homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Cum i-ati cunoscut?-8


#134 2008-08-25 15:21:36

sophie
Addicted member
De la: Atlantis
Inregistrat: 2008-02-19
Mesaje: 11424

Re: cum i-ati cunoscut?

in practica, eram in acelasi autocar ... eu nu prea`l bagam in seama, ma despartisem de fostul de curand, dupa 3 ani jumate smile dar a reusit sa ma cucereasca, si suntem impreuna de un an si jumatate big_smile

Offline

 



#135 2008-08-25 17:11:25

Deliria
Full member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2008-04-16
Mesaje: 404

Re: cum i-ati cunoscut?

noi ne-am cunoscut pe mirc lol pe #timisoara tongue eu am scris ca ascult AC/DC si mi-a "urlat" pe privat ca ma iubeste smile) , dupa cateva luni ne-am vazut hjarta a trecut un an de atunci tongue .Si acu il mai intreb "Daca nu ascultam AC/DC nu ma mai iubeai a? lol "


All the flowers that you planted,mama
In the backyard.
All died when you went away.

Offline

 

#136 2008-08-25 17:27:02

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: cum i-ati cunoscut?

Deliria a scris:

noi ne-am cunoscut pe mirc lol pe #timisoara tongue eu am scris ca ascult AC/DC si mi-a "urlat" pe privat ca ma iubeste smile) , dupa cateva luni ne-am vazut hjarta a trecut un an de atunci tongue .Si acu il mai intreb "Daca nu ascultam AC/DC nu ma mai iubeai a? lol "

rotfl rotfl cool
noi ne`am cunoscut in fatza scxolii postliceale(eu anul I el anul II big_smile ) m`i s`a pus pata urat de tot pe el(in sensul bun al cuvantului) a fost dragoste la prima vedere pt mine.
knd am facut cunostinta ii zic cum ma numesc la kre el: " imi pae bine,dar pricum nu tin minte numele".asta in octombrie 2007 si peste 3 sapt avem nunta hjartahjarta teiubesc


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#137 2008-08-25 17:36:29

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: cum i-ati cunoscut?

Deliria a scris:

noi ne-am cunoscut pe mirc lol pe #timisoara tongue eu am scris ca ascult AC/DC si mi-a "urlat" pe privat ca ma iubeste smile) , dupa cateva luni ne-am vazut hjarta a trecut un an de atunci tongue .Si acu il mai intreb "Daca nu ascultam AC/DC nu ma mai iubeai a? lol "

applause applause applause applause


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

#138 2008-08-25 17:39:16

Deliria
Full member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2008-04-16
Mesaje: 404

Re: cum i-ati cunoscut?

rockeras mancal-ar mama lol
casa de piatra Raluk_  big_smile hjarta


All the flowers that you planted,mama
In the backyard.
All died when you went away.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#139 2008-08-25 17:41:11

alexa983
Full member
Inregistrat: 2008-02-18
Mesaje: 151

Re: cum i-ati cunoscut?

noi ne-am cunoscut...prin poze smile . Am avut niste colegi din camin cu care am petrecut intr-o seara, ne-am tras in poze si a doua zi  s-au dus la el sa le descarce. M-a vazut, m-a placut, a vb cu prietena mea din camin sa-l anunte cind mai trec eu pe acolo si... gata. big_smile


"Nu trai in trecut, nu visa la viitor, concentreaza-te asupra clipei prezente.."
Buddha

Offline

 

#140 2008-08-25 19:01:35

smile_my
Banat
Inregistrat: 2007-07-25
Mesaje: 894

Re: cum i-ati cunoscut?

in noaptea de ajun anul trecut...si de atunci ii multumesc lui dumnezeu si lui mos craciun caci am primit cel mai frumos cadou...un suflet si un om deosebit care a avut curajul si puterea de a-mi schimba viata radical si de a-i da un nou sens...unul plin de optimism si vise comune puss il iubesc


Chiar daca in al noualea cer stelele-si cauta partener sa-l tina cu miere si lapte,tu ai ales sa ramai pe pamint cu iubirea facind legamint, stiind ca in ceruri e frig si e noapte .   hjartahjartahjarta

27+

Offline

 

#141 2008-08-25 22:02:27

_alexa_
Hero member
De la: ghinioane mi se trage!!
Inregistrat: 2008-03-20
Mesaje: 4172

Re: cum i-ati cunoscut?

noi ne-am agatat tot pe net lol acu` un an jumate


Too often we lose sight of life's simple pleasures. Remember, when someone annoys you it takes 42 muscles to make your face frown, BUT, it only takes 4 muscles to extend your arm and bitch-slap that mother @#?*&! upside the head...

Offline

 

#142 2008-08-25 22:12:45

life
Hero member
Inregistrat: 2008-05-23
Mesaje: 2469

Re: cum i-ati cunoscut?

Mi'a dat friend request pe hi5 si cateva comm,i'am dat si eu dupaceea si apoi ne'am dat id'urile de mess..Am inceput sa vb pe mess dar normal nu ceva iesit din comun si cum tot vorbeam am vazut ca avem f multe in comun,aveam mereu ce sa vb,ne intelegeam perfect..ne'am dat poze,ne'am vazut la web si dupa un timp(cam 3 luni) chiar am inceput sa tinem unu la celalalt..El era in Italia si a venit home sa ne cun..ne'am vazut,ne'am placut la fel de mult,chiar mai mult..tot aveam ce vb,tot ne intelegeam bine..si asa ne'am si indragostit si dureaza si acum hjarta..Povestea e mai elaborata si mai frumoasa dar pe scurt cam asa a fost tongue

Ultima oara a fost editat de life (2008-08-25 22:13:29)


We Have To Be Strong !!!

Offline

 

#143 2008-08-25 22:28:24

Zeyna
Platinum member
Castigatoare a concursului de Miss
De la: Constanta
Inregistrat: 2007-07-07
Mesaje: 19746

Re: cum i-ati cunoscut?

dar vai ce amintiri mi`a trezit topicul asta, parca a fost ieri lol
Eram in clasa a 7a , iarna ..multa zapada si bineinteles ca la scoala ne bateam cu bulgarii big_smile
el era de la alta clasa, nu`l stiam..ne jucam cu bulgarii cu colegii,alergam,cadeam etc.. si a venit in fata mea.. mi`a bagat un zambet si dupa aia pac pac un bulgare si eu de slabanoaga ce eram am cazut jos rotfl
zambetul ala al lui a facut tot hjarta
si acum mai rade de mine daca se intampla sa ma impiedic ca a vazut el de atunci ca nu ma tineam bine pe picioare lol

[ce mult il iubesc hjarta]


Dragostea nu se stă, se face.

Offline

 

#144 2008-08-25 22:34:16

life
Hero member
Inregistrat: 2008-05-23
Mesaje: 2469

Re: cum i-ati cunoscut?

offtopic Deuzza dar de cand sunteti impreuna de zici ca il cun din clasa a 7-a? big_smile


We Have To Be Strong !!!

Offline

 

#145 2008-08-25 22:42:16

Zeyna
Platinum member
Castigatoare a concursului de Miss
De la: Constanta
Inregistrat: 2007-07-07
Mesaje: 19746

Re: cum i-ati cunoscut?

pai in octombrie facem 4 ani smile
cand am intrat clasa a 9a ne`am despartit ..am avut o pauza de un an smile


Dragostea nu se stă, se face.

Offline

 

#146 2008-08-25 22:43:35

life
Hero member
Inregistrat: 2008-05-23
Mesaje: 2469

Re: cum i-ati cunoscut?

Multi inainte hjarta..Si nu mai faceti pauze asa lungi big_smile


We Have To Be Strong !!!

Offline

 

#147 2008-08-25 22:47:50

Zeyna
Platinum member
Castigatoare a concursului de Miss
De la: Constanta
Inregistrat: 2007-07-07
Mesaje: 19746

Re: cum i-ati cunoscut?

life a scris:

Multi inainte hjarta..Si nu mai faceti pauze asa lungi big_smile

lol multumesc frumos big_smile sa dea domnul sa nu mai facem deloc lol


Dragostea nu se stă, se face.

Offline

 

#148 2008-08-25 22:49:01

Khristall
Insomniac member
De la: Casuta noastra
Inregistrat: 2007-10-08
Mesaje: 9783

Re: cum i-ati cunoscut?

eu l`am cunoscut pe iuby pe mirc. am intrat o data pe mirc, a vb cu mine, a doua oara la fel, ne`am regasit pe mirc(pt ca nu am facut schimb de id`uri)apoi pe messenger...mai tarziu dupa vreo 3 luni ne`am combinat...am vb 3 luni(asta acu 6 ani) ne`am despartit pt ca eram copii( eu clasa a 9a el a 10a) iar apoi au mai fost cativa ani in care am fost amici...si acum suntem impreuna. indata se fac 2 ani:Xhjartahjarta


Mamica de strumfulet... bebe 19 iulie 2013 hjarta

Offline

 

#149 2008-09-03 03:13:25

deyacrs
Hero member
Inregistrat: 2008-06-06
Mesaje: 2439

Re: cum i-ati cunoscut?

ne-am intalnit la balul liceului... eu m-am asezat pe un scaun , l-am zarit ca statea de vorba cu persoane cunoscute mie si am intrebat un coleg de-al lui daca este cu noi in liceu. habar nu aveam. apoi am facut cunostintza, am vorbit putin de fostul lui liceu si urma vremea sa plecam... am dansat o melodie impreuna...eram toti si eu si colegii lui. apoi eu m-am evaporat cu colegii mei, el habar nu am.
a2a zi aflu ca s-a combinat cu o tipa care fusese cu mine in generala si care era cam ne la locul ei sa zic asa wink). desi in seara aia mi se paruse foarte dragutz, cand am aflat cu cine e... incepuse deja sa-mi para rau ca ma uit la baieti d'astia.oricum, eu aveam o relatie in care nu eram deloc fericita, apoi el cu tipa asta cam la fel... relatia lor nici nu se putea numii relatie pentru ca de abia se sarutasera de vreo 3 ori in 5 luni
in mai anul trecut mergeam spre alt liceu din oras sa-mi astept o prietena si drumul lui era exact pe acolo... am mers cu el si cu colegii lui, iar seara i-am zis cand pleaca aksa a2a zi sa ma astepte si pe mine ca mergem in aceeasi directie. noi intre timp mai vorbeam pe mess destul de mult... dar eu ma vaitam de actualul de atunci, el de tipa aia si tot asa... asa am inceput sa ne cunoastem cat de cat:)))
asa, a2a zi ma intalnesc cu el sa mergem..eu speram ca suntem mai multi ca in ziua precedenta, dar eram doar cu el... mi s-a parut un pic ciudata chestia, dar am zis sa nu mai acord importanta. m-a lasat la liceu toate bune si frumoase...
2 zile mai tarziu imi zice pe mess ca vrea sa-mi zica ceva, dar eu nu am vazut si i-am zis ca imi este somn si sa mergem la nani... el a lasat-o moarta, apoi in seara urmatoare iar imi zice ceva de genu... si pune un smile d'ala de se gandeste smile-?) si il intreb la ce anume se gandeste. mi-a zis ca se gandeste dak vreau sa fiu prietena lui... cred ca in clipa aia nu mai vedeam decat randu ala si nu stiam ce sa zic... imi placea foarte mult de el,dar parca era prima data cand eu n-am facut nimic sa fiu cu cineva si totusi aceea persoana ma alege pe mine... i-am raspuns pozitiv hjarta...
apoi urma weekendul in care eu am fost plecata intr-o excursie , iar lunea ne-am intalnit si m-am apropiat de el sa-l pup pe buze, iar el in schimb m-a sarutat asa pasional... 8-> mai ales ca el era cam timid de felul lui ... dar mi-a facut o surpriza frumoasa prin acel sarut:X
de atunci suntem impreuna si pot spune ca ne iubim foarte foarte mult si chiar nu vreau sa-mi imaginez viata fara el...hjartahjarta

Offline

 

#150 2008-09-03 15:54:00

Chiara.M
Hero member
De la: Wingsland
Inregistrat: 2007-06-04
Mesaje: 4116

Re: cum i-ati cunoscut?

Noi ne-am cunoscut acum vreo 3 ani, eu o cunosteam pe sora-sa si pe el, asa din vedere. mergeam dimineata cu acelasi autobuz la scoala..si usor usor am inceput sa vb.. dupa ce s-a terminat scoala am ramas prieteni, am inceput sa iesim la o tigara in parcul din spatele blocului (stam in acelasi cartier, la vreo 300m unul de altul).. si am tot iesit la tigara cam vreun an jumate... si pe urma am inceput sa iesim la film, la o pizza, la un suc...eram doar prieteni dar nimeni nu ne credea. pe 8 martie (aniversarea alor mei de 22 ani de casatorie) am fost la teatru, cand ne-am intors mi-a zis ca isi doreste de mult sa ma sarute... a fost asa ciudat, parca mi-as fi sarutat fratele. dar usor usor...mi-a placut rodnar dupa o sapt s-a intamplat inevitabilul patfierbinte ... and the story goes on.. cu bune cu rele suntem fericiti..


Have you ever thrown a fist full of glitter in the air?...

Offline

 

#151 2008-09-19 13:05:29

paulinne
Full member
Inregistrat: 2008-07-22
Mesaje: 387

Re: cum i-ati cunoscut?

L-am cunoscut la inceputul anului universitar(1 oct 2007).L-am observat din prima deoarece se tot "baga in seama" cu toata lumea. smile El nu ma observase deloc ca eram prea "micutza" si prea speriata de tot tumultul din Bucuresti.
Mi s-a parut un pic deplasat comportamentul lui...dar era ceva in ochii lui care ma facea sa tremur...apoi,cu toate ca suntem in aceeasi grupa nu l-am mai vazut k nu prea dadea pe la cursuri.S-a trezit inainte de sesiune ca are nevoie de cursuri...si vazandu-ma ca scriam de zor,m-a intrebat daca am cursurile la materia respectiva.I-am spus ca da...si i le-am dat pentru 2 zile care s-au facut vreo 7... big_smile
Neavand nr lui am sunat-o pe o colega care mi l-a dat.Nici nu-si mai amintea cine sunt...sad Ne-am intalnit sa-mi inapoieze caietele si apoi mai ieseam dupa cursuri la Springtime ca sa papam si discutam pt ore intregi despre o mie si unu de lucruri...dar atat.
Apoi pe la final de noiembrie cea mai buna prietena a mea din liceu a avut o oferta de job in Bucuresti dar nu avea unde sa stea...si eu mi-as fi dorit mult de tot sa stam amandoua...si cum vb cu el multe i-am zis de asta...mi-a zis ca el sta in gazda la un mos si ca ar mai fi o camera disponibila...ca daca vreau pot merge cu el ca sa vad daca se poate.Am plecat cu el dupa cursuri...am vb cu mosul care a zis k se gandeste...intre timp el mi-a aratat camera lui,am ascultat muzica...si apoi am realizat ca e prea tarziu ca sa mai prind ultimul metrou.Mi-a propus sa raman la el...am ramas.Am vorbit diverse...si am ajuns la patfierbinte
Apoi ne intalneam tot mai des...de revelion m-a invitat sa ma duc cu el la munte dar l-am refuzat(ce palme mi-am dat dupa)...ne-am reintalint in ianuarie dupa vacanta...si pt 2 sapt l-am vazut fff rar ca nu mai avea unde sa stea...apoi si-a gasit ceva si mi-a propus sa ma mut cu el.Am acceptat fara sa ma gandesc prea mult si cred ca este una dintre cele mai bune decizii luate pe moment...locuim impreuna de pe 15 ianuarie 2008...si pot sa spun ca il iubesc mai mult cu fiecare zi care trece. hjarta


"I may not have gone where I intented to go, but I think I have ended up where I needed to be." Douglas Adams

Offline

 

#152 2008-11-20 13:25:28

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: cum i-ati cunoscut?

Pai, eu m-am dus sa fac practica la postul de radio unde lucreaza el... si, am sunat la usa vreo 10 minute- ca sa nu se auda zgomot pe post, e un bec ce se aprinde, si se aprindea in cabina lui- dupa ce ma saturasem de stat acolo a aparut la usa EL. eu il stiam, ca mai lucrase si pe la tv, deci stiam cine e, insa cand l-am vazut face to face am simtit ca ma lasa genunchii. pe urma am aflat ca si el a simtit la fel
in prima saptamana de practica am aflat  ca are un copil, vb si cu fosta la tel, dar nu stiam prea bine despre ce e vb.... neutral
cert e ca stateam noptile si ma gandeam la el... dupa a doua saptamana a venit si m-a luat la el in emisie ca sa invat de toate  big_smile
si am stat de vorba mult, mult, eu ma   hjarta din ce in ce mai tare, el parea la fel...
apoi am inceput sa cautam sa petrcem cat mai mult timp impreuna, faceam spoturi publicitare, cautam motive ca sa stam singurei... rodnar
el mi-a zis la un moment dat daca merg acasa, iar eu nu puteam pleca inca  am fost asa bosumflata... am mai asteptat cateva zile si nu mai zicea nimic  grater
pan' la urma i-am sugerat eu ca saptamana in care ne aflam era ultima sapt de practica si cred ca s-a speriat, asa ca m-a invitat inca odata sa ma duca acasa, iar eu am acceptat  big_smile
ca sa lungeasca drumu' s-a facut ca s-a incurcat  si am ajuns acasa dupa vreo 3 ore in care ne-am plimbat cu masina aiurea prin oras  rotfl
a doua zi am plecat iar impreuna, m-a invitat la pizza, eu am acceptat si acolo mi-a spus ca din prima clipa in care m-a vaz s-a indragostit de mine, ca sunt tot ceea ce isi putea el dori, tra lala... iar eu i-am raspuns sec : sentimentul e reciproc  rotfl
apoi ne-am pupat  si am simti ceea ce n-am simtit never... hjarta
a doua zi era ultima zi la radio, noi stateam amandoi, ne priveam, ne faceam semne... era asa de dragut  angel
iar peste doua zile plecam la munte si peste vreo saptamana la mare...
pe scurt, asta a fost inceputul nostru

Ultima oara a fost editat de pokemon (2008-11-20 13:35:22)


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.