homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Cum i-ati cunoscut?-6


#96 2008-04-07 00:17:43

GreenBubbles
Insomniac member
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 8211

Re: cum i-ati cunoscut?

offtopic la ce a zis cristian_elena... fara suparare...una e sa tii la cineva cum ai zis tu k tii enorm la el...si alta e sa iubesti. parerea mea
dragutza poveste capcaun hjarta


i love my King!! the most beautiful leonberger ever hjarta

Offline

 



#97 2008-04-07 00:31:38

monicuta_bulinuta
Membru
Inregistrat: 2008-04-07
Mesaje: 4

Re: cum i-ati cunoscut?

Eu l-am cunoscut pe puiul meu la o petrecere data de prietenii fostului meu iubit, petrecere la care ma dusesem cu gandul sa cuceresc pe unul dintre prietenii fostului, dar in schimb l-am cucerit pe el.
La inceput nu am fost atat de incantata de el, am iesit de cateva ori, dar apoi m-a fermecat. Asta a fost acum 6 ani de Craciun si suntem impreuna si acum si vrem sa  facem un bebe....

Offline

 

#98 2008-04-07 08:41:16

lee
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2006-08-14
Mesaje: 3845

Re: cum i-ati cunoscut?

noi ne-am "cunoscut" dupa ce in prealabil supravietuisem toata clasa a9a in aceeasi clasa..parintii erau prieteni, si am ajuns in vacanta de ara cu totii la mare asa ca nu a mai avut scapare big_smile


"Cel mai sigur drum catre iad este cel progresiv,cu povarnisuri dulci,pardosite molatic,fara cotituri neasteptate ,fara jaloane ,fara indicatoare." box  punish

Offline

 

#99 2008-04-07 09:11:05

andreea_andy2
Moderator
Participant la intalnirea nationala
De la: Gurile Deltei
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 10430

Re: cum i-ati cunoscut?

Noi ne-am cunoscut pe un site de intalniri. Eu avem la profil o chestie de genul "trebuie sa ma cunosti ca sa ma intelegi" iar el mi-a trimis "as vrea sa te inteleg". Nu stiu ce m-a apucat sa ii spun ca m-ar putea cunoaste mai bine la o cafea. La doua zile dupa asta urma sa ne intalnim, insa eu am racit foarte rau, i-am trimis mesaj ca imi este foarte rau si ca nu mai pot sa ies insa el a insistat sa vina sa ma cunoasca. Am fost jalnica la prima intalnire ... imbrobodita pana-n dinti din cauza febrei. Insa in ziua aia ne-am intalnit la 18.30 si ne-am despartit la 4 dimineata in conditiile in care amandoi munceam a doua zi. Si de atunci am simtit ca suntem unul pentru celalalt. Avem un an si un pic impreuna si am trecut prin multe amandoi.


Fericita mamica de Aida Maria!

Offline

 

#100 2008-04-07 09:57:48

Leo
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-02-14
Mesaje: 1276
Site

Re: cum i-ati cunoscut?

doctoressa a scris:

in circiuma....am intrat in acelasi timp, ne-am asezat la mese alaturate(singurele libere)...eu asteptam oprietena cu care imi dadusem intilnire, el era cu niste prieteni....la 2 ore de la momentul intrarii in circiuma am plecat impreuna la mare(de acolo, din circiuma)...era 8 seara.....ne-am intors a doua zi dimineata la 8 ca sa mergem la servici....sunt 5 ani de atunci

Foaaarte tare... applause
ma surprinzi din ce in ce mai mult smile

Offline

 

 Publicitate


loading...

#101 2008-04-07 13:39:35

blue.butterfly
Full member
De la: Din tara si din strainatate
Inregistrat: 2008-03-13
Mesaje: 290
Site

Re: cum i-ati cunoscut?

9 ore pe TREN...Timisoara- Brasov...26 februarie 2006...atunci ne-ma cunoscut.

2 zile de mesaje disperate, telefoane de cate 2 ore.

28 februarie/1 martie, eu fiind la Bran la un training, mi-a facut o surpriza si m-a asteptat la Bran cu masina si cu un trandafir rosu. Am mers in Brasov si am cinat la un restaurant...apoi am mers la Belvedere ...primul nostru sarut...si apoi m-a adus inapoi la Bran (ca mai aveam traing pana in 3 martie).

Asa a inceput povestea nostra de dragoste.

Ce a urmat...multa dragoste si suferinta...destinul care ne adusese impreuna printr-o serie de coincidente (long story), ne-a pus foarte multe impedimente....si totusi am trecut peste si luptam in continuare pentru noi.


Nu avem probleme, ci doar solutii!

Offline

 

#102 2008-04-07 14:12:56

pink_butterfly
Insomniac member
Inregistrat: 2006-08-10
Mesaje: 8371

Re: cum i-ati cunoscut?

ce povesti frumoase hjarta


http://www.youtube.com/watch?v=mwMdO3HK_ws our song hjarta
em todas as ruas do amor seras meu e eu serei tua hjarta
http://www.youtube.com/watch?v=DDuLPHsIuTg

Offline

 

#103 2008-04-07 14:49:25

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: cum i-ati cunoscut?

applause


mami de minuni hjarta

Offline

 

#104 2008-04-07 16:06:16

dyanach
New member
Inregistrat: 2008-04-05
Mesaje: 13

Re: cum i-ati cunoscut?

hihi...eu mi-am cunoscut marea dragoste langa cadavre, la ora de anatomie, la disectie big_smile  pe vremea aia eu  nu invatam acolo, eram la liceu, dar stiam eu ce stiam de m-am dus..(defapt eram curioasa, ca acum sunt studenta la medicinaa smile


nu e prea morbid, nu?rotfl

Ultima oara a fost editat de dyanach (2008-04-07 16:24:57)


quod me nutrit me destruit

Offline

 

#105 2008-04-07 16:15:00

my_aa
Insomniac member
Inregistrat: 2007-10-29
Mesaje: 5438

Re: cum i-ati cunoscut?

applause  applause  applause
frumoase povesti...


„Dă tot ce ai mai bun în tine, întrucât totul din viaţa ta îţi aparţine numai ţie.”

Offline

 

#106 2008-04-07 16:19:11

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: cum i-ati cunoscut?

noi eram amici mde un timp.. eram in aceeasi gasca de prieteni, dar nu ne-am prea bagat reciproc in seama... pana, de un Craciun, la munte, mi-a facut un masaj... cel mai bun din viata mea smile am coborat cu totii in sala de mese, la un moment dat m-a invitat la dans... si, in mijlocul dansului, ne-am intersectat cu un tip pe care pusesem eu ochii... si el m-a "pasat" celuilalt"... alta data mi-as fi dorit asa o ocazie, dar atunci... tin minte ca am ramas cu o parere de rau absolut inexplicabila pt mine (nu-l iubeam) ca n-am terminat dansul cu El... apoi a urmat revelionul... cand lui i s-a pus pata, eu tot nu stiam nimic... si abia peste vreo luna de atunci m-a scos la un ceai si mi-a spus tot... si am ramas impreuna smile.


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#107 2008-04-09 14:57:13

cristian_elena
Full member
Inregistrat: 2008-01-08
Mesaje: 206

Re: cum i-ati cunoscut?

GreenBubbles a scris:

offtopic la ce a zis cristian_elena... fara suparare...una e sa tii la cineva cum ai zis tu k tii enorm la el...si alta e sa iubesti. parerea mea

a tine la cineva sau a iubi este tot aia,ori ca spui'' te iubesc'' ori''tin la tine'' este acelasi lucru doar ca se spune altfel,asta e tot.  smile


hjarta  IUBESC SI SUNT LA FEL DE IUBITA  hjarta

Offline

 

#108 2008-04-10 12:59:30

allys
Full member
De la: Galati
Inregistrat: 2007-09-03
Mesaje: 471

Re: cum i-ati cunoscut?

pe net. eram in aceeasi retea si mergea netul foarte prost, mai deloc de multe ori. cand pica netu intram cu totii pe borg si-l injuram pe admin big_smile. ne-am cunoscut pe borg. vreo luna am vb pe borg cand ne gaseam pe-acolo. din iunie pana in octombrie am vb pe mess, in oct ne-am intalnit si impreuna chiar nush de cand suntem, cand am trecut de la amici, prieteni la iubiti big_smile au venit toate de la sine.

Offline

 

#109 2008-04-10 13:27:45

ancutika
Sr. member
De la: Unirea, Alba
Inregistrat: 2007-11-19
Mesaje: 1291

Re: cum i-ati cunoscut?

eu l-am cunoscut acum 3 ani. Era cam pe vremea asta...defapt el m-a cunoscut pe mine mai repede tongue
Sa va spun era a fost. In decembrie 2004 ne-am bagat netu acasa. Si el lucra la firma respectiva de net. Asa ca el a fost cel care mi-a instalat netu. Dar eu nu l-am observat atunci..aveam prieten. Si prin martie 2005 cautam ceva pe dc si am intrebat pe acolo cine are. Si repede s-a bagat el in seama. Si am inceput sa povestim. Cand m-a intrebat unde stau, mi-a zis ca ma stie ca el mi-a bagat netu, si mi-a zis chiar ca birou meu are rotite tongue eu nu-mi mai aminteam de el, si dupa povesti pe net pana dimineatza, eram si eu curioasa sa-l vad...daca el ma stia pe mine. Si ocazia a fost ca mi s-a stricat calcu. Si asa a aparut el sa mi-l faca big_smile
Am stat atunci impreuna cateva saptamani, poate o luna..si dupa ne-am despartit, eu m-am impacat cu fostul, el cu fosta...dar nu amm pierdut niciodata legatura. tot pe cand sa uit de el si pe cand credeam ca m-a uitat suna interfonu si era el...suna telefonu, si era el.. hjarta de fiecare data se dadea la mine si-mi zicea ca i-s draga si chestiile delea, nu conta ca avea prietena sau ca aveam prieten. Si in decembrie 2006 a venit la mine la colindat...vorba vine tongue si cum nu aveam prieten, nu avea prietena, s-a dat la mine si am acceptat wink
Asa ca dupa aproape 2 ani m-am impacat cu el, si acum suntem impreuna de un an si ceva..si nu-mi pare rau pentru nimic big_smile hjarta


16.01.2016 si viata noastra e mai frumoasa bebe boy

Offline

 

#110 2008-04-10 13:28:53

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: cum i-ati cunoscut?

cristian_elena a scris:

GreenBubbles a scris:

offtopic la ce a zis cristian_elena... fara suparare...una e sa tii la cineva cum ai zis tu k tii enorm la el...si alta e sa iubesti. parerea mea

a tine la cineva sau a iubi este tot aia,ori ca spui'' te iubesc'' ori''tin la tine'' este acelasi lucru doar ca se spune altfel,asta e tot.  smile

nu ne legam de cuvinte aici... si te cred ca pt tine au fost sinonime cand ai scris mesajul... dar tind sa-i dau dreptate lui green bubbles: atasamentul e una... iubirea adevarata e tocmai lipsa atasamentului smile. cand te atasezi, predomina frica de a pierde omul respectiv.... cand iubesti, nu mai e loc nici de frica, nici de gelozie, nici de nemultumire... nimic. cam grea iubirea asta, recunosc... smile


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#111 2008-04-10 14:33:18

cristian_elena
Full member
Inregistrat: 2008-01-08
Mesaje: 206

Re: cum i-ati cunoscut?

da asa e,e grea tongue
poate asa e,ca difera cuvintele,dar la inceput doar tineam la el si pe parcurs am inceput sa'l iubesc,deci pe undeva se cam aseamana,nu foarte mult dar e pe aproape big_smile


hjarta  IUBESC SI SUNT LA FEL DE IUBITA  hjarta

Offline

 

#112 2008-04-26 13:06:18

dea_di
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-01-16
Mesaje: 18682

Re: cum i-ati cunoscut?

eu nu credeam ca se poate sa iti cunosti viitorul iubit in discoteca, unde toata lumea vine doar pt distractie, dar la mine asa a fost....si suntem de 1 an si cateva luni impreuna


"Nu stii, ca numa-n lacuri cu noroi in fund cresc nuferi?"

Offline

 

#113 2008-04-26 15:13:35

deea03
Full member
Inregistrat: 2008-01-16
Mesaje: 643

Re: cum i-ati cunoscut?

eu il cunosteam de mult timp din vedere dar nu aveam nici o treaba unul cu celalalt, niic macar nu ne salutam.pana cand si-a facut curaj intr-o zi sa-mi spuna ca ii place de mine(ca de fapt ii placea de vreun an dar nu avusese curajul sa-mi zica) si eu chiar m-am mirat.mai ales ca nu vroiam sa mai intru intr-o relatie(tocmai se terminase ultima mea relatie).pana la urma, dupa c m-am mai gandit eu putin am zis: hai sa incerc big_smile si a fost cea mai buna alegere pe care o puteam lua.avem 1 an acum hjarta

Offline

 

#114 2008-04-26 17:56:50

pink_brain
Full member
Inregistrat: 2006-10-27
Mesaje: 322

Re: cum i-ati cunoscut?

Parintii mei au o poveste extrem de romantica de la prima lor"intalnire" si intotdeauna mi-am dorit sa am si eu una ca a lor.
Ei s-au cunoscut la BAL(seri dansante). Mama venise cu o prietena si cu prietenul tipei.(de gura prietenei). Eram multi tinerei aka copilasi pe acolo (mama avea 23 de ani) care o tot bagau in seama si ea ii refuza...pana cand a venit tata la ea si a invitat-o la dans. Mama s-a uitat la el ...inalt, frumos, bine facut....si a acceptat smile si au sarbatorit 38 de ani de la casatorie smile anul acesta.


Eu .....eram in Praga cu o bursa, sosita prospat pe taramuri cehesti de vreo saptamana cand am iesit si noi pentru prima data in oras cu un prieten roman. Ne-am intalnit intr-o statie de metro si tipul ne-a asteptat si ne-a dus la un local (caci il mai astepta un prieten acolo).
Acolo l-am vazut prima oara pe EL hjarta ...simpatic,inalt, muschiuleti wink. Am mers apoi pe malul Valtavei pe o plaja artificiala (ne intalneam cu mai multi cunoscuti acolo)...i-am facut masaj....si asa am ajuns sa ne cunoastem si sa ne dorim sa avem o relatie indiferent de dificultati sau kilometrii ce ne despart (au fost intre 0 si 1500)........si asta e povestea mea....si sper sa ajung sa o spun si copiilor nostrii smile

Ultima oara a fost editat de pink_brain (2008-04-26 17:58:59)

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.