasa calda de iulie si nush ce mi a venit sa pun la avatar "cine merge la festivalul berii" avea adresa mai multor colegi mentionez ca intra fffffff rar pe mess , asa si hop apare un "eu" pe mess si ii zic sa ma sune , si vb eu cu el ii zic ca ce ia venit si ca sa sunam mai multi colegi sa iesim impreuna ca un facut el nu a gasit pe nimeni disponibl iar eu recunosc nu sunasem pe nimeni de ....lene si asa am hotarat sa iesim cam cu sila tre sa recunosc dar aveam cheff sa ies si nu aveam cu cine .am fost si imi zice ca tre sa caute un bancomat banc post ca nu are bani la el...eu cam neincrezatoare dar nevrand sa stric plimbarea ii zic ca am eu si imi da el maine zis si facut am fost am vb mult am baut multicel si ne am dat seama ca se facuse ora 2 si ai mei nu stiau nik de mine dau sa plec la care el imi zice m am simtit ff bine nu ti cunoasteam latura asta de tipa de gasca credeam ca esti o diplomata si nu ti pleci ochii la oricine ...eu am zambit l am pupat pe obraz si am urcat in taxi....a doua zi am primit o actiune comuna cu el ....si asa am ajuns sa ne casatorim dupa 3 luni de stat de vorba...si e super acum va fi tatic;))

Offline

 

#66 2007-09-26 13:32:58

Fadette
Full member
Inregistrat: 2007-07-22
Mesaje: 548

Re: cum i-ati cunoscut?

felicitari! smile


I'm just a dreamer, I dream my life away
I'm just a dreamer who dreames a better day...

Offline

 

#67 2007-09-26 18:49:54

angel_mik
Full member
Inregistrat: 2007-08-20
Mesaje: 115

Re: cum i-ati cunoscut?

eu il stiam din vedere...fusese prietenul unei colege in urma cu 4 ani, am fost la ziua ei, si eu si el, si m-a placut..eu am vazut k a venit, chiar mi s- parut simpatic, dar nu m-a interesat, 3 luni mai tarziu i-a cerut ei id-ul meu, fara sa stie ca sunt cu ea in clasa...apoi totul a venit de la sine, o intalnire in care eram atat de visatoare si nu imi venea sa cred k e langa mine...era atat de..perfect... dupa o saptamana ne-am combinat...acum 1 an si 10 luni


The best love is the kind that awakens the soul and makes us reach for more, that plants a fire in our hearts and brings peace to our minds

Offline

 

#68 2007-09-26 18:58:22

LadyInRed
Hero member
De la: _________
Inregistrat: 2007-06-07
Mesaje: 3261

Re: cum i-ati cunoscut?

angel_mik si colega ta ce parere are?sau..avea? big_smile

Offline

 

#69 2007-09-26 19:40:53

angel_mik
Full member
Inregistrat: 2007-08-20
Mesaje: 115

Re: cum i-ati cunoscut?

pei ea a avut decizia k sa zic asa...el a rugat-o sa imi ceara id-ul si sa ii zica despre cine e vorba...dar ea nu mi-a zis, a vrut sa fie surpriza...dupa prima intalnire, (nu ne combinasem) a iesit cu ea la o mik discutie in care au vorbit despre ei 2 si noi 2...k sa nu fie probleme. el a intrebat-o clar daca are ceva impotriva sa fim impreuna, daca mai tine la el, iar ea a zis k e ok...si ma inteleg super cu ea..si el la fel...am fost si in excursii


The best love is the kind that awakens the soul and makes us reach for more, that plants a fire in our hearts and brings peace to our minds

Offline

 

#70 2007-09-27 12:21:15

sweet kiki
Full member
Inregistrat: 2007-08-30
Mesaje: 413

Re: cum i-ati cunoscut?

Era prieten cu fostul meu iubit , colegi de armata , acolo l-am vazut prima data ., pe cand eu bineinteles faceam naveta la unitate . Am mers catre casa impreuna şi atunci anumite beculete s-au aprins dar doar atat atunci . Dupa o scurta perioada m-am despartit de fostul ( care nu a meritat  drumurile facute de mine acolo ) si am incepu relaţia cu actualul . Am pendulat intre cei doi o buna perioada de timp , ca pana la urma sa ma casatoresc cu colegul meu de facultate . Dupa o casnicie de nici doua luni , m-am intors la el ,cu care sunt  impreuna de 10 ani si avem doi baieti ca doua raze de soare . Asta da telenovelă . Va pup . Sa nu faceţi ca mine .

Offline

 

#71 2007-10-01 19:19:35

@dana23
Full member
De la: BUCURESTI
Inregistrat: 2007-09-22
Mesaje: 345

Re: cum i-ati cunoscut?

noi ne-am cunoscut in facultate fiind colegi de grupa,la inceput nu ne prea aveam la inima,mai ales eu pe el pentru ca facea misto de mine din orice(eram chiar colegi de banca)la inceput nu aveam absolut nici un gand cu el pt ca stiam ca are pe altcineva si singurul meu gand era sa ii fac viatza imposibila!asta s-a intamplat vreo 2 luni pana am aflat ca e singurel,atunci am simitit un gol imens in stomac si mi-am dat seama ca imi place ffff mult,,,,am vorbit cu el si sentimentul era reciproc ink de la inceput dar cum aman2 ne comportam urat unul cu celalat nu ne-am dat seama si uite ca te atunci a trecut un an si ne iubim mult si avem ganduri mari....smile


Singurul lucru mai rau decat sa fii vorbit pe la spate este acela sa fii ignorat total...(Oscar Wilde)   

inlove hjarta

Offline

 

#72 2007-10-01 22:59:58

delyutza
New member
Inregistrat: 2007-06-15
Mesaje: 39

Re: cum i-ati cunoscut?

hehe,ce de oameni s-au cunoscut datorita internetului....si eo cu iubi datorita hi5-ului......si knd ma gandesc k nici nu vroiam sa ma intalnesc cu el:(.......si acum vrem sa ne petrecem toata viatza imp
big_smile...iar peste 1 sapt ne vom muta impreuna:">big_smilebig_smilebig_smilebig_smile!!!


"Daca as sti ca n-o sa te iubesc o viata, nu ti-as mai spune ca te iubesc" !

Offline

 

#73 2007-10-25 09:42:55

copilu
Sr. member
Inregistrat: 2007-10-05
Mesaje: 1000

Re: cum i-ati cunoscut?

big_smile... si eu pe net(mirc)..acu 2 ani si 4luni
el era f demoralizat caci il parasise asa pe neasteptate prietena.. eu eram in perioada aia de trenzitie cand ti se pare ca toata lumea e in potriva mea.. ca viata e un kk mare si ca rocku e cel mai bun... seara de seara vb... ne trimiteam ecarduri de prietenie care mai apoi au "evoluat" in ecarduri de iubire si dupa vreo 2 luni ne-am intalnit(el din ploiesti eu din suceava) si am avut o gramada de peripetii  cu ai mei.. si dupa ce am terminat a 12-a(la un an de cand eram impreuna) am venit la bucuresti la faculta si ne-am mutat impreuna... (am omis ca la 6 luni eram deja logoditi da nimeni nu ne credea) si dupa un an ne-am casatorit big_smile e cel mai frumos cadou pe care mi l-a trimis Dumnezeu..m-a schimbat extrem de mult si in bine:)


fericita mamica de Teodora din 11.02.2012

Offline

 

#74 2007-10-25 10:18:04

mihaitza
Full member
De la: Iasi
Inregistrat: 2007-10-20
Mesaje: 387

Re: cum i-ati cunoscut?

ne ma cunoscut acu vro 2 ani....era pretena unui coleg...la inceput ne dadeam beep uri (multe:P) apoi dupa ce sa certat cu el la cateva saptamani ne am vazut face to face....din ziua aia ne vedem aproape zilnik big_smile.....mergeam la cumparaturi impreuna....ne dadeam sfaturi...pe la sucuri...la munte...discoteci....dupa revelionul anlui 2007 petrecut impreuna a fost alceva...am zis ca dc sa nu fim si impreuna eu vroiam ea nu vroia....ii era frica ca ma pierde...cea mai lunga relatie a ei fusese de vro 4 luni....ii era teama....incet incet a mai cedat...am inceput sa ne mai pupam intr un coltzisor al guritzei....mai pe gatuletz...mai primeam cate 1 muscatura;)))....acu am ajuns la aproape 8 luni impreuna....nu ne am certat niciodata....sper sa nu se termine niniodata...pana acu nu ma stiut cu adevarat ce inseamna cuvantu "TE IUBESC" acu am aflat:Xhjarta...cam asta ee..hjartahjarta


lov u pusspuss

Offline

 

#75 2007-10-25 11:14:49

ina
New member
De la: iasi
Inregistrat: 2006-09-18
Mesaje: 99

Re: cum i-ati cunoscut?

noi tot pe hi5
eram plictisita intr-o zi si am dat o cautare dupa baietii din zona mea
m-am uitat la multe poze si la un moment dat am vazut si profilul lui
l-am adaugat in lista de prieteni si acolo a ramas
dupa mai mult timp, in alta zi de plictiseala, am trimis un mesaj cu un salut la majoritatea din acea lista
el mi-a raspuns la salut
apoi mi-a mai trimis un mesaj cu ID de mess
am vorbit si pe mess vreo cateva zile si apoi am iesit la un final de saptamana
si de atunci.....   a trecut un an si jumatate smile


sansa e un fenomen ireversibil...

Offline

 

#76 2007-10-25 11:25:39

dia2010
Hero member
Inregistrat: 2006-07-26
Mesaje: 3313

Re: cum i-ati cunoscut?

Era o zi trista de toamna acum 3 ani pentru ca a murit un coleg de servici la care am tinut foarte mult. In ziua aceea dupa ce am venit de la inmormantare nu aveam chef de nimic, nici de calculator. Totusi spre seara am intrat pe net si aveam mesaj de la el de pe un site. Nici nu stiam daca sa raspund sau nu. Pana la urma am raspuns, i-am explicat ca momentan nu pot sa accept invitatia lui pentru ca am un necaz. M-am si gandit ca precis n-o sa ma mai caute daca din prima m-am eschivat. Dar ... surpriza ... mi-a spus ca invitatia ramane valabila pentru cand o sa vreau si eu. Apoi a urmat messenger, telefon, cafea ... si o pasiune de care n-am crezut ca mai pot fi in stare. Si a fost multa "chimie" la prima vedere...cum zice in filme "we clicked together".
Pe aceasta cale ii multumesc ca m-a scos din starea in care eram atunci din mai multe motive si ca asa cum e el este totusi barbatul care ma face sa ma bucur ca ma trezesc in fiecare zi.
Tot netul leaga si dezleaga smile

Ultima oara a fost editat de vdaiana (2007-10-25 11:26:05)


"Daca plangi pentru ca soarele a disparut din viata ta, lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele."~Rabindranath Tagore

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.