homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Cum i-ati cunoscut?-9


#153 2009-01-28 13:03:32

nikko20
Full member
Inregistrat: 2009-01-03
Mesaje: 695

Re: cum i-ati cunoscut?

noi ne-am cunoscut la facultate,pentru mine facultatea a fost cea mai frumoasa perioada a vietii mele, pana acum, eram colegi in primul an nici nu-l vazusem, la inceput era un nebunatic nici nu ma gandeam ca voi fi cu el, iar din anul 2 suntem nedespartiti si au trecut 4 ani de atunci doamne cate amintiri ma coplesesc acum cand ma gandesc la inceputul relatiei...imi dau seama acum ca il iubesc si mai mult..smile


"o lume in care ne iubim,tu ma ai,ma vrei,iar eu te privesc si nu-mi ajunge,te tin si nu ma satur,te am.....si...te mai vreau!!!!"

Offline

 



#154 2009-01-28 14:30:00

maryahs
Insomniac member
De la: de sub tampa
Inregistrat: 2008-01-07
Mesaje: 5699

Re: cum i-ati cunoscut?

noi am fost colegi in clasele 1-4(din cate imi amintesc ne certam in fiecare zi) si in liceu...in fiecare week-end ieseam impreuna cu mai multi fosti colegi...la un moment dat mi-am pus ochelari si atunci m-a remarcat si el...se tot dadea pe langa mine, dar eu nu vroiam nimic pt ca eram buni prieteni si nu vroiam sa il dezamagesc. cand si-a luat carnetul(in cl a 12-a) a facut chef si am stat cu el...nici nu m-as fi gandit ca o sa fie o relatie de durata...dar au trecut deja 2 ani de atunci...


hjarta iubesc si sunt iubita hjarta

Offline

 

#155 2009-01-28 14:37:36

b_oana
Hero member
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 2737

Re: cum i-ati cunoscut?

l-am vazut prima data la o nunta..e varul mirelui tongue si inainte imi tot povestea sora-mea de el..si cam la 2-3 sapt de la nunta mirii ne-au facut cunostiinta..si la cateva zile s-a intamplat minunea  hjarta  big_smile au trecut 3 ani si 4 luni de atunci big_smile  hjarta


Viata e scurta, incalca regulile, iarta repede, saruta incet, iubeste cu adevarat, razi necontrolat, si nu regreta nimic care te face sa zambesti!!
..."ai nevoie de cineva ca sa suferi si mai apoi sa te vindeci"...

Offline

 

#156 2009-01-28 16:01:35

mihaela2289
Hero member
Inregistrat: 2006-09-18
Mesaje: 2945

Re: cum i-ati cunoscut?

noi.. (ce frumos suna) ne-am cunoscut la locul meu de munca, el venea la un prieten de-al lui care lucra ca BGS la mine la sala... a inceput sa-mi faca cu ochiul..sa-mi zambeasca..mai tarziu s-a angajat si el tot la mine la munca, mi-a facut curte..si pana la urma mi-am dat seama ca e un baiat de milioane si ca incep sa ma atasez si eu de el.. si cum ne e foarte bine impreuna


www.specialitaticulinare.blogspot.com - Super chec marmorat, neinecacios si simplu de facut!!

Offline

 

#157 2009-01-28 16:07:02

anka9mai
Hero member
De la: Iasi
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 2778

Re: cum i-ati cunoscut?

noi pe net     tongue


pc  pc

Offline

 

 Publicitate


loading...

#158 2009-01-28 16:09:42

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: cum i-ati cunoscut?

anka9mai a scris:

noi pe net     tongue

Si noi, pe hi5 big_smile Am scris niste mailuri timp de vreo 2 saptamani si mi-a placut mult de stilul de a scrie, de a se exprima smile Apoi am vorbit la telefon de cateva ori si mi-a dat intalnire... Initial am zis ca nu ma duc, de frica, insa mi-am luat inima in dinti si am iesit, pe o vreme ploioasa si friguroasa. A meritat, avem nunta peste 6 luni  big_smile


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#159 2009-02-04 09:16:16

Valentinaaa
Full member
Inregistrat: 2009-02-03
Mesaje: 511

Re: cum i-ati cunoscut?

Noi ne-am cunoscut printr-un simplu telefon dat aiurea,eram la o prietena si vroiam sa o sunam pe o alta prietena,eu nu aveam numarul ei pt k si-l schimbase si uite asa mi-l dicta prietena mea,dar l-a incurcat cu nr de tel al actualului meu prieten,care era vecin cu ea si se mutase in alt oras de cativa ani.Dupa o discutie de doua ore deja ne cunosteam :hug: si am stabilit sa ne intalnim cand vine in vizita la parinti...de atunci am ramas impreuna..in octombrie anul trecut am facut 4 ani si am vrut sa ii aniversam mai special,am plecat la munte,dar spre surprinderea mea a fost o aniversare de neuitat,am fost ceruta in casatorie in varf de munte...

Ultima oara a fost editat de Valentinaaa (2009-02-04 09:16:55)


Nu e niciodata prea tarziu sa fii ceea ce ai fi putut fi.

nails

Offline

 

#160 2009-02-04 17:29:31

November
Full member
De la: In Noiembrie
Inregistrat: 2008-10-05
Mesaje: 661

Re: cum i-ati cunoscut?

Noi ne-am cunoscut acum 9 luni. Stau pe mirc deja de 5 ani si il stiam dar niciodata nu am vb cu el si in mai am inceput a vb peste vreo citeva zile a venit la mine in ospetie cu un prieten cu care pariasem si de atunci suntem impreuna...

Offline

 

#161 2009-02-04 19:21:25

Neverbe
Full member
Inregistrat: 2007-04-18
Mesaje: 334

Re: cum i-ati cunoscut?

Suntem la aceeasi facultate.... Si hai la teatru, hai la film, hai la pizza, hai la mine, hai in dormitor... smile


Everybody's gotta end up somewhere, I'm just taking my time to get there, And it looks like freedom and it smells like fun, But it feels like being on the run...

Offline

 

#162 2009-02-04 19:24:15

AdA_Ad9
Hero member
De la: Bucuresti-in mare parte:D
Inregistrat: 2007-02-26
Mesaje: 2193

Re: cum i-ati cunoscut?

Neverbe lol ce tare ai zis.
hmmm...si eu tot la facultate l-am cunoscut...si la fel a zis hai la teatru,hai la film,hai la suc....oare ce va urma?lol nu vreau sa ma gandesc.oricum nu e graba.vreau sa ne cunoastem bine. big_smile


Să dărui totul, să sacrifici totul fără speranţă de răsplată;asta inseamnă iubire.Albert Camus

Offline

 

#163 2009-02-05 00:12:36

hestia
Sr. member
Inregistrat: 2008-02-19
Mesaje: 1365

Re: cum i-ati cunoscut?

noi tot la facultate, colegi de grupa... smile
din oct pana in decembrie la vacanta nici nu prea ne bagam in seama...  in vacanta am inceput sa vbim cu orele pe mess...  cand am revenit la facult, discutii, treburi, scheme, hai in oras, si pe unde o mai fi.,...   si iaca 'sha s-o facut un an smile


Omul nu se naşte pentru a fi fericit. Omul îşi cumpără fericirea şi o cumpără numai cu preţul suferinţei. Aici nu e vorba de nicio nedreptate...                                                                                                                 (F. Dostoievski) 

Offline

 

#164 2009-02-05 10:56:40

LexyaLadyM
Full member
Inregistrat: 2009-01-15
Mesaje: 108

Re: cum i-ati cunoscut?

pai ne-am cunoscut cam pe net as zice. el era singurel.. isi revenea dupa o despartire.. cauta pe cineva... a rugat o colega de-a lui sa ii ea ceva id-uri de mess. si .. desi nu eram prietene ci doar ne cunosteam din vedere... ea i-a dat id-ul meu. am vorbit... am vorbit pe mess cam 2 saptamani inainte sa ne intalnim...imi placea mult sa vorbesc cu el..si deja trecusem la dragalasenii.. apoi ma intrebat dak as acepta sa fiu prietena unuia k el (astea erau tactici de ale lui.. k mereu imi zicea k e urat.. k e timid.. chestii)...am hotarat sa ne intalnim. nu am fost impreuna chiar din acea zi.. ne-am plimbat prin oras am discutat.. dar atat. apoi pe 14 februarie.. mi-a adus un ghiocel superb.. si inca nu eram impreuna. am vrut sa il sarut.. dar m-a respins..mi-a zis: "avem timp.. nu ne grabim" apoi pe 16.. mi-a adus un alt ghiocel batut.. (are putin galben pe el) si atunci a fost si ziua primului sarut. big_smile iar in curand se implinesc 2 ani de atunci.


sunt cea mai fericita fata din univers smile pt ca am cel mai minunat iubit din lume

Offline

 

#165 2009-02-05 18:44:10

_yohana_
Platinum member
Inregistrat: 2006-11-25
Mesaje: 16986

Re: cum i-ati cunoscut?

la pregatire la engleza lol l-am remarcat de prima data dar ma gandeam k nu o sa se uite el la mine,mi separea fitzos.dupa vreo cateva sapt mi s-a pus pata rau de tot si ma chinuiam s afac rost de id-ul lui,de profilul de hi5.i-am gasit profilul,l-am adaugat la prieteni si apoi a actionat el lol mi-a dat comenturi,a facut rost de id-ul meu.si eu facusem rost de al lui dar nu reuseam sa-l adaug in lista smile)am vb pe mess,am iesit la un suc si asta a fost smile


expect the worst , hope for the best!

Offline

 

#166 2009-02-05 18:45:21

sunshine16
Banat
Inregistrat: 2008-09-01
Mesaje: 8121
Site

Re: cum i-ati cunoscut?

Pe net  big_smile


True sophistication lies in simplicity!

www.bubulinagospodina.com

Offline

 

#167 2009-02-05 18:47:30

wild_wind
Platinum member
De la: tara nimanui
Inregistrat: 2008-08-14
Mesaje: 23906

Re: cum i-ati cunoscut?

venise cu prietena mea la aeroport in elvetia,ca sofer...sa ma ia..
apoi,ptr ca eram straina si nu cunosteam pe acolo,m-a scos in oras o data...iar dupa 2 saptamani,cand ma aducea de la servici,am ramas la el la un pahar cu vin si de la vin a, ramas la el....sa locuiesc...frumoase inceputuri...


VA ROG NU MA CITATI CAND SPUN TAMPENII!!!

Offline

 

#168 2009-02-05 20:21:24

narissa
Full member
Inregistrat: 2009-01-04
Mesaje: 934

Re: cum i-ati cunoscut?

lucram pe o terasa vara,si l-am vazut cumparand shaorma de la fast-food.
era sa scap tava plina de pahare pe jos lol.
apoi spre incantarea mea,s-a asezat  pe terasa la un suc cu prietenii, si i-am servit eu. am tot socializat cu ei, i-am chemat pe toti in club dupa program,si apoi HATZ!


Come play my game.

Offline

 

#169 2009-02-05 20:50:31

Anca12
Full member
Inregistrat: 2009-02-02
Mesaje: 345

Re: cum i-ati cunoscut?

smile Eu l-am cunoscut printr-o colega de servici.Vreo 2ani am fost amici, ieseam din cand in cand la un suc in gasca, la mare tot in gasca....Eu ii paream inaccesibila, iar el imi parea mie un flusturatic.Pana intr-o seara cand am vorbit mai mult pe mess, am ras....si de atunci avem vreo 10luni smile Mentionez ca niciodata nu am fost adepta combinarilor in grupul de prieteni cu care tot ies, plus ca el a fost cu o alta amica din gasca, lucru cu care iar nu sunt de accord pt ca si pe mine ma doare sa vad un fost cu o amica (ea inca il mai vroia inapoi...situatie naspa...)

Offline

 

#170 2009-02-05 22:09:55

carmen_21
Insomniac member
De la: ei
Inregistrat: 2008-03-19
Mesaje: 7980

Re: cum i-ati cunoscut?

noi ne stim "dintotdeauna"...
bunicii lui stau pe langa mine si pana la 3 ani a stat mai mult cu ei... si mai venea in vacante dar n aveam nicio tangenta cu el.
in vacanta din a 9-a spre a 10-a am vorbit prima oara cu el... si eu eram extrem de inaccesibila la vremea aia lol pt ca eram indragostita de altul
zic asta pt  incercau mai multi sa stea cu mine, tot felu de vrajeli ieftine, apoi m-am imprietenit cu el... singuru care nu m-a luat cu "hai, nu vrei sa fii cu mine:"
si cand ieseam seara 'cu gasca' venea si el big_smile si vorbeam...  si dupa doua saptamani m-a sarutat rodnar
am luat'o mai mult ca pe o gluma, dar treptat lucrurile au devenit serioase... si ne iubim de 2 ani jumate smile hjarta


Everything will be ok in the end.
If it's not ok, it's not the end.

Offline

 

#171 2009-02-06 21:41:47

rocsy19_love
New member
De la: roman
Inregistrat: 2009-02-06
Mesaje: 7

Re: cum i-ati cunoscut?

trombon la mine a fost foarte ciudat.eu vb cu un baiat b.cand lam cunoscut pe b. lam cunoscut si pe danut,actual meu iubi.la inceput am zis ce tip ignorant dar pe urma incercam sa stau cat mai mult timp cu danut,ma intalneam cu b doar ca sa pot petrece mai mult timp cu danut,desi eram cuplata cu b imi doream din ce in ce mai mult sa stau cu danut,sa merg unde merge el.acum stam  si radem.noi nu prea ne suportam la inceput,eu nu il suportam pentru ca era cam arogant.iar el nu ma suporta pentru ca radeam la tot ce spunea el.(mie intotdeauna mi-au placut baietii care stiu sa ma faca sa rad asa imi aduc aminte de fratele meu)si in fiecare seara ma suna cand ajungeam acasa sa imi spuna noapte buna,pentru toti din jurul nostru era evident numai noi nu vedeam.pe urma am inceput sa ne spunem ca ne iubim dar bineinteles in ras ca celalat sa creada ca glumim dar de fapt noi spuneam in serios.si el si eu in fiecare noapte ne gandeam ca daca a spus in serios si ma iubeste dar nu credeam.intre timp m-am despartit de b. a doua zi m-am impacat cu b din obligatie mai mult c ama simteam prost ca sufera.dar in seara respectiva venise b la mine si ma intrebase daca sunt fericita alaturi de el si iam spus ca nu pentru ca ar trebui sa il iubesc,imediat i-am spus lui danut ca m-am despartit de b in clipa aceea am crezut ca nu ma iubeste ci ca doar asa era felul lui,pentru ca eram cu un prieten comun si acesta tot vroia  sa ma pupe si ma uitam la el si el nici un deget nu clintea.incepusem sa ma resemnez ca dragostea mea e neimpartasita.la o saptamana dupace plecasem la bacau a venit la mine,danut,cu un prieten si prietena mea cea mai buna atunci acest prieten mia spus ca lui danut ii place de mine ca ma iubeste,nu l-am putut crede,initial am crezut ca glumeste.ne-am despartit el sa intosr acasa eu am ramas la bacau si ca in fiecare seara vb prin mesaje si pe mine daca ma mancat limba i-am zis ca sa ne combinam la misto ca sa ii facem o farsa unui prieten,atunci raspunsul lui a fost sa ne combinat pe bune,pur si simplu m-am inecat,nu mai puteam respira.am ajuns acasa dupa 2 zile si trebuia sa ii dau raspunsul,numai ca nu stiam ce sa fac pentru ca ai mei nu il placeau pentru ca e mai mare ca mine cu 6 ani,ca e golan,etc.si eram in dude.pana la urma am facut cum a zis inima mea,si seara am mers la festivalul berii.in drum spre casa am ramas amandoi in urma si pana acasa l-am amanatpt ca nu stiam ce sa zic,daca ai mei aveau dreptate,daca nu.in spatele blocului era o dacie cu un abtipild "DACIA"el ma tot intreba daca vreau,iar eu fiind mai timida mi-era oarecum sa ii zic da si taceam dar in gand spuneam el e tont nu isi da seama ca vreau de ce ma tot intreaba si nu ma saruta odata,iam spus ca primele 2itere de la DACIA iar el facea misto si ma tot intreba care.la ora 24 trebuia saq fiu in casa si la 23:58 iam spus da si la 23:59 ma sarutat.nu glumesc ca ma uitam pe ceas ca vedeam ca se scurge timpul si el nu actioneaza.nu va pot spune cum am urcat scarile(stau la et.3desi eram franta de oboseala credetima ca am uitat toata durerea de picioare,ca o sa ma certe ai mei.......nu mai conta nimic toata noaptea m-am gandit la acel sarut,prim sarut cu dragoste adevarata.si a doua zi mi-a spus ca nici nu a putut dormi.la ora 2 noaptea mi-am sunat prietena pentru ca trebuia sa spun cuiva nu mai puteam a fost cel mai magnific sarut din viata mea.am plutit toata noaptea.sper ca nu v-am plictisitcu povestea mea.luna asta implinim 2 ani si 6 luni


daca noi oamenii am fi mai respectuosi unii cu alti ar fi minunat.trebuie intai sa invatat sa ne iubim si respecta pe noi insine si pe urma putem cere celor din jur asta

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.